Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Adresy sprawdzonych masażystów/kręgarzy  (Przeczytany 338149 razy)
laurent15
« Odpowiedz #20 : 22-08-2009, 11:41 »

Polecam dr nauk medycznych Jakuba Lisowskiego. Mnie on akurat przyjmował w Ciechocinku. Trafiłam do niego pod koniec września 2008 roku, czyli niecały rok temu. Objawy chorobowe miałam podobne jak opisuje Kubaszka. Chorowałam już od kilku lat, bez przerwy mnie wykrzywiało, nie tylko do przodu, ale i na bok, miałam pępek na ukos. Nie mogłam już w ogóle chodzić, siedzieć i leżeć również, ale te objawy występowały już po potężnym bólu, który blokował mi ruch w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, potworny przykurcz mięśni w obrębie miednicy i górnej części ud, oczywiście cały czas byłam pod opieką neurologa, który stosował nieskuteczne leczenie farmakologiczne. Lekarze załamywali ręce, bali się mnie nawet dotknąć, a za wizyty płaciłam. Podczas pierwszej wizyty przez nastawianie (bezbolesne) natychmiast minął ból w samym kręgosłupie została ustawiona miednica względem kręgosłupa i wyciągnięta noga, w stronę której byłam przechylona. Po powrocie mogłam się położyć tak jak chciałam. Podczas drugiej wizyty nakłuwał mi miejsca najbardziej bolesne, które powodowało promieniujący ból od pasa wzdłuż wyciągniętej nogi oraz pokazał ćwiczenia relaksacyjne, które pomogły mi wyeliminować ból w odcinku krzyżowym aż do kości ogonowej. Przez pierwsze 3 miesiące wychodziłam na dwór tylko na kilkanaście minut. W międzyczasie zrobiłam badania specjalistyczne aby wykluczyć chorobę innych narządów w tym obrębie. oczywiście było to niepotrzebne, dr Lisowski od razu zapewniał mnie, iż nie jest to żadna choroba nowotworowa. Podczas czwartej wizyty ustawił mi odcinek kręgosłupa między łopatkami, ponieważ ramiona leciały mi do przodu podczas leżenia na boku. W tej chwili nie mam żadnych dolegliwości, kilka razy byłam w wielogodzinnej podróży bez jakiegokolwiek zmęczenia, nawet odważyłam się ubrać buty na wysokich obcasach, o czym zapewniał mnie doktor Lisowski, że nie będę operowana jak zapewniał neurolog, tylko po roku czasu będę mogła już biegać. Z każdej wizyty zawsze coś wynoszę, nie można przykurczu mięśni i ścięgien wyleczyć podczas jednej wizyty. U innych lekarzy mogłam liczyć tylko na zwolnienie lekarskie lub receptę na leki zwiotczające mięśnie. Rezonans magnetyczny wykazał wypuklinę kręgosłupa przepukliny dysków. Doktor Lisowski już bez rezonansu o tym wiedział. Dr Lisowski to specjalista wysokiej klasy, wprost pasjonata i z zaangażowaniem stara się pomóc pacjentowi i znaleźć jak najlepszą metodę w pokonaniu bólu , tylko trzeba z nim współpracować, rzeczywiście samemu w domu ćwiczyć stosując się ściśle do jego wskazówek, bo inaczej to d... smile

pozdrawiam, pacjentka z Torunia
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #21 : 29-08-2009, 21:26 »

http://www.mytnik.pl/ U tego Pana byłam w tym tygodniu w związku z moimi bólami głowy. W środę idę jeszcze raz. Jeśli będą jakieś efekty na pewno to opiszę.
Dodam jeszcze że ten masażysta pomógł już mojemu mężowi, bratu i kilku znajomym osobom.
Zapisane

Skarabeusz2005
« Odpowiedz #22 : 17-09-2009, 22:09 »

Polecam w Warszawie dyplomowanego bioenergoterapeutę Zygmunta Wiecheckiego.
Pomógł mi wiele razy. http://wiechecki.prv.pl/
Zapisane
nirriti
« Odpowiedz #23 : 14-04-2010, 15:41 »

Polecam pana Piotra z Sopotu http://pioterapia.pl
Kilka lat temu uratował mi bark. Z zawodu jestem informatykiem i przez długie długie lata zupełnie nie zwracałem uwagi w jakiej pozycji siedzę. A siedziałem w pozycji lekko skręconej w bok, prawa ręka którą trzymam mysz zawsze mocno wysunięta do przodu a monitor oczywiście też ustawiony nie na wprost tylko z boku. Po przekroczeniu 30-stki zacząłem odczuwać lekki dyskomfort w barku. Objawiało się to np. w czasie jazdy samochodem kiedy chciałem oprzeć łokieć o brzeg okna. Po prostu  nie mogłem trzymać ręki ustawionej pod pewnym kątem do ciała bo bolało. Na początku lekko, potem już mocniej. W końcu pewnego dnia obudziłem się rano odczuwając tak potworny ból w barku, że musiałem wziąć dzień urlopu i pofatygować się do lekarza. Oczywiście wysłał mnie na prześwietlenie. Diagnoza - zespół sztywnego barku. Zaproponowano mi "blokadę" czyli zastrzyk który miał zlikwidować stan zapalny. Niespecjalnie byłem do tego przekonany, staram się nie brać żadnych środków przeciwbólowych i ogólnie nie lubię się truć "chemią". Poza tym blokada miała działać czasowo i nie likwidowała przyczyn, a w perspektywie proponowano mi operację gdyby stan się pogarszał. Troszkę się załamałem bo nigdy nie miałem żadnej operacji, ba, nigdy nie byłem w szpitalu jako pacjent. Ktoś ze znajomych polecił wizytę u kręgarza więc stwierdziłem, że zanim dam się nafaszerować chemią albo pokroić to spróbuję. Nie ukrywam, że strach był, kręgarz kojarzył mi się raczej negatywnie, ze znachorem itp.
Okazało się, że była to dobra decyzja, bo już po jednym zabiegu poprawa była ogromna. Przez pierwsze dwa dni bolało mocno a potem jak ręką odjął. Od tego czasu (a minęło już jakieś 6 lat) nie odczuwam żadnego dyskomfortu! W dodatku w przeciwieństwie do lekarza pan Piotr wytłumaczył mi dokładnie skąd się wzięła ta dolegliwość i powiedział jak jej uniknąć w przyszłości. Generalnie przed zabiegiem zostałem poddany "przesłuchaniu" - musiałem opowiedzieć jaki tryb życia prowadzę, czy miałem jakieś urazy itp. Przyzwyczajony do wizyt w przychodni i króciutkich porad lekarskich byłem mile zaskoczony, że ktoś w końcu profesjonalnie mnie potraktował i nie stawia diagnozy w 10 sekund bez dokładnego wywiadu.
W ciągu tych kilku lat pan Piotr pomógł również pani która opiekowała się moją pociechą - i to dwukrotnie. Raz miała coś z nadgarstkiem i nie mogła praktycznie kręcić dłonią - pozostałość po urazie zlekceważonym przez chirurga w przychodni. Drugi raz kłopoty z nogą - codziennie biegała na zastrzyki przeciwbólowe. W obu przypadkach wizyty u pana Piotra okazały się zbawienne smile
Trzeci przypadek to moja żona, która zaczęła miewać ataki bólu w klatce piersiowej i kłopoty z oddychaniem. Myśleliśmy że to coś z sercem albo jakaś nerwica ale w końcu lekarka z pogotowia podpowiedziała, że to chyba coś z kręgosłupem, bo EKG w normie. No i okazało się, że rzeczywiście, a pan Piotr jak zwykle nie zawiódł.
Czego mnie to nauczyło? Ano tego, że o zdrowie trzeba dbać zanim się zachoruje. I tego, że zanim się człowiek da naszpikować różnego rodzaju środkami czy też pokroić to warto spróbować metod naturalnych, nieinwazyjnych. No i że kręgarze to nie znachorzy ale ludzie wykształceni, którzy wiedzą co robią i traktują pacjenta profesjonalnie i z odpowiednią atencją. Nie wiem czy to reguła ale takie odniosłem wrażenie po wizytach u pana Piotra, którego szczerze polecam.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #24 : 22-07-2010, 01:42 »

Bardzo polecam tego chiropraktyka:
http://w3.man.torun.pl/~ginko/akupunktura/kwalifikacje.html
i druga stronka
http://www.henryk-dyczek.torun.pl/akademia/

Kontakt:
Henryk Dyczek
ul. Tulipanowa 6
Przysiek k/ Torunia
87-134 Zławieś Wielka
Tel/Fax: (056) 6789 343
e-mail: henryk@dyczek.eu

Ten Pan pomógł mi bardzo. Gdyż miałem problem z takim czymś jak nierówny kręgosłup, bóle i strzykanie w odcinku szyjnym, a także jedną nogę krótszą od drugiej o 1,5 cm. Byłem z tym u ortopedy najlepszego w moim mieście i powiedział, że w moim wieku (22 lata rok temu;) ) nic się już nie da zrobić i że mam nogę jedną krótszą od drugiej o 1,5 cm bo zmierzył to dokładnie i to był fakt i powiedział, że po prostu mam nosić wkładkę do buta pod piętę u nogi krótszej gdyż mam w tej nodze krótszą kość jakaś tam (już nie pamiętam) niż w drugiej nodze. Trafiłem do chiropraktyka Pana Henryka choć byłem sceptyczny na samą nazwę "chiropraktyk" a on nastawił mi całe ciało od odcinka szyjnego w dół i mam teraz nogi równiutkie i chodzę prosto bez żadnych bólów. Tak że polecam wszystkim z problemami.
Dodam, że to co powiedział ortopeda o tych nierównych kościach i o tym, że muszę nosić wkładkę w bucie to oczywiście nieprawda. Jak to powiedział mi chiropraktyk "Oni to najchętniej by człowieka na wózek wsadzili..."
 
http://sjp.pwn.pl/szukaj/tak%C5%BCe
« Ostatnia zmiana: 26-07-2010, 21:25 wysłane przez Grażyna » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
jaknowa_Ona
« Odpowiedz #25 : 12-09-2010, 17:57 »

Czy ktoś zna dobrego bioenergoterapeutę? Czy polecacie P. Marka Wdowczyka?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 19:50 wysłane przez Lilijka » Zapisane
moskos
« Odpowiedz #26 : 05-10-2010, 09:14 »

lek. med. Jarosław Jawny (medycyna manualna).
Instytut Zdrowia Biomat, Katowice, ul. Ceglana 67c.

Pomógł mi w moim problemie z kolanem, czego niestety nie był w stanie zrobić żaden ortopeda (byłem u trzech).
Zgadzam się! Dr Jawny do wspaniały specjalista, jako młody człowiek miałem problem w bólami w karku - jestem wysoki, a bardzo często muszę siedzieć przy biurku i zakuwać do sesji. Jedno spotkanie z doktorem Jawnym sprawiło, że wszelki ból i uczucie ciężkości zniknęło.
Udało mi się znaleźć stronę internetową doktora: www.zdrowysiad.pl. W dziale kontakt znajduje się formularz kontaktowy i numery telefonów do rejestracji w wielu miastach Polski, gdzie doktor przyjmuje. Szczerze polecam!
Zapisane
Helenka
« Odpowiedz #27 : 13-11-2010, 09:45 »

Czy ktoś może mi polecić sprawdzonego dobrego masażystę w Krakowie ? < prosi >
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #28 : 13-11-2010, 22:41 »

http://www.mytnik.pl/ U tego Pana byłam w tym tygodniu w związku z moimi bólami głowy. W środę idę jeszcze raz. Jeśli będą jakieś efekty na pewno to opiszę. 
Dzisiaj zostałam przywołana do spełnienia danej tu obietnicy, o opisaniu efektów, więc bardzo proszę smile.
No cóż, właściwie ciężko powiedzieć, czy są jakieś efekty, które mogę przypisać tylko tamtemu masażowi.
Bóle głowy zdarzają mi się teraz rzadziej i są na pewno mniej intensywne. Ale poza tamtym masażem stale piję MO, trochę nieregularnie, ale piję KB i ostatnio dokładam do tego mudry. Zdarza mi się pokonać ból bez tabletki, gdy kiedyś to było nie do pomyślenia.
Natomiast na przykładzie osób z mojej rodziny (niepijących MO) mogę powiedzieć, że masaże przyniosły skutek doraźny. Po pewnym czasie dolegliwości wracają. Tylko, że oni poza tym, nic więcej dla swojego zdrowia nie robili.
Mój mąż po masażach też się lepiej czuje, ale ból kręgosłupa zawsze wraca. On ma coś przetarte między kręgami (w dolnej części kręgosłupa) przez nieodpowiednio wykonywane podnoszenie ciężarów w młodzieńczych latach.
Nie bardzo wiem, czy to właśnie takie powinny być efekty DOBREGO masażu, więc powstrzymywałam się z napisaniem opinii na temat usług tego pana.
Zapisane

Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #29 : 14-11-2010, 21:18 »

Przyłączam się do prośby o adres dobrego masażysty w Krakowie. Najlepiej jakby zajmował się też rehabilitacją - mój syn (7 lat)strasznie się garbi i ma takie zagłębienie w klatce piersiowej. Sama jestem krzywa (mam obniżony bark) chociaż całe dzieciństwo uczęszczałam na gimnastykę korekcyjną, więc tym bardziej zależy mi na osobie kompetentnej - a nie przydzielonej przez NFZ.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 15-11-2010, 08:32 »

mój syn (7 lat)strasznie się garbi i ma takie zagłębienie w klatce piersiowej.
Podpowiedź zamieściłem tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16237.new#new
« Ostatnia zmiana: 24-06-2016, 18:39 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #31 : 07-01-2011, 07:06 »

Czy znacie dobrego masażystę/kręgarza z woj. świętokrzyskiego?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2011, 07:25 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #32 : 18-01-2011, 08:03 »

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś dobrego masażystę z Lublina lub okolic?

Od miesiąca mam ból krzyża przy pochylaniu się do tyłu. W przód i na boki mogę się wyginać bez problemu. Nawet chodzę na zajęcia z tańca i nie odczuwam bólu, a do tyłu nie mogę się odgiąć nawet o 5 st., bo czuję ból Smutny
« Ostatnia zmiana: 18-01-2011, 08:44 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
Celmro
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.01.2011
Skąd: lublin
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #33 : 06-02-2011, 23:39 »

Katia81 mogę Ci polecić moją córkę; jest masażystką i wśród pacjentów ma dobrą opinię. Mnie również bardzo pomaga. Masaż wykonuje profesjonalnie. Jeśli będziesz zainteresowana, to podam namiary.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2011, 18:54 wysłane przez Lilijka » Zapisane
book
« Odpowiedz #34 : 25-02-2011, 18:13 »

Czy ktoś mógłby mi polecić masażystę z Wrocławia? Ból towarzyszy mi już od 6 miesięcy. Na zdjęciu RTG wyszło: boczne prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, obniżenie krążka międzykręgowego L4-L5-s1. Nie wiem, czy to może powodować tak ostre bóle, chciałabym jednak spróbować to u kogoś rozmasować, ciężko mi funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2011, 18:55 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #35 : 27-02-2011, 12:03 »

Ponownie napiszę, bo to miejsce jest chyba lepsze.
A dlaczego, drodzy Państwo, macie problemy z kręgosłupem?? Czyżbyście nie dbali o swój kręgosłup?? To ja namawiam do profilaktyki i wdrożenia zasad ergonomii spania, podnoszenia ciężarów, siedzenia, wstawania z krzeseł, foteli, czytania itp. A poza tym na niektóre schorzenia polecam metodę McKenziego.

A ja polecam poprawną pisownię, by nie lekceważyć Czytelników.//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 28-02-2011, 08:50 wysłane przez Lilijka » Zapisane
teddybear
« Odpowiedz #36 : 28-02-2011, 08:00 »

Polecam dr. Kruczkowskiego. Gryfino, tel. 694493763. Mdłości i zawroty głowy usunął jednym dopchnięciem kregów piersiowych. Koszt 50 PLN.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2011, 08:12 wysłane przez Rysiek » Zapisane
elea
« Odpowiedz #37 : 20-03-2011, 23:40 »

Czy ktoś mógłby mi polecić masażystę z województwa lubuskiego? Najbliższy jest w Opolu, a to aż 300 km. Mam duży problem z kręgosłupem szyjnym i związane z tym silne bóle głowy. Byłam już u dwóch masażystów, ale nie dało to zadowalających efektów. Myślę, że jedynym dla mnie wyjściem, jest masaż wykonany przez fachowca. Może jest taki w moim województwie, a ja po prostu o tym nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2011, 07:25 wysłane przez Apollo » Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #38 : 31-05-2011, 13:04 »

Krzysztof Kieca, Fizjoterapeuta, Jasło, woj.podkarpackie. Sprawdzony, polecam.

"Terapia nie polega tylko na leczeniu objawów, lecz przede wszystkim na znalezieniu i usunięciu przyczyny! "
 
Artykuł:
http://www.jaslo4u.pl/nowoczesne-leczenie-zaburzen-w-narzadzie-ruchu-czlowieka-newsy-jaslo-10918

Gabinet: http://www.rehabilitacja_jaslo.republika.pl/
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #39 : 31-05-2011, 14:07 »

Ja chodziłam do niego na masaże w ubiegłym roku, gdy dolegał mi bark, nie wiem czy taki dobry, bo w tym roku atak tego barku miałam bardziej bolesny.
Może nie tylko papryczki opóżniły moje leczenie, ale także  masaże?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!