Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Adresy sprawdzonych masażystów/kręgarzy  (Przeczytany 338125 razy)
rambor
« Odpowiedz #40 : 08-08-2011, 18:26 »

Cierpiącym z powodów bólów kręgosłupa polecam świetnego chiropraktyka z Żagania woj, lubuskie, jeszcze nikomu nie zaszkodził. Nazywa się Zbigniew Adamczyk, tel. 600-802-765 www.kregarz-zagan.pl
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #41 : 08-08-2011, 21:32 »

Zna ktoś dobrego masażystę z woj. śląskiego? Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza?
Takiego u którego był i poleca?
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #42 : 10-01-2012, 02:05 »

Czy znacie dobrego masażystę/kręgarza z woj Wielkopolskiego. Kalisz lub Ostrów Wielkopolski?
Zapisane
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #43 : 10-01-2012, 18:17 »

Poszukuję dobrego masażysty w Poznaniu. Czy ktoś może polecić?
« Ostatnia zmiana: 30-01-2012, 08:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
joasiak
« Odpowiedz #44 : 29-01-2012, 18:14 »

Czy ktoś był u mgr rehabilitacji z Lublina? Pan nazywa się Oleg Gusielnikov, przyjmuje na Kunickiego. Wiem, że jest kręgarzem. Mam skoliozę i z tego co wiem, kręgarz może pomóc.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2012, 08:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Ola_l
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #45 : 07-02-2012, 18:36 »

Poszukuję dobrego masażysty w Poznaniu. Może ktoś zna?
Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #46 : 14-02-2012, 02:06 »

W Częstochowie mieszka świetny masażysta, kręgarz, stawia również pijawki i bańki chińskie, jeśli zaszłaby taka potrzeba, a nazywa się Zbigniew Arkanowicz. Sprawdzony przeze mnie, rodzinę i znajomych. Mogę powiedzieć, że jest świetny w tym, co robi, a o zdrowiu też można z nim porozmawiać msn-wink.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #47 : 14-02-2012, 16:01 »

W Poznaniu polecam p.Piotra Owczarczaka
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/25747/Piotr-Owczarczak/lekarz_sportowy-rehabilitant/Poznan-Przezmierowo
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #48 : 05-03-2012, 08:45 »

Czy ktoś kto był u Panów Paluch w Opolu może napisać czy relacja z innego forum o wizytach u nich jest prawdziwa?

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3694038&start=30
"[18.03.2009] 16:06 ajo

Witam wszystkich,

Właśnie wróciłem z 8 dniowej rehabilitacji od dr Palucha z Opola. Była to moja pierwsza wizyta i chyba będzie ostatnią.
Metoda "leczenia" jest przynajmniej dla mnie lekko kontrowersyjna. Polega na skręceniu głowy w lewo i prawo (tak aby coś strzeliło, lub też nie - nie ma znaczenia) a następnie czterech uciśnięciach kręgosłupa (dość delikatnych). Nie trzeba nawet zdejmować kurtki jakby ktoś nie chciał!
Nie twierdzę że się na tym znam i nie mogę kwestionować tej "metody" ale mogę napisać że efekt tego "leczenia" jest delikatnie mówiąc ZEROWY.
Nie ważne czy macie problemy z częścią lędźwiową czy też szyjną - "leczenie" jest takie samo.
Pierwsza wizyta trwała około minuty (ze względu na to że wpłacałem pieniążki), następne to około 20 sekund. Takich zabiegów jest trzy dziennie (poza sobotą, oraz ostatnim dniu - wtedy są dwa).

Przyjmujący tam bracia (jest ich trzech) charakteryzują się elokwencją kamienia polnego. Przy pierwszej wizycie nawet się nie przedstawili więc nie wiem kto tak naprawdę zadecydował o mojej kuracji. Jest to martwiące.

Dziesiątki ludzi z którymi tam rozmawiałem najczęściej już kilkakrotnie korzystali z usług Paluchów ale NIKT nie odpowiedział wprost czy te wizyty pomogły (lub pogorszyły) stan zdrowia.

Aha, napiszę jakie mam schorzenie. Od 8 miesięcy cierpię na rwę kulszową z bólem prawej nogi. Pracuję przy biurku i nie mam za dużo ruchu.
Żeby być obiektywnym napiszę że faktycznie czułem się znacznie lepiej gdy byłem w Opolu ale mam trochę inną teorię na polepszenie stanu niż wizyty u Paluchów. Po prostu zmienił mi się diametralnie styl życia, większość dnia spacerowałem, 4 razy w ciągu tygodnia byłem na pływalni i to bardzo mi pomogło.
Niestety już jestem w domu i wszystko powoli wraca do normy, siedzę przy komputerze i czuję ból w nodze.

Pod koniec kuracji gdy zaczynałem się niecierpliwić z powodu słabych efektów ktoś w kolejce zapewniał mnie że efekt "leczenia" będzie widoczny za około 2 tygodnie.
Nie omieszkam o tym napisać po tym czasie.

Pozdrawiam wszystkich
ajo"

Mistrz pisał, że masaż musi być głęboki i nie powinien wiązać się z nastawianiem oraz, że Paluchowie są bardzo dobrymi masażystami. Wiem, że z naszego forum jeździ tam Dusiu, mogę prosic o komentarz.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #49 : 05-03-2012, 10:10 »

Wiem, że z naszego forum jeździ tam Dusiu, mogę prosic o komentarz.
Na naszym forum podobne nicki mam ja i Dusia53. Ja nic na ten temat nie wiem.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #50 : 05-03-2012, 10:25 »

No Dusia53 oczywiście, przepraszam smile. To teraz czekam na informacje od Dusi.

Na powyższym forum parę osób opisało masaż jako uciski w różnych miejscach kręgosłupa oraz skręcanie szyi w różne strony, do momentu pstryknięcia. Pisali jednocześnie, że bardzo im to pomogło. Odnoszę się jednak do wypowiedzi Mistrza na początku niniejszego wątku:

Cytat od: dagamara
najpierw trzeba wstawić z powrotem to, co nie jest na swoim miejscu. Masażysta tego nie uczyni.
On później może kontynuować pracę
Jako masażysta z wieloletnie doświadczeniem muszę zdecydowanie zaprzeczyć! Zadaniem masażu jest usunięcie przyczyny, która spowodowała przemieszczenie, a wówczas cofa się ono samoistnie, bez potrzeby mechanicznego nacisku. Mówię tutaj o masażu głębokim, zwanym masażem shiatsu, a nie głaskaniem skóry, który obecnie stał się coraz powszechniejszy wskutek wdrożenia kursów dla osób poszukujących pracy. Masażysta musi mieć to coś w sobie, a nie tylko wiedzę nabytą w trakcie kursu przysposabiającego. To nie to...

i pytam, jak ma się opisywane uciskanie, które stosuje ponoć Pan Paluch mający gabinet w Opolu. A może Mistrz się na ten temat jeszcze wypowie?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2012, 10:32 wysłane przez Eso75 » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #51 : 05-03-2012, 22:05 »

Mam dwie przepukliny na kręgosłupie lędźwiowym. Jedna jest bardzo poważna, ponoć dziwnie umiejscowiona. Rehabilitanci z małym doświadczeniem tylko mi szkodzili. Ci lepsi, znani w Polsce, jeżdżący na wszystkie możliwe szkolenia polskie i zagraniczne niczego mi nie obiecują, bo mówią, że mój kręgosłup to ciężka sprawa i nie wiadomo, czy obejdzie się bez operacji.
Ale w końcu znalazłam rehabilitanta, który jest w stanie ustawić mi kręgosłup i od paru ładnych lat całkiem dobrze funkcjonuję. Wizyta u niego trwa około 15 minut (ostatni raz byłam we wrześniu, a wcześniej 3 lata temu). Najpierw sprawdza, czy potrafię zrobić skłon, usiąść z leżenia bez podpierania rękami, itp. Przy każdym moim pochyleniu sprawdza stan kręgosłupa, pod palcami czuje napięcia i blokady. Potem odpowiednio mnie układa i delikatnie naciska ciało. Czasem nawet nie słychać chrupnięcia, a nawet jeśli słychać, to jest cichutkie i delikatne. Nic nie boli. Wystarcza mi jedna wizyta (na początku, zanim rozprawił się z moją rwą kulszową i niemożnością wyprostowania się zajęło mu to 3 wizyty, a do tego podał mi wtedy specjalne ćwiczenia do domu).

Mojego rehabilitanta poleciłam kilku osobom, ale nie każdemu pomógł. Dlatego nie ma co słuchać opinii innych, tylko trzeba samemu sprawdzić, bo różne rzeczy działają na różnych ludzi.
Trzeba tylko uważać, żeby sobie złym wyborem nie zaszkodzić. Po wielu doświadczeniach z tą grupą zawodową stwierdzam, że rehabilitanci są specyficzni. Na około 10 których przeszłam, tylko jeden przyznał się, że boi się ze mną pracować, pozostali popisywali się, krytykując poprzedników, coraz bardziej mi szkodząc. Teraz już wiem, że masaże mam zabronione, nie mogę wykonywać pewnych ćwiczeń, bo pogorszą mój stan.

Eso, zacytowałaś kogoś, kto twierdzi, że Paluchowie "charakteryzują się elokwencją kamienia polnego". Nie wiem, jacy są bo ich nie znam, ale jak już napisałam, rehabilitanci (zwłaszcza ci ceniący się) są specyficzni. Ten mój, do którego chodzę też jest nieźle wkurzający. Sprawia wrażenie jakby wszystkie rozumy zjadł, jakby miał psychologię w małym palcu (podejrzewam, że mają jakieś elementy z psychologii na studiach i dlatego tak potem sobie pozwalają), ocenia człowieka już przed rozmową z nim (ocena najczęściej trafiona jak kulą w płot), naiwnym wciska jakieś rzeczy "niezbędne" dla zdrowego kręgosłupa za dodatkowe pieniądze... Ale co to wszystko znaczy, skoro mi (i wielu innym) pomaga? Myślę, że tak samo może być z Paluchami. Przecież ludzie jeżdzą do nich z całej Polski, Mistrz też nie polecałby nie wiadomo kogo, a że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, to przecież jest normalne.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #52 : 06-03-2012, 09:13 »

Nie chodziło mi absolutnie o ten zapis o elokwencji. To zupełnie nie ma dla mnie znaczenia. Mistrz na początku tego wątku pisze, że nie poleca ucisków kręgosłupa, tzw. nastawiania - cytuję wypowiedź Mistrza na ten temat:

Masaż powinien być głęboki, powięziowy. Wówczas jest skuteczny, chociaż bolesny. Takie głaskanie skóry, które niektórzy nazywają masażem, przynosi tylko chwilową ulgę, ale zmian chorobowych nie cofa. Mówimy tutaj rzecz jasna o masażu, a nie tzw. nastawianiu kręgów, którego nie polecam.

Z wypowiedzi osób, które uczęszczają do Pana Palucha wynika, że masaż u niego nie jest głęboki i powięziowy, a głównie polega na uciskach kręgosłupa oraz skręceniach głowy czyli chyba wstawianiu z powrotem tego, co nie jest na swoim miejscu. Jednocześnie Mistrz pisze, że spadkobiercy Palucha (czyli on sam również, tzn. konkretnie jego syn) są godni polecenia. Absolutnie nie chcę tu siać żadnego zamętu i pisać czegokolwiek negatywnego o gabinecie w Opolu. Moje pytania wynikają z czystej ciekawości oraz z faktu, że jeśli kiedyś zdecyduję się na wizytę, chcę mieć na ten temat trochę wiedzy.
Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #53 : 06-03-2012, 20:35 »

Mam dwie przepukliny na kręgosłupie lędźwiowym. Jedna jest bardzo poważna, ponoć dziwnie umiejscowiona.
Agato, to prawda, że potrzeba dobrego masażysty do usunięcia przepukliny, ale nie zawsze można ją tylko masować, wmasowywać - to pomaga, ale częściowo. Sam miałem przepuklinę na kręgach lędźwiowych i masaż mi pomógł, ale drugim i decydującym etapem wyleczenia się z tego były pijawki + bańki chińskie. Obecnie jestem w stanie stwierdzić, że już jej nie mam smile. Pijawki, czyli hirudoterapia to najlepsza i najbardziej estetyczna metoda na przepuklinę. Konwencjonalnie można ją sobie usunąć operacyjnie, a wygląda to tak, że usztywniają kręg, czy dwa i pozbywają się zalegającego płynu, lecz jest ryzyko, że pojawi się ponownie i wówczas usztywnią następne. Co będzie dalej? Można sobie łatwo wyobrazić po kilku takich zabiegach.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #54 : 06-03-2012, 20:40 »

Jak ktoś nie ma poważnych problemów z kręgosłupem, nie musi czekać tygodniami w kolejce do rehabilitantów z najwyższej półki. Oni są ratunkiem dla tych, którym grozi operacja, wózek inwalidzki albo ból nie do wytrzymania.
Jeśli kogoś pobolewa kręgosłup, chce profilaktycznie zapobiegać różnym schorzeniom, to trzeba znaleźć dobrego masażystę w najbliższej okolicy i co jakiś czas się z nim umówić. Są w końcu przeszkoleni, znają się na rzeczy, na pewno znają różne formy masażu (przecież można zrobić wywiad na temat danej osoby, umówić się, sprawdzić jak działa), po co na zapas cudować?

Jak ktoś ma już coś poważnego, to mimo, że diagnoza jest np. wypukliny kręgów lędźwiowych, to niestety i tak to oznacza, że trzeba sprawdzać i pilnować całego kręgosłupa.
Tak więc p. Paluch zaczyna od szyi. Sprawdza pewnie, czy wszystko jest w porządku (skręcając szyję), a jak nie jest to od razu ustawia.

Ty Eso, po masażu głębokim pewnie czułabyś się jak młody bóg, mnie natomiast jakiś kompletny idiota uszkodził uciskając przepuklinę (nie wysłał mnie na prześwietlenie, tylko udawał, że wie co mi jest, no i się popisał).

Podsumowując:
Jeśli Mistrz (w końcu kto jak kto, ale on się na tym zna) poleca masaż głęboki, to na miejscu ludzi z przeciętnymi problemami udałabym się do całkiem przeciętnego (no może jeszcze chwalonego) masażysty i poprosiłabym o masaż głęboki.
Jeśli natomiast ktoś ma duże problemy... to czyta opinie innych (ze sporą dozą dystansu do tych opinii), robi wywiady, szuka najlepszych rehabilitantów (niestety najczęściej sprawdzając na sobie), a znalazłszy kogoś, kto mu pomaga, trzyma się tej osoby (nie ulegając już sugestiom innych, bo ludzie zawsze znajdą dziurę w całym), słucha zaleceń (z czym większość śmiertelników ma problem) i cieszy się, że może chodzić i że nie czuje za często bólu. Ot i cała filozofia.

Ps. Michał, ja nie uważam, że przepukliny można wymasować. Ja mam zabronione (kategorycznie) masaże kręgosłupa lędźwiowego. Bańki chińskie, bańki szklane (na ogień), akupunktura, itp. itd. wszystko to przeszłam (oprócz pijawek). Nic nie działało. A operacja to ostateczność.

« Ostatnia zmiana: 06-03-2012, 20:45 wysłane przez Agata » Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #55 : 06-03-2012, 20:48 »

Agato przepuklinę można wmasować, ale w pewnym stopniu. Pijawki miałem stawiane, a po każdym zabiegu zaraz po nich bańki chińskie i one dokańczały efekt pozbywania się przepukliny. Potwierdzam na swoim przypadku, że to naprawdę skuteczna metoda. Sam nie byłem przekonany do pijawek, bo kojarzyły mi się z robakami itd. i poczytałem o nich trochę, aż wreszcie się zdecydowałem i nie żałuję smile.
Zapisane
Stasiu
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #56 : 30-03-2012, 23:20 »

Witam,
szukam jakiegoś specjalisty, zajmującego się klawiterapią, we Wrocławiu. Czy ktoś z forumowiczów może kogoś polecić? Ewentualnie jakiś masażysta (mam skoliozę odcinka piersiowego i lędźwiowego, oraz jedno biodro wyżej).
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Ps. Co sądzicie o tym gabinecie? Jakoś mało wiarygodnie to wygląda - http://zdrowy-kregoslup.pl/
« Ostatnia zmiana: 31-03-2012, 08:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
R2d2
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.12.2011, Od 05.2014r odstawiona
Skąd: Piaseczno,
Wiadomości: 32

Twardym krokiem w przyszłość coraz lepszą

« Odpowiedz #57 : 15-04-2012, 12:52 »

Czy ktoś może zna i poleca specjalistę działającego na południe od Warszawy? Chodzi o rehabilitację osoby z porażeniem, tzw. tetraplegią.
Zapisane

"Każda cywilizacja wypływa z małej liczby idei zasadniczych, przez cały naród przyjętych."
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #58 : 26-06-2012, 20:54 »

Proszę o informację dotyczącą dobrego kręgarza, rehabilitanta z okolic Lublina. Syn ma tzw. płaskie plecy i przesunięcie kręgu w odcinku piersiowym, które powoduje dolegliwości bólowe i nieprawidlowe ułożenie łopatki. Ma również lekką skoliozę. Syn ma 25 lat.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
ManiekCF
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #59 : 10-11-2012, 12:33 »

Bardzo dobry kręgarz Roman Masłyk przyjmuje w Lublinie na ul. Sapiehy 2 (w Grocie Solnej SOLANIA), przyjmuje także w Stalowej Woli. Ma długoletnie doświadczenie i pomógł już bardzo wielu osobom które miały problemy z kręgosłupem, ale nie tylko np. z układem krążenia czy pokarmowym. POLECAM. tu jest strona internetowa gdzie można więcej poczytać: www.studioholistyki.pl
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!