Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 06:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 277305 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #40 : 22-04-2008, 18:40 »

Cytat od: "editho"
No te gumowe, które stykają się w środku z częścią główną tego MAGICA po dociśnięciu. A zapomniałam po pierwszym zmieleniu migdałów poszła uszczelka zamontowana wokół obudowy młyneczka od wewnątrz.... mam nerwa.

Słoneczko, "cóś" mi wygląda, że chciałaś ostatnie poty z niego wycisnąć!
Podstawowa zasada: przy mieleniu suchych, twardych nasion to trzymać się pierwszej "magicznej" lini w pojemnikach (tej najniższej) i włączać pulsująco co jakieś max.10 sek., aż do całkowitego zmielenia - nie na maxa za jednym włączeniem "ustrojstwa" - z wyczuciem go, z wyczuciem proszę i na "słuch" jak samochód np. Między "odpaleniami" ściągam pojemnik i "szejkeruję" zawartością, aby równomiernie była rozłożona na nożach po ponownym podłączeniu do "pracy" - tłuste nasiona lubią zbierać się na ściankach, a w środku powstaje "dziura" i wtedy może się coś "zatrzeć".
Natomiast jeśli chodzi o uszczelkę, to czy nie myłaś magika w zmywarce do naczyń? Po takim zabiegu należy obowiązkowo palcem przeciągnąć po uszczelce i sprawdzić czy się nie "wymsnęła"... i tu mam podejrzenie, że skoro uszczelka była naruszona, to mogło się coś płynnego wylać na podstawę ... a to już naprawdę "nieszczęście".
Mój pierwszy magik służył mi ponad 2 lata i codziennie po parę razy go "brałam w obroty" - zarżnęłam przy robieniu masła, bo miałam końcówkę śmietany i nie chciałam jej zostawiać na dnie - wlałam więc ponad "magiczny" górny pasek w pojemniku i wykończyłam gościa ...
Teraz mam drugiego "pomagiera" i jakoś się dogadujemy,  msn-wink
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #41 : 22-04-2008, 21:16 »

Polecam - Fenomen, Zelmera- sprawdził się, ma wiele funkcji, ale jest droższy, niestety.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #42 : 23-04-2008, 10:07 »

Edith, ja zrobiłam tak : kupiłam blender Braun w Makro i porządny młynek do kawy Machina na allegro, i wszystko gra smile .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #43 : 23-04-2008, 12:08 »

No i ja teraz tak zrobię .Już sobie to obmyśliłam .A jaki masz młynek?...Fajnie jakby blender miał ten filtr w środku.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #44 : 23-04-2008, 12:25 »

Blenderek mam taki, który filtra nie posiada:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=349042594

A młynek kupiłam taki oto u tego akurat sprzedawcy:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=346216621
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #45 : 23-04-2008, 12:40 »

Dobrze to brzmi biggrin , niedługo wypłata. Magica zareklamuję...od przybytku głowa nie boli.
Dziękuję Ci bardzo
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
lightrules
« Odpowiedz #46 : 23-04-2008, 12:59 »

Używam juz dłuższy czas ten sam blender co Chamomillka - jest naprawę świetny!  smile
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #47 : 23-04-2008, 14:00 »

Już mi przeszło. Słońce u nas zaczęło świecić. biggrin  biggrin  biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #48 : 25-04-2008, 06:54 »

Biedroneczko, ziarna mielę w młynku do kawy, wyżej masz link , na jakim  smile .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #49 : 25-04-2008, 08:48 »

tak, wlasnie sie dopytuje bo w tym blenderze niby tez ziarna mozna mielic dlatego sie ciezko zastanawiam po co dodatkowo młynek

Dodano

no tak... lepiej aby sie sfajczyło coś za 50 zł niż a 100 czy 150
a ten Braun - hmmm- nie wiem czy Makro nie jest taniej...
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #50 : 25-04-2008, 09:58 »

W moim Braunie ziaren na pewno nie zmielisz, można w nim zmielić orzechy, pamiętaj, że ziarenka powinny być zmielone drobniutko.

Nie wiem o jakie Ci Makro chodzi, w sieci Makro to ja ten blender kupowałam, a Ty, co masz na myśli  msn-wink ?

Nie nastawiam się, że ma mi się coś sfajczyć   , dlatego kupiłam produkty dobrych firm.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #51 : 25-04-2008, 10:41 »

ach.... no tak....! ciekawa jestem jak młynek poradziłby sobie z orzechami gdyby je pokroić.

pewnie, ze to samo makro mam na mysli. wydawalo mi sie, ze tam bylo taniej, dlatego o tym mowie
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #52 : 25-04-2008, 10:59 »

Z orzechami eksperymentów w młynku nie robiłam.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
aleksa
« Odpowiedz #53 : 25-04-2008, 16:29 »

To proszę mi podeslać kilka przepisow na priv. Z gory dziękuję.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #54 : 26-04-2008, 16:59 »

Aleksa to było do mnie?
A ja nie mowilam, ze jakieś mam
Ja mowilam, ze lepiej jakby ktos przesyłał, to aby tu..
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
aleksa
« Odpowiedz #55 : 26-04-2008, 18:15 »

OK -  kto ma jakieś fajne przepisy to PROSZĘ założyć nowy post - kilku chętnych na nie się znajdzie.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #56 : 29-04-2008, 18:22 »

Millka
A czy czy mozna w Braunie zrobić po prostu surówkę? ( poszatkować)
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #57 : 30-04-2008, 07:10 »

Biedrona, można zrobić surówkę z marchewki, selera itp., ale mi bardziej smakuje taka surówka, gdy po prostu utrę te warzywa na tarce, są bardziej soczyste,a z blendera takie bardziej wiórkowate wychodzą  msn-wink . Braun doskonale posieka cebulę, czosnek, pietruszkę, koperek, sprawdza się też w robieniu past, zup-kremów, mieleniu mięsa, utarciu ziemniaków na placki ziemniaczane.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #58 : 28-05-2008, 17:02 »

Chciałem spytać użytkowników Magica Maxxa czy daje on radę zemleć ziarenka? Np sezamu, albo wiórki kokosowe? bo przymierzam się do zakupu smile
Zapisane
aleksa
« Odpowiedz #59 : 28-05-2008, 18:44 »

Ja wrzucam wszystkie ziarenka hurtem i mielę- te drobniejsze np. len są zmielone na proch, dynia - czasem jakis większy wiór się ostania, podobnie z migdalami, slonecznik - bez zapachu - generalnie wszytsko jest niemal idealnie zmielone. Ja Magika Maxxa polecam.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!