Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 04:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 277289 razy)
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #60 : 28-05-2008, 21:27 »

Musisz krótko mielić . policz do 5 i sprawdż czy domielić . Magic sprawdza się świetnie ,tak jak Kazof ,robię w nim wszystko co możliwe .
 Mielenie , koktaile , majonez , sałatki pasty .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #61 : 29-05-2008, 18:55 »

Czyli użytkownicy gorąco polecają Magika Maxxa ? smile Upora się z wiórkami kokosowymi (które spaliły mój młynek do ziaren) ? smile
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #62 : 29-05-2008, 19:05 »

Ja już wiem dlaczego ten zapach. "Inteligentnie" wrzuciłam słonecznik do pojemnika z krzyżowym ostrzem.    Wrzuciłam zamiast poczytać instrukcję, która długa nie jest      
Na szczęście było go niewiele!!
Zmielił go na wiór w 5 sekund
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #63 : 29-05-2008, 21:56 »

Cytat od: "Pewu"
Upora się z wiórkami kokosowymi

w mig  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #64 : 29-05-2008, 23:39 »

Cytat od: "Grażyna"
nareszcie codziennie robię sobie koktajl

I tak trzymaj Grażynko  :ok:
Miło mi, że się do tego przyczyniłam.
Mikstura oczyszczająca i koktajl błonnikowy to niczym dobrane małżeństwo - jedno bez drugiego żyć nie może  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Zibi
« Odpowiedz #65 : 30-05-2008, 11:11 »

Ja też jestem wdzięczny Kazofowi za załatwienie mi tego sprzętu i za przepis na Mega koktajl. MO+KB=związek małżeński, z którego związku powstaje nowe zdrowe życie.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2009, 15:59 wysłane przez Zibi » Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #66 : 30-05-2008, 14:41 »

Zibi a co do za przepis na "mega-koktajl", bo chyba gdzies mi umknął msn-wink
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #67 : 31-05-2008, 11:39 »

Cytat od: zibi
Ja, zamiast pomarańczy dododałbym, albo śliwkę kalifornijską, albo figi (1-2 sztuki), która działa wymiatająco oraz ćwiertkę cytryny i ćwiartkę grejfruta. A ponadto: po jednej łyżce-siemienia sezamowego, pestek z dyni, pestek ze słonecznika, i zrównoważyłbym te nasionka, chociażby pod kątem uzyskania dobrych proporcji w kwasach NNKT, ok. 3. łyżkami siemienia lnianego.
   Także , na rozgrzanie "flaczków" i do smaku kawałek świeżego imbiru (korzenia) i ząbek czosnku, jak to wypraktykowała w swoim "Zwierzyńcu" - Kazof.
   Aby uzyskać większą energetyczność dodaję jeszcze:orzechy nerkowca, wiórki kokosowe, magiczne 7 sztuk migdałów. Wówczas uzyskuję i "miotłę", i bombkę naturalnych suplemntów, i energetyczność, alkalizację.
   W przypadku aleksy nie ma nic rozgrzewającego, w tym zestawie, bo cytrusy i niektóre warzywa, działają schładzająco (jakby ktoś się uparł na szczegóły).
   Po tym zmodernizowanym koktajlu z błonnikiem, z cytryną  (powtarzam po 3. m-cach koktajl cytrynowy), "łamię się na desce" -ok. 2-3 x dziennie. Początkowo śluzowate stolce, prawidłowe, oznaka, że "fito-łuski", dobrze penetrują i skrobią śluz patologiczny, a teraz normalne.
   Subiektywnie odczuwam, że te "szczoteczki" kosmków jelitowych, w jelicie środkowym, czczym są odsłaniane, i wreszcie mogą normalnie wychwytywać z pokarmu substancje odżywcze, a śluz skamieniały zchodzi z jelita grubego (zamiast stosowania hydrocolonu).
   Wczoraj dostałem takiego kopa energetycznego, ze chciałem fruwać, a do tej pory byłem trochę w zespole ciągłego, malkontenckiego zmęczenia.
   U mojej matki też chyba nastapiła oznaka działania koktajlu, pomimo, że wcześniej zrobiła 3 hydrocolony.
   A to wszystka zasługa Naszej Koleżanki KAZOF, która pomimo własnej traumy jest tak koleżeńska, że załatwiła dla mnie i dla mojej matki dwa cudowne blendery "Magik Maxx", które nazwałem "SztukMistrzami" z "Lublyna", mówiąc gwarą kurpiowską, chociaż pochodzą z Silesji..
   Ogromne Dzięki Kazofie.

Dodano

Pragnę dodać, że te Panie, które chcą schudnąc " z różnych " względów smile -mogą śmiało pić koktajl na kolacje, czy zamiast jedzenia kolacji. A Panowie, którzy chcą przybrać na masie mięśniowej -to samo, tylko połączyć z dobrej jakości białkiem i tłuszczami twardymi. Początkowo może nastapić spadek masy ciała ogólnej, czyli "pozornej", pomniejszonej o złogi i niepotrzebny tłuszcz, a później waga powinna iść w górę na chudej masie mięśniowej. Chodzi o uzyskanie efektu oczyszczania oraz uwrażliwienia komórek mięśniowych, tłuszczowych, wątroby na działanie insuliny, a w końcowym efekcie uzyskanie upragnionej homeostazy komórki.
   Zaznaczam, że "niepotzrebny" tłuszcz, to taki, który jest "zafajdany" toksynami.

Dodano

Aaaaa! Zapomniałem o bardzo istotnej rzeczy, a mianowicie o dodaniu zieleniny wiosennej (np. w postaci pokrzywy). Niektórzy wg swojej "ułańskiej" fantazji do koktajlu (wersja mega) - dodawają (np. żółtko jaja i trochę skorupiny).
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:41 wysłane przez Zibi » Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #68 : 01-06-2008, 21:18 »

Dzięki Zibi! smile A Co do pokrzywy, to zrywasz ją, taką "dziką"? Bo ja chyba musiał bym się wybrać na solidnie poszukiwania żeby znaleźć jakąś nie rosnącą przy drodze.

ps
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Magic Maxx'a, jestem już jednym z was biggrin
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #69 : 07-09-2008, 18:28 »

Kupiłam niedawno Magic Maxx-a na Allegro i mam pytanie:
czy do dzbanka (tego dużego z przykrywką) powinna być jakaś dodatkowa uszczelka?
Blender pracuje b.dobrze, ale przy koktajlach mocno cieknie... boję się że się spali.
Próbowałam wielokrotnie -dokręcony jest na full... ale pomiędzy bazą a dzbankiem jest szczelina, z której sączy się płyn po bazie... tak, jakby tam brakowało uszczelki.
 
Pr. o info, a może specjalistka Kazof odpowie?
Dzięki
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #70 : 07-09-2008, 18:35 »

Mam ten sam problem, a ja swojego magica kupilam w Geancie ( jak jeszcze byly)
Tez sie wkurzam, ze przecieka ale mnie sie wydaje ze on przecieka samym dolem. :zly:
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #71 : 07-09-2008, 19:01 »

Też tak myślałam za pierwszym razem... pod podstawą była kałuża, ale b.dokładnie go obserwowałam i przyuważyłam strużkę od podstawy dzbanka. W nasadkach noży jest przyklejona jakaś cienka uszczelka... dzbanka mocniej dokręcić się nie da, bo pęknie, a pomimo to mocno cieknie... w bazie pod nasadką też zbiera się płyn.

Szkoda by było...
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #72 : 07-09-2008, 19:20 »

Jednym slowem we dwa slowa.....DZIADOSTWO...... :zalamany:
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #73 : 07-09-2008, 20:35 »

Cytat od: "gabi"
czy do dzbanka (tego dużego z przykrywką) powinna być jakaś dodatkowa uszczelka?

Uszczelka jest w podstawce z nożami. Łatwo ja zauważyć ponieważ jest jasna a podstawka czarna.
Cytat od: "gabi"
Próbowałam wielokrotnie -dokręcony jest na full... ale pomiędzy bazą a dzbankiem jest szczelina, z której sączy się płyn po bazie... tak, jakby tam brakowało uszczelki.

Być może podczas odkręcania ta uszczelka się przykleiła do dzbanka a potem zgubiła?

Nie wiem co poradzić? Jeśli jest na gwarancji proponuję reklamować.
Można też dociąć taką uszczelkę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #74 : 07-09-2008, 20:43 »

Radzę kupić blender Philipsa za 149 zł, a przez internet nawet taniej. One nigdy się nie psują. Chodzi model "Cucira" (HR 2860): http://sklep.lobo.pl/go/_info/?id=2560
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
fiona50
« Odpowiedz #75 : 07-09-2008, 20:52 »

Mowilismy na temat zalet blendera m-ki Philips na prelekcji w Czestochowie.Cena jest przystepna, tylko jest jedno ale.... jaki model tego urzadzenia, bo w tej cenie, w roznych sklepach moga byc rozne modele.
Pozdrawiam
Zapisane
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #76 : 08-09-2008, 11:20 »

A ja mam Magic Maxx i jak na razie (odpukać) nic nie cieknie - ani przy używaniu dużego dzbanka ani w przypadku kubeczków, ale dokręcać trzeba solidnie, bo jak za pierwszym razem dokręciłam tak "normalnie", to trochę wyciekało.
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
hajdi
« Odpowiedz #77 : 08-09-2008, 11:23 »

Teraz to zauważyłem. Magic ma 2 podstawki z nożami, niskimi i wysokimi.  Gabi, czy w obu nie ma uszczelek?
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #78 : 08-09-2008, 11:30 »

W moim Magicu w obydwoch podstawkach sa uszczelki a wyciek nastepuje od spodu z tego bakelitowego obrotnika i wyglada na to ze pod nozami jak tymi niskimi tak i tymi wysokimi jest jakas nieszczelnosc :zly:
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #79 : 08-09-2008, 11:57 »

Ja mam nawet 3 podstawki/nasadki noży!!!
2 identyczne noży płaskich (jedna była od razu przykręcona do dzbanka)
1 noży krzyżowych;
wszystkie mają na dole przy gwincie cienkie białawe uszczelki.
Po dokręceniu do oporu dzbanka pomiędzy podstawką, a dołem dzbanka jest szczelina (tak, jakby gwint dzbanka był za długi, albo gwint podstawki za krótki) i tędy cieknie do bazy a przy pracy mixera również pod urządzeniem robi się duża kałuża.  
Dlatego myślałam, że może jest jeszcze jakaś dodatkowa, ruchoma uszczelka (której ja nie dostałam) wkładana pomiędzy dzbanek a podstawkę z nożami.
To pewno by załatwiło sprawę.

Hajdi -a jak i gdzie przyciąć? ...musiałaby być dokładnie dopasowana...
Ja już szukałam jakiegoś punktu napraw/sprzedaży części zamiennych, kiedyś takie były, nawet blisko mnie -teraz wszystko polikwidowane.

ps. Szkoda by było gdyby się popsuł, bo poza tym działa bez zarzutu, a kupiłam go gł. dla mixera (młynek mam) z dużym dzbankiem (750 ml).
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!