Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 265863 razy)
misio2682
« Odpowiedz #260 : 11-09-2011, 08:01 »

Mam pytanie. Kupiłem sobie blender Braun MR 320 HC Baby. Posiada moc 450W, w instrukcji wyczytałem, że nie należy mielić gałki muszkatołowej, lodu oraz ziarna np. kawy. Czy ktoś posiada taki blender? Chciałbym w nim przygotowywać koktajle Słoneckiego i rozdrabniać w nim len, słonecznik, nasiona dyni i nasiona ostropestu. Ma niby większą moc, dlatego go wybrałem, zamiast Philipsa, ale nie wiem, dlaczego nie można w nim mielić ziarna i czy to też dotyczy lnu i nasion (ostropestu, dyni, słonecznika)?

« Ostatnia zmiana: 11-09-2011, 09:17 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #261 : 11-09-2011, 08:40 »

Mam pytanie. Kupiłem sobie blender Braun MR 320 HC Baby. Posiada moc 450W, w instrukcji wyczytałem że nie należy mielić gałki muszkatałowej, lodu, oraz ziarna np, kawy. Czy ktoś posiada taki blender? Chciałbym w nim przygotowywać koktajle Słoneckiego i rozdrabniać w nim len, słonecznik, nasiona dyni i nasiona ostropestu. Ma niby większą moc i dlatego go wybrałem zamiast Philipsa, ale nie wiem dlaczego nie można w nim mielić ziarna i czy to też dotyczy lnu i nasion ( ostropestu,  dyni słonecznika)?

Przeczytaj dokładnie, to co jest napisane na portalu wiedzy na temat wykonania koktajlu błonnikowego.
Tam jest odpowiedź na Twoje pytania.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:23 wysłane przez Apollo » Zapisane

Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #262 : 11-09-2011, 09:18 »

Mam pytanie. Kupiłem sobie blender Braun MR 320 HC Baby. Posiada moc 450W, w instrukcji wyczytałem że nie należy mielić gałki muszkatałowej, lodu, oraz ziarna np, kawy. Czy ktoś posiada taki blender? Chciałbym w nim przygotowywać koktajle Słoneckiego i rozdrabniać w nim len, słonecznik, nasiona dyni i nasiona ostropestu. Ma niby większą moc i dlatego go wybrałem zamiast Philipsa, ale nie wiem dlaczego nie można w nim mielić ziarna i czy to też dotyczy lnu i nasion ( ostropestu,  dyni słonecznika)?

Przeczytaj dokładnie to co jest napisane na portalu wiedzy na temat wykonania koktajlu błonnikowego.
Tam jest odpowiedź na Twoje pytania.

Mam jedną zasadniczą uwagę do polecanego blendera - przede wszystkim pojemnik nie jest szklany, tylko z tworzywa.

Wg mnie, do KB nada się każdy szklany blender z funkcja kruszenia lodu, a ziarna z powodzeniem można mielić w młynku do kawy.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2011, 09:20 wysłane przez Apollo » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #263 : 22-09-2011, 13:51 »

Używam blendera poleconego przez Mistrza (firmy Phillips), myje je po każdym użyciu, ale zauważyłem, że ciężko je dobrze umyć, w zakamarkach zbierają się osad zmielonych nasionkach, pewnie wciśnięte przez wirowanie wody, a i przezroczystość kubków też ciężko utrzymać.
Tak więc pytanie, jak wy myjecie te naczynia/kubki? Szorujecie je? Pomyślałem sobie że może dobrym pomysłem będzie zamoczyć je w wodzie przez dłuższy czas, do wody dodać jakiś środek czyszczący, ale jaki?
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:23 wysłane przez Apollo » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #264 : 22-09-2011, 16:29 »

Ze szklanym blenderem jest mniej problemów z myciem i przejrzystość stale nienaganna.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #265 : 22-09-2011, 18:13 »

W instrukcji mojego blendera (MPM) jest napisane, że po użyciu należy nalać ciepłej wody, dodać płynu do naczyń i podłączyć blender do prądu i włączyć na minutę. Powinien się sam umyć. Potem należy tylko przepłukać. Jednak ten sposób nie jest idealny, więc ja raczej wolę myć blender okrągłą szczotką do naczyń (taką na długiej rączce, wtedy nie grozi mi pokaleczenie się nożykami). Szczotka ta dociera w każde miejsce (nawet pod nisko ustawione nożyki).
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #266 : 30-09-2011, 13:39 »

Polećcie jakiś przyzwoity blender z szklanymi naczyniami. Próbowałem odzyskać przezroczystość swoich naczyń Phillipsa przez moczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń (Ludwik) i szorowałem gąbką ale wciąż są te smugi.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #267 : 30-09-2011, 16:40 »

Polećcie jakiś przyzwoity blender z szklanymi naczyniami. Próbowałem odzyskać przezroczystość swoich naczyń Phillipsa przez moczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń (Ludwik) i szorowałem gąbką ale wciąż są te smugi.

U mnie doskonale spisuje się blender, który kupiłem w Lidlu (Silver Crest) z funkcją kruszenia lodu. Kupiłem go ponad 2 lata temu, zanim dowiedziałem się o BIOSŁONE i wszystkim z tym związanym. Pojemnik ma szklany i z powodzeniem używam go do KB (ziarna oczywiście mielę w młynku do kawy). Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Nawet w wakacje zakupiłem tam drugi (by na wypady wakacyjne mieć jeden pod ręką w aucie). Blender jest tej samej firmy ale miał podstawkę w innym kształcie i kolorach. O dziwo pojemniki z obu są identyczne i pasują do obu podstawek. Poza kształtem tej podstawki żadnych innych różnic nie znalazłem.

Uważam, że każdy blender z funkcja kruszenia lodu z KB sobie poradzi.

Jak dla mnie dziwne jest tutaj na tym forum polecanie blendera z dzbankiem właśnie z tworzywa sztucznego i jednoczesne zalecanie unikania butelek i opakowań z tworzyw - brak konsekwencji.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #268 : 30-09-2011, 17:40 »

Próbowałem odzyskać przezroczystość swoich naczyń Phillipsa przez moczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń (Ludwik) i szorowałem gąbką ale wciąż są te smugi.
Spróbuj nalać do naczynia gorącej wody, dodaj  octu spirytusowego i pozostaw na godzinie. Po godzinie wodę z octem wylej a kielich umyj szczoteczką lub gąbką. Powinien się rozjaśnić.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #269 : 01-10-2011, 09:26 »

Próbowałem odzyskać przezroczystość swoich naczyń Phillipsa przez moczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń (Ludwik) i szorowałem gąbką ale wciąż są te smugi.
Spróbuj nalać do naczynia gorącej wody, dodaj  octu spirytusowego i pozostaw na godzinie. Po godzinie wodę z octem wylej a kielich umyj szczoteczką lub gąbką. Powinien się rozjaśnić.

Powierzchnia z tworzywa potrafi matowieć. A skoro tak się dzieje to znaczy że się zdziera. w wyniku tego mamy bonus do KB w postaci drobinek tworzywa.

Więc po co unikać szukać wody szkle? Mięsa pakowanego w papier? Po co szukać nasion tutkach? Skoro w KB i tak pija się tworzywo?
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #270 : 01-10-2011, 10:57 »

Cytat
Powierzchnia z tworzywa potrafi matowieć. A skoro tak się dzieje to znaczy że się zdziera. w wyniku tego mamy bonus do KB w postaci drobinek tworzywa.

Więc po co unikać szukać wody szkle? Mięsa pakowanego w papier? Po co szukać nasion tutkach? Skoro w KB i tak pija się tworzywo?

Jak zaczęłam interesować się Biosłone, wszystko było proste: MO i KB. Potem doszła DP, więc utrudnienie, ale sensowne i po nastawieniu się psychicznym weszłam i w to. Gdybym dopiero teraz miała zaczynać i weszłabym na to forum - zrezygnowałabym od razu. Musiałabym dalej szukać innych dróg. Bo jest tu masa "schiz" (które według mnie zabijają szybciej niż lekarstwa): blendery z odpowiedniego tworzywa, nasiona w papierowej torebeczce, nieleczenie zębów, wywalenie mydeł i kremów, etc. Każdy może żyć jak chce, ale nie zarażajmy innych strachem i swoimi schizami, bo niedługo zaczniemy chodzić w maseczkach na twarzach, żeby nie oddychać zanieczyszczonym powietrzem.

Dobrze, że ludzie piszą, co jest zdrowe, a co nie. Dzięki temu mamy wybór. Kupuję wodę w szklanych butelkach, bo taka mi lepiej smakuje. Zwracam uwagę na skład produktów żywnościowych i kosmetyków, przez co nie kupuję "śmieci". To, że ktoś napisał, że mięso tylko pakowane w papier, nie znaczy, że robię awantury w sklepach i nie biorę tego w folii. Mnie to akurat nie przeszkadza. A już problem o dzbanek blendera, w którym KB znajduje się całe 5 minut (!) dla mnie jest dziwny. To, że ktoś pisze, że boi się takiego blendera (a ma do tego prawo), nie znaczy, że inni też fiksują na tym punkcie. Dlatego ci inni polecają tworzywo, bo wiedzą, że może być ktoś, dla kogo to też nie stanowi problemu.

Pan Słonecki cały czas powtarza, że mamy wziąć zdrowie w SWOJE ręce. I śmieje się z tych, którzy jak te owce idą za całym tłumem na strzyżenie. Więc może miejmy swój rozum i rozpoznawajmy SWOJE potrzeby, by nasze życie nie było tylko myśleniem, co jest zdrowe a co nie, ale by po prostu było ŻYCIEM.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #271 : 01-10-2011, 19:58 »

Powierzchnia z tworzywa potrafi matowieć. A skoro tak się dzieje to znaczy że się zdziera. w wyniku tego mamy bonus do KB w postaci drobinek tworzywa.
Mam ten blender od 2 lat i nic mi się nie zdarło. Nie wiem czy ten plastikowy blender, czy KB działa tak na mnie, ale czuję się coraz zdrowsza.

Skąd wiesz, że bielizna którą nosisz na sobie, nie jest bardziej toksyczna od tego blendera plastikowego?
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #272 : 02-10-2011, 00:01 »

Bo nie używam bielizny :p

A tak poważnie używam bawełnianej msn-wink
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #273 : 04-10-2011, 17:49 »

Gdyby tylko monomery z blendera mi szkodziły byłbym bardzo szczęśliwy. Są mnóstwo inne rzeczy które trują o wiele wiele bardziej i nie da się ich wyeliminować (nie bzikując), więc te które się dadzą to czemu nie?
Ale nie ma u mnie panicznego pośpiechu z wymianą blendera, cały czas używałem plastikowy i efekty zdrowotne są.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #274 : 04-10-2011, 23:19 »

Szukam zestawu blender+młynek. Chciałbym, aby był jednocześnie dobry i niewielkich rozmiarów. Macie może jakieś sprawdzone propozycje?

Właśnie padł mi drugi młynek (3-4 koktajle dziennie). Wcześniej Holden MK40 teraz Moulinex Junior5. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić jednak osobnych produktów?
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #275 : 06-10-2011, 06:45 »

Ja polecam robot Philips Essence. Blender działa naprawdę dobrze a przy okazji można robić nim na szybko różne surówki, soki. Nie jest za duży i ładnie wygląda.

Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #276 : 06-10-2011, 08:46 »

Ja polecam robot Philips Essence. Blender działa naprawdę dobrze a przy okazji można robić nim na szybko różne surówki, soki. Nie jest za duży i ładnie wygląda.

Mam coś podobnego tyle, że mój nie posiada młynka - czy ten ma? Od czasu używania go do koktajli też już ledwo działa stąd zastanawiam się nad zmianą całego zestawu.
Nasionek tegorocznych jeszcze nie ma (kompletu), więc na razie przerwa w piciu ;(
Zapisane
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #277 : 06-10-2011, 13:32 »

Nie bardzo rozumiem jak można zrobić taki błąd, nie ma nasionek tegorocznych to przerwa w piciu.
Przerwa w jedzeniu to rozumiem ale w piciu KB.
Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #278 : 06-10-2011, 14:03 »

Ja polecam robot Philips Essence. Blender działa naprawdę dobrze a przy okazji można robić nim na szybko różne surówki, soki. Nie jest za duży i ładnie wygląda.

Mam coś podobnego tyle, że mój nie posiada młynka - czy ten ma? Od czasu używania go do koktajli też już ledwo działa stąd zastanawiam się nad zmianą całego zestawu.
Nasionek tegorocznych jeszcze nie ma (kompletu), więc na razie przerwa w piciu ;(

Blender jest młynkiem i mieli ziarna na pył. Potem dolewam wody a następnie owoce. Dzięki temu nie muszę się bawić w przesypywanie z młynka do blendera.
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
harry
« Odpowiedz #279 : 06-12-2011, 15:49 »

Czy blender Philips'a 2860 (o mocy 220W) dobrze radzi sobie z nasionami? Czy jest wstanie zmielić wszystko na miał?   Poradzi sobie z surowymi warzywami np. marchewką?

http://www.ceneo.pl/150886

Proszę o info

« Ostatnia zmiana: 06-12-2011, 16:57 wysłane przez Harry » Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!