Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 265783 razy)
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #20 : 23-04-2007, 09:02 »

Czy te pestki w łupinkach dostępne w Marcpolach, Tesco czy Makro są polskie czy chińskie?
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #21 : 23-04-2007, 17:07 »

Ja pestki kupiłam w Tesco. Opakowanie 200g, wyprodukowano na Węgrzech. Są prażone i solone ale to chyba w niczym nie przeszkadza.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #22 : 23-04-2007, 19:02 »

Martucha - wydaje mi sie ze jednak pestki nie moga byz prazone ani solone, musza to byc poprostu suszone bez zadnych dodatkow - ale to niech sie lepiej Mistrz wypowie.

[ Dodano: 23-04-2007, 20:27 ]
A wracając to tematu blendera to wlasnie dostalem przesylke (MAGIC MAXX 9w1) na razie wszystko ok i juz jestem po pierwszej pozytywnej probie sprzetu.
Niestety mam jeden problem - nie dostalem instrukcji w jezyku polskim i tu moja prosba zwlaszcza do kazof - potrzebuje scan tej instrukcji w j. polskim - gdybys mogla mi podeslac bylbym bardzo wdzieczny - a moze ktos ma takowa instrukcje? z gory dziekuje za pomoc............

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #23 : 23-04-2007, 22:58 »

Witam Marcinie i dziękuję za zaufanie w sprawie doradzenia blendera. Instrukcja została napisana bardzo małymi literami i kopia byłaby mało czytelna. Przepisałam istotne fragmenty z instrukcji i przesłałam na PW.  Pozdrawianki
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #24 : 24-04-2007, 09:08 »

:rozpacz: nic nie doszlo Smutny - na pewno wyslalas ?
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #25 : 24-04-2007, 11:57 »

Jak się okazuje, mam problem z przeglądarką. Właśnie dowiedziałam się od Paplo. Marcinie, proszę podaj mi na PW swój adres e-mail, to pod wieczór wyślę Ci z mojego konta z Interii. Pozdrawianki i prepraszam za "zakłócenia",
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #26 : 25-04-2007, 12:54 »

Wszystko doszło - bardzo Ci dziekuje za poswiecenie czasu i przeklepanie calej instrukcji msn-wink ze sa jeszcze tacy ludzie ........... smile

Mam tylko jedno pytanko do tej instrukcji bo napisaleas "Baza zasilania (power base) - to centralny element MM. Wystarczy zamontować na niej duży lub mały pojemnik z wybraną nasadką noży, a następnie docisnąć pojemnik i przekręcić w lewo, a urządzenie będzie już pracowało. "  

u mnie przekreca sie w prawo te pojemniki smile a wlaczenie mixera nastepuje wtedy kiedy podlacze wtyczke do gniazdka - czy u Ciebie tez tak jest? nie ma przycisku wlaczania miksera - troche dziwne ...........


jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #27 : 25-04-2007, 14:53 »

Nie ma widocznego, typowego przycisku, to prawda. W tej bazie zasilania od wewnątrz, są takie 3 płaskie, pionowe, ruszające się góra-dół po ściance  jakby (białe u mnie) pręciki o szerokości 7 mm. To one coś dociskają w podstawie, że mikser jest włączany/wyłączany z sieci przez dokręcenie/odkręcenie. To główne "ustrojstwo" trzymam na blacie przez cały czas podłączone do sieci - no ale nie mam w domu małych dzieci, to fakt. Marcinie, chyba Twoja wersja MM jest dla leworęcznych,  :wink: . U mnie przez przekręcenie pojemnika zgodnie z ruchem wskazówek zegara uruchamia się ten przyrząd. Pozdrawianki i pychotkowych degustacji
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
marsiu
« Odpowiedz #28 : 21-05-2007, 14:54 »

Kazof, a powiedz proszę jak sprawdza się opcja sokowirówki? - niestety nie wspominałaś o robieniu skoków - marchewki są dość twarde i troszkę obawiam się, że może się rozlecieć. pozdrawiam ps: co by nie mówić - ufam zelmerowi, a ich same sokowirówki kosztują po 300-400pln.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #29 : 19-02-2008, 17:42 »

Kazof, jak MAGIC tnie warzywa na surówki : czy są to ładne wiórki czy bardziej taka papka?
I jak sprawdza się sokowirówka? W domu mam wiekszą sokowirówkę, ale tę z MAGIC może mogłabym zabrać do pracy i robić soczki albo mikser i ciachać surówki lub mielić nasiona lnu na galaretkę   .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #30 : 22-02-2008, 15:06 »

Cytat od: "Chamomillka"
Kazof, jak MAGIC tnie warzywa na surówki : czy są to ładne wiórki czy bardziej taka papka?
I jak sprawdza się sokowirówka? W domu mam wiekszą sokowirówkę, ale tę z MAGIC może mogłabym zabrać do pracy i robić soczki albo mikser i ciachać surówki lub mielić nasiona lnu na galaretkę   .


Witaj Chamomillko, w zależności od czasu pracy: warzywa raczej drobno sieka (można to nazwać wiórkami... kokosowymi  msn-wink ), a jak dłużej potrzymasz to zrobi się przecier. Jak lubisz drobno pocięte warzywa w surówce, to się przyzwyczaisz,  msn-wink
Sokowirówkę zaledwie dwa razy próbowałam, gdyż u mnie soki w porcjach micro nie wystarczają,   , ale faktycznie robi się w niej sok - na zewnątrz sitka, a w środku zostaje przecier, którego szkoda,  Smutny  (z marchewki robię surówkę równoważącą).
Myślę, że w pracy bardziej przydałby się do robienia koktaji,   - do tego jest rewelacyjny: najpierw mielisz suche (siemię, pestki, orzechy) powójnym nożem, a potem wlewasz resztę, dodajesz owoc i ... co dusza zapragnie, zmieniasz nóż, "rozbęłtasz" - gotowe!
Jak dodajesz śmietany i więcej nasion, to wtedy jest gęsty taki koktajl. Wtedy dodaję trochę wody, ponownie wymieszam nożem z czterema ostrzami - czasami ściągam z podstawy i potrząsam energicznie aby dobrze się wymieszało...
Jeszcze jak masz ochotę na łakocia: wsypujesz orzeszki sezam, kokos -mielisz, następnie przekładasz tłustą miazgę (mielisz do momentu osadzenia się masy na ściankach, od czasu do czasu wstrząsając ręcznie) do naczynia + odrobina miodu ew. cukru trzcinowego + trochę oleju (najlepiej sezamowego) "miąchasz"... i masz chałwę palce lizać, a do tego energię...

To "ustrojstwo" ma 400 W, a więc więcej niż niejedna tania sokowirówka - tak szybko nie pada. Wiadomo, najlepsza jest specjalizacja! Jednak jak na urządzenie wielofunkcyje, to MAGIK z niego niezły i bardzo pomocny w wielu pracach kuchennych, wręcz u mnie niezastąpiony,  biggrin
Po dwóch latach kilkukrotnej w ciągu dnia eksploatacji MAGIKA (do prac wszelakich: 3x koktajle, masło, placki ziemniaczane, omlety, naleśniki, przeciery warzywne, ćwikła, chrzan, kiedyś placki serowe opty, serniki, chałwy, mielenia kawy, przypraw, ziół, skorupek jaj, robienia bejcy do mięsa ... wszystkiego nie pamiętam) musiałam wymienić na nowy model ,  msn-wink  biggrin . Jak za takie pieniądze, to nieźle go wyeksploatowałam      
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #31 : 23-02-2008, 17:38 »

Kazof, bardzo Ci dziękuję za tak obszerny opis. Szkoda, że surówek nie tnie jak należy, bo na tym mi też bardzo zależy.
Ja pochopnie kupiłam Braun, ma bardzo podobne funkcje jak MAGIC, surówki też tnie bardziej na papkę  Smutny, ale w moim akurat modelu nie ma noży  mielących ziarna. Zrobię rozeznanie, może można zamówić dodatkowe końcówki, bo Braun ma różne modele. Mój nie kruszy np. lodu. Gdybym wcześniej wiedziała o zaletach MAGIC, bez zastanowienia wzięłabym go, a teraz to nie wiem, bo Braun posiada podobne funkcje, ale bez tej ważnej do robienia koktajli ze zmielonymi ziarnami.
Hm, gdybym miała więcej kaski, MAGIC kupiłabym do użytku wyłącznie w pracy, bo wygląda na to, że jest znacznie wygodniejszy w obsłudze.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #32 : 19-04-2008, 20:12 »

Cytat od: "aleksa"
podobnie jak i Wy do koktaili,

jeśli do koktaji z całymi nasionami, świeżymi owocami i surowymi warzywami - to moc 400  jest potrzebniejsza, słabeusz szybko "się zmęczy i wysiądzie",  msn-wink
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #33 : 22-04-2008, 16:52 »

No i wtopa.
Kupiłam to ustrojstwo :Magica  ... no i się zjarały koncówki po 7 użyciach( one z gumy są-czy u WAS też?), dym leciał jak diabli...I znów trzeba kasę skrobać- bo zanim ja to na allegro zareklamuję , wyślę , poczekam , oni wyślą , albo nie wyślą. A tu koktajle, mleko dla Sama.Ręce mi dzisiaj opadły.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #34 : 22-04-2008, 17:10 »

   To ustrojstwo jest trochę szybsze od Twoich rąk, ale bez przesady. Trzeba z wyczuciem, najpierw nasionka, orzechy, i też tak pulsacyjnie, aby: po pierwsze - nie zgrzały się noże oraz "cisy" nie przeszły w "transy", a po wtóre - aby nie spalić szczotek przy silniku. A czy pamiętałaś o zmianie noży, po dodaniu owoców i innych komponentów?
   No, ale teraz nie ma co gdybać Smutny.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 11:28 wysłane przez Zibi » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #35 : 22-04-2008, 17:15 »

Zanim tego użyłam bardzo dokładnie się wczytałam w ulotkę bo kiedyś już coś popsułam poprzez "katiuszowe " zachowanie. Ogólnie coś mnie trafia więc kończę zanim napiszę coś niestosownego publicznie.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #36 : 22-04-2008, 17:56 »

Mówi sie ucha cha. Editho nie ma co rozpaczać na pociesznie Ci powiem, że ja wytłukłam ostatnio wiele talerzy i ogólnie szkła, wypadało mi z rak nie miałam czucia, najgorsze to sprzątanie.  msn-wink  Ale jest już dużo lepiej.
Ja też najpierw mielę pestki z dyni i czekam chwilę aż noże ostygną i wsypuję dopiero siemię lniane.
Jako sokowirówka to Maxx  się nie sprawdza, słabo wyciska sok, i wolę jednak sokowirówkę tradycyjną.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #37 : 22-04-2008, 18:02 »

Cytat od: "editho"
Kupiłam to ustrojstwo :Magica  ... no i się zjarały koncówki po 7 użyciach(...) dym leciał jak diabli

Editho,
przepraszam, że rozdrapuję twoje rany, ale czy mogłabyś napisać jakie końcówki się zjarały. Kupiłem dzisiaj Magica i - co tu dużo gadać - chciałbym aby posłużył mi jak najdłuzej.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #38 : 22-04-2008, 18:24 »

No te gumowe, które stykają się w środku z częścią główną tego MAGICA po dociśnięciu. A zapomniałam po pierwszym zmieleniu migdałów poszła uszczelka zamontowana wokół obudowy młyneczka od wewnątrz.... mam nerwa.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #39 : 22-04-2008, 18:35 »

Jak uszczelka, to jest podstawa do reklamacji, albo udaj się do jakiegoś starego rzemiechy, który umie przewijać silniki, i Ci wymieni szczotki za parę groszy.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2009, 16:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!