Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 265819 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« : 10-04-2007, 13:56 »

Witam, jestem na kupnie blendera własnie pod koktajle P. Józefa msn-wink i wg jego zalecen nie taki za 30zł msn-wink (ale i nie tylko pod koktajle)
Chodzi mi o sprawdzony porzadny sprzet a mianowicie aby miał możliwośc mielenia ziarna, siekania owoców w całości ale i zrobienia surówki na obiad  :grin:
Może macie takie urzadzenie w domu już sprawdzone i godne polecenia ?
z góry dziękuje za pomoc i informacje !

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #1 : 11-04-2007, 11:13 »

Ja używam mixSy firmy Zepter. Trochę niestety kosztował  :wink:, ale działa kapitalnie. Np. suróweczka z marchewki jest w kilkanaście sekund  :!:  Do mielenia ziaren też jest świetny. Ma dodatkowe cztery końcówki, jednej z nich używam do miażdżenia bananów na koktajl. W ten sposób zrobienie całego koktajlu zajmuje mi z 2 min.  :!:  :!:  :!: Zerknij na allegro - tam jest w cenie ok. 500 zł.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #2 : 13-04-2007, 07:18 »

Dzieki Pablo faktycznie fajny sprzet tylko zastanawiajace jest to iz niby nowy taki mikser na allegro kosztuje 500zł a cena sklepowa 1200zł - troche boje sie zaryzykowac zwlaszcza ze 500zł to troche pieniazkow......... jak myslisz dlaczego tak tanio na allegro?

Szkoda ze nikt inny nie chce zdradzic swojego sprzetu ktory sprawdza sie do sporzadzania wysmienitosci P. Jozefa msn-wink

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #3 : 13-04-2007, 07:37 »

Po prostu Zepter tyle na tym zarabia, a osoby np. z allegro przypuszczam, że przywożą to bezpośrednio z zagranicy bez pośredników, albo mają dojście bezpośrednio do producenta. Kto wie ... Moja mama była na prezentacji Zeptera i kupiła mixSy, ale z uwagi na to, że jej koleżanka też kupiła, nie kosztował 1200 zł, tylko 900 zł każdy. Taka promocja. Ciekawe, co? Przecież to łącznie 600 zł, a jeszcze się Zepterowi opłacało :!:
Pozdrawiam
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 15-04-2007, 23:14 »

Polecam MAGIC MAXX 9w1 miniaturowy wielofunkcyjny robot kuchenny dostępny w marketach w cenie ok. 100 zł. Używam go od roku codziennie, a od ok. miesiąca 2x2 dziennie (koktajle z błonnikiem dla 2 os.). Pozdrawianki.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #5 : 16-04-2007, 15:26 »

Kilka miesięcy temu kupiłam blender Philipsa Cucina za 140 zł. (po negocjacjach  lol ). Ma również dwa młynki- na sucho i mokro. Działa bez usterek, a robię nim prawie wszystko- od koktajli , naleśników, mielenia po surówki włącznie.
Życzę dobrego zakupu.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #6 : 16-04-2007, 17:27 »

Bardzo dziekuje za informacje ale mam do Was pytanko:

Gosiek: - czy to ten blender (kliknij tutaj)

Kazof: - czy to to cudo? (kliknij tutaj)

zabieram sie za czytanie specyfikacji tych sprzetow bo musze wreszcie cos kupic smile

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #7 : 16-04-2007, 20:49 »

Ja mam mniejszy,ale myślę, że ten będzie też dobry.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #8 : 17-04-2007, 00:11 »

Tak, dokładnie mam taki sam. Ostatnio w Auchan widziałam ten sprzęt w promocji po 109 - 10 zł. W Tesco i Macro też można go dostać. Robię w nim prawie wszystko: koktajle, ciasto, pastę do pieczywa z orzeszków ziemnych czy sezamu, mieli skorupki jajek itd itp. Szczególnie jest wygodny, gdy każdy ma ochotę na inny skład koktajlu - ze względu na sprytne pojemniki w których mieści się dokładnie porcja dla jednej osoby. Wszystko łatwo się myje.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #9 : 17-04-2007, 08:24 »

Jeszcze jedno a czy te sprzety miela ziarna dyni i slonecznika w lupinkach na proszek? pył? - bo jak nie to moje dziewczyny (zona i corka) tego nie lykna  naughty
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #10 : 17-04-2007, 20:36 »

Ten MAGIC miele nasiona w łupinach na mączkę - nakrętką z dwoma ostrzami. Po dodaniu reszty składników wymieniam nakrętkę na tą z czterema ostrzami. Pozdrawianki i powodzenia.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 : 17-04-2007, 21:36 »

Dziekuje Wam bardzo - wybralem MAGIC_a - fajna nazwa msn-wink - kupilem na allegro wiec czekam na przesylke - oczywiscie opinie o produkcje wystawie po kilkakrotnym zastosowaniu  :wink:

jeszcze raz dziekuje wszystkim za informacje i pozdrawiam
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
future
« Odpowiedz #12 : 19-04-2007, 19:26 »

Wlasnie tez zakupilam podobny blender i mam nadzieje, ze bedzie sie dobrze sprawowal. Mam jednak problem z tym aby dostac pestki dyni lub slonecznika w lupinkach. Wszedzie sa luskane. Czy w zwiazku z tym mozna je zastapic pestkami bez lupinek?

Przy okazji witam wszystkich Panstwa. Wlasnie dolaczylam do forum. MO pije od 8 miesiecy, moj organizm ma jeszcze dluga droge do przebycia, ale mysle, ze final bedzie pozytywny smile Przepraszam rowniez za brak polskich znakow - mam problem z klawiatura.

Pozdrawiam smile
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #13 : 19-04-2007, 20:15 »

Witaj future............... co do blendera to miejmy nadzieje ze bedzie ok najwyzej bedziemy scigac kazof  naughty
A jesli chodzi o pestki to musza byc w lupinkach cytuje Mistrza "Te łupane oczywiście nie nadają się do koktajlu"
Tez mialem problem z zakupem pestek i slonecznika w lupinkach nigdzie nie moglem ich dostac az w koncu pojechalem na Rybitwy ( to taki plac targowy dla tych co nie znaja Krakowa) i kupilem 5kg pestek dyni i 5kg slonecznika oczywiscie nic nie luskane - nie bylo mniejszych mam zapas na 5 lat.

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
żmijka
« Odpowiedz #14 : 19-04-2007, 20:18 »

Witaj na forum,  future.  Wszyscy mamy dość podobnie - długa droga.
Najpierw do odzyskania zdrowia, a potem do jego utrzymania.
Życzę powodzenia na tej drodze, a także wytrwałości.
Pestki muszą być w łupinkach.  Są takie cały czas w MAKRO. A wysyłkowo w Edal s.c. jeśli dobrze pamiętam. Sprawdzę- jesli to będzie inna nazwa, dam ci znać.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #15 : 19-04-2007, 20:21 »

Future... Zadałam podobne pytanie panu Słoneckiemu. Napisał, że pestki łuskane są dobre tylko dla zdrowych. Zmielona łupina z pestek ściera patologiczny śluz ze ścianek jelit, co pomaga wyzdrowieć.
Marcin... Ja kupuję po pół kilograma pestek i zużywam w dwa tygodnie sama, więc pięć lat Cię z pewnością nie czeka.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 11:29 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
future
« Odpowiedz #16 : 20-04-2007, 10:43 »

Dziekuje za odpowiedzi. smile Tak tez myslalam, ale wolalam sie upewnic. Musze w takim razie jeszcze poszukac wytrwalej. A moze ktos wie gdzie w Warszawie mozna kupic? Bylam chyba w 3/4 sklepow ze "zdrowa zywnoscia" w tym miescie i na kilkunastu bazarkach. A w sezonie na sloneczniki, mozna uzywac "swiezych" pestek do koktajlu, prawda? Wtedy problem z glowy chociaz przez pewnien czas msn-wink
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #17 : 20-04-2007, 22:15 »

do FUTURE:ja kupuję pestki dyni niełuskane , bardzo tanie,np. w Markpolu, jest takie stoisko z róznymi bakalimi, kiszoną kapustą itd. na Trakcie Lubelskim (nie wiem gdzie mieszkasz?).Piję koktajl prawie codziennie, z bananem, jabłkiem, lub kupuję np. mrożone truskawki. Nie wiem jeszcze jakie jest stanowisko forumowiczów na temat mrożonych owoców do koktajlu z błonnikem? : :???:
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #18 : 22-04-2007, 17:26 »

Dalej Blender - szukam przepisów do wykorzystania przy pomocy blendera . Może ktoś ma jakąś broszurę ? Jakoś moje szare komórki niewiele mi podpowiadają .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
future
« Odpowiedz #19 : 22-04-2007, 22:58 »

W MarcPolu kolo mnie (Saska Kepa) nie bylo, ale moze to byl chwilowy brak wiec jeszcze sie przejde. dusia tez podpowiedziala mi, zeby szukac w Tesco. Mysle, ze niedlugo wreszcie mi sie uda msn-wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!