Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 20:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 273580 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.356

« Odpowiedz #120 : 30-03-2009, 12:29 »

Mam blender Philipsa, taki jak polecał Mistrz. Czy komuś z Was otwierał się podczas mielenia ziaren mały młynek. Nie wiem co może być przyczyną, że ostatnio sam przesuwa się i jest nieszczelny.

To dokładnie tak jak w moim Philipsie. Podczas mielenia ziaren otwiera się mały młynek (do mielenia na sucho - z niego korzystam). Przyczyna to zbyt duże drgania (wibracje) w jakie wpada młynek (noże z osią) a wynikają one z nadmiernego luzu łożyskowania osi. U mnie wytrzymał nieco ponad 2 miesiące. Po coś jest te 2 lata gwarancji.

W takim razie muszę oddać do naprawy, ale nie chcę pozostać na dłużej bez koktajli, dlatego zamierzam zakupić rezerwowy mikser. Czy ktoś może coś polecić poza Philipsem i Magicem? Młynka do kawy nie posiadam.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #121 : 02-04-2009, 07:44 »

Jaki konkretny model blendera możecie z czystym sumieniem polecić?




Proszę się nie dopisywać gdzie popadnie. Wystarczy do wyszukiwarki wpisać hasło "blender" i wszystko wiadomo. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 02-04-2009, 07:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
iwona 77
« Odpowiedz #122 : 02-04-2009, 10:27 »

Ja mam firmy moulinex - robot wielofunkcyjny (kosztował niecałe 200 zł już nie pamietam ile) - ma:
 - nakładkę do szatkowania warzyw, w której wymienia się ostrza - inne do marchwi, inne do kapusty;
- nakładkę do wyciskania soku - czasem robię sok z pomarańczy (połówkę pomarańcza dociska sie do kręcącej połówki z plastyku) - sok wychodzi gęsty z miąższem.
- normalny "świder" gdzie robię koktajle - zmiele on też orzechy - są mokre i zwykły młynek może się spalić bo przy mieleniu zbijają się
- miska jest jedna
- ma jeszcze nakładkę do robienia cista francuskiego (nie używam)

Osobno mam młynek.
Młynek zmiele mi wszystko suche (nasiona, siemię) i po wysypaniu z niego nawet go nie myję. I to jest przydatne, bo gdy nie mam czasu mielę szybko siemię z ostropestem, słonecznikiem (pestki dyni) wrzucam do dużego kubka zalewam wodą - po chwili piję taki kisielek. A niedługo  potem już w drodze do  pracy zjadam jabłko (z pestkami). Czyli omijam mycie całego robota. Zresztą gryzienie jabłek to dla mnie przyjemność;).
Poza tym zdarzały się wyjazdy kiedy zabranie młynka nie stanowiło problemu (mało miejsca) i tak zajadałam mój zmodyfikowany koktajl.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2009, 10:46 wysłane przez Grażyna » Zapisane
kroko
« Odpowiedz #123 : 02-04-2009, 12:23 »

Jaki konkretny model blendera możecie z czystym sumieniem polecić?
Od listopada używam blendera Philips HR2860. Praktycznie codziennie a jak na razie działa idealnie.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #124 : 02-04-2009, 12:33 »

Przed chwilą taki zamówiłem właśnie smile
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #125 : 15-06-2009, 19:46 »

Większość tego rodzaju mikserów/blenderów i młynków do kawy jest wykonana z plastiku. Sam używam plastikowego młynka do kawy do mielenia pestek dyni i siemienia lnianego. A mikser do miksowania koktajlu też jest z plastiku. W związku z tym że ostatnio czytałem na forum o złym wpływie plastiku na żywność, chciałem zapytać czy tego rodzaju plastik też ma negatywny wpływ? Może powinienem poszukać urządzeń ze szklanymi pojemnikami, jeżeli takie są dostępne. Czy wasze blendery/miksery są szklane? wydaje mi się że nie.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #126 : 15-06-2009, 20:02 »

Peter nie ma co popadać w skrajności, jeśli chodzi o dłuższe przechowywanie żywności to można starać się unikać plastików itp i używać szklanych pojemników, ale jak zrobisz np koktajl w młynku z częściami plastikowymi to na pewno proporcje między szkodliwością tegoż młynka a dobroczynnością koktajlu będą jak 1:10000000000[...]
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mada
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #127 : 15-06-2009, 20:12 »

Można kupić szklany.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #128 : 15-06-2009, 21:08 »

Cytat
Większość tego rodzaju mikserów/blenderów i młynków do kawy jest wykonana z plastiku.
Ja mam metalowy młynek, jeszcze mojej babci  smile .
Zapisane

Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #129 : 16-06-2009, 07:06 »

Czy Wasze blendery radzą sobie z rozdrabnianiem wszystkiego na bardzo drobno? Ja mam jak sądziłam dość dobry-moulinex'a, ale jak wrzucę takie twardsze czy większe kawałki to nie otrzymuję "maczku". Nawet z miękkich bananów czasem pozostanie kilka większych grudek, nie mówiąc np. o marchewce. A u Was, jak to wygląda? Może będę musiała zmienić blender?Choć wolałabym, nie.
Zapisane
Mada
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #130 : 16-06-2009, 09:31 »

Cytat
Czy Wasze blendery radzą sobie z rozdrabnianiem wszystkiego na bardzo drobno?
Radzi sobie bardzo dobrze.Ma sześć ostrzy,może dlatego dobrze miksuje.
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #131 : 16-06-2009, 09:45 »

No tak, mój ma cztery. Muszę się rozejrzeć w takim razie po sklepach z AGD i porównać. Magda a ten Twój to jaki model i firma?
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #132 : 16-06-2009, 12:30 »

Cytat od: Zuza
Ja mam metalowy młynek, jeszcze mojej babci  

Czyli środek młynka jest wykonany z aluminium, bo te starsze chyba wszystkie były tak robione.
Mój młynek miele super ale właśnie w środku jest aluminiowy i zastanawiam się czy jednak nie powinnam go zmienić..._Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: 16-06-2009, 13:44 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Grzegorz
« Odpowiedz #133 : 18-06-2009, 21:32 »

Jak ktoś się boi plastiku, to niech sobie pomiele trochę goździków, wtedy wytworzy się naturalna warstwa izolacyjna, choć nie wiem, czy wszystkie plastiki tak reagują, przezroczyste (pokrywki) najczęściej tak. Piszą o tym nawet w instrukcji obsługi do Philipsa.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2009, 21:53 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #134 : 19-06-2009, 06:59 »

Jak ktoś się boi plastiku, to niech sobie pomiele trochę goździków, wtedy wytworzy się naturalna warstwa izolacyjna

A jak długo ta izolacja chroni ( jeśli w ogóle ), czy co mycie trzeba na nowo zemleć, czy nie myć za każdym razem, czy jak?
« Ostatnia zmiana: 19-06-2009, 11:38 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #135 : 19-06-2009, 11:16 »

Tego już nie da się domyć, chyba że skrobakiem jakimś zerwie się tą warstwę. To taki brązowy nalot.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #136 : 21-06-2009, 09:39 »

Cytat
Czyli środek młynka jest wykonany z aluminium,
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy to jest aluminium. To jest młynek jeszcze mojej babci, ma chyba co najmniej 30 lat i jest wyprodukowany w Rosji. Jego wnętrze ma zdecydowanie ciemniejszy kolor niż stare aluminiowe garnki i nie wiem jak mogłabym sprawdzić czy jest ono aluminiowe czy nie.
Zapisane

Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #137 : 21-06-2009, 18:38 »

Mam również młynek przywieziony z byłego ZSRR. Ma pewnie też ze 30 lat, ale jest znakomity. "Przeżył" 2 inne kupione znacznie później. Ma stalowe wnętrze. Wydaje mi się, że te Wasze są również stalowe, bo aluminium jest za miękkie i proces mielenia by się nie odbywał.Myślę, że spokojnie można je używać.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #138 : 21-06-2009, 21:14 »

Niestety mój młynek jest aluminiowy i jest naszej rodzimej produkcji. A jak Wy macie dziewczyny sprzęty z ZSRR to na pewno są stalowe. msn-wink
Ja już zdecydowałam się na zmianę i kupię chyba blender Philipsa.
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #139 : 24-06-2009, 08:35 »

W zeszlym tygodniu zakupiłam sobie takie urządzenie, nie wiem czy można pisać otwarcie, ale Wy też wymieniacie firmy, więc napiszę; "magic bullet" - znajdziecie je na Allegro, można też zobaczyć reklamę na you tube. Jest naprawdę fajny-nie wiem jak długo wytrzyma bo dopiero kupiłam, ale szybciutko miele, a co jest jego zdecydowaną zaletą, to to, że jest mały i świetnie nadaje się w podróż, czy na wszelkie wyjazdy.

Odnośnie powyżej wspomnianego przeze mnie blendera, chciałam jeszcze dodać, że ma on taką dodatkową część do wyciskania soków z owoców i wczoraj go wypróbowałam. Sok różni się od takiego z sokowirówki, tzn jest bardziej gęsty, jakby z drobinkami miąższu. Natomiast to co zostaje z owoców nie jest tak wysuszone jak w przypadku tradycyjnej sokowirówki. Ma taką fajną gęstą konsystencję, że pomyślałam sobie - jeśli to zamrożę (samo lub z dodatkiem kremówki), wyjdą przepyszne lody sorbetowe. Naprawdę dobre, a co najważniejsze świeże i zdrowe bo domowej roboty ze znanych nam składników. I tu pole do popisu; truskawki, mango, melon, banany, kiwi, orzechy, bakalie... hulaj dusza msn-wink Pyszności na upalne dni.
« Ostatnia zmiana: 25-06-2009, 09:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!