Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 10:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dalej sucha skóra  (Przeczytany 27753 razy)
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #20 : 05-04-2008, 19:19 »

Ja też niczego nie wyrzucam, po prostu wlałam pozostałość do słoiczka, dolałam trochę .swieżego oleju i smaruję co popadnie. Najwyżej , spektakularnie może nie pomoże, ale przecież nie zaszkodzi. No i jeszczeta autosugestia...
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #21 : 05-04-2008, 21:22 »

Na razie jestem na etapie rezygnacji z większości fabrycznych kremów. Wczoraj zrobiłam krem z sokiem z glistnika i testuje na masakrycznych rękach mojej 8-letniej córki. Jeżeli wyniki będą pozytywne to podzielę się recepturą.
Korzystam z przepisów z tej strony - http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia2.htm - i spróbuję zrobić maść pokrzywową wg znalezionego tam przepisu:
Rp. Maść pokrzywowa - Unguentum Urticae.
Składniki:
- 1 łyżka ekstraktu pokrzywowego glicerynowego lub 1 łyżka oleju pokrzywowego
- 1 łyżka nalewki pokrzywowej (lub intraktu)
- 1 opak. 50 g (ml) kremu Nivea
- 2 łyżki kremu lub maści Linomag, albo maści allantoinowej lub nagietkowej.
- 4 krople olejku lawendowego lub różanego
Sposób przyrządzenia.
Do moździerza umieszczonego na gorącej maszynce elektrycznej lub w gorącej wodzie włożyć podłoże maściowe (krem i maście); gdy ulegnie ono rozpuszczeniu wlać do niego olej lub ekstrakt glicerynowy – pokrzywowy, potem nalewkę pokrzywową; składniki ucierać aż utworzą jednolitą masę. Ciepły krem przenieść do odpowiedniego pojemnika i zimnego miejsca. Stosować do pielęgnowania wszystkich rodzajów skóry.
Krem działa odżywczo, przeciwzapalnle, antyseptycznie, wygładzająco, regenerująco i przeciwzmarszczkowo. Dobrze natłuszcza i nawilża wargi oraz skórę. Zapobiega wągrom, czyli zaskórnikom.
Potrwa to trochę - bo trzeba poczekać 14 dni na zrobienie nalewki i oleju pokrzywowego.
Zapisane
ella
« Odpowiedz #22 : 21-04-2008, 14:11 »

Cytat od: "kawka"
sucha skóra w Hashimoto świadczy o niewyrównanym poziomie hormonów, zwłaszcza sucha skóra na łokciach.

Sucha skóra w Hashimoto nie musi wcale świadczyc o złym poziomie hormonów. Nawet jeśli wyrównacie poziom to niektóre objawy hashi moga pozostać. Np. sucha skóra lub waga. Ja mam wyrównany poziom od dłuzszego czasu i chodziłam do mojej mądrej lekarki z takimi właśnie "pretensjami" że sucha skóra itp. A ona na to, że nie musi wcale juz wrócić taka skóra jaka była. Potwierdziła mi to inna lekarka do której poszłam z NFZ. Ale to co pisze Shpeelka, że candida równiez skóre wysusza, mnie pocieszyło o tyle, że jak pozbęde sie candidy to mam szanse na powrót do skóry "nie sypiacej się" smile
Suche łokcie to z pewnością niewyrównany poziom hormonów. U mnie łokcie od dawna sa ok smile natomiast całe ciało, stopy, nogi na goleniach zwłaszcza... :rozpacz:

Ogólnie - niewyrównany poziom hormonów nie pozwala ci wrócic do kondycji sprzed choroby, a wyrównany poziom hormonów pozwala, ale nie gwarantuje sukcesu. Taka różnica.

U mnie tak było z odchudzaniem. Wszystkie diety nie mialy kiedyś szansy skutkować, i nie skutkowały (ku mojej rozpaczy) ale jak mam juz hormony wyrównane to zastosowanie odpowiedniej rozsądnej diety przez 2 miesiące dało mi minus 8 kg bez jo-jo!! Szkoda że przerwałam bo przyszły święta msn-wink Na słabość nie ma lekarstwa  naughty

Boja dziękuje za link do gazety a amdea dziękuję za olej z czarnej porzeczki! brzmi świetnie!
pozdrawiam wszystkich a szczególnie siostry Hashi!
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #23 : 21-05-2008, 23:32 »

Zrobiłam krem pokrzywowy - stosuję do twarzy, rąk i stóp.
Jest rewelacyjny   - po 2 tygodniach używania widać i czuć efekty - skóra jest matowa, delikatna i miękka w dotyku jak po pilingu. Krem ma mały mankament - jest żółty, po nałożeniu na skórę przez 5-10 minut, zanim się wchłonie, widzę żółtość  msn-wink  biggrin .
Krem pokrzywowy zmodyfikowany wg własnego pomysłu:
- 1 łyżka oleju pokrzywowego
- 1 łyżeczka oleju lawendowo-rozmarynowego (można dać inny)
- 1 łyżeczka maści propolisowej (wynalazek lacky do włosów) - jako supernaturalny konserwant
- 1 łyżeczka nalewki pokrzywowej
- 1 opak. 50 g (ml) maści ALANTAVIT (ma w składzie tylko allantoinę, eucerynę  oraz wit. A i D)
Miseczkę porcelanową lub szklaną umieścić w gorącej wodzie włożyć maść Alantavit, gdy się rozpuści dodać maść propolisową, wlać oleje, a na końcu nalewkę pokrzywową; składniki ucierać aż utworzą jednolitą masę. Ciepły krem przelać do odpowiedniego pojemnika (najlepiej szklanego).
Krem nakładam na wilgotną skórę (mam tonik z octu lawendowego), bo jest w nim mało wody.

Krem jest modyfikowalny - jak nie macie jakiegoś składnika, to zastąpcie go innym :idea:. Jako bazę do wyrobu innych kremów polecałabym maść propolisową lacky oraz maść Alantavit (albo inną z euceryną).
« Ostatnia zmiana: 05-04-2009, 00:01 wysłane przez Lacky » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #24 : 22-05-2008, 07:46 »

Amdea te Twoje pomysły pokrzywowe są DOSKONAŁE. !!!
Niebawem je wypróbuję.
Ale powiedz gdzie trzymasz ten krem w normalnej temperaturze pokojowej czy w lodówce?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #25 : 22-05-2008, 23:22 »

Kremu nie trzymam w lodówce, ponieważ zrobiłam tylko pół porcji i cała rodzina z niego korzysta - to za chwilę go nie będzie - więc nie zdąży się zepsuć. Ale przemyślałam już sprawę i do następnego kremu dodam trochę witaminy C w kropelkach jako przeciwutleniacza (zapobiegnie jełczeniu tłuszczów).
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #26 : 23-05-2008, 08:26 »

Amdea  mam pytanie ponieważ widzę ,że robisz fajne eksperymenty.Czy robiłaś kiedyś krem do stóp?
Kiedyś kiedy nie miałam grzybicy moje stopy były w fantastycznym stanie.
Niestety od paru lat naskórek jest bardzo twardy , a zapach nie bardzo przyjemny.Póki co kupuje jakieś kremy z szałwią , prawoślazem, ale nie widzę poprawy w sensie miękkości naskórka, tylko zapach się trochę neutralizuje.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 23-05-2008, 09:40 »

Dobre efekty w przypadku twardej skóry stóp daje maść tranowa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #28 : 23-05-2008, 18:30 »

Editho, a robisz peeling stóp? Same kremy raczej niewiele pomogą gdy nie ścieramy zgrubiałego naskórka.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #29 : 23-05-2008, 19:02 »

A czego ja nie robię? Smutny
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #30 : 23-05-2008, 20:00 »

Editho - Czy robiłaś na stopy kurację korą dębu?
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #31 : 23-05-2008, 20:26 »

Nie . Bardzo proszę o bliższe dane. smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #32 : 23-05-2008, 20:44 »

Oto przepis na kurację dla stóp działającą przeciwgrzybiczo i ograniczającą potliwość stóp:
2 łyżki kory dębowej zalewamy dwoma szklankami wody i gotujemy pod przykryciem około 20 min. Po odcedzeniu wywar rozcieńczamy letnią wodą tak, aby uzyskać 2 litry leczniczego płynu. Zanurzamy w nim stopy na 10 min. Kąpiel robimy raz w tygodniu, aż gruczoły łojowe znacząco zmniejszą swoją pracę /około 6-8 tygodni/. Życzę powodzenia smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #33 : 24-05-2008, 08:16 »

Dziekuję Ci bardzo.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #34 : 24-05-2008, 19:32 »

Edith, wracając jeszcze do peelingu. Czy uzywasz do niego "profesjonalnej" tareczki  smile ?
GRATULACJE! Nie zaglądałam na forum zbyt często przez ostatnie dni, a tu... MODERATOR     !!!
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!