Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zatoki  (Przeczytany 5763 razy)
pakumy
« : 21-03-2008, 22:47 »

Mam następujący problem:
praktycznie od zawsze byłem alergikiem...(mam 23 lata). Ciągły katar, kaszel. Kilka lat temu miałem punkcje zatok. W maju 2006 roku zaczęło mi puchnąć prawe oko. Sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna... Przesunięcie i wytrzeszcz gałki ocznej, podwójne widzenie. TK wykazało rozległego guza w zatoce czołowej prawej oraz uszkodzenie kości oczodołu. Lekarze podejrzewali najgorsze... W lipcu 2006 przeszedłem operację zatok z dojścia czołowo-podstawnego. Na szczęście okazało się ze zatoki były pokryte ogromnymi polipami, a do oczodołu poprzez zniszczoną kość dostał się bardzo gęsty śluz. Niestety nadal borykam się z nawracającymi dolegliwościami. Już dwukrotnie od tamtej pory miałem FESS. Jedynym lekiem który przyjmowany raz na kilka tygodni hamuje wydzielanie śluzu jest Diprophos... (niestety bardzo szkodliwy).
W przeprowadzonym rok temu wymazie wykryto Gronkowca Złocistego oraz Candida. Mimo przyjmowania antybiotyków antygrzybiczych w wykonanym trzy miesiące temu badaniu znów wykryto Candidę. Od tamtej pory zacząłem się coraz bardziej interesować tym grzybem... Od 2 miesięcy jetem na diecie, przyjmuję witaminy, probiotyki oraz Detox.
Co jeszcze mogę próbować zrobić?
Czy mogę przyjmować krople z alocitu? Czy są one całkowicie bezpieczne (zważywszy na uszkodzoną ścianę mojego oczodołu), czy są bezpieczne dla wzroku?
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 19:08 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 21-03-2008, 22:56 »

Zacznij pić MO oraz po pewnym czasie zakraplaj nos alocitem. W międzyczasie, jeśli tego nie uczyniłeś, to zapoznaj się z regulaminem Forum i zestawem startowym dla poczatkujacych, a także poczytaj na ten temat w postach, po uprzednim uruchomieniu funkcji "szukaj" z wpisem: - "zatoki". Zakładam, że czytałeś lektury Ekspertów?
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 12:03 wysłane przez Zibi » Zapisane
pakumy
« Odpowiedz #2 : 21-03-2008, 23:03 »

Tak, tylko nadal nie mam pewności czy te krople nie mogą zaszkodzić na wzrok. Przecież głowa ma być mocno odchylona do tyłu, a więc bez problemu dostaną się do oczodołu.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #3 : 21-03-2008, 23:10 »

Cytat od: "pakumy"
Tak, tylko nadal nie mam pewności czy te krople nie mogą zaszkodzić na wzrok. Przecież głowa ma być mocno odchylona do tyłu, a więc bez problemu dostaną się do oczodołu.
Tam właśnie docelowo mają się dostać.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!