Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Właściwości nagietka lekarskiego  (Przeczytany 16882 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 28-03-2008, 15:27 »

Mistrzu  
Nagietek lekarski pomógł mi bardzo podczas schodzenia złogu z woreczka żółciowego, odblokowały mi sie również nerki, problem opisałam tutaj http://mikstura.kei.pl/forum/3437.htm#25778

O jego właściwościach oczyszczających dowiedziałam sie od Pani Janiny Zawadzkiej , ale usłyszałam również ,ze należy bardzo uważać z jego stosowaniem.
Skoro mi pomógł , chciałabym wiedzieć jak długo mogę pić z niego napar.Oczyszczanie woreczka trwa cały czas. Skurcze są sporadyczne i o dużo mniejszym natężeniu niż wcześniej.
Nie mogę też dowiedzieć się co to jest wyciąg z nagietka(nalewkę znalazłam w aptece)
Proszę uprzejmie o odpowiedź
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #1 : 28-03-2008, 20:25 »

Możesz pić naprzemiennie nagietek, pokrzywę czy owoc bzu czarnego. Te   wszystkie herbatki działają oczyszczająco
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Boja
« Odpowiedz #2 : 28-03-2008, 21:27 »

Editho w książce Ożarowskiego, Jaroniewskiego "Rośliny lecznicze i ich zastosowanie" znalazłam napar, nalewkę, ocet, winko i wyciąg olejowy z nagietka, ale stosowany zewnętrznie na skórę. Czy to Cię interesuje?
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #3 : 28-03-2008, 22:02 »

Czy mnie to interesuje???? No pewnie!!!!! Poproszę ślicznie lol

Dodano

Helusiu jak długo to można pić naprzemiennie Mnie zioła bardzo smakują i widzę ,że choroba zaraźliwą jest bo i mąż (kiedyś) chipsowo-batonowy jej dostał. Daj proszę więcej szczegółów smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 29-03-2008, 11:38 »

Nagietek zalecałem bardzo krótko, bowiem szybko okazało się, że stosunkowo często wywołuje poważne reakcje uczuleniowe. Na drogi żółciowe z powodzeniem stosowałem wyciąg z bożego drzewka (Intractum abrotani). Wyciąg (intractum) uzyskuje się poprzez zakonserwowanie świeżego soku wyciśniętego z ziół alkoholem, zaś nalewkę (tynkturę) poprzez zalanie alkoholem suszonych ziół.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #5 : 29-03-2008, 13:32 »

Dziękuję  Mistrzu , nareszcie mam jasność w temacie.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Boja
« Odpowiedz #6 : 29-03-2008, 20:57 »

Wydaje mi sie ,że każda występująca w przyrodzie roślina znajdzie swego alergika, więc podaję obiecane przepisy ze wspomnianej wyżej książki.
NALEWKA NAGIETKOWA- 50 g kwiatów lub ziela z kwiatami macerować 14 dni w 500 ml alkoholu 40%, często wstrząsać, przecedzić, wycisnąć, a płyn wlać do małych, ciemnych butelek. Pić 30-50 kropli 2-3 x dz godz przed posiłkami.
WYCIĄG OLEJOWY- 1-2 garście świeżych kwiatów n. zalać olejem do przykrycia postawić na parze 1/2 godz przez 2-3 dni, aż płatki będą kruche, a olej pomarańczowy (stosować zewnętrznie)
OCET NAGIETKOWY-100 g świeżego kwitnącego ziela posiekać, dodać 25 ml spirytusu i 135 ml octu 10% na 10 dni, często wstrząsać (brodawki,zgrubienia skory, trądzik, świąd)
WINO NAGIETKOWE - 20-40 g świeżych kwiatów zalać 700ml wina gronowego, macerować 14 dni, przecedzić. Można dodać 30 g soku z dziurawca. Nagietek i jego przetwory działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo, zapobiega rakowaceniu czynnych wrzodów żołądka i jelit a także przeciwdziała nadmiernemu łuszczeniu naskórka.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!