Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trombocytopenia  (Przeczytany 12062 razy)
Atina
« : 29-03-2008, 17:14 »

Pisałam przed świętami, że pokazały mi się siniaki i czerwone piegi na nogach. Po badaniu krwi okazało się, że mam za mało trombocytów - 12 tys. - i dostałam się do szpitala. Dzisiaj po badaniu miałam 20 tys. Jestem na parę godzin w domu, ale wieczorem wracam, jutro znowu kontrola. Jestem bardzo osłabiona, piegi od 3 dni zniknęły, siniki jeszcze mam. Czy to reakcja na MO? Co można zrobić, żeby było lepiej?
« Ostatnia zmiana: 20-02-2011, 13:12 wysłane przez Solan » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #1 : 30-03-2008, 09:57 »

Witaj, Atinko!
Trzymam za Ciebie kciuki, bo mam podobny problem. Tyle, że Ty znasz przyczynę (małopłytkowość), u mnie z kolei płytki krwi w normie - 250 tys. Siniaków nie mam, ale te tzw. czerwone piegi mam na brzuchu, piersiach, rękach, a dziś rano pojawił się na buzi nad wargą.
Jak wyjdziesz ze szpitala, napisz czy oprócz picia MO stosujesz jakiekolwiek ograniczenia dietetyczne. Dobrze, że u Ciebie te wybroczynki zniknęły, bo u mnie jest ich coraz więcej  Smutny . Ograniczyłam MO do 1/2, żeby organizm trochę odpoczął. Poza tym czuję się dobrze, oprócz ciągłego ściskania w środku z powodu lęku o te kropki (petocje). Czasami nawet mam zawroty głowy z tych nerwów.
Czy otrzymałaś w szpitalu coś, co zlikwidowało wybroczynki?

P.S. Może inni forumowicze chcą włączyć się do tematu i coś mi podpowiedzieć, bo prawdę mówiąc, jestem trochę podłamana, MO piję prawie pół roku. Wysyp petocji zaczął się mniej więcej od lutego. Muszę się przyznać, że nie wyłączyłąm z diety słodyczy tylko je ograniczyłam i jadam ciemne pieczywo.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 30-03-2008, 17:07 »

Małopłytkowość jest poważną chorobą i wymaga działań medycznych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #3 : 31-03-2008, 06:34 »

Panie Józefie, ale sęk w tym, że akurat ja nie mam małopłytkowości, krzepliwość krwi też w normie, jedynie hematokryt jest zaniżony (33,8, a norma od 37), a wysyp czerwonych kropek jest nasilony w trakcie picia MO. Owszem przed rozpoczęciem może gdzieś tam miałam ich kilka, ale teraz to lekka katastrofa  Smutny . Odżywiam się o wiele racjonalniej niż przed trafieniem na forum, nie idealnie, ale staram się w miarę możliwości, żeby i w pracy np. zjeść surówkę.
Chcę jeszcze zaznaczyć, że tu na forum oprócz mnie i atiny spotkałam jeszcze parę osobników, które mają lub miały podobne problemy:
- wątek Geodety - co prawda Marcin przechodził boreliozę, a przy niej petocje to jeden z objawów, ale przy leczeniu i piciu MO ten proces się nasilił;
- spadek czerwonych krwinek: http://mikstura.kei.pl/forum/2970.htm#21918
- czerwone kropki : http://mikstura.kei.pl/forum/2015.htm#23043
Może to jest jakiś temat do przemyślenia.

Panie Józefie, w trakcie 0,5-rocznego picia MO na bazie oliwy z oliwek poprawiła mi się praca układu trawiennego, częsciowo oczyścił się układ oddechowy, kręgosłup jest o niebo lżejszy, ale te wybroczynki mnie bardzo martwią. Wpadłam w nerwicę i tylko patrzę czy nie wychodzą nowe Smutny.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 31-03-2008, 08:54 »

Czytam o tej Waszej chorobie i, jak dla mnie, brzmi groźnie. Mam w związku z tym takie pytanie. Mój mąż ostatnio od czasu do czasu ma takie wybroczyny czerwone (na twarzy, szyi, barkach i piersiach) i nie wiemy, z czym to łączyć. Zazwyczaj pojawiały i pojawiają się przy wysiłku związanym z oddawaniem stolca, ale jak dla mnie to nie jest wytłumaczenie. Myślałam, że może ma to jakiś związek z ciśnieniem krwi.
Nie bardzo wiem, co z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2011, 13:14 wysłane przez Solan » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #5 : 31-03-2008, 09:10 »

Editho, ale one znikają czy stare pozostają i wciąż pojawiają się nowe? Bo u mnie tak właśnie jest  Smutny .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #6 : 31-03-2008, 10:09 »

Zanikają aż do następnego wysypu.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2011, 13:14 wysłane przez Solan » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #7 : 31-03-2008, 10:14 »

To może to inny rodzaj kropek  msn-wink
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Atina
« Odpowiedz #8 : 02-04-2008, 16:13 »

Halo, wszyscy zainteresowani. Jak weszłam do szpitala, tak nie piłam MO. Wyniki trombocytów zaczęły wzrastać (12 tys. przed szpitalem). 2 dzień w szpitalu - 20tys., 3 dzień - 43tys., 4 dzień - 59tys., dzisiaj 6 dzień i 64tys. Wyszłam ze szpitala i teraz się zastanawiam, czy zacząć znowu z MO.
Co do piegów na nogach, to zniknęły, sińce jeszcze nie. Czuję się ogólnie lepiej, trochę silniejsza i spać w ciągu dnia też nie muszę.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2011, 13:16 wysłane przez Solan » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #9 : 03-04-2008, 08:45 »

Witaj, Atina!
Życzę całkowitego powrotu do zdrowia!
Rozumiem, że miałaś te "piegi" wyłącznie na nogach?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!