Niemedyczne forum zdrowia
16-12-2019, 09:24 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Ram闚ka Radiabios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Z瑿y leczone kana這wo  (Przeczytany 141500 razy)
Andrus

P貫: M篹czyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomo軼i: 220

« Odpowiedz #160 : 03-03-2013, 13:41 »

Od wielu lat mam problem u dentysty, 軼ieka mi ropa po tylnej 軼ianie gard豉 i cz瘰to musi przerywa
swoje czynno軼i. Ostatnio zmieni貫m stomatologa i trafi貫m do innego. Te 軼iekanie ropy po tylnej 軼ianie gard豉 mo瞠 by skutkiem tego, 瞠 masz martwe z瑿y (leczone kana這wo) - dentysta.
Mo瞠 i co w tym jest?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2013, 13:54 wys豉ne przez Agata » Zapisane
Michal_one

MO: 13.01.2012
Sk康: Cz瘰tochowa
Wiadomo軼i: 163

« Odpowiedz #161 : 07-07-2013, 15:37 »

Byłem u dentysty i po zrobieniu zdjęcia RTG stwierdzono, że wokół trzech zębów, które dawno temu leczyłem kanałowo zrobiła się taka czarna "powłoczka", która je otacza. W dodatku przy szóstce na dole podchodzi ona trochę pod zdrową siódemkę. Zalecono ponowne leczenie kanałowe, do którego mam wątpliwości z powodu ceny i sensu.
Co o tym myślicie, czy ta czarna "powłoczka", która jest widoczna na RTG, to tkanka martwicza normalna po pewnym czasie przy zębach leczonych kanałowo, którą zjadają bakterie (dodam, że oprócz tych trzech mam jeszcze dwa zęby leczone w ten sposób, przy których nic takiego nie widać na RTG), czy coś innego i czy w ogóle powinienem się tym przejmować?
« Ostatnia zmiana: 07-07-2013, 17:31 wys豉ne przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Bart-ender

MO: 03.2010
Sk康: Kujawy
Wiadomo軼i: 142

« Odpowiedz #162 : 08-07-2013, 13:21 »

Czarna otoczka widoczna na RTG zrobi豉 mi si po ok. 2 latach jak z帳 obumar (jak przesta bole to po prostu o nim zapomnia貫m). Po leczeniu kana這wym zapalenie utrzymywa這 si jeszcze kilka lat i dopiero teraz znikn窸o. W twoim przypadku mo瞠 to by 幢e zamkni皻e kana造 b康 te pozosta這嗆 sprzed leczenia. Robi貫 wtedy RTG?

Ci, kt鏎zy wiedz najmniej, s najbardziej pos逝szni.
Michal_one

MO: 13.01.2012
Sk康: Cz瘰tochowa
Wiadomo軼i: 163

« Odpowiedz #163 : 08-07-2013, 14:00 »

Po zaleczeniu kana這wym chyba nie robi貫m ju RTG ca貫j szcz瘯i, a do niedawna. Nie wiem czy tak wygl康a po pewnym czasie z帳 po kana這wym, czy tam wda這 si co jeszcze. Dentysta namawia na ponowne leczenie, ale si zastanawiam, jak napisa貫m powy瞠j, bo je郵i kiedy maj wypa嗆 na skutek oczyszczania organizmu, to czy jest sens?
Bart-ender

MO: 03.2010
Sk康: Kujawy
Wiadomo軼i: 142

« Odpowiedz #164 : 09-07-2013, 07:14 »

Jako nie widz aby po kana這wym leczeniu mia造 mi zacz望 wypada z瑿y. Wr璚z przeciwnie - stan zapalny znikn掖.

Ci, kt鏎zy wiedz najmniej, s najbardziej pos逝szni.
Wera

P貫: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzgl璠u na uci捫liwe objawy
Wiadomo軼i: 1.020

« Odpowiedz #165 : 09-07-2013, 14:46 »

Cytat
Jako nie widz aby po kana這wym leczeniu mia造 mi zacz望 wypada z瑿y
No, to troch poczekaj. Ja ju si doczeka豉m. Po lewej stronie g鏎a i d馧, robione kana這wo jakie 5 lat temu. Efekt: niemo積o嗆 gryzienia, gdy sprawia to b鏊, ci庵le resztki jedzenia si dostaj w te miejsca, krwawienie, u do逝 w豉軼iwie zosta豉 tylko plomba+ drut, bo z帳 po prostu si wykruszy. Szkoda, 瞠 chocia nie mo積a ubiega si o zwrot pieni璠zy za lata regularnych wizyt u dentyst闚. Mia豉bym teraz kas na protez.
Kozaczek
*

MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 2.152

« Odpowiedz #166 : 17-07-2013, 12:42 »

Wsp馧czesna stomatologia jest przyczyn wielu chor鏏 „nieuleczalnych".

- http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=en&tl=pl&u=http://www.naturalnews.com/041159_dentistry_oral_health_mercury.html&usg=ALkJrhjk1my_9Cthv_GAhZiRxCLzmS9hgw#ixzz2YxEi5qm7
Sasima

MO: 08.01.2012
Sk康: Katowice
Wiadomo軼i: 315

« Odpowiedz #167 : 26-11-2013, 19:46 »

Od kilku dni boli mnie szcz瘯a z prawej strony, g鏎a i d馧. B鏊 jest raz silnieszy, raz s豉bszy, momentami boli mnie nawet palec u stopy, r瘯a, jakby z帳 promieniowa. Na pocz徠ku my雲a豉m, 瞠 to nadrw磧iwo嗆, bo dziur w nich nie mam. Jednak s to z瑿y z wype軟ieniem.
 Wczoraj jeden z lekarzy stwierdzi, 瞠 plomba szczelna i szkoda rozwieraca, kaza przeczeka, bo pod opukaniem zeby za bardzo nie bola造. Dzi posz豉m do innego i ten po opukaniu stwierdzi, 瞠 mam 3 z瑿y do leczenia kana這wego. Zrobi RTG i uzna, 瞠 trzeba przeleczy. Powiedzia豉m, 瞠 przemy郵, bo ju co nieco czyta豉m o leczeniu kana這wym, ale jaki mam wyb鏎? Skoro dosz這 ju do czego takiego, tzn. 瞠 na samoleczenie nie ma szans. Lekarz by zdziwiony, 瞠 obawiam si leczenia kana這wego.

Nie wiem co zrobi, bo to dwie r騜ne opinie. Temten nic nie widzia, a ten za du穎. Nie powiem sprz皻 pierwsza klasa, widzia豉m wszystko na kompie i RTG i swoje z瑿y, ale 瞠by od razu wiedzia, 瘸 na pewno leczenie kana這we...pewne przez ten cholerny b鏊.

Czy osoby, kt鏎e wypowiada造 si negatywnie i mniej negatywnie o lezceniu kana這wym podtrzymuj swoje zdanie na ten temat?
Wera

MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzgl璠u na uci捫liwe objawy
Wiadomo軼i: 1.020

« Odpowiedz #168 : 26-11-2013, 20:09 »

Kiedyś poszłam do jednego specjalisty i udało mu się nawet zdjęcie spieprzyć-musiał je wykonać powtórnie, po czym diagnoza: kanałówka. Nie zdecydowałam się, 2 dni później poszłam do innego i diagnoza: rwać, na kanałowe jest za późno. Moje zdanie na temat leczenia zębów jest obecnie następujące - naprawiać jak jest dziura, w ostateczności kanałówka a na samym końcu rwanie. W samoleczenie się zębów już nie wierzę.
Leszek_B

MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk康: Sieradz
Wiadomo軼i: 116

« Odpowiedz #169 : 26-11-2013, 23:25 »

Nie wiem co zrobić, bo to dwie różne opinie

Jeśli to żywe zęby, to może warto zdjąć wypełnienie i zobaczyć czy pod nim nie zebrały się nieczystości. A może pod zębem zrobił się stan zapalny a organizm nie ma gdzie wypchnąć ropy? W takich sytuacjach, czasami organizm robi przetokę na dziąśle. Ja, jak mnie bolały dziąsła pod zębem, to je masowałem. Czasem robiłem ucisk w bolącym miejscu. Starałem się też podgrzać bolące miejsce, biorąc do buzi łyk w miarę gorącej herbaty (tak by się nie poparzyć). Z reguły pomagało.

W każdym razie, warto zadbać, by pochopnie nie uśmiercać zębów (leczyć kanałowo). Takie martwe zęby, to już nie to samo co zęby żywe.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2013, 13:03 wys豉ne przez Ania‬ » Zapisane
Sasima

« Odpowiedz #170 : 27-11-2013, 08:20 »

Z瑿y mnie bol, zw豉szcza jeden, przy gryzieniu. Nie da si gry踵 t stron, po kt鏎ej jest ten, kt鏎y boli najbardziej. Kiedy m闚i豉m lekarzowi o b鏊u, wtedy powiedzia o kana堯wce. Powiedzie, 瞠 wida pod wypa軟ieniem jest problem, ale skoro boli znaczy, 瞠 problem dotyczy miazgi w korzeniu st康 mowa o kana堯wce. Dzi pojad do innego lekarza. Najpierw chcia豉m poczyta o leczeniu kana這wym i sprawdzi opinie u nas na 奸御ku, co do dobrego stomatologa, kt鏎y wzbudza zaufanie. Jak kto ma kogo takiego i mo瞠 poleci, ale od leczenia kana這wego, b璠 wdzieczna.

Dzi瘯i za pomoc.
Osci

MO: 25.05.2013
Wiadomo軼i: 208

« Odpowiedz #171 : 27-11-2013, 08:53 »

Ostatnio te poszed貫m z jednym z瑿em, z kt鏎ego mi si stara du瘸 plomba wykruszy豉 (z帳 mnie nie bola) i dentystka od razu kana堯wka. To powiedzia貫m, 瞠 wol mie wyrwany ten z帳, to co mi w這篡豉 w z帳 i kaza豉 p馧 roku z tym chodzi i powiedzia豉, 瞠 mo瞠 da rad tylko zaplombowa po tym czasie. Za miesi帷 p鎩d i ciekawe co powie.
Sasima

« Odpowiedz #172 : 03-12-2013, 10:04 »

Min窸o ju kilka dni, a by造 to najgorsze dni b鏊owe, z jakimi przysz這 mi si zmierzy, a naprawd nie jestem przewra磧iwiona, bo cz瘰to mam migreny i b鏊e staw闚. W czwartek, a wi璚 cztery dni od wizyty u pierwszego stomatologa, pojecha豉m na dy簑r chirurgi twarzowo-czaszkowej, bo trzech wcze郾iejszych lekarzy chcia這 poczeka. Na dy簑rze dowiedzia豉m si, 瞠 ju dawno z帳 powinien by otwarty, bo jest zgorzel miazgi, zapalenie oz瑿nej i ropie. Odes豉no mnie do domu. Posz豉m tam, bo ju nie wiedzia豉m, co robi. Do陰czy豉 si gor帷zka i b鏊e ko軼i jak w grypie.

Lekarz z帳 otworzy i okaza這 si, 瞠 to zgorzel i bardzo silny stan zapalny. B鏊 nie do zniesienia i opuchlizna skutecznie mnie zmobilizowa造 do wzi璚ia antybiotyku, mimo, 瞠 lata nie bra豉m.
Wygl康a這 to kiepsko. Nie mia豉m do鈍iadcze z chorymi z瑿ami, wi璚 nie wiem, co powinnam zrobi, ale teraz wiem, 瞠 na pewno nie czeka.

By豉m u lekarza dwa dni z rz璠u, bo otwarcie jednego kana逝 by這 za ma這. Za dwa dni musieli otworzy nast瘼ne, ale obawiam si, 瞠 skoro mnie jeszcze pobolewa by mo瞠 jest gdzie schowany. Mam przyj嗆 w czwartek. P逝cz wod utlenion. Sza逕ia nic a nic nie 軼i庵ne豉.

Ta twarda kula na szcz璚e, jak mniemam, to ropie, ok豉dam kapust i dopiero to pomaga. Ok豉dy zimne niewiele da造.

Nie czuj si jeszcze dobrze, ale gdybym jeszcze raz by豉 w takiej sytuacji, posz豉bym w pierwszy dzie i kaza豉 otworzy. B鏊 to sygna. Gdyby lekarz otworzy, mo瞠 nie dosz這by do zgorzeli.

Czu豉m, 瞠 mam zaka穎ny ca造 organizm. Nie wiem, czy nie wyrw tego z瑿a, bo wcale nie jestem pewna, czy b璠zie dobrze. On przy dotyku i bez lekko pobolewa.

Od z瑿a naprawd mo積a zej嗆 z tego 鈍iata.

« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 05:55 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Arn

MO: 06-06-2016
Wiadomo軼i: 22

« Odpowiedz #173 : 05-05-2016, 19:55 »

Ze wzgl璠u na problem laryngologiczny dr捫e po kolei wszystkie w徠ki, wi璚 dotar貫m te i do tytu這wego. By豚ym wdzi璚zny, jakby mnie kto "rozja郾i" w tym temacie.

Jak medycyna naturalna/niekonwencjonalna podchodzi sytuacji z chorym z瑿em. Podam konkretny przyk豉d.

Kto ma wyleczonego z瑿a i okazuje si, 瞠 jednak niezbyt dobrze i on si "psuje od 鈔odka". Dentystka t逝maczy豉 mi, 瞠 proces psucia mo積a przetrzyma (zazwyczaj b鏊 2-3 dni) i z帳 jest martwy i z bakteriami beztlenowymi, ale przestaje bole i odzywa si np. za rok, 2, czy 5 lat z okropnym b鏊em i wtedy, je郵i si uda, to leczy si go kana這wo. Mnie taka sytuacja dotyczy豉. Jak dentystka rozwierci豉 z瑿a, to b鏊 przy czyszczeniu kana堯w z tego syfu by najwi瘯szy w moim 篡ciu, a mia貫m ju r騜ne zabiegi, r騜ne historie, natomiast b鏊 by niesamowity. My郵a貫m, 瞠 mi kto m霩g wyci庵n掖 przez te kana造.

I moje pytanie do takiej sytuacji brzmi tak: Jak wp造wa na organizm z帳, kt鏎y nie boli, ale kilka lat cz這wiek nie鈍iadomie sobie 篡je ze zgorzel, a jak wp造wa ju wyczyszczony, odtruty, "wyleczony" kana這wo z帳, kt鏎y nie boli (bo ja wiadomo czasem tych kana堯w si wyczy軼i nie da i zostaje wyrwanie)?

Zaciekawi mnie temat, 瞠 cz這wiek mo瞠 sobie wiele lat 篡 z ca造m syfem w 鈔odku z瑿a i w og鏊e tego nie odczuwa. Dowiedzia貫m si tylko, 瞠 takie z瑿y po jakim czasie s bardziej 鄴速e i mo積a to w taki spos鏏 rozpozna.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 05:52 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Udana
*

MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 1.228

« Odpowiedz #174 : 06-05-2016, 07:04 »

Cytat
Jak medycyna naturalna/niekonwencjonalna podchodzi sytuacji z chorym z瑿em.
Jak ona podchodzi, to najlepiej zapyta na forum medycyny naturalnej/niekonwencjonalnej.

Nawet najdalsza podr騜 zaczyna si od pierwszego kroku...
Arn

« Odpowiedz #175 : 06-05-2016, 11:29 »

Rozumiem, 瞠 to zgry幢iwa i cyniczna odpowied z gatunku tych, 瞠 pytanie by這 niestosowne msn-wink. Natomiast znalaz貫m tutaj rozleg陰 dyskusj i po prostu nie do ko鎍a j rozumiem. By mo瞠 wi瘯szo嗆 os鏏 tutaj na forum obra瘸 poj璚ie "medycyna naturalna", w takim razie ponawiam pytanie w formie - w jaki spos鏏 zapatruje si na to idea zdrowego trybu 篡cia? Dla mnie w du篡m uproszczeniu to w pewnym sensie synonimy, bo "medycyna naturalna" musi si wi您a ze zmian trybu 篡cia, a zmiana trybu 篡cia musi si te opiera na jakich realnych przes豉nkach, a nie na samej wierze.

Wracaj帷 do meritum to wiele os鏏 mo瞠 篡 z ca趾owicie martwym z瑿em i ani dentysta, ani posiadacz owego z瑿a mo瞠 nie wiedzie, 瞠 pod spodem ma niezbyt przyjemn papk. W takiej sytuacji wydaje si, 瞠 wyleczenie takiego z瑿a kana這wo nie mo瞠 by gorsze od sytuacji, kiedy zupe軟ie komfortowo 篡je si jednocze郾ie z martwym i zaj皻ym przez bakterie beztlenowe z瑿em.

Natomiast je郵i moje pierwsze pytanie by這 na tyle niestosowne i obra瘸j帷e, to prosz o zbanowanie i tyle.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 15:15 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Udana
*

MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 1.228

« Odpowiedz #176 : 06-05-2016, 15:03 »

Cytat
By mo瞠 wi瘯szo嗆 os鏏 tutaj na forum obra瘸 poj璚ie "medycyna naturalna" w takim razie ponawiam pytanie w formie - w jaki spos鏏 zapatruje si na to idea zdrowego trybu 篡cia?
Nie, mnie osobi軼ie nie obra瘸. Tylko na tym forum opieramy si o wiedz z Portalu zdrowia i nie dyskutujemy nad oczywisto軼iami, dawno nazwanymi.
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/medycyna-naturalna
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/oblicze-medycyny-wspolczesnej
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/dwie-skrajnosci
A je郵i chodzi o meritum, to ja jestem zwolenniczk wyrywania skrajnie zepsutych z瑿闚, ale to jest moje zdanie, poparte tylko moim do鈍iadczeniem. W m這do軼i wyrwa豉m 3 takie z瑿y, nie leczy豉m z瑿闚 kana這wo.
A od wielu lat chodz do dentysty tylko na kontrol i nie mam zbyt du穎 problem闚. Tak瞠 nie jestem wiarygodna w tym temacie.

Nawet najdalsza podr騜 zaczyna si od pierwszego kroku...
Arn

« Odpowiedz #177 : 06-05-2016, 22:56 »

Ja - odk康 jem mniej wi璚ej wed逝g tutejszych zasad - te po raz pierwszy w 篡ciu po prawie rocznej kontroli nie mia貫m nowym prezent闚. Planuj jeszcze doprecyzowa diet, do陰czy mikstur, bo to, 瞠 mam zdrowe z瑿y, nijak mojego problemu nie rozwi您uje, ale chocia w tej materii dobre od篡wianie szybko dzia豉. No i z racji tych przemy郵e zacz掖em si zastanawia, jak na organizm wyp造wa przez kilka lat z帳, kt鏎y w pewnym sensie sam si zjada, a ja o tym nie wiedzia貫m.

Od jutra planuj gruntowane zapoznanie si ze stron g堯wn zanim zadam kolejne pytania, ju nieco bardziej szczeg馧owo, ale dzi瘯i cytatowi poni瞠j...

Imperatywem natury jest dziedziczenie zdrowych gen闚, a takie mog przekaza jedynie zdrowe osobniki, w zwi您ku z tym w interesie gatunku jest eliminacja osobnik闚 s豉bych, by nie spowodowa degeneracji gatunkowych.

... ju wiem, 瞠 jak uznam, 瞠 i tak nic ju nie zdzia豉m, to chocia zrobi co dobrego dla ludzko軼i msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 05:54 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Helusia

MO: obecnie nie stosuj
Wiedza:
Sk康: Wielkopolska
Wiadomo軼i: 749

« Odpowiedz #178 : 07-05-2016, 13:39 »

Arn, zawsze mo瞠sz spr鏏owa ssanie oleju. To powinno Ci dobrze zrobi te na Twoje gard這.

Najcenniejsze, co mo瞠sz podarowa innym, to m康ro嗆
Jerry

MO: 18-10-2008
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 209

« Odpowiedz #179 : 15-06-2016, 11:10 »

Ciekawy_swiata, czy bóle zębów wracały, czy przeszły na dobre?

W moim przypadku MO sama sprząta organizm ...
Jakiś miesiąc temu zaczął mnie boleć ząb (w zasadzie nie ząb tylko coś w środku lub korzeniu - ten ząb miałem leczony kanałowo chyba 5 lat temu). I już miałem iść z dentysty ... ale po zastanowieniu postanowiłem przeczekać. Bolało nie około 3 tygodni (ból nasilał się jak jadłem coś zbyt zimne lub zbyt gorące). Potem ból ustał i .... temat się zakończył. Coś tam w środku było nie tak -organizm ludzki jest niesamowitą maszynerią biochemiczną i sam się naprawił - dostał tylko narzędzia, materiały i troszkę luzu od toksyn.

« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 11:19 wys豉ne przez ArtComp » Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!