Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 18:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zęby leczone kanałowo  (Przeczytany 210168 razy)
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #40 : 14-05-2008, 21:33 »

http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_germanska_nowa_medycyna/zeby.htm - tu jest o zębach zupełnie inaczej i niestandardowo. Wychodzi na to, że niepotrzebnie je leczymy - powinny zdrowieć same.  biggrin
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #41 : 14-05-2008, 21:52 »

No i dlatego przestałem chodzić do stomatologa i nie plombuję kolejnych zębów, ale pytam, bo zostały te zaplombowane już i z nimi nic nie zrobię, bo nie wyjmę plomb i nie zostawię dziur w zębach.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #42 : 14-05-2008, 22:03 »

Piotrze, "dlatego"? Leczysz się psychiką?
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:05 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #43 : 14-05-2008, 22:14 »

Cytat od: Amdea
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_germanska_nowa_medycyna/zeby.htm - tu jest o zębach zupełnie inaczej i niestandardowo. Wychodzi na to, że niepotrzebnie je leczymy - powinny zdrowieć same.  biggrin
Dziękuję Ci Amdea, że kolejny raz podnosisz mnie na duchu smile.
Właśnie dzisiaj "wywaliło mi" gulę przy dolnej czwórce i jeszcze do tego zaczęła się ruszać... okazuje się, że jest w fazie zdrowienia biggrin.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:06 wysłane przez Solan » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #44 : 14-05-2008, 22:27 »

Tylko, że tu zęby same nie zdrowieją, dopiero po tym jak się rozwiąże problem życiowy, który powoduje chorobę.
A jak go nie rozwiążesz, to sorry, będzie jeszcze gorzej... tak sądzę
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #45 : 15-05-2008, 06:23 »

KAZOF to daj znać jak się rozwiąże.
Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #46 : 15-05-2008, 07:55 »

Cytat
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_germanska_nowa_medycyna/zeby.htm - tu jest o zębach zupełnie inaczej i niestandardowo. Wychodzi na to, że niepotrzebnie je leczymy - powinny zdrowieć same.

Ciekawe, o tym to nie słyszałem aby spróchniałe zęby się komuś zregenerowały. Może tak jest tylko u dzieci?

I trochę mętny ten opis, jakieś "konflikty" psychologiczne itp., a nic o cukrze i węglowodanach... confused
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:06 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #47 : 15-05-2008, 08:13 »

Cytat od: piotrb111
Mistrzu, ostatnie moje pytanie, co można zrobić, żeby pomóc organizmowi, jeżeli ma się dużo zębów leczonych kanałowo - czy lepiej je wyrwać, czy zostawić, stosując jakieś zabiegi? Jeżeli może Mistrz podpowiedzieć jakie, to będę wdzięczny.
Sprawę znam jedynie teoretycznie (sam nie mam żadnego zęba leczonego w jakikolwiek sposób), a to stanowczo za mało, by udzielać odpowiedzialnej porady.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:07 wysłane przez Solan » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #48 : 15-05-2008, 08:21 »

Einstein, to my zajmujemy się węglowodanami i cukrami, a oni chyba psychiką smile. Wydaje mi się, że to jest tak: jak masz jakiś problem, mózg inaczej pracuje w określonym obszarze, co powoduje określone reakcje w ciele, a jak rozwiązujesz problem, fale mózgowe znów inaczej pracują i choroba ciała przechodzi.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:07 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #49 : 15-05-2008, 08:42 »

Wydaje mi się, z tego co zrozumiałem, że mózg steruje, ale żeby uzupełnić wapń to musi skądś go wziąć i wtedy wchodzi nasza wiedza.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 15-05-2008, 08:52 »

GNM jest jednym z wariantów medycyny, czyli skupia się na usuwaniu skutków, a nie przyczyn. Abstrahując od dywagacji o wyższości somatycznego czy też psychicznego podejścia do usuwania objawów chorobowych, czy nie lepiej postawić na zdrowie jako alternatywę dla chorób i wszelkich odmian medycyny?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #51 : 15-05-2008, 09:03 »

Wydaje mi się, ze gdybyśmy wcześniej nie pchali się po błędną wiedzę, tylko kierowali się intuicją, to obecne odgrzebywanie rzeczy, w sumie oczywistych, nie byłoby potrzebne. No zobacz, czy jakimś odkryciem jest np. fakt, że mamy jeść dobre jajka, mięso, pić wodę z emaliowanych czajników i patelni, pić wodę ze szkła, jeść grochówkę.... Tzn. to jest dla nas odkrycie, ale dlatego, że wcześniej wiedza była błędna (np. sięganie po kuchnie innych narodowości, udziwnianie potraw, sięganie po wodę w plastikach, picie soków pasteryzowanych). Tu pozbywamy się przekonań nabytych, ale to jest trudne nie ze względu na wiedzę (że jest to skomplikowane), ale na rzeczywistość (jest trudne technicznie do realizacji i przekonania przez lata wpajane były inne). Gdyby wiedza nam przekazana z pokolenia na pokolenie była dobra, albo mielibyśmy więcej intuicji, to wtedy byśmy tu nie siedzieli, tak myślę, bo wcześniej np. bralibyśmy mniej antybiotyków, nie pili soków pasteryzowanych ani nie pili wody z plastiku. Jedyne odkrycie, takie prawdziwe, a może raczej typowe dla mnie, to nasza Miksturka, no, to tak, ona jest wyjątkowa. Chodzi mi o to, że jest coś zupełnie nowego, a w innych kwestiach uczymy się, jak "wracać do źródeł", tak ja to widzę.
Chodzi mi o to, że wierzę, że są ludzie, którzy robią to, co my, intuicyjnie i są zdrowi, a my tu siedzimy i zdobywamy wiedzę. Oni się nie zastanawiają nad tym, że trza uzupełnić niedobór wapnia, lecz po prostu to robią, codziennie, zanim im spadnie. Jednym słowem uważam, że są ludzie, którzy żyją na co dzień po prostu zdrowo, ale ze względu na swoją intuicję.

Dodano

Ależ ja o zdrowiu mówię, Mistrzu.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:10 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 15-05-2008, 09:16 »

Cytat od: "biedrona"
Ależ ja o zdrowiu mówię, Mistrzu.
Super! Spodobało mi się!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #53 : 15-05-2008, 09:45 »

No, mnie też się to podoba, ale ja naprawdę mam talent odbiegania od tematu. Pablo to chyba mnie na zlocie udusi.
I jeszcze dokończenie do Piotra: moim zdaniem zdrowie jest harmonią ciała i ducha (górnolotnie mówiąc), a inaczej - psychiki. Jeśli masz zdrową psychikę (bądź stawiasz na intuicję, zwracasz się do tzw. natury) i dbasz o swoją psychikę oraz o ciało, tak jak napisałam, to jesteś zdrowy i nie potrzebujesz lekarza. Bo intuicyjnie dbasz o to i o to.
Ale człowiek jest istotą błądzącą i sam z siebie raczej nic nie wie, musi doświadczyć, takie jest moje zdanie. A więc żeśmy odeszli od źródeł, jednym słowem żeśmy się "wkopali" w kłopoty i teraz bawimy się na forum w wyciąganie siebie z nich. Mistrz się bawi pomaganiem nam, a my pozwalamy sobie pomóc. Jest taka korelacja. No, jeszcze pomagamy sobie nawzajem.

Dodano

Dlatego zresztą uważam, że psychika, my, mózg, nie wiem jak to nazwać, jest pierwsze, dlatego się nie zgadzam, że to toksemia jest powodem wszystkich chorób, bo uważam, że to my decydujemy jak postępować ze swoim ciałem. I jak jesteśmy chorzy, to my decydujemy czy chcemy się leczyć "do końca życia", czy być zdrowym.
Ale to chyba się już nie spodoba Panu, ale każdy ma prawo do własnego zdania.
I uważam, że psychika jako taka ma ogromny wpływ na nasze choroby i często jest ich pierwotnym powodem.

Dodano

Ale tu też muszę jeszcze coś dopisać, bo są niedopowiedzenia. Z toksyn ciało trzeba oczyścić, chodzi mi o to, że to jest zawsze decyzja człowieka, co zrobi z tym zatoksycznieniem. Dbanie o ciało w sensie jego oczyszczania i dbania uważam za konieczne.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:12 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #54 : 15-05-2008, 09:46 »

Biedrono, więc co do intuicji, to musisz jeszcze przyjąć taki aspekt, że ewolucyjnie w związku z tym, że odcięliśmy się od natury jesteśmy trochę "zgwałceni". Prosty przykład: pies nie zje tabletki np. nurofenu, a człowiek bez problemu przełknie, nie mamy hamulców. Wydaje mi się, że w tym momencie nie jesteś w stanie spoczywać tylko i wyłącznie na własnych zmysłach, bo się pogubisz, musisz mieć wiedzę.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #55 : 15-05-2008, 09:47 »

Piotrze, dlatego właśnie tutaj jestem...
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:13 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Einstein
« Odpowiedz #56 : 15-05-2008, 10:31 »

Cytat
Prosty przykład, pies nie zje tabletki np. nurofenu, a człowiek bez problemu przełknie, nie mamy hamulców.

Ależ zje, zje. Przełknie też kaszę wg diety, jaką mądry dochtór mu ustali. Mało tego, dostanie potem cukrzycy i osteoporozy - tak jak jego pan.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #57 : 15-05-2008, 10:39 »

No zje jak mu się ukryje ją w jakimś posiłku, bo na pewno tak świadomie jak ludzie biorą, to nie przyjmie.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:14 wysłane przez Solan » Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #58 : 15-05-2008, 11:06 »

do piotrb 111 ,Ty chyba zartujesz? z tym zaprzestaniem chodzenia do stomatologa? wszelka forma przesady prowadzi do niebezpieczeństwa popadnięcia w fobię.
Trafiając na to forum każdy z nas ma już kilka naście lub dziesiąt lat.
Wszystkie skutki nieprawidłowego stylu zycia prawdobodobnie już u nas wystąpiły.Dlatego uważam ,że fanatyzm jest wielce niebezpieczny.Doprowadzajmy się do zdrowia dzięki wiedzy tutaj zdobywanej.Być może po iluś latach zaczniemy odczuwac efekty daleko idącej poprawy zdrowia.Ale póki co musimy naprawiać błędy a już nie popełniac nowych.Nasze dzieci mają szanse na zdrowie ,gdy wprowadzimy im od najwczesniejszych lat zycia wszystko czego się tutaj nauczymy,a one przekażą to swoim dzieciom.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #59 : 15-05-2008, 11:26 »

Przestałem, bo to nie ma sensu, mam taką sieczkę w buzi, że czym częściej chodziłem, tym było gorzej, więc teraz przestałem i przestały mnie zęby pobolewać, malutkie dziurki, jakie były są i się nie powiększają, a stan jest taki, że teraz to już chyba zacząć wyrywać, bo już leczyć nie ma czego.
Być może źle robię, ale to moja decyzja i ja będę ponosił jej konsekwencje, nie będę musiał obwiniać nieudaczników, którzy zwą się lekarzami.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:15 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!