Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:14 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207719 razy)
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #120 : 24-10-2011, 19:28 »

Powiedz mi KaZof jak do tego ma siê paradontoza, bo to mój najwiêkszy problem.
To zale¿y od Organizmu i momentu w jakim wzi±³e¶ swoje zdrowie we w³asne rêce: czy choroba przyzêbia nie przekroczy³a stanu nieodwracalno¶ci...
Przyczyna wszystkich chorób jest jedna:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/magazynowanie-toksyn
Tutaj wiêcej moich przemy¶leñ na temat parodontozy:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4602.msg136712#msg136712
To tak¿e miejscowy stan zapalny.

Cytat
Na szczê¶cie, Wero wyropia³y i zosta³y na swoim miejscu. Mog± w koñcu same wypa¶æ, ale pod warunkiem, ¿e to bêdzie po moich setnych urodzinach
No, w³a¶nie Kazof, jak my¶lisz czy one powinny wypa¶æ (traktowane przez organizm jako cia³o obce) czy je¶li wyropia³y, mog± sobie byæ?
O tym ju¿ decyduje Organizm - na pewno nie bêdzie to wygl±da³o jednakowo u ka¿dego z nas.

« Ostatnia zmiana: 24-10-2011, 19:33 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #121 : 25-10-2011, 18:17 »

Cytat
O tym ju¿ decyduje Organizm - na pewno nie bêdzie to wygl±da³o jednakowo u ka¿dego z nas.
Odpowied¼ wydaje siê byæ oczywista smile Dziêkujêmy! A jak Twoje z±bki? Jaki¶ postêp, droga nasza nauczycielko?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #122 : 27-10-2011, 17:22 »

Cytat
Po rocznym problemie z zêbami i oczekiwaniu na poprawê
Eljocie, powiedz co siê dzia³o z Twoimi zêbami, co stosowa³e¶? Czy kto¶ mo¿e stosowa³ ok³ady z gor±cej soli?
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #123 : 05-11-2011, 20:36 »

Jak wcze¶niej pisa³em, oko³o rok temu mia³em gwa³towne oczyszczanie twarzoczaszki. Dzi±s³a napuch³y tak, ¿e zêby zmieni³y rozstawienie i by³y strasznie wra¿liwe na wszystko. do tego ból szczêk i uszu taki, ¿e poduszka wywiera³a ból w czasie spania jakby by³a z kamienia. Na szczê¶cie, to nie trwa³o d³ugo. P³ukanie octem i alocitem da³o ulgê, ale jeszcze do lata ropia³y mi pojedynczo dzi±s³a przy szóstkach. Latem generalna poprawa. Przetestowa³em w czasie upa³ów (od kilku lat, latem by³ najgorszy okres z zêbami) i nic siê nie dzia³o. Minê³o mo¿e piêæ miesiêcy jak ani ¶ladu po ropie, a dzi±s³a nie maj± charakterystycznych zgrubieñ w miejscach ropienia. Problem tylko z rozchwian± szóstka, ale to raczej problem z paradontoz±. Nigdy nie mia³em problemów z próchnic±, a leczenie kana³owe, to pami±tka po okresie b³êdów i wypaczeñ nie tylko moich.
 Zastanawiaj±ce jest i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego osoby podatne na próchnicê nie maj± paradontozy i odwrotnie?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #124 : 06-11-2011, 11:42 »

Cytat
Zastanawiaj±ce jest i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego osoby podatne na próchnicê nie maj± paradontozy i odwrotnie?

Pierwszy raz co¶ takiego s³yszê. Mam próchnicê (wszystkie zêby plombowane z ka¿dej strony), a paradontozê stwierdzon± ju¿ w szkole podstawowej. I tak siê mêczê od ok. 30 lat, ale sztucznej szczêki jeszcze nie mam, co bardzo mnie cieszy, i nikt mi nie wmówi, ¿e lepiej zêby powyrywaæ ni¿ leczyæ.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #125 : 06-11-2011, 13:28 »

i nikt mi nie wmówi, ¿e lepiej zêby powyrywaæ ni¿ leczyæ.
Mnie te¿ nie. A kto¶ próbuje?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #126 : 06-11-2011, 13:52 »

i nikt mi nie wmówi, ¿e lepiej zêby powyrywaæ ni¿ leczyæ.
Mnie te¿ nie. A kto¶ próbuje?

Prze¿ywam wewnêtrzne przebudzenie i dojrzewam do oswojenia siebie i innych z faktem, ¿e zdrowy u¶miech mo¿e siê okazaæ szczerbatym u¶miechem,

Ostatnio mam wra¿enie, ¿e wiêkszo¶æ wpisów dotycz±cych problemów z zêbami jest przestrzeganiem przed leczeniem, a pogodzeniem siê z ich utrat± w imiê zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2011, 14:13 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #127 : 06-11-2011, 14:04 »

Cytat
Ostatnio mam wra¿enie, ¿e wiêkszo¶æ wpisów dotycz±cych problemów z zêbami jest przestrzeganiem przed leczeniem, a pogodzeniem siê z ich utrat± w imiê zdrowia.
Chodzi tu o leczenie przez lekarzy stomatologów. Przy pomocy metod Bios³onejskich sama mo¿esz zadbaæ o swoje zêby.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #128 : 06-11-2011, 14:16 »

Cytat
Chodzi tu o leczenie przez lekarzy stomatologów. Przy pomocy metod Bios³onejskich sama mo¿esz zadbaæ o swoje zêby.

Dla mnie w kwestii zêbów i krêgos³upa jest ju¿ za pó¼no na metody bios³onejskie. Robiê co mogê, ale uszkodzenia posz³y za daleko. Tak wiêc zêby oddajê w rêce stomatologów i zrobiê wszystko, by zachowaæ je jak najd³u¿ej.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #129 : 06-11-2011, 14:25 »

Cytat
Robiê co mogê, ale uszkodzenia posz³y za daleko.
A co dok³adnie robisz i sk±d wiesz, ¿e organizm sam nie da sobie rady?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #130 : 06-11-2011, 14:42 »

Cytat
Robiê co mogê, ale uszkodzenia posz³y za daleko.
A co dok³adnie robisz i sk±d wiesz, ¿e organizm sam nie da sobie rady?

"Robiê co mogê" - to dotyczy metod bios³onejskich. MO, KB, DP, przez 2 lata regularnie ssa³am olej s³onecznikowy. Z paradontoz± jest odrobinê lepiej, dzi±s³a bol± i osuwaj± siê rzadziej. Ale zagro¿enie, ¿e wypadn± ci±gle nade mn± wisi.
Natomiast, co do próchnicy i psucia siê zêbów... Zgadzam siê na leczenie kana³owe, je¶li jest taka potrzeba. Gdy boli mnie z±b od korzenia, nie mam zamiaru czekaæ, czy to przejdzie (skoro i tak nie wierzê, ¿e samo siê uleczy, gdy nast±pi³o ju¿ takie zepsucie). Nie chcê ryzykowaæ utraty zêba. Wolê (choæby sztucznie i oszukuj±c organizm) zachowaæ moje w³asne uzêbienie.
U osób, które maj± paradontozê istnieje ryzyko, ¿e sztuczna szczêka nie utrzyma siê, mog± byæ problemy z jej za³o¿eniem. Poza tym, je¶li usunê zêby nie bêdê zdrowsza... Wysi±dzie mi psychika, a to u mnie podzia³a gorzej, ni¿ jakakolwiek trucizna z leczenia kana³owego smile
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #131 : 06-11-2011, 18:33 »

Zgadzam siê na leczenie kana³owe, je¶li jest taka potrzeba. Gdy boli mnie z±b od korzenia, nie mam zamiaru czekaæ, czy to przejdzie (skoro i tak nie wierzê, ¿e samo siê uleczy, gdy nast±pi³o ju¿ takie zepsucie). Nie chcê ryzykowaæ utraty zêba. Wolê (choæby sztucznie i oszukuj±c organizm) zachowaæ moje w³asne uzêbienie.
Je¶li przekroczymy granicê odwracalno¶ci procesów degeneracyjnych zêbów/ko¶ci/stawów przestajemy mieæ zdrowe zêby/ko¶ci/stawy. Nie mówimy ju¿ o zachowaniu zdrowych zêbów, czy realnej mo¿liwo¶ci samoleczenia. Mamy do czynienia ze stanem chorobowym i postêpujemy jak w prawdziwej chorobie - leczymy, wybieraj±c najmniejsze z³o.
Z±b po leczeniu kana³owym nie jest ju¿ ¿ywym zêbem. Przypomina on raczej rodzaj protezy, która niestety sk³ada siê ci±gle z chorobotwórczej tkanki martwiczej,  nasi±kniêtej  dodatkowymi truciznami niczym g±bka. Taka proteza zêba jest jak bomba z opó¼nionym zap³onem i musimy liczyæ siê, ¿e organizm zechce j± usun±æ, odrzuciæ jak obce cia³o.
Porówna³am sobie sprawê czê¶ciowej i ca³kowitej protezy zêbowej do endoprotezy stawu biodrowego. Po operacji nigdy ju¿ nie bêdziemy mieli swojego stawu. Decydujemy siê na operacjê z konieczno¶ci, ale zawsze musimy wzi±æ pod uwagê, ¿e taki staw mo¿e zostaæ odrzucony, mo¿e siê zwich±æ... albo zoperuj± zdrowy...
Dlatego dbaæ o zdrowie, w tym zdrowe zêby, nale¿y wtedy, kiedy jeszcze mo¿na i trzeba zrobiæ wszystko, aby uratowaæ ¿ywego zêba czy staw.

U osób, które maj± paradontozê istnieje ryzyko, ¿e sztuczna szczêka nie utrzyma siê, mog± byæ problemy z jej za³o¿eniem. Poza tym, je¶li usunê zêby nie bêdê zdrowsza... Wysi±dzie mi psychika, a to u mnie podzia³a gorzej, ni¿ jakakolwiek trucizna z leczenia kana³owego smile
Na pewno potrzebna jest mocna psychika, aby pogodziæ siê z jak±kolwiek nieodwracaln± chorob±, w tym zêbów. Utrata zêbów by³a dla mnie ogromnym prze¿yciem. Otrz±snê³am siê jednak z szoku, niczym kaczka z wody, bo uzmys³owi³am sobie, ¿e jeszcze co¶ mo¿na zrobiæ: wybraæ protezê, nazbieraæ na implant.
Najgorsza dla mnie jest bezradno¶æ wobec bólu i cierpienia w bólu np. w chorobie nowotworowej. Opiekowa³am siê w takiej chorobie blisk± osob±, prze¿ywa³am niemoc dzia³ania w takiej sytuacji, bo leki przeciwbólowe ju¿ nie dzia³a³y. Tego siê bojê naprawdê i przed tym uciekam z ca³ych si³, bez wzglêdu na utratê zêbów (przej¶ciowo). W moim przypadku zaufa³am organizmowi i to on postanowi³ o bezbolesnej, bezkrwawej ekstrakcji szkodliwych zêbów.

Podejmuj±c rozpracowanie tematu potencjalnej odwracalno¶ci parodontozy si³ami w³asnego organizmu, mia³am na my¶li przede wszystkim dzieci i m³odych ludzi, którym powszechnie proponuje siê kana³owe leczenie - bez uprzedzenia o mo¿liwych powik³aniach, przy jednoczesnym wciskaniu kitu o znaczeniu czarodziejskich past, p³ynów, skalingu i z³otych szczoteczek na zdrowie zêbów.

 
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:50 wys³ane przez Solan » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #132 : 07-11-2011, 10:27 »

Cytat
Jeśli przekroczymy granicę odwracalności procesów degeneracyjnych zębów/kości/stawów przestajemy mieć zdrowe zęby/kości/stawy.
Zastanawiam się, skąd będziemy wiedzieć, że ta granica jest przekroczona? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - zawsze jest szansa na regenerację jeśli jest to żywy ząb? To miałaś na myśli? Pozostaje kwestia aktualnego stanu organizmu, o czym też niedawno pisałaś.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2011, 10:32 wys³ane przez Wera » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #133 : 07-11-2011, 14:02 »

Cytat
Zastanawiaj±ce jest i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego osoby podatne na próchnicê nie maj± paradontozy i odwrotnie?

Pierwszy raz co¶ takiego s³yszê. Mam próchnicê (wszystkie zêby plombowane z ka¿dej strony), a paradontozê stwierdzon± ju¿ w szkole podstawowej. I tak siê mêczê od ok. 30 lat, ale sztucznej szczêki jeszcze nie mam, co bardzo mnie cieszy, i nikt mi nie wmówi, ¿e lepiej zêby powyrywaæ ni¿ leczyæ.

Fakt, ¿e to by³a moja teoria po rozmowach z kilkoma dentystami na temat paradontozy w mojej rodzinie. Problemu z próchnic± nie ma, a stomatolodzy moj± teoriê potwierdzali czêstymi takimi przypadkami. Widaæ istnieje trzeci przypadek, ¿e mo¿liwe jest po³±czenie próchnicy i paradontozy. Teraz nale¿y poszukaæ wariantu, zero próchnicy i zero paradontozy. S± tacy?

Z±b po leczeniu kana³owym nie jest ju¿ ¿ywym zêbem. Przypomina on raczej rodzaj protezy, która niestety sk³ada siê ci±gle z chorobotwórczej tkanki martwiczej,  nasi±kniêtej  dodatkowymi truciznami niczym g±bka. Taka proteza zêba jest jak bomba z opó¼nionym zap³onem i musimy liczyæ siê, ¿e organizm zechce j± usun±æ, odrzuciæ jak obce cia³o.

Mam wra¿enie, ¿e mój organizm tê bombê rozbroi³. Ale liczê siê z tym, ¿e bomba tyka dalej. Nie znam siê na materia³ach stomatologicznych i nie wiem co w zêbie leczonym kana³owo siedzi, ale p³ucz±c zêby olejem i octem chyba zmniejszamy oddzia³ywanie tej trucizny. Czy nie?
Zapisane
dajzyc
« Odpowiedz #134 : 13-12-2011, 17:41 »

Witam, przeczyta³em ca³y w±tek i chcia³bym zwróciæ uwagê na ksi±¿kê (mo¿e kto¶ ju¿ czyta³) "Tooth truth" autora Dr. Frank Jerome, bo w niej jest odpowied¼ na pytanie zadane (na które równie¿ potrzebuje informacji) w pierwszym po¶cie:

Cytat
A tooth is an organ, just as the heart or kidney or any bone in the body is an organ. An abscessed or gangrenous tooth is not only a dead tooth, it is a dead organ. The body does not like dead organs. The immune system does not recognize this now dead tissue as a part of itself and immediately sets out to eliminate or isolate it. The system must fight for as long as the tooth remains in the body and in many instances, it must fight against bacteria and toxins left after the tooth has been extracted.

Osobi¶cie nie czyta³em tej pozycji, ale sporo osób w komentarzach potwierdza to, co autor przekazuje.
Np. na amazon, google books, tutaj, czy link.

Potwierdzeniem jest równie¿ to, ¿e ten stomatolog jest polecany przez Dr. Srajda Clark.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:51 wys³ane przez Solan » Zapisane
Lili123
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomo¶ci: 106

« Odpowiedz #135 : 17-12-2011, 01:53 »

Mnie od trzech dni bardzo mocno boli z±b, a mo¿e w³a¶ciwie nie z±b, ale dzi±s³o dooko³a niego. Boli przy nacisku na z±b, ale niedawno by³ leczony (4 miesi±ce temu), dlatego my¶lê, ¿e to dzi±s³o. Wydaje mi siê, ¿e leci z niego ropa. Przez to boli mnie ucho, gard³o oraz pó³ szczêki. My¶licie, ¿e ¼le mi wyczy¶ci³a dentystka tego zêba i ¿e siê jakie¶ zapalenie zrobi³o? Bo ja nie wiem od czego to mo¿e byæ. Nie jad³am ostatnio nic twardego/ostrego, ¿eby skaleczyæ dzi±s³o. Mocno szorujê zêby szczoteczk±, ale zawsze tak robi³am i nigdy nic siê nie dzia³o, wiêc to pewnie nie to smile. My¶licie, ¿e p³ukanie Listerine jest w tym momencie z³ym pomys³em? Pomaga mi trochê na ból, dlatego raz dziennie p³uczê nim zêby. Pewnie powinnam alocitem p³ukaæ, ale nie wiem czy to nie pogorszy stanu zapalnego, a wtedy to ju¿ nic nie bêdê mog³a je¶æ z bólu. Poradzicie mi co¶? smile

« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:52 wys³ane przez Solan » Zapisane
dajzyc
« Odpowiedz #136 : 17-12-2011, 10:16 »

Wykonaj RTG zêba(nie potrzebujesz skierowania na takie RTG),
do p³ukania przestrzeni miedzy zêbami a dzi±s³ami dobrze u¿ywaæ irygator WATERPIC
(oczywi¶cie 400 z³ to bardzo drogo wiêc zanim nazbierasz na ten plastik,
spróbuj u¿yæ strzykawki równie dobrze p³ucze a nawet lepiej tylko ¿e koñcówka i kszta³t nie porêczny przez co mo¿na skaleczyæ dzi±s³o)

Oprócz p³ukania nauczyæ siê myæ nici± v=aFcvldWc5KY


sprawd¼ czy boli jak naciskasz na korzeñ(szczêke/czaszkê )

« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 10:30 wys³ane przez Dajzyc » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #137 : 17-12-2011, 11:52 »

Mog³a ¼le wyczy¶ciæ. P³ucz kilka razy dziennie na zmianê, raz alocit, raz ocet jab³kowy - tylko w³asnej roboty ocet.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 01:52 wys³ane przez Solan » Zapisane
Lili123
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomo¶ci: 106

« Odpowiedz #138 : 17-12-2011, 17:45 »

Bol±ce dzi±s³o jest zaraz za siódemk±, a ósemki nie mam. Nici u¿ywam codziennie. Trzy dni mnie bola³o, a wczoraj ropia³o lekko i dzisiaj siê obudzi³am ju¿ bez bólu smile.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #139 : 17-12-2011, 18:43 »

Cytat
ropia³o lekko i dzisiaj siê obudzi³am ju¿ bez bólu
Zazdroszczê silnego organizmu. Ja mêczê siê ju¿ czwarty miesi±c i ropy nie widaæ Smutny Obecnie wróci³am do ogrzewania sol± oraz p³ukania octem, niestety ze sklepu eko, gdy¿ w³asny mi nie wyszed³.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!