Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zęby leczone kanałowo  (Przeczytany 209579 razy)
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #140 : 17-12-2011, 23:10 »

W moim przypadku MO sama sprząta organizm ...
Jakiś miesiąc temu zaczął mnie boleć ząb (w zasadzie nie ząb tylko coś w środku lub korzeniu - ten ząb miałem leczony kanałowo chyba 5 lat temu). I już miałem iść z dentysty ... ale po zastanowieniu postanowiłem przeczekać. Bolało nie około 3 tygodni (ból nasilał się jak jadłem coś zbyt zimne lub zbyt gorące). Potem ból ustał i .... temat się zakończył. Coś tam w środku było nie tak -organizm ludzki jest niesamowitą maszynerią biochemiczną i sam się naprawił - dostał tylko narzędzia, materiały i troszkę luzu od toksyn. Niedługo będę także wymieniał wszystkie amalgamatowe plomby na inne i zastanawiam się czy te co obecnie proponują dentyści są bezpieczne (albo które z tych co proponują są bezpieczne) ?
Czytałem niedawno super książkę "Sławomir Nowakowski - Uroda i Zdrowie" i w niej jest rada aby powymieniać stare amalgamaty na nowe plomby. Amalgamaty mają podobno związek z grzybicami w organizmie. Autor nie wyjaśnił jak to jest powiązane. Czy to prawda ? Jakie macie zdanie na ten temat.
Bo to, że rtęć jest trująca i kumulując się w komórce może powodować raka (burzy strukturę DNA w jądrze i przy powieleniu się komórki tworzą się mutanty=nowotwory) ale jak może powodować grzybicę ?
Jest tam zdanie, że posiadając amalgamaty nie wyleczy się nigdy z grzybicy. Czy to prawda ? 
Grzybica wynika raczej z zaniedbania organizmu i braku właściwych materiałów do budowy komórek a tu taka informacja.
Dodam jeszcze, że naprawa/sprzątanie organizmu zawsze ma miejsce jak jest cykl aloesowy (mam jakieś atrakcje).Przy pestkach z grejpfruta raczej spokojnie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #141 : 02-06-2012, 19:17 »

Ząb po leczeniu kanałowym nie jest już żywym zębem. Przypomina on raczej rodzaj protezy, która niestety składa się ciągle z chorobotwórczej tkanki martwiczej,  nasiąkniętej  dodatkowymi truciznami niczym gąbka. Taka proteza zęba jest jak bomba z opóźnionym zapłonem i musimy liczyć się, że organizm zechce ją usunąć, odrzucić jak obce ciało.

To chyba jest oczywiste w świetle tego co powiedziano na Biosłone. Zęby leczone kanałowo prędzej czy później wypadną, bo tkanka wokół obumiera i zostanie zjedzona przez bakterie. Możemy oczywiście blokować ten proces, ale to będzie wbrew zasadom tu przyjętym.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #142 : 02-06-2012, 19:39 »

Cytat
Możemy oczywiście blokować ten proces,
W jaki sposób można to blokować? Prosze napisz smile
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:05 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #143 : 08-06-2012, 17:04 »

Czy mozna ten proces blokować poprzez magnetoterapię ?
Cytat
.. specjalnie zestawione sety magnetoterapeutyczne stosuje sie również do leczenia paradontozy, artrozach i artretyzmach, reumatyzmie, rekonwalescencji pooperacyjnej, w procesie gojenia ran, do leczenia ischiasu, do leczenia innych problemów układu mięśniowo-szkieletowego.
Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #144 : 11-06-2012, 19:29 »

Może tak hurtowo pójdziemy po implanty, to będzie jakaś zniżka, a tak serio to u mnie dwa razy ropiała szczęka, nie mogłam otworzyć buzi. Często mam posmak ropy z różnych miejsc między zębami.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #145 : 31-08-2012, 13:52 »

Cytat
Może tak hurtowo pójdziemy po implanty, to będzie jakaś zniżka
A tak na poważne ile kosztuje jeden implant?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #146 : 31-08-2012, 15:42 »

6stka koło 3500 zł
A lepszy ząb leczony kanałowo czy implant ? Co mniej wpływa negatywnie na zdrowie ?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #147 : 31-08-2012, 16:34 »

Implant jest na ogół dobrym rozwiązaniem. Ząb leczony kanałowo często okazuje się poważnym zagrożeniem dla organizmu.

Tytanowe implanty wydaja się być idealnym rozwiązaniem w zastępowaniu utraconych zębów. Muszą tylko być spełnione dwa podstawowe warunki: po pierwsze materiał musi być idealnie czysty, gdyż już zawartość 0,02% niklu może wywołać reakcję odrzucenia implantu, po drugie, należy mieć organizm oczyszczony z toksyn, by implant mógł się przyjąć. Zasadniczą wadą jest niestety cena.


Tzw. kanałowe leczenie zębów jest niebezpieczne dla zdrowia, bowiem w zębie powstaje kanał, z jednej strony zamknięty plombą uniemożliwiającą wydostania się zgorzeli powstającej wskutek żerowania bakterii beztlenowych  na martwej miazdze zęba. Wprawdzie na początku działa bakteriobójcza trucizna, ale gdy przestaje działać - pojawiają się bakterie i jako produkty przemiany materii wydzielają gaz o charakterystycznym zapachu świadczącym o procesie zgorzeli. Gaz ów, nie mając możliwości wydostania się na zewnątrz, bo uniemożliwia mu to plomba, jest dosłownie wtłaczany do krwiobiegu czyniąc w organizmie nieopisane spustoszenie.
« Ostatnia zmiana: 31-08-2012, 16:38 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #148 : 31-08-2012, 17:13 »

Cytat
Implant jest na ogół dobrym rozwiązaniem.
Mój znajomy baaaardzo cierpiał przy implantach i długo to trwało. Wiem, że zakładał kilka i stracił wiele kasy bo chciał najlepsze. Zjadł przy tym trochę antybiotyków zanim to wszystko sie wygoiło. Czyli nie jest to też takie bezproblemowe.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #149 : 31-08-2012, 17:22 »

Jakby nie patrzeć jest to jednak zabieg chirurgiczny.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #150 : 01-09-2012, 14:21 »

Cytat
Implant jest na ogół dobrym rozwiązaniem.
Mój znajomy baaaardzo cierpiał przy implantach i długo to trwało. Wiem, że zakładał kilka i stracił wiele kasy bo chciał najlepsze. Zjadł przy tym trochę antybiotyków zanim to wszystko sie wygoiło. Czyli nie jest to też takie bezproblemowe.

To zależy od stanu organizmu. Jeśli ktoś nie zmienia swoich złych przyzwyczajeń, nie oczyści i nie wzmocni organizmu, i na taki stan robi implanty to co się dziwić że potem są problemy. To jest nic innego jak głupota, a głupota zawsze kosztuje najwięcej. I oczywiście ktoś kto zajmuje się robieniem implantów nie wyjaśni nam na czym to polega, bo jego to nie interesuje i można być pewnym że nie ma pojęcia o zdrowiu.

Logika organizmu podpowiada że do każdego zabiegu należy się przygotować. Gdyby twój znajomy najpierw poddał się oczyszczeniu organizmu, regeneracji jelit... a na to potrzeba przynajmniej kilka miesięcy... wtedy miałoby to swój sens.

Trzeba jeszcze nadmienić o prostej konsekwencji, jeśli zrobimy sobie implanty a potem dalej będziemy zasyfiać organizm to te implanty mogą zacząć sprawiać problemy. Antybiotyki nie są rozwiązaniem. Owszem one mogą zablokować bakterie, zachowujemy implanty ale narażamy nasz organizm na gorsze konsekwencje.

Implant jest na ogół dobrym rozwiązaniem. Ząb leczony kanałowo często okazuje się poważnym zagrożeniem dla organizmu.

To nie prawda że zęby leczone kanałowo są poważnym zagrożeniem. Oczywiście zależy to czy damy się organizmowi uporać z takim zębem czy będziemy bezmyślnie walić antybiotykami. A to zależy m.in. od stanu organizmu, jego nasycenia. Ludzie mają zęby kanałowe i przez dziesiątki lat nic się im nie dzieje. Jeśli jednak na przestrzeni lat doprowadzimy swój organizm do ponownego osłabienia przez niewłaściwy tryb życia to taki ząb kanałowy może dawać o sobie znać. Oczywiście najlepiej nie mieć zębów leczonych kanałowo, a jeśli się już je ma to warto przemyśleć implanty. Tylko że implanty nie rozwiązują wcale problemu. Bo z implantem może być podobnie a nawet gorzej niż z zębem zepsutym.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:27 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #151 : 01-09-2012, 15:46 »

Zagrożenie to taka sytuacja, gdy jakieś negatywne skutki choć nie muszą to jednak mogą się ziścić.

Owszem sporo ludzi nawet dziesiątki lat żyje we względnym zdrowiu posiadając zęby leczone kanałowo. W ich przypadku po prostu ta groźba się nie ziściła.

Potencjalne zagrożenie jakim są zęby leczone kanałowo można zobrazować określając krecią robotę takiego zepsutego, choć leczonego kanałowo zęba, jako przeciwieństwo zabiegu ewakuacji ropy z organizmu w trakcie stosowania metody NIA.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:03 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #152 : 29-11-2012, 19:54 »

Nurtuje mnie taki problem: czy posiadanie protezy kilku zębów, która to proteza jest wykonana częściowo z metalu a częściowo z jakiegoś tworzywa, nie ma ujemnego wpływu na organizm. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie implantu, ale co sądzić o takiej protezie? Proszę o podpowiedź w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:37 wysłane przez Agata » Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #153 : 30-11-2012, 09:22 »

Anula, więcej szkód w organizmie zrobi zapewne nieprawidłowe odżywianie niż taki jeden ząbek. Ja usuwam sukcesywnie wszystkie amalgamaty bo to ewidentnie jest min. rtęć, ale mam jedynkę właśnie na takim metalowym podkładzie i nie zamierzam jej ruszać.
Wszystkich zagrożeń i negatywnych czynników wpływających na Twój organizm nie usuniesz, więc stosuj się do naszych zasad, a organizm sam sobie poradzi z ich neutralizacją.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #154 : 29-12-2012, 00:10 »

Mam sporo ubytków do zaplombowania. Właśnie myślałem, aby wybrać się w końcu do dentysty aby uniknąć kanałowego leczenia bo to bardzo boli i robią to na żywca. I teraz po przeczytaniu nie wiem co zrobić. Jestem w trakcie stosowania zasad Biosłone, ale jeszcze nie tak na 100%. Jeśli byłbym pewien, że coś pomoże zapobiec wizyty z wiertłem byłbym skłonny temu się poddać. Dla mnie dentysta sadysta to bardzo stresujące przeżycie. Zawsze mnie trzymają. Paranoja nie na moje nerwy.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2012, 20:52 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #155 : 29-12-2012, 02:37 »

Sting chcesz mi powiedzieć, że w UK robią leczenie kanałowe na żywca? U nas na pewno w znieczuleniu.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #156 : 29-12-2012, 11:12 »

W Polsce 2 razy miałem kanałowe na żywca w prywatnym gabinecie. 300 zł/ząb. Zawsze mnie oszukali, że nic nie będzie robione. Podobno po to aby coś z tymi nerwami wyczuć czy żywe. Chyba. W UK podobno bezboleśnie. Ja mam pod nosem dentyste i jakoś mi nie po drodze, ale z awersji na ból.  Z drugiej strony małą dziurkę jest łatwiej zrobić niż czekać na kanałowe.
Zapisane

Pragmatism
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #157 : 26-01-2013, 11:49 »

Już dawno czytałam o szkodliwym wpływie na organizm zębów leczonych kanałowo, ale jakoś zawsze szkoda mi było zęba wyrwać. Ale jestem już umówiona na wizytę na -ego lutego na wyrwanie właśnie takiego skurczybyka msn-wink mam tylko jednego zęba leczonego kanałowo i doszłam do wniosku, że o jednego za dużo.
Chciałam jeszcze zapytać jak się ma do zdrowia i biosłonejskich zasad, noszenie metalowego aparatu na zębach. Czy również jest to niewskazane? Czy może "nie wpływa na komfort jazdy"?
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #158 : 03-03-2013, 12:05 »

Chciałam jeszcze zapytać jak się ma do zdrowia i Biosłonejskich zasad, noszenie metalowego aparatu na zębach. Czy również jest to niewskazane? Czy może "nie wpływa na komfort jazdy"?
Lepiej wybrać aparat, w którym nie ma części metalowych:
•Aparat porcelanowy
•Aparat kryształowy ICE
•Aparat Clear Aligner
Metale używane do produkcji (tańszych) aparatów ortodontycznych mogą zawierać nikiel, który uwalniany do organizmu może powodować alergie.
Zapisane
Plantator
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2013
Skąd: Podbeskidzie
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #159 : 03-03-2013, 13:34 »

Ja nosiłem 2,5 roku aparat na zębach i powiem wam, że porcelanowe to były w nim tylko zamki, natomiast drut je łączący już jest metalowy i z jakiego stopu on będzie zrobiony to już większego wpływu nie mamy, dobiera go dentysta w zależności od potrzeb.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!