Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:26 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207678 razy)
Ciekawy_¦wiata
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 38

« Odpowiedz #140 : 17-12-2011, 23:10 »

W moim przypadku MO sama sprz±ta organizm ...
Jaki¶ miesi±c temu zacz±³ mnie boleæ z±b (w zasadzie nie z±b tylko co¶ w ¶rodku lub korzeniu - ten z±b mia³em leczony kana³owo chyba 5 lat temu). I ju¿ mia³em i¶æ z dentysty ... ale po zastanowieniu postanowi³em przeczekaæ. Bola³o nie oko³o 3 tygodni (ból nasila³ siê jak jad³em co¶ zbyt zimne lub zbyt gor±ce). Potem ból usta³ i .... temat siê zakoñczy³. Co¶ tam w ¶rodku by³o nie tak -organizm ludzki jest niesamowit± maszyneri± biochemiczn± i sam siê naprawi³ - dosta³ tylko narzêdzia, materia³y i troszkê luzu od toksyn. Nied³ugo bêdê tak¿e wymienia³ wszystkie amalgamatowe plomby na inne i zastanawiam siê czy te co obecnie proponuj± denty¶ci s± bezpieczne (albo które z tych co proponuj± s± bezpieczne) ?
Czyta³em niedawno super ksi±¿kê "S³awomir Nowakowski - Uroda i Zdrowie" i w niej jest rada aby powymieniaæ stare amalgamaty na nowe plomby. Amalgamaty maj± podobno zwi±zek z grzybicami w organizmie. Autor nie wyja¶ni³ jak to jest powi±zane. Czy to prawda ? Jakie macie zdanie na ten temat.
Bo to, ¿e rtêæ jest truj±ca i kumuluj±c siê w komórce mo¿e powodowaæ raka (burzy strukturê DNA w j±drze i przy powieleniu siê komórki tworz± siê mutanty=nowotwory) ale jak mo¿e powodowaæ grzybicê ?
Jest tam zdanie, ¿e posiadaj±c amalgamaty nie wyleczy siê nigdy z grzybicy. Czy to prawda ? 
Grzybica wynika raczej z zaniedbania organizmu i braku w³a¶ciwych materia³ów do budowy komórek a tu taka informacja.
Dodam jeszcze, ¿e naprawa/sprz±tanie organizmu zawsze ma miejsce jak jest cykl aloesowy (mam jakie¶ atrakcje).Przy pestkach z grejpfruta raczej spokojnie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #141 : 02-06-2012, 19:17 »

Z±b po leczeniu kana³owym nie jest ju¿ ¿ywym zêbem. Przypomina on raczej rodzaj protezy, która niestety sk³ada siê ci±gle z chorobotwórczej tkanki martwiczej,  nasi±kniêtej  dodatkowymi truciznami niczym g±bka. Taka proteza zêba jest jak bomba z opó¼nionym zap³onem i musimy liczyæ siê, ¿e organizm zechce j± usun±æ, odrzuciæ jak obce cia³o.

To chyba jest oczywiste w ¶wietle tego co powiedziano na Bios³one. Zêby leczone kana³owo prêdzej czy pó¼niej wypadn±, bo tkanka wokó³ obumiera i zostanie zjedzona przez bakterie. Mo¿emy oczywi¶cie blokowaæ ten proces, ale to bêdzie wbrew zasadom tu przyjêtym.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomo¶ci: 271

« Odpowiedz #142 : 02-06-2012, 19:39 »

Cytat
Mo¿emy oczywi¶cie blokowaæ ten proces,
W jaki sposób mo¿na to blokowaæ? Prosze napisz smile
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:05 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Euroscan
Czêsty go¶æ
**


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 09.06.2011
Sk±d: Legnica, Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 145

« Odpowiedz #143 : 08-06-2012, 17:04 »

Czy mozna ten proces blokowaæ poprzez magnetoterapiê ?
Cytat
.. specjalnie zestawione sety magnetoterapeutyczne stosuje sie równie¿ do leczenia paradontozy, artrozach i artretyzmach, reumatyzmie, rekonwalescencji pooperacyjnej, w procesie gojenia ran, do leczenia ischiasu, do leczenia innych problemów uk³adu miê¶niowo-szkieletowego.
Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Mia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomo¶ci: 271

« Odpowiedz #144 : 11-06-2012, 19:29 »

Mo¿e tak hurtowo pójdziemy po implanty, to bêdzie jaka¶ zni¿ka, a tak serio to u mnie dwa razy ropia³a szczêka, nie mog³am otworzyæ buzi. Czêsto mam posmak ropy z ró¿nych miejsc miêdzy zêbami.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #145 : 31-08-2012, 13:52 »

Cytat
Mo¿e tak hurtowo pójdziemy po implanty, to bêdzie jaka¶ zni¿ka
A tak na powa¿ne ile kosztuje jeden implant?
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Piotrb111
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 569

« Odpowiedz #146 : 31-08-2012, 15:42 »

6stka ko³o 3500 z³
A lepszy z±b leczony kana³owo czy implant ? Co mniej wp³ywa negatywnie na zdrowie ?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomo¶ci: 853

« Odpowiedz #147 : 31-08-2012, 16:34 »

Implant jest na ogó³ dobrym rozwi±zaniem. Z±b leczony kana³owo czêsto okazuje siê powa¿nym zagro¿eniem dla organizmu.

Tytanowe implanty wydaja siê byæ idealnym rozwi±zaniem w zastêpowaniu utraconych zêbów. Musz± tylko byæ spe³nione dwa podstawowe warunki: po pierwsze materia³ musi byæ idealnie czysty, gdy¿ ju¿ zawarto¶æ 0,02% niklu mo¿e wywo³aæ reakcjê odrzucenia implantu, po drugie, nale¿y mieæ organizm oczyszczony z toksyn, by implant móg³ siê przyj±æ. Zasadnicz± wad± jest niestety cena.


Tzw. kana³owe leczenie zêbów jest niebezpieczne dla zdrowia, bowiem w zêbie powstaje kana³, z jednej strony zamkniêty plomb± uniemo¿liwiaj±c± wydostania siê zgorzeli powstaj±cej wskutek ¿erowania bakterii beztlenowych  na martwej miazdze zêba. Wprawdzie na pocz±tku dzia³a bakteriobójcza trucizna, ale gdy przestaje dzia³aæ - pojawiaj± siê bakterie i jako produkty przemiany materii wydzielaj± gaz o charakterystycznym zapachu ¶wiadcz±cym o procesie zgorzeli. Gaz ów, nie maj±c mo¿liwo¶ci wydostania siê na zewn±trz, bo uniemo¿liwia mu to plomba, jest dos³ownie wt³aczany do krwiobiegu czyni±c w organizmie nieopisane spustoszenie.
« Ostatnia zmiana: 31-08-2012, 16:38 wys³ane przez Heniek » Zapisane

Nadci±ga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz siê z gazety \ Kto prze¿yje swoj± ¶mieræ
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #148 : 31-08-2012, 17:13 »

Cytat
Implant jest na ogó³ dobrym rozwi±zaniem.
Mój znajomy baaaardzo cierpia³ przy implantach i d³ugo to trwa³o. Wiem, ¿e zak³ada³ kilka i straci³ wiele kasy bo chcia³ najlepsze. Zjad³ przy tym trochê antybiotyków zanim to wszystko sie wygoi³o. Czyli nie jest to te¿ takie bezproblemowe.
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Heniek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomo¶ci: 853

« Odpowiedz #149 : 31-08-2012, 17:22 »

Jakby nie patrzeæ jest to jednak zabieg chirurgiczny.
Zapisane

Nadci±ga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz siê z gazety \ Kto prze¿yje swoj± ¶mieræ
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #150 : 01-09-2012, 14:21 »

Cytat
Implant jest na ogó³ dobrym rozwi±zaniem.
Mój znajomy baaaardzo cierpia³ przy implantach i d³ugo to trwa³o. Wiem, ¿e zak³ada³ kilka i straci³ wiele kasy bo chcia³ najlepsze. Zjad³ przy tym trochê antybiotyków zanim to wszystko sie wygoi³o. Czyli nie jest to te¿ takie bezproblemowe.

To zale¿y od stanu organizmu. Je¶li kto¶ nie zmienia swoich z³ych przyzwyczajeñ, nie oczy¶ci i nie wzmocni organizmu, i na taki stan robi implanty to co siê dziwiæ ¿e potem s± problemy. To jest nic innego jak g³upota, a g³upota zawsze kosztuje najwiêcej. I oczywi¶cie kto¶ kto zajmuje siê robieniem implantów nie wyja¶ni nam na czym to polega, bo jego to nie interesuje i mo¿na byæ pewnym ¿e nie ma pojêcia o zdrowiu.

Logika organizmu podpowiada ¿e do ka¿dego zabiegu nale¿y siê przygotowaæ. Gdyby twój znajomy najpierw podda³ siê oczyszczeniu organizmu, regeneracji jelit... a na to potrzeba przynajmniej kilka miesiêcy... wtedy mia³oby to swój sens.

Trzeba jeszcze nadmieniæ o prostej konsekwencji, je¶li zrobimy sobie implanty a potem dalej bêdziemy zasyfiaæ organizm to te implanty mog± zacz±æ sprawiaæ problemy. Antybiotyki nie s± rozwi±zaniem. Owszem one mog± zablokowaæ bakterie, zachowujemy implanty ale nara¿amy nasz organizm na gorsze konsekwencje.

Implant jest na ogó³ dobrym rozwi±zaniem. Z±b leczony kana³owo czêsto okazuje siê powa¿nym zagro¿eniem dla organizmu.

To nie prawda ¿e zêby leczone kana³owo s± powa¿nym zagro¿eniem. Oczywi¶cie zale¿y to czy damy siê organizmowi uporaæ z takim zêbem czy bêdziemy bezmy¶lnie waliæ antybiotykami. A to zale¿y m.in. od stanu organizmu, jego nasycenia. Ludzie maj± zêby kana³owe i przez dziesi±tki lat nic siê im nie dzieje. Je¶li jednak na przestrzeni lat doprowadzimy swój organizm do ponownego os³abienia przez niew³a¶ciwy tryb ¿ycia to taki z±b kana³owy mo¿e dawaæ o sobie znaæ. Oczywi¶cie najlepiej nie mieæ zêbów leczonych kana³owo, a je¶li siê ju¿ je ma to warto przemy¶leæ implanty. Tylko ¿e implanty nie rozwi±zuj± wcale problemu. Bo z implantem mo¿e byæ podobnie a nawet gorzej ni¿ z zêbem zepsutym.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 14:27 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomo¶ci: 853

« Odpowiedz #151 : 01-09-2012, 15:46 »

Zagro¿enie to taka sytuacja, gdy jakie¶ negatywne skutki choæ nie musz± to jednak mog± siê zi¶ciæ.

Owszem sporo ludzi nawet dziesi±tki lat ¿yje we wzglêdnym zdrowiu posiadaj±c zêby leczone kana³owo. W ich przypadku po prostu ta gro¼ba siê nie zi¶ci³a.

Potencjalne zagro¿enie jakim s± zêby leczone kana³owo mo¿na zobrazowaæ okre¶laj±c kreci± robotê takiego zepsutego, choæ leczonego kana³owo zêba, jako przeciwieñstwo zabiegu ewakuacji ropy z organizmu w trakcie stosowania metody NIA.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:03 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Nadci±ga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz siê z gazety \ Kto prze¿yje swoj± ¶mieræ
Anula
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007
Wiadomo¶ci: 31

« Odpowiedz #152 : 29-11-2012, 19:54 »

Nurtuje mnie taki problem: czy posiadanie protezy kilku zêbów, która to proteza jest wykonana czê¶ciowo z metalu a czê¶ciowo z jakiego¶ tworzywa, nie ma ujemnego wp³ywu na organizm. Wiem, ¿e najlepszym rozwi±zaniem by³oby wstawienie implantu, ale co s±dziæ o takiej protezie? Proszê o podpowied¼ w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 20:37 wys³ane przez Agata » Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 369

« Odpowiedz #153 : 30-11-2012, 09:22 »

Anula, wiêcej szkód w organizmie zrobi zapewne nieprawid³owe od¿ywianie ni¿ taki jeden z±bek. Ja usuwam sukcesywnie wszystkie amalgamaty bo to ewidentnie jest min. rtêæ, ale mam jedynkê w³a¶nie na takim metalowym podk³adzie i nie zamierzam jej ruszaæ.
Wszystkich zagro¿eñ i negatywnych czynników wp³ywaj±cych na Twój organizm nie usuniesz, wiêc stosuj siê do naszych zasad, a organizm sam sobie poradzi z ich neutralizacj±.
Zapisane
Sting
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Sk±d: Warszawa/UK
Wiadomo¶ci: 617

« Odpowiedz #154 : 29-12-2012, 00:10 »

Mam sporo ubytków do zaplombowania. W³a¶nie my¶la³em, aby wybraæ siê w koñcu do dentysty aby unikn±æ kana³owego leczenia bo to bardzo boli i robi± to na ¿ywca. I teraz po przeczytaniu nie wiem co zrobiæ. Jestem w trakcie stosowania zasad Bios³one, ale jeszcze nie tak na 100%. Je¶li by³bym pewien, ¿e co¶ pomo¿e zapobiec wizyty z wiert³em by³bym sk³onny temu siê poddaæ. Dla mnie dentysta sadysta to bardzo stresuj±ce prze¿ycie. Zawsze mnie trzymaj±. Paranoja nie na moje nerwy.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2012, 20:52 wys³ane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #155 : 29-12-2012, 02:37 »

Sting chcesz mi powiedzieæ, ¿e w UK robi± leczenie kana³owe na ¿ywca? U nas na pewno w znieczuleniu.
Zapisane
Sting
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Sk±d: Warszawa/UK
Wiadomo¶ci: 617

« Odpowiedz #156 : 29-12-2012, 11:12 »

W Polsce 2 razy mia³em kana³owe na ¿ywca w prywatnym gabinecie. 300 z³/z±b. Zawsze mnie oszukali, ¿e nic nie bêdzie robione. Podobno po to aby co¶ z tymi nerwami wyczuæ czy ¿ywe. Chyba. W UK podobno bezbole¶nie. Ja mam pod nosem dentyste i jako¶ mi nie po drodze, ale z awersji na ból.  Z drugiej strony ma³± dziurkê jest ³atwiej zrobiæ ni¿ czekaæ na kana³owe.
Zapisane

Pragmatism
Jagutka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomo¶ci: 107

« Odpowiedz #157 : 26-01-2013, 11:49 »

Ju¿ dawno czyta³am o szkodliwym wp³ywie na organizm zêbów leczonych kana³owo, ale jako¶ zawsze szkoda mi by³o zêba wyrwaæ. Ale jestem ju¿ umówiona na wizytê na -ego lutego na wyrwanie w³a¶nie takiego skurczybyka msn-wink mam tylko jednego zêba leczonego kana³owo i dosz³am do wniosku, ¿e o jednego za du¿o.
Chcia³am jeszcze zapytaæ jak siê ma do zdrowia i bios³onejskich zasad, noszenie metalowego aparatu na zêbach. Czy równie¿ jest to niewskazane? Czy mo¿e "nie wp³ywa na komfort jazdy"?
Zapisane
Bronco
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

Wiadomo¶ci: 173

« Odpowiedz #158 : 03-03-2013, 12:05 »

Chcia³am jeszcze zapytaæ jak siê ma do zdrowia i Bios³onejskich zasad, noszenie metalowego aparatu na zêbach. Czy równie¿ jest to niewskazane? Czy mo¿e "nie wp³ywa na komfort jazdy"?
Lepiej wybraæ aparat, w którym nie ma czê¶ci metalowych:
•Aparat porcelanowy
•Aparat kryszta³owy ICE
•Aparat Clear Aligner
Metale u¿ywane do produkcji (tañszych) aparatów ortodontycznych mog± zawieraæ nikiel, który uwalniany do organizmu mo¿e powodowaæ alergie.
Zapisane
Plantator
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.2013
Sk±d: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 15

« Odpowiedz #159 : 03-03-2013, 13:34 »

Ja nosi³em 2,5 roku aparat na zêbach i powiem wam, ¿e porcelanowe to by³y w nim tylko zamki, natomiast drut je ³±cz±cy ju¿ jest metalowy i z jakiego stopu on bêdzie zrobiony to ju¿ wiêkszego wp³ywu nie mamy, dobiera go dentysta w zale¿no¶ci od potrzeb.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!