Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:06 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207677 razy)
Andrus
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomo¶ci: 304

« Odpowiedz #160 : 03-03-2013, 13:41 »

Od wielu lat mam problem u dentysty, ¶cieka mi ropa po tylnej ¶cianie gard³a i czêsto musi przerywaæ
swoje czynno¶ci. Ostatnio zmieni³em stomatologa i trafi³em do innego. Te ¶ciekanie ropy po tylnej ¶cianie gard³a mo¿e byæ skutkiem tego, ¿e masz martwe zêby (leczone kana³owo) - dentysta.
Mo¿e i co¶ w tym jest?
« Ostatnia zmiana: 05-03-2013, 13:54 wys³ane przez Agata » Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 168

« Odpowiedz #161 : 07-07-2013, 15:37 »

Byłem u dentysty i po zrobieniu zdjęcia RTG stwierdzono, że wokół trzech zębów, które dawno temu leczyłem kanałowo zrobiła się taka czarna "powłoczka", która je otacza. W dodatku przy szóstce na dole podchodzi ona trochę pod zdrową siódemkę. Zalecono ponowne leczenie kanałowe, do którego mam wątpliwości z powodu ceny i sensu.
Co o tym myślicie, czy ta czarna "powłoczka", która jest widoczna na RTG, to tkanka martwicza normalna po pewnym czasie przy zębach leczonych kanałowo, którą zjadają bakterie (dodam, że oprócz tych trzech mam jeszcze dwa zęby leczone w ten sposób, przy których nic takiego nie widać na RTG), czy coś innego i czy w ogóle powinienem się tym przejmować?
« Ostatnia zmiana: 07-07-2013, 17:31 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 03.2010
Sk±d: Kujawy
Wiadomo¶ci: 142

« Odpowiedz #162 : 08-07-2013, 13:21 »

Czarna otoczka widoczna na RTG zrobi³a mi siê po ok. 2 latach jak z±b obumar³ (jak przesta³ boleæ to po prostu o nim zapomnia³em). Po leczeniu kana³owym zapalenie utrzymywa³o siê jeszcze kilka lat i dopiero teraz zniknê³o. W twoim przypadku mo¿e to byæ ¼le zamkniête kana³y b±d¼ te¿ pozosta³o¶æ sprzed leczenia. Robi³e¶ wtedy RTG?
Zapisane

Ci, którzy wiedz± najmniej, s± najbardziej pos³uszni.
Michal_one
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 168

« Odpowiedz #163 : 08-07-2013, 14:00 »

Po zaleczeniu kana³owym chyba nie robi³em ju¿ RTG ca³ej szczêki, a¿ do niedawna. Nie wiem czy tak wygl±da po pewnym czasie z±b po kana³owym, czy tam wda³o siê co¶ jeszcze. Dentysta namawia na ponowne leczenie, ale siê zastanawiam, jak napisa³em powy¿ej, bo je¶li kiedy¶ maj± wypa¶æ na skutek oczyszczania organizmu, to czy jest sens?
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 03.2010
Sk±d: Kujawy
Wiadomo¶ci: 142

« Odpowiedz #164 : 09-07-2013, 07:14 »

Jako¶ nie widzê aby po kana³owym leczeniu mia³y mi zacz±æ wypadaæ zêby. Wrêcz przeciwnie - stan zapalny znikn±³.
Zapisane

Ci, którzy wiedz± najmniej, s± najbardziej pos³uszni.
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #165 : 09-07-2013, 14:46 »

Cytat
Jako¶ nie widzê aby po kana³owym leczeniu mia³y mi zacz±æ wypadaæ zêby
No, to trochê poczekaj. Ja ju¿ siê doczeka³am. Po lewej stronie góra i dó³, robione kana³owo jakie¶ 5 lat temu. Efekt: niemo¿no¶æ gryzienia, gdy¿ sprawia to ból, ci±gle resztki jedzenia siê dostaj± w te miejsca, krwawienie, u do³u w³a¶ciwie zosta³a tylko plomba+ drut, bo z±b po prostu siê wykruszy³. Szkoda, ¿e chocia¿ nie mo¿na ubiegaæ siê o zwrot pieniêdzy za lata regularnych wizyt u dentystów. Mia³abym teraz kasê na protezê.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #166 : 17-07-2013, 12:42 »

Wspó³czesna stomatologia jest przyczyn± wielu chorób „nieuleczalnych".

- http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=en&tl=pl&u=http://www.naturalnews.com/041159_dentistry_oral_health_mercury.html&usg=ALkJrhjk1my_9Cthv_GAhZiRxCLzmS9hgw#ixzz2YxEi5qm7
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #167 : 26-11-2013, 19:46 »

Od kilku dni boli mnie szczêka z prawej strony, góra i dó³. Ból jest raz silnieszy, raz s³abszy, momentami boli mnie nawet palec u stopy, rêka, jakby z±b promieniowa³. Na pocz±tku my¶³a³am, ¿e to nadrw¿liwo¶æ, bo dziur w nich nie mam. Jednak s± to zêby z wype³nieniem.
 Wczoraj jeden z lekarzy stwierdzi³, ¿e plomba szczelna i szkoda rozwieracaæ, kaza³ przeczekaæ, bo pod opukaniem zeby za bardzo nie bola³y. Dzi¶ posz³am do innego i ten po opukaniu stwierdzi³, ¿e mam 3 zêby do leczenia kana³owego. Zrobi³ RTG i uzna³, ¿e trzeba przeleczyæ. Powiedzia³am, ¿e przemy¶lê, bo ju¿ co nieco czyta³am o leczeniu kana³owym, ale jaki mam wybór? Skoro dosz³o ju¿ do czego¶ takiego, tzn. ¿e na samoleczenie nie ma szans. Lekarz by³ zdziwiony, ¿e obawiam siê leczenia kana³owego.

Nie wiem co zrobiæ, bo to dwie ró¿ne opinie. Temten nic nie widzia³, a ten za du¿o. Nie powiem sprzêt pierwsza klasa, widzia³am wszystko na kompie i RTG i swoje zêby, ale ¿eby od razu wiedzia³, ¿a na pewno leczenie kana³owe...pewne przez ten cholerny ból.

Czy osoby, które wypowiada³y siê negatywnie i mniej negatywnie o lezceniu kana³owym podtrzymuj± swoje zdanie na ten temat?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #168 : 26-11-2013, 20:09 »

Kiedyś poszłam do jednego specjalisty i udało mu się nawet zdjęcie spieprzyć-musiał je wykonać powtórnie, po czym diagnoza: kanałówka. Nie zdecydowałam się, 2 dni później poszłam do innego i diagnoza: rwać, na kanałowe jest za późno. Moje zdanie na temat leczenia zębów jest obecnie następujące - naprawiać jak jest dziura, w ostateczności kanałówka a na samym końcu rwanie. W samoleczenie się zębów już nie wierzę.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk±d: Sieradz
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #169 : 26-11-2013, 23:25 »

Nie wiem co zrobić, bo to dwie różne opinie

Jeśli to żywe zęby, to może warto zdjąć wypełnienie i zobaczyć czy pod nim nie zebrały się nieczystości. A może pod zębem zrobił się stan zapalny a organizm nie ma gdzie wypchnąć ropy? W takich sytuacjach, czasami organizm robi przetokę na dziąśle. Ja, jak mnie bolały dziąsła pod zębem, to je masowałem. Czasem robiłem ucisk w bolącym miejscu. Starałem się też podgrzać bolące miejsce, biorąc do buzi łyk w miarę gorącej herbaty (tak by się nie poparzyć). Z reguły pomagało.

W każdym razie, warto zadbać, by pochopnie nie uśmiercać zębów (leczyć kanałowo). Takie martwe zęby, to już nie to samo co zęby żywe.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2013, 13:03 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #170 : 27-11-2013, 08:20 »

Zêby mnie bol±, zw³aszcza jeden, przy gryzieniu. Nie da siê gry¿æ t± stron±, po której jest ten, który boli najbardziej. Kiedy mówi³am lekarzowi o bólu, wtedy powiedzia³ o kana³ówce. Powiedzie³, ¿e widaæ pod wypa³nieniem jest problem, ale skoro boli znaczy, ¿e problem dotyczy miazgi w korzeniu st±d mowa o kana³ówce. Dzi¶ pojadê do innego lekarza. Najpierw chcia³am poczytaæ o leczeniu kana³owym i sprawdziæ opinie u nas na ¦l±sku, co do dobrego stomatologa, który wzbudza zaufanie. Jak kto¶ ma kogo¶ takiego i mo¿e poleciæ, ale od leczenia kana³owego, bêdê wdzieczna.

Dziêki za pomoc.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomo¶ci: 208

« Odpowiedz #171 : 27-11-2013, 08:53 »

Ostatnio te¿ poszed³em z jednym zêbem, z którego mi siê stara du¿a plomba wykruszy³a (z±b mnie nie bola³) i dentystka od razu kana³ówka. To powiedzia³em, ¿e wolê mieæ wyrwany ten z±b, to co¶ mi w³o¿y³a w z±b i kaza³a pó³ roku z tym chodziæ i powiedzia³a, ¿e mo¿e da radê tylko zaplombowaæ po tym czasie. Za miesi±c pójdê i ciekawe co powie.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #172 : 03-12-2013, 10:04 »

Minê³o ju¿ kilka dni, a by³y to najgorsze dni bólowe, z jakimi przysz³o mi siê zmierzyæ, a naprawdê nie jestem przewra¿liwiona, bo czêsto mam migreny i bóle stawów. W czwartek, a wiêc cztery dni od wizyty u pierwszego stomatologa, pojecha³am na dy¿ur chirurgi twarzowo-czaszkowej, bo trzech wcze¶niejszych lekarzy chcia³o poczekaæ. Na dy¿urze dowiedzia³am siê, ¿e ju¿ dawno z±b powinien byæ otwarty, bo jest zgorzel miazgi, zapalenie ozêbnej i ropieñ. Odes³ano mnie do domu. Posz³am tam, bo ju¿ nie wiedzia³am, co robiæ. Do³±czy³a siê gor±czka i bóle ko¶ci jak w grypie.

Lekarz z±b otworzy³ i okaza³o siê, ¿e to zgorzel i bardzo silny stan zapalny. Ból nie do zniesienia i opuchlizna skutecznie mnie zmobilizowa³y do wziêcia antybiotyku, mimo, ¿e lata nie bra³am.
Wygl±da³o to kiepsko. Nie mia³am do¶wiadczeñ z chorymi zêbami, wiêc nie wiem, co powinnam zrobiæ, ale teraz wiem, ¿e na pewno nie czekaæ.

By³am u lekarza dwa dni z rzêdu, bo otwarcie jednego kana³u by³o za ma³o. Za dwa dni musieli otworzyæ nastêpne, ale obawiam siê, ¿e skoro mnie jeszcze pobolewa byæ mo¿e jest gdzie¶ schowany. Mam przyj¶æ w czwartek. P³uczê wod± utlenion±. Sza³wia nic a nic nie ¶ci±gne³a.

Ta twarda kula na szczêce, jak mniemam, to ropieñ, ok³adam kapust± i dopiero to pomaga. Ok³ady zimne niewiele da³y.

Nie czujê siê jeszcze dobrze, ale gdybym jeszcze raz by³a w takiej sytuacji, posz³abym w pierwszy dzieñ i kaza³a otworzyæ. Ból to sygna³. Gdyby lekarz otworzy³, mo¿e nie dosz³oby do zgorzeli.

Czu³am, ¿e mam zaka¿ony ca³y organizm. Nie wiem, czy nie wyrwê tego zêba, bo wcale nie jestem pewna, czy bêdzie dobrze. On przy dotyku i bez lekko pobolewa.

Od zêba naprawdê mo¿na zej¶æ z tego ¶wiata.



« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 05:55 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #173 : 05-05-2016, 19:55 »

Ze wzglêdu na problem laryngologiczny dr±¿e po kolei wszystkie w±tki, wiêc dotar³em te¿ i do tytu³owego. By³bym wdziêczny, jakby mnie kto¶ "rozja¶ni³" w tym temacie.

Jak medycyna naturalna/niekonwencjonalna podchodzi sytuacji z chorym zêbem. Podam konkretny przyk³ad.

Kto¶ ma wyleczonego zêba i okazuje siê, ¿e jednak niezbyt dobrze i on siê "psuje od ¶rodka". Dentystka t³umaczy³a mi, ¿e proces psucia mo¿na przetrzymaæ (zazwyczaj ból 2-3 dni) i z±b jest martwy i z bakteriami beztlenowymi, ale przestaje boleæ i odzywa siê np. za rok, 2, czy 5 lat z okropnym bólem i wtedy, je¶li siê uda, to leczy siê go kana³owo. Mnie taka sytuacja dotyczy³a. Jak dentystka rozwierci³a zêba, to ból przy czyszczeniu kana³ów z tego syfu by³ najwiêkszy w moim ¿yciu, a mia³em ju¿ ró¿ne zabiegi, ró¿ne historie, natomiast ból by³ niesamowity. My¶la³em, ¿e mi kto¶ mózg wyci±gn±³ przez te kana³y.

I moje pytanie do takiej sytuacji brzmi tak: Jak wp³ywa na organizm z±b, który nie boli, ale kilka lat cz³owiek nie¶wiadomie sobie ¿yje ze zgorzel±, a jak wp³ywa ju¿ wyczyszczony, odtruty, "wyleczony" kana³owo z±b, który nie boli (bo ja wiadomo czasem tych kana³ów siê wyczy¶ciæ nie da i zostaje wyrwanie)?

Zaciekawi³ mnie temat, ¿e cz³owiek mo¿e sobie wiele lat ¿yæ z ca³ym syfem w ¶rodku zêba i w ogóle tego nie odczuwaæ. Dowiedzia³em siê tylko, ¿e takie zêby po jakim¶ czasie s± bardziej ¿ó³te i mo¿na to w taki sposób rozpoznaæ.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 05:52 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #174 : 06-05-2016, 07:04 »

Cytat
Jak medycyna naturalna/niekonwencjonalna podchodzi sytuacji z chorym zêbem.
Jak ona podchodzi, to najlepiej zapytaæ na forum medycyny naturalnej/niekonwencjonalnej.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #175 : 06-05-2016, 11:29 »

Rozumiem, ¿e to zgry¼liwa i cyniczna odpowied¼ z gatunku tych, ¿e pytanie by³o niestosowne msn-wink. Natomiast znalaz³em tutaj rozleg³± dyskusjê i po prostu nie do koñca j± rozumiem. Byæ mo¿e wiêkszo¶æ osób tutaj na forum obra¿a pojêcie "medycyna naturalna", w takim razie ponawiam pytanie w formie - w jaki sposób zapatruje siê na to idea zdrowego trybu ¿ycia? Dla mnie w du¿ym uproszczeniu to w pewnym sensie synonimy, bo "medycyna naturalna" musi siê wi±zaæ ze zmian± trybu ¿ycia, a zmiana trybu ¿ycia musi siê te¿ opieraæ na jakich¶ realnych przes³ankach, a nie na samej wierze.

Wracaj±c do meritum to wiele osób mo¿e ¿yæ z ca³kowicie martwym zêbem i ani dentysta, ani posiadacz owego zêba mo¿e nie wiedzieæ, ¿e pod spodem ma niezbyt przyjemn± papkê. W takiej sytuacji wydaje siê, ¿e wyleczenie takiego zêba kana³owo nie mo¿e byæ gorsze od sytuacji, kiedy zupe³nie komfortowo ¿yje siê jednocze¶nie z martwym i zajêtym przez bakterie beztlenowe zêbem.

Natomiast je¶li moje pierwsze pytanie by³o na tyle niestosowne i obra¿aj±ce, to proszê o zbanowanie i tyle.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 15:15 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #176 : 06-05-2016, 15:03 »

Cytat
Byæ mo¿e wiêkszo¶æ osób tutaj na forum obra¿a pojêcie "medycyna naturalna" w takim razie ponawiam pytanie w formie - w jaki sposób zapatruje siê na to idea zdrowego trybu ¿ycia?
Nie, mnie osobi¶cie nie obra¿a. Tylko na tym forum opieramy siê o wiedzê z Portalu zdrowia i nie dyskutujemy nad oczywisto¶ciami, dawno nazwanymi.
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/medycyna-naturalna
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/oblicze-medycyny-wspolczesnej
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/dwie-skrajnosci
A je¶li chodzi o meritum, to ja jestem zwolenniczk± wyrywania skrajnie zepsutych zêbów, ale to jest moje zdanie, poparte tylko moim do¶wiadczeniem. W m³odo¶ci wyrwa³am 3 takie zêby, nie leczy³am zêbów kana³owo.
A od wielu lat chodzê do dentysty tylko na kontrolê i nie mam zbyt du¿o problemów. Tak¿e nie jestem wiarygodna w tym temacie.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #177 : 06-05-2016, 22:56 »

Ja - odk±d jem mniej wiêcej wed³ug tutejszych zasad - te¿ po raz pierwszy w ¿yciu po prawie rocznej kontroli nie mia³em nowym prezentów. Planujê jeszcze doprecyzowaæ dietê, do³±czyæ miksturê, bo to, ¿e mam zdrowe zêby, nijak mojego problemu nie rozwi±zuje, ale chocia¿ w tej materii dobre od¿ywianie szybko dzia³a. No i z racji tych przemy¶leñ zacz±³em siê zastanawiaæ, jak na organizm wyp³ywa³ przez kilka lat z±b, który w pewnym sensie sam siê zjada³, a ja o tym nie wiedzia³em.

Od jutra planujê gruntowane zapoznanie siê ze stron± g³ówn± zanim zadam kolejne pytania, ju¿ nieco bardziej szczegó³owo, ale dziêki cytatowi poni¿ej...

Imperatywem natury jest dziedziczenie zdrowych genów, a takie mog± przekazaæ jedynie zdrowe osobniki, w zwi±zku z tym w interesie gatunku jest eliminacja osobników s³abych, by nie spowodowaæ degeneracji gatunkowych.

... ju¿ wiem, ¿e jak uznam, ¿e i tak nic ju¿ nie zdzia³am, to chocia¿ zrobiê co¶ dobrego dla ludzko¶ci msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 05:54 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #178 : 07-05-2016, 13:39 »

Arn, zawsze mo¿esz spróbowaæ ssanie oleju. To powinno Ci dobrze zrobiæ te¿ na Twoje gard³o.
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #179 : 15-06-2016, 11:10 »

Ciekawy_swiata, czy bóle zębów wracały, czy przeszły na dobre?


W moim przypadku MO sama sprząta organizm ...
Jakiś miesiąc temu zaczął mnie boleć ząb (w zasadzie nie ząb tylko coś w środku lub korzeniu - ten ząb miałem leczony kanałowo chyba 5 lat temu). I już miałem iść z dentysty ... ale po zastanowieniu postanowiłem przeczekać. Bolało nie około 3 tygodni (ból nasilał się jak jadłem coś zbyt zimne lub zbyt gorące). Potem ból ustał i .... temat się zakończył. Coś tam w środku było nie tak -organizm ludzki jest niesamowitą maszynerią biochemiczną i sam się naprawił - dostał tylko narzędzia, materiały i troszkę luzu od toksyn.

« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 11:19 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!