Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:38 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207737 razy)
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #180 : 18-07-2016, 09:46 »

Czytam w³a¶nie o zêbach leczonych kana³owo:
http://www.samouzdrawianie.pl/leczenie-kanalowe-amalgamaty-dentystyczne-szkodza-zdrowiu/
https://martabrzoza.pl/rak/rak-zabojcze-leczenie-kanalowe/

I na dole tego tekstu jest o zêbach:
http://www.zaczekac-na-dusze.pl/medycyna-naturalna-leczenie-nieuleczalnych-chorob/200-system-leczenia-nieuleczalnych.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujacy-zwiazek-kanaly-korzeni-zebowych-rak-2014-12

Niez³e dylematy mo¿na mieæ po przeczytaniu tych tre¶ci. Jednak¿e nie wyobra¿am sobie nie mieæ zêbów. A kana³owo mam jeszcze przeleczonych z 6 sztuk.

Czy wg Was "zdrowsze" dla organizmu s± implanty czy leczenie kana³owe? Niestety przy implantach przepisuj± antybiotyk, chocia¿ przy kana³owym (w razie komplikacji) równie¿.

Szczerze mówi±c na ten 1 brakuj±cy z±b 6 wola³abym protezê ruchom± na razie. Jak pojawi siê wiêcej ubytków to wtedy implant. ¯eby pomêczyæ siê raz a dobrze, a nie kilka razy. Macie jakie¶ do¶wiadczenia z protezami zêbowymi? Ponoæ powoduj± zanikanie kosci - ale to te akrylowe. Natomiast pozosta³e ju¿ nie tak bardzo.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2016, 10:03 wys³ane przez Jerry » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #181 : 18-07-2016, 10:24 »

No, jak masz kana³owo przeleczonych sze¶æ sztuk, to choroby z autoagresji, albo co najmniej rak w drodze. Tak przynajmniej wynika z tych artyku³ów. Widzisz, mia³em racjê, entropia wzrasta i szlus, ¿adnego ratunku.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #182 : 18-07-2016, 10:38 »

Scorupion, ale¿ Ty masz dowcip. Ciekawa jestem co Ty my¶lisz na ten temat, bo nie odpowiedzia³e¶ rzeczowo smile Tylko ¿arty i ¿arty.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #183 : 18-07-2016, 10:59 »

Ja mam ciê¿ki dowcip, ty pe³ne gacie ze strachu, nie wiadomo co gorsze hehehe.

No zobacz sama, o ile prawd± jest co napisano w jednym z polacanych przez ciebie artyku³ów, znajdujemy siê, a raczej szczê¶liwi posiadacze zêbów leczonych kana³owo, w czarnej d*^#*e.
Cytat
Dr Weston Price,22 by³y dyrektor ds. badañ Amerykañskiego Towarzystwa Dentystycznego, zaobserwowa³, ¿e usuniêcie zêbów leczonych kana³owo pacjentom ze schorzeniami nerek i serca prowadzi w wiêkszo¶ci przypadków do poprawy zdrowia. Kiedy taki usuniêty z±b, leczony wcze¶niej kana³owo, umie¶ci³ pod skór± ¿ywego królika, zwierzê zdech³o w ci±gu dwóch dni, a kiedy umie¶ci³ tam normalny z±b, królik nie mia³ ¿adnych niekorzystnych dla zdrowia objawów. W ramach innych eksperymentów umie¶ci³ kolejno pod skór± oko³o stu królików te same fragmenty leczonego kana³owo zêba. Wszystkie te króliki zdech³y w ci±gu 2 tygodni na tê sam± chorobê, na któr± cierpia³ cz³owiek, dawca zêba!

Mnie zastanawia w jaki sposób te ¶miertelnie gro¼ne bakterie przenikaj± do limfy:
Cytat
Przyczyn± tego stanu s± mikroby mno¿±ce siê w ogromnej liczbie malutkich kanalików w zêbinie i stopniowo wyp³ukiwane do uk³adu lim-fatycznego.
I fakt, ¿e zna³em osoby be¿ ¿adnego leczonego kana³owo zêba, chore na raka i choroby autoimmulogiczne. I na odwrót, z zêbami leczonymi, a w miarê zdrowe. Widaæ nie jest to czynnik decyduj±cy.
Jednak je¶li kto¶ mocno dyga, mo¿e wyrwaæ i chodziæ szczerbaty, co¶ za co¶. Tylko, ¿e wtedy zanikaj± ko¶ci szczêki, gorzej trawimy nabawiaj±c siê dolegliwo¶ci gastrycznych, no masz ci babo placek, znowu wracamy do wzrostu entropii. ¯ycie wredne i z³o¶liwe jest.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #184 : 24-10-2016, 18:50 »

Przeczytałam cały wątek, dlatego zastanawiam się nad implantem, lecz problemem jest fakt czy się przyjmie, bo wtedy zostanę bez zęba.

Teraz mała historia zęba 5. Wiele lat temu został przeleczony kanałowo. Ostatnio byłam u dentysty, zrobił mi zdjęcie i okazało się, że kanał jest albo źle wypełniony, albo rozpuściła się ta substancja włożona w kanał. Już nawet nie o to chodzi, że ona gdzieś tam sobie jest w tkankach, zastanawiam się tylko czy jest sens poprawiać kanał. Dlatego, że miałam ponad rok temu z tym zębem problem, bo jakieś bakterie gnilne zaczęły na nim żerować (nie wiem, być może przez to źle wykonane wypełnienie). Dopiero po mega dawce antybiotyków (brane na co innego), bakterie wyprowadziły się i już nie muszę codziennie przemywać srebrem koloidalnym, tylko w celu usunięcia zapachu jaki wydobywał się pod wpływem ich żerowania. Dodam, że zęby obok tj. 4 i 6 też dostały próchnicę. Zaraziły się czy co? Tyle lat nie miałam próchnicy, a tu nagle trzy zęby i to obok siebie. Dziury musiały się zrobić w ciągu ostatniego roku, bo leczyłam się ortodontycznie i nic nie było widać, a regularnie sprawdzała mi zęby. Obecnie zaczęłam suplementować wapno - skorupki jaj, bo stan kości widać nie jest najlepszy. Dodam jeszcze, że mam chore zatoki zębowe, może to też jest przyczyną problemów z zębami.
 
W ogóle bym się nie udała do dentysty, gdyby nie to, że ułamała mi się jedynka. Muszę zrobić sobie koronkę. Implant boję się wstawić w miejsce 1, wolę zaryzykować najpierw z 5, bo łatwiej psychicznie znieść brak 5 niż 1. msn-wink
Obecnie wzięło mnie przeziębienie i odczuwam lekki dyskomfort po prawej stronie w dolnej i górnej szczęce. Może się odzywają zatoki. Nie boli, takie jakby ćmienie. Nie wiem jak to opisać.

A Wy co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 24-10-2016, 20:20 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #185 : 25-10-2016, 12:50 »

O czym?
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #186 : 25-10-2016, 15:42 »

Może niezbyt jasno napisałam. Chodzi o to czy wyrwać zęba i próbować z implantem, czy raczej poprawić kanał. Im więcej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku opcji z wyrwaniem.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2016, 16:17 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #187 : 03-11-2016, 22:24 »

By³am u dwóch dentystów z zamiarem wyrwania zêba (5). Niestety ¿aden z nich nie zgodzi³ siê na ekstrakcjê po spojrzeniu na RTG. By³by to b³±d w sztuce lekarskiej, tak to oboje uzasadnili, a ja bêdê ¿a³owaæ, ¿e wyrwa³am.
Z±b w koñcu pêk³.

Wizyta u dentysty nr 1
Widzia³ zêba jeszcze w ca³osci. W ogóle, to powiedzia³, ¿e ¿aden szanuj±cy siê stomatolog nie usunie mi takiego zêba. Zaproponowa³ wype³nienie kana³u pod mikroskopem i dodatkowe wzmocnienie w³óknem szklanym. Ca³o¶æ koszt ok. 650 z³.

Wizyta u dentysty nr 2 (dzi¶)
Posz³am ju¿ z pêkniêtym zêbem. My¶la³am, ¿e to zwiêkszy moje szanse i uda siê wyrwaæ. Jaka by³am naiwna...
Pierwsza rzecz o któr± zapyta³a, to przyczyna dlaczego chce usun±æ. Ciê¿ko by³o przekonaæ, ¿e od tego mo¿na chorowaæ, mam chore zatoki. I na to znalaz³a argument, bo jak wype³ni ca³y kana³ (mikroskopu nie sugerowa³a), to przestane chorowaæ. Próbowa³am nawet przekonaæ j±, ¿e bêdê wstawia³a implant, to zaczê³a odradzaæ, twierdz±c, ¿e jest drogi i te¿ nie wiadomo czy siê przyjmie. W ogóle nie wiem, jak mo¿na byæ takim bezczelnym i mówiæ, ¿e co¶ jest za drogie. Sk±d ona mo¿e wiedzieæ, ile ja mam kasy. W innej sytuacji, pewnie wymienianiu zalet implantu nie by³o by koñca. Sugerowa³a wype³nienie kana³u i koronê, koszt ok 1000 z³.

Widz±c, ¿e ju¿ nic nie zdzia³am, poprosi³am tylko, ¿eby usunê³a wype³nienie (tylko w kana³ach zosta³o) i za³o¿y³a opatrunek, choæ to pewnie nic nie da, póki nie udro¿niê kana³ów, ¿eby bakterie beztlenowe mia³y uj¶cie. Nie wiem ju¿ co mam robiæ. Smutny

Nadmieniê jeszcze, ¿e w dniu kiedy z±b pêk³, dosta³am kataru z mega kichaniem, co powtórzy³o siê nastêpnego dnia. Katar mniejszy mam nadal, tak jak i zêba. Smutny
Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Sk±d: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 151

« Odpowiedz #188 : 25-01-2017, 11:56 »

Dzisiaj - zupełnie przypadkiem - szukając czego innego, znalazłem film dotyczący leczenia kanałowego. Mając dłuższą chwilę wolnego czasu go obejrzałem i zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mieli/mają/będą mieć jakiekolwiek dylematy w tej kwestii.
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #189 : 09-10-2018, 18:27 »

Trochê informacji na temat kana³owego leczenia zêbów:

https://www.youtube.com/watch?v=RzVKbbfTwMk#t=16m10s
Zapisane
Martynka
***

Offline Offline

MO: chyba 2013 z przerwami
Wiadomo¶ci: 9

« Odpowiedz #190 : 12-09-2020, 00:33 »

Niestety poszerzam grono osób z kana³ow± bomb± w ustach Smutny Tak w skrócie: martwy od lat z±b  z³ama³ siê, zosta³ "podleczony". Nastêpnie pojawi³a siê torbiel nad wierzcho³kiem korzenia, a pó¼niej na dzi±¶le (i w tym momencie uda³o mi siê zlokalizowaæ problem). Po wykonaniu tomografii okaza³o siê ¿e jest jeszcze gorzej-zanik³a ko¶æ.
Czeka mnie usuniêcie zêba i rekonstrukcja ko¶ci i antybiotyk a pó¼niej implant.
P³uczê alocitem i olejem rzepakowym. Czasami ¶cieka mi ropa z krwi±. Oczyszczanie?
Proszê:) o radê lub do¶wiadczenia osób z takim problemem.
Czy w takiej sytuacji usuniêcie zêba, oczyszczenie z torbieli i rekonstrukcja ko¶ci mo¿e siê udaæ podczas jednego zabiegu? Czy przy obecnym stanie zapalnym rekonstrukcja ko¶ci jest raczej niemo¿liwa?
Zapisane
Martynka
***

Offline Offline

MO: chyba 2013 z przerwami
Wiadomo¶ci: 9

« Odpowiedz #191 : 14-09-2020, 23:13 »

Czy kto¶ jeszcze czyta forum?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #192 : 15-09-2020, 11:09 »

Na dole strony g³ównej jest licznik pokazuj±cy liczbê czytelników online. Tam znajdziesz odpowied¼ na swoje w±tpliwo¶ci. Natomiast podejrzewam, ¿e od czasu zadania pierwszego pytania, na forum nie pokaza³ siê ¿aden rekonstruktor ko¶ci.
Zapisane
Martynka
***

Offline Offline

MO: chyba 2013 z przerwami
Wiadomo¶ci: 9

« Odpowiedz #193 : 18-09-2020, 17:29 »

Dziêki za inf. o liczniku.
Wci±¿ jednak czekam na odzew msn-wink
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!