Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:21 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207670 razy)
sbdy
« : 04-04-2008, 06:11 »

Mistrzu, mam pytanie, pamiêtam, ¿e kiedy¶ napisa³ Pan, ¿e nie ma problemów z zêbami. Mimo to bardzo interesuje mnie Pana opinia na temat zêbów leczonych kana³owo. Czy Pana zdaniem mniejszym z³em jest usuniêcie, czy zachowanie takiego zêba?
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:05 wys³ane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #1 : 05-04-2008, 08:25 »

Z tego co czyta³em na wielu zagranicznych stronkach, je¶li nie usuniesz zêbów leczonych kana³owo i amalgamatów to mo¿esz nigdy nie wyleczyæ candidy i wielu schorzeñ.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 29-04-2008, 21:10 »

Tzw. kana³owe leczenie zêbów jest niebezpieczne dla zdrowia, bowiem w zêbie powstaje kana³, z jednej strony zamkniêty plomb± uniemo¿liwiaj±c± wydostania siê zgorzeli powstaj±cej wskutek ¿erowania bakterii beztlenowych  na martwej miazdze zêba. Wprawdzie na pocz±tku dzia³a bakteriobójcza trucizna, ale gdy przestaje dzia³aæ - pojawiaj± siê bakterie i jako produkty przemiany materii wydzielaj± gaz o charakterystycznym zapachu ¶wiadcz±cym o procesie zgorzeli. Gaz ów, nie maj±c mo¿liwo¶ci wydostania siê na zewn±trz, bo uniemo¿liwia mu to plomba, jest dos³ownie wt³aczany do krwiobiegu czyni±c w organizmie nieopisane spustoszenie.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #3 : 30-04-2008, 08:28 »

Ojej, a ja w zesz³ym roku leczy³am 2 zêby kana³owo za ciê¿kie pieni±dze  Smutny. I co mam teraz zrobiæ?
« Ostatnia zmiana: 27-07-2012, 13:48 wys³ane przez Solan » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Oliwka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2005
Sk±d: Polska
Wiadomo¶ci: 94

« Odpowiedz #4 : 30-04-2008, 08:35 »

Ja te¿ mam trochê zêbów leczonych kana³owo, a nie chcê chodziæ szczerbata. Trudny wybór, tym bardziej, ¿e sztuczne zêby to ostateczno¶æ. Mimo ¿e zawsze dba³am o zêby, to ci±gle mi siê psu³y i mam chyba wiêcej plomb ni¿ zêbów.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:06 wys³ane przez Solan » Zapisane

nie mo¿na przyrody inaczej zwyciê¿yæ ni¿ przez to, ¿e siê jej s³ucha
Mama Mi³oszka
« Odpowiedz #5 : 30-04-2008, 11:49 »

Dentystka, u której leczymy zêby, przy leczeniu kana³owym pozostawia w plombie dziurê [nak³ucie ig³±] twierdz±c, ¿e robi to po to, aby bakterie siê nie mno¿y³y - czy to ma sens, jak my¶licie?
« Ostatnia zmiana: 27-07-2012, 13:49 wys³ane przez Solan » Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #6 : 30-04-2008, 11:55 »

Cytat od: "Beata M."
Tylko co teraz?

Radzê Ci, nie spiesz siê z wype³nieniem - dopóki z±b jest otwarty wk³adaj do niego 2-3 x dziennie s±czek ze srebrem koloidalnym Laboratoria Natury. Mnie ju¿ dentystka 3 x zmienia³a opatrunek, bo albo fleczer siê wykruszy³, albo bola³o - co¶ siê zbiera³o. Obecnie nic nie boli i chyba nied³ugo bêdzie wype³nienie. Zawsze, gdy z±b by³ otwarty, korzysta³am i kurowa³am siê srebrem, dentystka tak¿e za ka¿dym razem wpuszcza³a mi do zêba i kana³ów srebro
http://mikstura.kei.pl/forum/1912.htm
Bardzo korzystne jest ostrzykiwanie dzi±se³ (wystarczy 2-3 razy w odstêpach oko³o 2-tygodniowych - indywidualnie) mieszank± homeopatycznej Ecchinacei compositum S (Heel) w ampu³kach i Notakehl D5 (Sanum) z dodatkiem przeciwbólowej lignokainy.
Notakehl uzyskuje siê z Penicillium chrysogeum, ale nie jest antybiotykiem, nie zawiera kwasu penicylinowego, nie ma dzia³añ ubocznych, nie wywo³uje alergii, nie jest hepatotoksyczny, dzia³a w infekcjach wywo³anych staphylokokami i streptokokami. Mia³am takie ostrzykiwanie, po którym zniknê³a mi torbiel. Trzeba tak¿e ostrzykn±æ ³uki przy migda³ach oraz wêdzide³ko (to jest trochê bolesne, ale do wytrzymania)
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #7 : 30-04-2008, 12:15 »

Mimo ,ze stomatolog do ktorego chodzê leczy prywatnie to czas oczekiwania to 3 miesi±ce.W³asnie mija 3 miesiac chodzê z tym zêbem ,z którego co jakis czas wykrusza siê chyba za³o¿ona trucizna ,z±b nie boli mnie wcale.Z tym srebrem w takim b±dz razie by³by dobry pomys³,napisz mi proszê gdzie mog³abym kupiæ takie srebro koloidalne.Po przeczytaniu tego postu zaczê³y bolec mnie wszystkie zêby.Czy da³o by co¶ ,robienie sobie raz w roku prze¶wietlenia zêbów leczonych kana³owo? Czy widoczne by³yby jakie¶ zmiany?
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #8 : 30-04-2008, 13:29 »

Nie s±dzê, ¿eby zdjêcia w czym¶ pomog³y. Widaæ wtedy, gdy ju¿ jest ¼le. I nie wykrusza Ci siê trucizna, tylko fleczer, który utrzymuje opatrunek. Jak siê ca³kiem ukruszy, wyjdzie watka z lekarstwem. Mo¿esz p³ukaæ - przez ten ukruszony fleczer srebro dostanie siê wg³±b. Srebro kol. kupujesz tam, gdzie aloes. To te¿ Laboratoria Natury.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #9 : 30-04-2008, 13:57 »

dziêkujê ,kto by pomysla³ na ka¿dym kroku jaka¶ pu³apka.A do wczoraj mysla³am ,ze leczenie kana³owe to objawienie stomatologiczne,ech  co za ¶wiat.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #10 : 30-04-2008, 18:32 »

Beatko M. U mnie by³o zupe³nie tak samo i po paru latach spod zêba zaczê³a wyciekaæ ropa. Po paru próbach leczenia z±b zosta³ usuniêty, bo korzeñ by³ dos³ownie zgni³y. Jakbym od razu go usunê³a, to zaoszczêdzi³abym wielu nieprzespanych nocy, nie wspominaj±c ju¿ o ¶wiñstwach, jakie wtedy bra³am aby to wyleczyæ!
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:13 wys³ane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #11 : 30-04-2008, 20:11 »

Price pisa³ o tym ju¿ dziesi±tki lat temu. Oczywi¶cie lekarze nie chcieli czytaæ...

Cytat
ZASADY HOLISTYCZNEJ STOMATOLOGII

Jako dodatek do swoich prac na temat ¿ywienia, dr Price przeprowadza³ intensywne badania nad destrukcyjnym dzia³aniem kana³ów zêbowych, opisanych szczegó³owo w jego dwutomowej pracy "Dental Infections Oral & Systemic" (Infekcje Stomatologiczne Ustne i Ogólnoustrojowe) oraz "Dental Infections & the Degenerative Diseases" (Infekcje Stomatologiczne i Choroby Degeneracyjne). Jego wnioski, ignorowane przez ¶mietankê ortodoksyjnych stomatologów przez ponad 50 lat, zdobywaj± od nowa akceptacjê w miarê jak holistyczni terapeuci odkrywaj±, ¿e pierwszym krokiem do uleczenia choroby degeneracyjnej jest czêsto konieczno¶æ usuniêcia u pacjenta wszystkich kana³ów zêbowych. Zasady holistycznej stomatologii, opartej o badania Weston’a Price’a, s± nastêpuj±ce:

Jedz bogate w sk³adniki od¿ywcze po¿ywienie, w³a¶ciwie uprawiane i przyrz±dzane.
Unikaj kana³ów zêbowych. Je¿eli masz kana³y zêbowe, które podejrzewasz, ¿e s± przyczyn± choroby, poleæ ich usuniêcie dobremu stomatologowi.
Unikaj wype³nieñ rtêciowych (amalgamatów). Je¿eli masz wype³nienia amalgamatowe, poleæ ich usuniêcie holistycznemu stomatologowi, który specjalizuje siê w wymianie wype³nieñ amalgamatowych.
Narzêdzia ortodontyczne powinny zawieraæ ¶rodki do rozszerzenia podniebienia.
Usuwaj zêby jedynie kiedy to konieczne i w takich przypadkach i w taki sposób, ¿eby unikn±æ pozostawiania ko¶ci szczêkowej z ubytkiem, gdy¿ mo¿e staæ siê to centralnym punktem infekcji.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:18 wys³ane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #12 : 30-04-2008, 21:02 »

Ja mam jeden z±b, który by³ leczony kana³owo, najpierw u jednego stomatologia, a za trzy lata u drugiego... Dowiedzia³am siê, ¿e tamten pierwszy ¼le mi go leczy³. No i tak siê skoñczy³o, ¿e powsta³a mi zgorzel i siedzia³am chyba z 2,5 h na krze¶le i pani stomatolog siê mêczy³a z tym. W koñcu siê uda³o. Jednak nie s±dzê, ¿eby ten z±b d³ugo potrzyma³, poniewa¿ w jednym kanale jako wype³nienie mam... wiert³o stomatologiczne. Z³ama³o siê podczas oczyszczania kana³u, ca³e szczê¶cie ju¿ by³ wyczyszczony, wiêc mam nadziejê, ¿e bêdzie dobrze na razie smile. Ale my¶la³am, ¿e nie wytrzymam na tym krze¶le jak mi pani dentystka razem z innym panem jeszcze ci±gnêli za to wiert³o i nie da³o siê go wyrwaæ.
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e je¶li da siê, to powinno siê leczyæ zêby kana³owo... przecie¿ nie bêdzie siê go wyrywaæ... bez przesady.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:41 wys³ane przez Solan » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #13 : 01-05-2008, 08:08 »

Ja na szczê¶cie mia³am leczony jeden z tych 2 zêbów przeleczonych kana³owo, przez stomatologa wysoko wykwalifikowanego. I choæ zap³aci³am baaardzo du¿o, to jestem prawie pewna, ¿e tu raczej nie powinno siê dziaæ nic z³ego. Natomiast drugi z±b ju¿ leczy³am u dentystki troszkê mniej do¶wiadczonej. I o ten w³a¶nie z±b siê martwiê, nie jestem pewna dok³adnego wyczyszczenia kana³ów w tym przypadku Smutny.
Konkluzja: albo leczyæ u BARDZO dobrego specjalisty, albo lepiej chyba usun±æ taki z±b - te¿ u dobrego specjalisty msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:48 wys³ane przez Solan » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #14 : 01-05-2008, 14:39 »

Cytat od: Einstein
Price pisa³ o tym ju¿ dziesi±tki lat temu. Oczywi¶cie lekarze nie chcieli czytaæ...

Cytat
ZASADY HOLISTYCZNEJ STOMATOLOGII
Usuwaj zêby jedynie kiedy to konieczne i w takich przypadkach i w taki sposób, ¿eby unikn±æ pozostawiania ko¶ci szczêkowej z ubytkiem, gdy¿ mo¿e staæ siê to centralnym punktem infekcji.

A jak inaczej mo¿na wyrwaæ z±b?

Druga sprawa, co w zamian, je¿eli nie leczyæ kana³owo. Wyrwaæ i co?
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:48 wys³ane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #15 : 02-05-2008, 08:57 »

I dbaæ o to, co zosta³o.

Bo "lepiej straciæ z±b ni¿ zdrowie".
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:49 wys³ane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #16 : 02-05-2008, 09:15 »

Wyrwanie zêba to przecie¿ nie jest tak 'hop siup',  przecie¿ zostaje wielka dziura. Co z ni±? Trzeba wstawiæ sztuczny z±b... a kto chce mieæ sztuczne zêby? Moim zdaniem wyrwanie zêba jest ju¿ ostateczno¶ci±.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wys³ane przez Solan » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #17 : 04-05-2008, 15:15 »

Dziura po wyrwanym zêbie w przeci±gu paru tygodni siê zrasta.
Zapisane
sbdy
« Odpowiedz #18 : 04-05-2008, 19:33 »

W tym tygodniu jestem umówiona z dentyst±. Podjêcie decyzji nie jest ³atwe, ale jestem prawie pewna, ¿e poproszê o usuniêcie zêba. Gdyby kto¶ jeszcze chcia³ dodaæ co¶ ciekawego na ten temat, to chêtnie poczytam. Mo¿e jakie¶ ciekawe linki? Z góry dziêkujê.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wys³ane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #19 : 05-05-2008, 10:14 »

Zrasta siê... ale jest du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e pozostan± szpary miedzy zêbami.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wys³ane przez Solan » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!