Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 06:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na czym zdrowo jest spać  (Przeczytany 97470 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #100 : 29-11-2012, 10:18 »

Materace to bardzo rudny wybór. Zarówno firmy jak i tego z czego powinien być. Kieszeniowe są ok. Dobrze się na nich leży, ale ja je na razie wyeliminowałam. Chciałam lateksowy, ale podobno uczulają, i nawet można tego nie skojarzyć. Został mi termoelastyczny i wyskokelastczny. Testowałam oba i termoelastyczny dość długo układał się pod moim ciepłem i jest dobry dla osób, które si nie wiercą. Wyskokoelasyczny był ideał, ale nie wiem jaki będzie dla kręgosłupa. Polecano mi wszędzie albo kieszeniowy, albo termoelastyczny.
 Wybrałam na razie do oceny Aurora firmy Janopl. I Dream Comfort z firmy Relax. Obie krajowe firmy. Aurora jest dwustronna z jednej strony pianka termoelastyczna, z drugiej wysokoelastyczna. Grubość 18 cm. Można wybrać jedną stronę, jakby druga nie pasowała. Dream Comfort jest ekstra. Grubość 20 cm. Aurory nie testowałam. Może mi się uda ją gdzieś znaleźć, bo nie wszystkie są dostępne.
Aurore polecano jako dobre rozwiązanie.
Wiele ich już testowałam.
Zwróć uwagę Agata na stelaże, to bardzo ważne. Muszą być elastyczne dopasowujące się do materaca i Ciebie, oraz z przerwami między deskami ok. 3-4 cm. nie więcej.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #101 : 17-03-2013, 12:30 »

Kupiłam termoelastyczny z firmy Relax i mimo, że córce śpi się bardzo dobrze, ja wstałam obolała. Spałam na takiej zwykłej gąbce i czułam się dobrze po wstaniu. Prawdopodobnie mam bóle stawów od kręgosłupa i faktycznie po zwykłej gąbce czułam się dobrze, ale po tym czuję się fatalnie. To dopiero drugi dzień, ale w nocy nawet nie mogłam oddychać. Czyli wygląda na to, że dla mojego kręgosłupa ten rodzaj materaca się nie sprawdza. Najgorzej, że one są bardzo drogie a nie mogę zwrócić, bo już spałam dwie noce. Smutny
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #102 : 17-03-2013, 19:57 »

Nie przejmuj się Sasima, to przecież początek, myślę, że unormuje się spanie z tym materacem.
Z tego co piszesz, jesteś osobą aktywną i kręgosłup ma prawo boleć i być zmęczony; poczekaj trochę.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #103 : 17-03-2013, 22:14 »

Myślisz Melinda, że to się zmieni po kilku dniach? Sprzedawcy mówili, że trzeba się przyzwyczaić do materaca, ale ja mam obawy, że może być gorzej. Spałam na takiej zwykłej gąbce i stawy mnie prawie nie bolały, co jest dość dziwne, bo generalnie bolą mnie już od 6 lat non stop i ciągle dochodzą nowe, a po spaniu na zwykłej gąbce z dnia na dzień czułam się lepiej. Posprawdzałam materace w sklepie i na każdym było mi dobrze. Natomiast po przespaniu nocy, to zupełnie inne odczucie. To nawet nie to, że się źle na nim śpi. Nie. Po prostu wszystko zaczyna mnie boleć w nocy i nad ranem nie daję już rady, tak bardzo mnie boli odcinek piersiowy, lędźwiowy...

Poczekam wg. zaleceń, ale jak tak będzie źle, to nie dam rady na nim spać.
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #104 : 17-03-2013, 22:30 »

Sasima w wielu sklepach na materace jest udzielana gwarancja zwrotu do 7, 10, a nawet 30 dni bez podawania przyczyny.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2013, 22:37 wysłane przez Lukre » Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!