Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 14:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na czym zdrowo jest spać  (Przeczytany 97326 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #20 : 07-09-2008, 20:58 »

Cytat od: fiona50
A jadłeś pieczone ziemniaki z ogniska podtrzymywanego żarem krowiego lub końskiego nawozu? Jak one smakowały, a jak pachniały... I jaki człowiek był zadowolony...
Trzeba będzie zrobić degustację, póki jeszcze "krowieniec" na wsi można znaleźć.  

Cytat od: Zibi
pod poszewką siennika gniazdko z dwoma małymi myszkami
lol Zapowiadało się ostro na tym sienniku, ale...  lol myszki przygniotło lol
« Ostatnia zmiana: 22-06-2010, 09:58 wysłane przez Solan » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #21 : 07-09-2008, 21:00 »

Kazof, jestes niemozliwa. Najlepsza gimnastyka dla brzucha to czytanie twoich postow.    
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #22 : 08-09-2008, 08:59 »

Cytat od: fiona50
A jadles pieczone ziemniaki z ogniska podtrzymywanego zarem krowiego lub konskiego nawozu?
Tak. Jadłem zdrowo i spałem zdrowo.
Cytat od: kazof
zapowiadało się ostro na tym sienniku, ale ... myszki przygniotło
W czasach młodszej młodości, to mogło być "ostro", ale tylko wówczas, kiedy wierciłem się w łóżku, podczas parcia na pęcherz moczowy...naughty
« Ostatnia zmiana: 03-11-2011, 15:38 wysłane przez Zibi » Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #23 : 09-09-2008, 20:32 »

Całe dzieciństwo przespałam w drewnianym łóżku z materacem wypełnionym trawą morską. To chyba również było niezłe, bo nie słyszałam wówczas o bezsenności, bólach głowy czy pleców! W ogóle pierwszy raz w zyciu głowa mnie bolała jak miałam dwadzieścia kilka lat! smile A teraz śpię na podłodze, na trzech kołdrach, bo wszystkie łożka doprowadzają mnie do szału. Nie mogę sobie sprawic porządnego łóżka, bo takie zajmuje sporo miejsca a my mieszkamy w piątkę w małym dwu pokojowym mieszkanku, więc w grę wchodzi tylko jakaś rozkładana wersalka a te są nieznośnie niewygodne. Wypada mi więc rozkładanie tych kołder co wieczór i tak to już dwa lata trwa i niestety plecy bolą  Smutny i ciężko się rano z tej podłogi wstaje  :zalamany:  zwłaszcza do pracy  
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #24 : 23-09-2008, 08:19 »

Witajcie  smile
Od jakiegoś czasu śpię już na moim nowym materacu i muszę Wam powiedzieć, że rewelacja. Śmiało mogę go reklamować - tzn. polecać innym, a nie składać zażalenie  msn-wink
Co prawda pierwsza noc była niemałym szokiem - mój mężczyzna klął jak szewc przez całą godzinę po położeniu się do łóżka.... Ale rano powiedział, że wyspał się wyśmienicie. Mnie od tej pory ani razu nie bolał rano kręgosłup.  :ok:
Materac nazywa się Tytan z firmy Janpol, żadnych sprężyn ani "zmiękczaczy", w środku pianka a z wierzchu obłożona obustronnie 2 cm maty kokosowej. Wymiar 160 x 200 kosztował ok. 800,-. Dla mnie super.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
martuszkakh
« Odpowiedz #25 : 06-11-2008, 23:21 »

Witam!
Raz tylko spalam na slomie jak mialam lat 11, kiedy bylam na wakacjach... To bylo to! od lat nastu zreszta kombinowalam jak moglam by nie spac na lozku i odkad tylko moi rodzice w koncu sie poddali wyrzucilam lozko z pokoju i spalam byle nizej, byle bardziej twardo...   msn-wink   A od czasow malzenstwa musialam mocno przekonywac meza ze to wyjdzie na zdrowie jego kregoslupowi z ktorym miewa problemy... Poki co jest zadowolony. Synek tez nie narzeka  msn-wink  tylko rodzice nie moga wyjsc z podziwu, ze 'te glupstwa' jeszcze mi nie minely i tylko patrzec jak zaczna przyjezdzac do mnie w odwiedziny ze swoim lozkiem   msn-wink  Jak w koncu bede miala swoj dom/mieszkanie to na pewno pomysle o czyms w rodzaju siennika... A tak przy okazji nie wie ktos moze, czy gdzies mozna kupic materac z juty o ktorym pisala fiona50?
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #26 : 06-11-2008, 23:55 »

A tak przy okazji nie wie ktos moze, czy gdzies mozna kupic materac z juty o ktorym pisala fiona50?
Chyba trzeba zamówić u tapicera, o ile jeszcze takiego można gdzieś znaleźć,  msn-wink
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #27 : 01-03-2009, 08:40 »

Kochani, ustały posty dotyczące materacy, jestem w przededniu zakupu i chciałby się poradzić, kto z Was zakupił ten lateksowy to proszę o namiary i opinie, pozdrawiam. clap
Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #28 : 02-03-2009, 16:07 »

Tobi, bardzo polecam, tan który kupiłam. Co prawda jest piankowy, ale są też podobne lateksowe. Piankowy jest jednak tańszy i twardszy smile

To na czym śpimy ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia, sama się przekonałam.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #29 : 02-03-2009, 18:38 »

Z konieczności (ze względu na wymiar)w ubiegłym roku kupiłam w sklepie rehabilitacyjnym materac p/odleżynowy. Z pozoru wygląda jak normalny materac, tylko po jednej stronie ma wypustki.Używałam go, będąc na działce. Śpi się na nim rewelacyjnie. Po powrocie do domu nie mogłam się dość długo przestawić na spanie na kanapie.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #30 : 03-03-2009, 13:16 »

Kochani, bardzo dziękuję , kiedy juz kupię go i przetestuję  to napiszę jak sie sprauaje, tylko na to potrzebuję trochę czasu, dzięki, pozdro...
Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #31 : 02-06-2009, 09:43 »

Kochani, drobna rzecz a cieszy, łóżko zrobione z desek sosnowych nielakierowanych (śpię w lesie, materace tak jak Zazulo doradziłaś przeciwodleżynowe i EFEKT rewelacyjny, nigdy w życiu tak się nie wysypiałem jak teraz, bóle krzyża, które kiedyś się pojawiały prz porannym wstawaniu zniknęły, dziękuję serdecznie wszystkim  szczególnie Zazulo Tobie, pozdrawiam . clap
Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Grazyna
« Odpowiedz #32 : 02-06-2009, 16:32 »

To podziękuj jeszcze Lucy msn-wink
Zapisane
Lukasz
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 14.02.2008
Skąd: Bartochów/Wrocław
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #33 : 07-06-2009, 13:01 »

Wydaje mi się, że najzdrowiej jest spać na plecach.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #34 : 07-06-2009, 14:35 »

Czyich?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
fiona50
« Odpowiedz #35 : 07-06-2009, 15:28 »

Martuszkakh
Samej juty to nigdzie nie kupisz, bo to jest rodzaj tkaniny. Z juty sa szyte worki na ziemniaki , ziemioplody ale to juz archaizm. Teraz widze na targu wszystko w w workach z rafii ( tworzywo )
Juta wygladem przypomina przeplatanke z cinkiego sznurka.
Zapisane
Manta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 54
MO: Czerwiec 2008
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #36 : 07-06-2009, 16:04 »

              Nie wiem czy ktoś z was słyszał o materacach typu FUTON.http://www.materace-sklep.pl/art,7,49,futon-natur-plus.html
          Poczytałam, zakupiłam i sobie chwalę. Od kiedy pamiętam miałam sen jak królik. Teraz zasypiam i budzę się rano, nawet nie słyszę kiedy mój pies szczeka, śpię jak zabita. Polecam.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #37 : 21-06-2009, 12:48 »

Martuszkakh
Samej juty to nigdzie nie kupisz, bo to jest rodzaj tkaniny. Z juty sa szyte worki na ziemniaki , ziemioplody ale to juz archaizm. Teraz widze na targu wszystko w w workach z rafii ( tworzywo )
Juta wygladem przypomina przeplatanke z cinkiego sznurka.
msn-wink Gdyby się bardzo uprzeć na taki materac, to jutę można nabyć tutaj:
http://www.stradom.com.pl/content/view/31/76/lang,pl/
Bywam w tym sklepie i widziałam na własne oczy, różne gęstości i grubości, w zależności od potrzeb  smile
« Ostatnia zmiana: 21-06-2009, 12:59 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #38 : 21-06-2010, 16:09 »

Czy są  jakieś wskazania co do materiałów z jakich powinna być wykonana poduszka? Czy powinno się unikać poliestrowych a wybierać puchowe, czy może wypełnione gryką ?
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 16:57 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #39 : 10-03-2012, 19:36 »

Odgrzebałam temat. Potrzebuję nowego materaca. Wykukałam taki http://www.greenes.home.pl/Materace_z_luska_gryki-k19-0-3-default.html  Ktoś może go już używa?
Chyba od zawsze śpię na ziemi. Ostatni materac miałam z 15 lat i chociaż jest sprężynowy, to nie narzekałam. Ale jakoś "wybił się" staruszek i najlepiej to służy Julce za trampolinę.
Poratujcie, bo raczej trudno mi będzie sprawdzić jakość przed zakupem.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!