Niemedyczne forum zdrowia
17-02-2020, 22:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Okres leczenia zio豉mi wynosi oko這 30-35 dni  (Przeczytany 12005 razy)
Amdea
Sta造 bywalec

P貫: Kobieta
MO: 21-03-2008
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 217

« : 06-04-2008, 19:34 »

Wszyscy forumowicze na pewno korzystaj z zi馧 w formie napar闚, wywar闚, wyci庵闚 itp. jednak to te trzeba robi z umiarem. To fragment ze strony http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia2.htm - 5. Stosowanie i dawkowanie lek闚 zio這wych
"Spotka貫m si cz瘰to ze stwierdzeniem, i zio豉 mo積a pi “kup czasu” i bez szkody dla organizmu. S to pogl康y w ogromnej mierze b喚dne i 鈍iadcz帷e o zupe軟ej niewiedzy na temat zi馧. Okres leczenia zio豉mi nie mo瞠 trwa bez przerwy, gdy zbyt d逝gie stosowanie zi馧, podobnie jak ka盥ego leku syntetycznego, nawet tych pozornie s豉biutkich i “niewinnych” powoduje niepo膨dane nast瘼stwa, np. nadmierne i d逝gie picie naparu z rumianku powoduje u kobiet zaburzenia miesi帷zkowania; zbyt d逝gie doustne za篡wanie przetwor闚 z pokrzywy wywo逝je zaczerwienienie i opuchniecie wielu miejsc cia豉, cz瘰to powiek, okolic oczu, oraz objawy sk鏎ne typu pokrzywki; przy d逝窺zym doustnym za篡waniu przetwor闚 ze skrzypu nast瘼uje w organizmie niedob鏎 witaminy B1.; d逝gie picie wyci庵闚 z owoc闚 ja這wca, z ziela rozmarynu, z ziela tymianku i in. jest przyczyn b鏊闚 g這wy, z貫go samopoczucia i podra積ienia nerek. Takich przyk豉d闚 jest wiele. Okres leczenia zio豉mi wynosi oko這 30-35 dni; potem nale篡 zrobi przerw 10-dniow. Po tej przerwie mo積a, a niekiedy trzeba powt鏎zy kuracj zio這w. Radz w闚czas zastosowa inny lek zio這wy o analogicznym (podobnym) dzia豉niu terapeutycznym. I tak na przyk豉d korze lukrecji (d逝窺ze stosowanie powoduje wyst徙ienie obrz瘯闚, zawroty g這wy, utrat jon闚 K - hipokaliemi, mo積a (a w豉軼iwie trzeba) zast徙i korzeniem biedrze鎍a, korzeniem babki, korzeniem mydlnicy, korzeniem omanu czy li嗆mi podbia逝. Wszystkie te surowce podobnie dzia豉j, to znaczy wykrztu郾ie, spazmolitycznie, 鄴販iop璠nie i 穎陰dkowo (je瞠li chodzi o chorob wrzodow, tj. o wygojenie wrzod闚 to nale篡 lukrecj zast徙i korzeniem babki)."
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.557

« Odpowiedz #1 : 07-04-2008, 09:09 »

Zio豉 to po prostu ro郵iny truj帷e i specyfiki z nich wykonane s po prostu lekami, tj. substancjami wywieraj帷ymi aktywny wp造w na funkcjonowanie organizmu. Nie ma „zdrowych” lek闚, bowiem leki to z這 konieczne i powinny by stosowane tylko w sytuacjach, gdy ewentualne korzy軼i ich zastosowania przewy窺zaj ewentualne skutki negatywne.

Cytat od: "Chamomillka"
Ale to te nie znaczy, 瞠 mog jej wypi 2 l., jak jest przewa積ie zalecane.

Nie musicie powtarza tych bzdur zrodzonych w laboratoriach medycyny akademickiej. Takie ilo軼i wody powinno si wypija jedynie w wysokiej toksemii. Zdrowy cz這wiek powinien w tym wzgl璠zie kierowa si pragnieniem.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
fiona50
« Odpowiedz #2 : 07-04-2008, 09:31 »

Ja na swoim przykladzie chcialam napisac, ze ja nie podpadam pod zadne szablony, bo wlasnie nie jestem w stanie wlac w siebie 2och litrow plynow dziennie. Raz zdarza sie , ze wypije litr, a raz moze sie zdarzyc tak, ze wypije tylko 600 ml. Wiadomo, ze wowczas mocz jest zageszczony, co objawia sie intensywnym kolorem i zapachem.  W mlodszym wieku rodzilam kamyczki, dosc pokazna kolekcje i zawsze wmawiano mi, ze to dlatego bo malo pije.Pracowalam tez swego czasu w slonecznej Italii , w polu i byl okres, ze wypijalam po 6 litrow dziennie, co bylo podyktowane silnym zapotrzebowaniem na plyny, bo zar z nieba sie lal a pic sie chcialo bardzo. Moim zdaniem zapotrzebowanie na plyny jest sprawa indywidualna dla kazdego organizmu.
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.557

« Odpowiedz #3 : 07-04-2008, 10:00 »

No jasne! Ale trzeba na ka盥ym kroku podkre郵a, 瞠 takie ilo軼i wody s zalecane wy陰cznie w chorobie. Tymczasem w mediach co rusz m闚i si o konieczno軼i wypijania jakiej niedorzecznej ilo軼i wody, bez wzgl璠u na stan zdrowia, por roku, czy aktywno嗆 fizyczn.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Editho

MO: 01-12-2007
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 454

« Odpowiedz #4 : 07-04-2008, 10:17 »

Co do wody to odk康 upora豉m si z refluksem 鄴販iowym z wielk przyjemno軼i pij dobr wod gazowan.Spr鏏owa豉m jej po d逝gim czasie picia niegazowanej idac za przyk豉dem Mistrza. Okazuje si ,瞠 lepiej si czuj i nie mam wra瞠nia ,瞠 mi sie 瘸by l璕n w 穎陰dku(tak jest po niegazowanej). I musz przyzna ,瞠 fajnie jak sie cz這wiekowi tak porz康nie odbije.

A zio豉 stosujemy w domu kiedy nam co doskwiera cho ja mam s豉bo嗆 do lawendy , ale ostatnio wypijam ja dwa razy w tygodniu.

Moim zdaniem z piciem p造n闚 jest tak jak z karmieniem na 膨danie.Pijesz kiedy potrzebujesz.

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z這 na 鈍iecie wywodzi si z tego, 瞠 cz這wiek si czego boi,strach jest jak w捫, kt鏎y oplata serce....."
Chamomillka

MO: 08-10-2007
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 692

« Odpowiedz #5 : 07-04-2008, 10:36 »

Tak, to jest zrozumia貫, 瞠 nie nale篡 popada w skrajno軼i i s逝cha w豉snego organizmu, ale w moim po軼ie wy瞠j nie napisa豉m dok豉dnie, 瞠 wypijam ok. 1 - 1,2 l dziennie WSZYSTKICH p造n闚 陰cznie z wod mineraln, a dla wyp逝kiwania toksyn to jednak zdecydowanie za ma這  Smutny .

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho

« Odpowiedz #6 : 07-04-2008, 11:34 »

Ja te pij帷 tyle ile potrzebuj pij za ma這, ale nic na to nie poradz.Musz mie miejsce te na jedzenie. Co cz這wiek to inna uroda. S tacy , kt鏎zy pij non stop ....ale czy im to wychodzi na zdrowie?
  msn-wink

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z這 na 鈍iecie wywodzi si z tego, 瞠 cz這wiek si czego boi,strach jest jak w捫, kt鏎y oplata serce....."
fiona50
« Odpowiedz #7 : 07-04-2008, 12:23 »

W odniesieniu do nauki Mistrza widzimy, ze ma racje. Wypijajac duza ilosc plynow wyplukujemy z organizmu nie tylko wredne toksyny, ale i witaminy z mineralami wlacznie. Jaka to jest polityka, skoro potem uzupelniamy witaminy i mikroelementy, zostawiajac w aptece wcale niebagatelne kwoty na ich zakup?Na zdrowy rozsadek, mija sie to z celem
Boja
« Odpowiedz #8 : 07-04-2008, 13:07 »

Ja z kolei mam problem w og鏊e z piciem, nie mam pragnienia, co upo郵edzonego jest w moim odczuciu p造n闚, wi璚 m鎩 m霩g musi pomy郵e za m鎩 organizm (wiadomo: zaparcia, usuwanie toksyn) Pij r闚nie herbaty zio這we ale z przerwami, naprzemiennie. Te wszystkie p造ny to 鈍iadomie i celowo.
Editho

« Odpowiedz #9 : 07-04-2008, 13:15 »

Ja mam czasami taki dzie ,瞠 wypijam 2 szklanki czego tam i koniec...ale za to porywa mnie od czasu do czasu OGROMNA ch耩 picia .. coli...ca貫 szcz窷cie ko鎍zy si na samej ch璚i.B鏬 da mi na szcz窷cie troch lenistwa w charakterze .....dotyczy to wyj軼ia po sam col do sklepu.
I tak dzieki lenistwu    candida po軼i.  

Biedrona

MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz zn闚 :)
NIA: 15.02.2013 przez ok 6 miesiecy
Wiadomo軼i: 978

« Odpowiedz #10 : 07-04-2008, 13:33 »

Ja za pilnuj swojego picia, bo mam tak, 瞠 a) czuj pragnienie dopiero wtedy gdy zaczynam pi b) a ja zapomne to potem 幢e si czuj i nie jest to pragnienie, lecz np jest mi s豉bo. Stwierdzilam wiec, ze cos z tym moim odczuwaniem pragnienia jest nie tak. Nie pij tych 2 litrow, ale pilnuje aby wypic cos "na 郾iadanie", potem na drugie, potem do obiadu, a potem na kolacj.

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Boja
« Odpowiedz #11 : 07-04-2008, 13:37 »

Ja w豉郾ie tak samo Biedrono, jak Ty. Po prostu robi si s豉bo i to te dla mnie sygna, 瞠 nie pi豉m dostatecznie.
Chamomillka

MO: 08-10-2007
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 692

« Odpowiedz #12 : 08-04-2008, 07:11 »

Macie racje, dziewczyny, te odczuwam momentami s豉bo嗆, jak zapomn si i wypij w pracy tylko 1 - 1,5 szklanki p造nu, dlatego wiem, 瞠 pij za ma這  msn-wink !

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Angelikaa84

MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« Odpowiedz #13 : 23-07-2010, 12:58 »

Cytat
zbyt d逝gie doustne za篡wanie przetwor闚 z pokrzywy wywo逝je zaczerwienienie i opuchniecie wielu miejsc cia豉, cz瘰to powiek, okolic oczu, oraz objawy sk鏎ne typu pokrzywki
Codziennie dodaj do KB pokrzyw. I nie jest jej ma這, oko這 10 ga陰zek z oko這 3,4 listkami ka盥y, same wierzcho趾i. Pij jeden taki koktajl dziennie. Troch si zmartwi豉m tym cytatem, bo czy to oznacza, 瞠 mog "przedawkowa"? Zamierza豉m pi takie KB a do jesieni (a zacz窸am wczesn wiosn), a sko鎍zy si m這da, niekwitn帷a pokrzywa. Traktowa豉m jednak pokrzyw bardziej jak warzywo ni zio這. Czy przesadzam z ilo軼i zjadanej pokrzywy i powinnam j ograniczy lub wprowadzi jakie przerwy w spo篡waniu?
« Ostatnia zmiana: 23-07-2010, 13:06 wys豉ne przez Angelikaa84 » Zapisane
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #14 : 23-07-2010, 14:52 »

Angeliko,
Opisane w cytacie objawy mog by spowodowane:
1. Alergi na pokrzyw (raczej nie dotyczy Ciebie, bo ju by mia豉 objawy).
2. Przyjmowaniem suplement闚 z wyci庵u z ziela i korzenia pokrzywy, w kt鏎ych stosuje si wysokie dawki ekstraktu: np. 3xdziennie 200mg ekstraktu. Niekt鏎zy, zw豉szcza "sportowcy", przyjmuj suplementy z ekstraktem pokrzywy w ilo軼i ponad 1g dziennie. W takim przypadku mo瞠 dochodzi do opisanych objaw闚.
Poniewa Ciebie 瘸den z powy窺zych punkt闚 nie dotyczy, to nie masz zmartwienia w tym wzgl璠zie.
Pij帷 napar z pokrzywy lub dodaj帷 鈍ie瞠 listki do potraw dobrze jest pami皻a o tym aby robi przerwy - 10 dni /miesi帷 - w kuracji. Pokrzywa nie jest warzywem lecz zio貫m (lek ro郵inny). Stosujemy j okresowo (dobrze zaplanowa豉) bo w przeciwnym wypadku albo nie dzia豉 (organizm si przyzwyczaja) albo szkodzi (przy du篡ch dawkach).
My郵, 瞠 to co robisz jest dobre.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2010, 14:55 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Angelikaa84

MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« Odpowiedz #15 : 03-08-2010, 14:02 »

Dzi瘯uj Ci Klaro za odpowied tym bardziej, 瞠 nie do ko鎍a robi豉m jednak dobrze, na co zwr鏂i豉 mi uwag. Nie znam si na zio豉ch, nie stosowa豉m ich nigdy i st康 m鎩 b陰d: ot騜 nie robi豉m przerw w tej, jak to okre郵i豉, kuracji. Jeszcze tylko jedno naiwne pytanie: Okres przerwy to 10 dni, ale ci庵iem czy suma 10 dni bez pokrzywy wyrywkowo (np. po 2-3 dni) w ci庵u 1 miesi帷a? Domy郵am si, 瞠 ta pierwsza wersja jest prawid這wa, ale nic nie szkodzi si upewni smile
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #16 : 03-08-2010, 14:14 »

Po miesi帷u stosowania kuracji -  10 dni przerwy smile.

Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!