Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:03 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Okres leczenia zio³ami wynosi oko³o 30-35 dni  (Przeczytany 17721 razy)
Amdea
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 21-03-2008
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 217

« : 06-04-2008, 19:34 »

Wszyscy forumowicze na pewno korzystaj± z zió³ w formie naparów, wywarów, wyci±gów itp. jednak to te¿ trzeba robiæ z umiarem. To fragment ze strony http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia2.htm - 5. Stosowanie i dawkowanie leków zio³owych
"Spotka³em siê czêsto ze stwierdzeniem, i¿ zio³a mo¿na piæ “kupê czasu” i bez szkody dla organizmu. S± to pogl±dy w ogromnej mierze b³êdne i ¶wiadcz±ce o zupe³nej niewiedzy na temat zió³. Okres leczenia zio³ami nie mo¿e trwaæ bez przerwy, gdy¿ zbyt d³ugie stosowanie zió³, podobnie jak ka¿dego leku syntetycznego, nawet tych pozornie s³abiutkich i “niewinnych” powoduje niepo¿±dane nastêpstwa, np. nadmierne i d³ugie picie naparu z rumianku powoduje u kobiet zaburzenia miesi±czkowania; zbyt d³ugie doustne za¿ywanie przetworów z pokrzywy wywo³uje zaczerwienienie i opuchniecie wielu miejsc cia³a, czêsto powiek, okolic oczu, oraz objawy skórne typu pokrzywki; przy d³u¿szym doustnym za¿ywaniu przetworów ze skrzypu nastêpuje w organizmie niedobór witaminy B1.; d³ugie picie wyci±gów z owoców ja³owca, z ziela rozmarynu, z ziela tymianku i in. jest przyczyn± bólów g³owy, z³ego samopoczucia i podra¿nienia nerek. Takich przyk³adów jest wiele. Okres leczenia zio³ami wynosi oko³o 30-35 dni; potem nale¿y zrobiæ przerwê 10-dniow±. Po tej przerwie mo¿na, a niekiedy trzeba powtórzyæ kuracjê zio³ow±. Radzê wówczas zastosowaæ inny lek zio³owy o analogicznym (podobnym) dzia³aniu terapeutycznym. I tak na przyk³ad korzeñ lukrecji (d³u¿sze stosowanie powoduje wyst±pienie obrzêków, zawroty g³owy, utratê jonów K - hipokaliemiê, mo¿na (a w³a¶ciwie trzeba) zast±piæ korzeniem biedrzeñca, korzeniem babki, korzeniem mydlnicy, korzeniem omanu czy li¶æmi podbia³u. Wszystkie te surowce podobnie dzia³aj±, to znaczy wykrztu¶nie, spazmolitycznie, ¿ó³ciopêdnie i ¿o³±dkowo (je¿eli chodzi o chorobê wrzodow±, tj. o wygojenie wrzodów to nale¿y lukrecjê zast±piæ korzeniem babki)."
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 07-04-2008, 09:09 »

Zio³a to po prostu ro¶liny truj±ce i specyfiki z nich wykonane s± po prostu lekami, tj. substancjami wywieraj±cymi aktywny wp³yw na funkcjonowanie organizmu. Nie ma „zdrowych” leków, bowiem leki to z³o konieczne i powinny byæ stosowane tylko w sytuacjach, gdy ewentualne korzy¶ci ich zastosowania przewy¿szaj± ewentualne skutki negatywne.


Cytat od: "Chamomillka"
Ale to te¿ nie znaczy, ¿e mogê jej wypiæ 2 l., jak jest przewa¿nie zalecane.

Nie musicie powtarzaæ tych bzdur zrodzonych w laboratoriach medycyny akademickiej. Takie ilo¶ci wody powinno siê wypijaæ jedynie w wysokiej toksemii. Zdrowy cz³owiek powinien w tym wzglêdzie kierowaæ siê pragnieniem.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
fiona50
« Odpowiedz #2 : 07-04-2008, 09:31 »

Ja na swoim przykladzie chcialam napisac, ze ja nie podpadam pod zadne szablony, bo wlasnie nie jestem w stanie wlac w siebie 2och litrow plynow dziennie. Raz zdarza sie , ze wypije litr, a raz moze sie zdarzyc tak, ze wypije tylko 600 ml. Wiadomo, ze wowczas mocz jest zageszczony, co objawia sie intensywnym kolorem i zapachem.  W mlodszym wieku rodzilam kamyczki, dosc pokazna kolekcje i zawsze wmawiano mi, ze to dlatego bo malo pije.Pracowalam tez swego czasu w slonecznej Italii , w polu i byl okres, ze wypijalam po 6 litrow dziennie, co bylo podyktowane silnym zapotrzebowaniem na plyny, bo zar z nieba sie lal a pic sie chcialo bardzo. Moim zdaniem zapotrzebowanie na plyny jest sprawa indywidualna dla kazdego organizmu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 07-04-2008, 10:00 »

No jasne! Ale trzeba na ka¿dym kroku podkre¶laæ, ¿e takie ilo¶ci wody s± zalecane wy³±cznie w chorobie. Tymczasem w mediach co rusz mówi siê o konieczno¶ci wypijania jakiej¶ niedorzecznej ilo¶ci wody, bez wzglêdu na stan zdrowia, porê roku, czy aktywno¶æ fizyczn±.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Editho
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 454

« Odpowiedz #4 : 07-04-2008, 10:17 »

Co do wody to odk±d upora³am siê z refluksem ¿ó³ciowym z wielk± przyjemno¶ci± pijê dobr± wodê gazowan±.Spróbowa³am jej po d³ugim czasie picia niegazowanej idac za przyk³adem Mistrza. Okazuje siê ,¿e lepiej siê czujê i nie mam wra¿enia ,¿e mi sie ¿aby lêgn± w ¿o³±dku(tak jest po niegazowanej). I muszê przyznaæ ,¿e fajnie jak sie cz³owiekowi tak porz±dnie odbije.

A zio³a stosujemy w domu kiedy nam co¶ doskwiera choæ ja mam s³abo¶æ do lawendy , ale ostatnio wypijam ja dwa razy w tygodniu.

Moim zdaniem z piciem p³ynów jest tak jak z karmieniem na ¿±danie.Pijesz kiedy potrzebujesz.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z³o na ¶wiecie wywodzi siê z tego, ¿e cz³owiek siê czego¶ boi,strach jest jak w±¿, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #5 : 07-04-2008, 10:36 »

Tak, to jest zrozumia³e, ¿e nie nale¿y popadaæ w skrajno¶ci i s³uchaæ w³asnego organizmu, ale w moim po¶cie wy¿ej nie napisa³am dok³adnie, ¿e wypijam ok. 1 - 1,2 l dziennie WSZYSTKICH p³ynów ³±cznie z wod± mineraln±, a dla wyp³ukiwania toksyn to jednak zdecydowanie za ma³o  Smutny .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 454

« Odpowiedz #6 : 07-04-2008, 11:34 »

Ja te¿ pij±c tyle ile potrzebujê pijê za ma³o, ale nic na to nie poradzê.Muszê mieæ miejsce te¿ na jedzenie. Co cz³owiek to inna uroda. S± tacy , którzy pij± non stop ....ale czy im to wychodzi na zdrowie?
  msn-wink
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z³o na ¶wiecie wywodzi siê z tego, ¿e cz³owiek siê czego¶ boi,strach jest jak w±¿, który oplata serce....."
fiona50
« Odpowiedz #7 : 07-04-2008, 12:23 »

W odniesieniu do nauki Mistrza widzimy, ze ma racje. Wypijajac duza ilosc plynow wyplukujemy z organizmu nie tylko wredne toksyny, ale i witaminy z mineralami wlacznie. Jaka to jest polityka, skoro potem uzupelniamy witaminy i mikroelementy, zostawiajac w aptece wcale niebagatelne kwoty na ich zakup?Na zdrowy rozsadek, mija sie to z celem
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #8 : 07-04-2008, 13:07 »

Ja z kolei mam problem w ogóle z piciem, nie mam pragnienia, co¶ upo¶ledzonego jest w moim odczuciu p³ynów, wiêc mój mózg musi pomy¶leæ za mój organizm (wiadomo: zaparcia, usuwanie toksyn) Pijê równie¿ herbaty zio³owe ale z przerwami, naprzemiennie. Te wszystkie p³yny to ¶wiadomie i celowo.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 454

« Odpowiedz #9 : 07-04-2008, 13:15 »

Ja mam czasami taki dzieñ ,¿e wypijam 2 szklanki czego¶ tam i koniec...ale za to porywa mnie od czasu do czasu OGROMNA chêæ picia .. coli...ca³e szczê¶cie koñczy siê na samej chêci.Bóg da³ mi na szczê¶cie trochê lenistwa w charakterze .....dotyczy to wyj¶cia po sam± colê do sklepu.
I tak dzieki lenistwu    candida po¶ci.  
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z³o na ¶wiecie wywodzi siê z tego, ¿e cz³owiek siê czego¶ boi,strach jest jak w±¿, który oplata serce....."
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #10 : 07-04-2008, 13:33 »

Ja za¶ pilnujê swojego picia, bo mam tak, ¿e a) czujê pragnienie dopiero wtedy gdy zaczynam piæ b) a ja zapomne to potem ¼le siê czujê i nie jest to pragnienie, lecz np jest mi s³abo. Stwierdzilam wiec, ze cos z tym moim odczuwaniem pragnienia jest nie tak. Nie pijê tych 2 litrow, ale pilnuje aby wypic cos "na ¶niadanie", potem na drugie, potem do obiadu, a potem na kolacjê.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Boja
« Odpowiedz #11 : 07-04-2008, 13:37 »

Ja w³a¶nie tak samo Biedrono, jak Ty. Po prostu robi siê s³abo i to te¿ dla mnie sygna³, ¿e nie pi³am dostatecznie.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #12 : 08-04-2008, 07:11 »

Macie racje, dziewczyny, te¿ odczuwam momentami s³abo¶æ, jak zapomnê siê i wypijê w pracy tylko 1 - 1,5 szklanki p³ynu, dlatego wiem, ¿e pijê za ma³o  msn-wink !
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Angelikaa84
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomo¶ci: 200

« Odpowiedz #13 : 23-07-2010, 12:58 »

Cytat
zbyt d³ugie doustne za¿ywanie przetworów z pokrzywy wywo³uje zaczerwienienie i opuchniecie wielu miejsc cia³a, czêsto powiek, okolic oczu, oraz objawy skórne typu pokrzywki
Codziennie dodajê do KB pokrzywê. I nie jest jej ma³o, oko³o 10 ga³±zek z oko³o 3,4 listkami ka¿dy, same wierzcho³ki. Pijê jeden taki koktajl dziennie. Trochê siê zmartwi³am tym cytatem, bo czy to oznacza, ¿e mogê "przedawkowaæ"? Zamierza³am piæ takie KB a¿ do jesieni (a zaczê³am wczesn± wiosn±), a¿ skoñczy siê m³oda, niekwitn±ca pokrzywa. Traktowa³am jednak pokrzywê bardziej jak warzywo ni¿ zio³o. Czy przesadzam z ilo¶ci± zjadanej pokrzywy i powinnam j± ograniczyæ lub wprowadziæ jakie¶ przerwy w spo¿ywaniu?
« Ostatnia zmiana: 23-07-2010, 13:06 wys³ane przez Angelikaa84 » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #14 : 23-07-2010, 14:52 »

Angeliko,
Opisane w cytacie objawy mog± byæ spowodowane:
1. Alergi± na pokrzywê (raczej nie dotyczy Ciebie, bo ju¿ by¶ mia³a objawy).
2. Przyjmowaniem suplementów z wyci±gu z ziela i korzenia pokrzywy, w których stosuje siê wysokie dawki ekstraktu: np. 3xdziennie 200mg ekstraktu. Niektórzy, zw³aszcza "sportowcy", przyjmuj± suplementy z ekstraktem pokrzywy w ilo¶ci ponad 1g dziennie. W takim przypadku mo¿e dochodziæ do opisanych objawów.
Poniewa¿ Ciebie ¿aden z powy¿szych punktów nie dotyczy, to nie masz zmartwienia w tym wzglêdzie.
Pij±c napar z pokrzywy lub dodaj±c ¶wie¿e listki do potraw dobrze jest pamiêtaæ o tym aby robiæ przerwy - 10 dni /miesi±c - w kuracji. Pokrzywa nie jest warzywem lecz zio³em (lek ro¶linny). Stosujemy j± okresowo (dobrze zaplanowa³a¶) bo w przeciwnym wypadku albo nie dzia³a (organizm siê przyzwyczaja) albo szkodzi (przy du¿ych dawkach).
My¶lê, ¿e to co robisz jest dobre.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2010, 14:55 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Angelikaa84
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomo¶ci: 200

« Odpowiedz #15 : 03-08-2010, 14:02 »

Dziêkujê Ci Klaro za odpowied¼ tym bardziej, ¿e nie do koñca robi³am jednak dobrze, na co zwróci³a¶ mi uwagê. Nie znam siê na zio³ach, nie stosowa³am ich nigdy i st±d mój b³±d: otó¿ nie robi³am przerw w tej, jak to okre¶li³a¶, kuracji. Jeszcze tylko jedno naiwne pytanie: Okres przerwy to 10 dni, ale ci±giem czy suma 10 dni bez pokrzywy wyrywkowo (np. po 2-3 dni) w ci±gu 1 miesi±ca? Domy¶lam siê, ¿e ta pierwsza wersja jest prawid³owa, ale nic nie szkodzi siê upewniæ smile
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #16 : 03-08-2010, 14:14 »

Po miesi±cu stosowania kuracji -  10 dni przerwy smile.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!