Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 01:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Farbowanie włosów  (Przeczytany 161602 razy)
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #120 : 03-04-2012, 11:06 »

Używam od 2 miesięcy farbę Color Soin. Farba świetna, jednak przy doborze koloru trzeba wziąć poprawkę na kolor - wychodzi ciemniejszy niż na palecie i wizualizacji na stronie: www.colorsoin.pl
Włosy są miękkie, puszyste, bardzo błyszczące. Ciekawa jestem, czy po tej farbie zahamuje się  u mnie proces wypadania włosów.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2012, 11:08 wysłane przez Lucy » Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #121 : 03-04-2012, 14:03 »

Spróbuj może na owo wypadanie szampon Dermena - mnie pomógł.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #122 : 04-04-2012, 09:16 »

Dziękuję.
 Stosuję obecnie dobry szampon p/wypadaniu włosów HIMALAYA. Tam można zamówić inne dobre kosmetyki:  www.magiczne-indie.pl
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #123 : 14-05-2012, 19:15 »

www.colorsoin.pl
Włosy są miękkie, puszyste, bardzo błyszczące. Ciekawa jestem, czy po tej farbie zahamuje się  u mnie proces wypadania włosów.
Raczej nie w tym kierunku idą właściwości farby do włosów. Możemy raczej szukać farby, która nam jak najmniej zaszkodzi. Czynnikiem aktywującym w zaproponowanej powyżej farbie - jak w każdej innej - jest woda utleniona. NP. w 10N - platynowy blond - stężenie wody utlenionej to 9% - do blondów używamy najwyższych stężeń. Szukaj raczej stężeń 1,9 czyli płukanek, ale zapomnijmy o tym, że farba ma leczyć wypadanie włosów - to nieporozumienie.

Ja już dawno przestałam szukać wściekle zdrowych farb do włosów, tak jak nie szukam wściekle zdrowego jedzenia. Jeśli w środku wszystko gra - farba zastosowana raz na miesiąc nam nie zaszkodzi. Jeśli włosy nam wypadają - to naturalna henna pogłębi ten efekt - włos będzie piękny, ale ciężki i wypadnie szybciej - nie tędy droga.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #124 : 14-06-2012, 23:54 »

Dziewczyny pomóżcie proszę, bo nie bardzo sobie radzę. Pomimo, że przeczytałam uważnie cały wątek i linki do forum o hennie, boję się bez łopatologicznych wskazówek.
Ostatnio tak wypadały mi włosy, że wkurzyłam się i z długich obcięłam do linii brody. Od wielu lat mam jasny blond. Niestety chemiczny i niestety w tym kolorze jest mi zdecydowanie dobrze. Co mogę zrobić, żeby otrzymać tak jasny brąz jaki tylko można uzyskać farbując henną? Da się na zdecydowanie jasny orzechowy? Jak go uzyskać? Wiem, że sama muszę poeksperymentować, ale możecie dać mi linka dla przykładu na jakiś próbnik (choćby z innych farb)? Chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać- chociaż tak mniej więcej. Muszę chyba przejść na tego typu farbowanie, ale bardzo się boję. Z powodu pracy szokujące zmiany nie wchodzą w rachubę.
Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #125 : 15-06-2012, 06:48 »

www.khadi.pl - na stronie są zdjęcia klientek, które farbują włosy henną. Najjaśniejszy kolor jaki można otrzymać to jasny rudy otrzymany po farbowaniu włosów blond.  Ostatnio zrobiłam jasnym brązem i włosy mam prawie czarne.
Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #126 : 15-06-2012, 07:13 »

Agnieszko bardzo dziękuję.
Wygląda na to, że usilnie chciałam mieć złudzenia. Śliczny ten rudy, ale chyba nie dla mnie. Dwadzieścia lat temu uwielbiałam swoje włosy po ruskiej Xnie (Chnie - chyba przez "ch" powinno się pisać, ale to po rosyjsku po prostu henna) Wychodziło mi coś mniej więcej takiego:
http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X&rlz=1C1AFAB_enPL449PL468&biw=1024&bih=677&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=JpuKqpD0uu-HKM:&imgrefurl=http://www.supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t9446-500.html&docid=mwJeBYlAUWocLM&imgurl=http://images.bite.lt/banga/files/content/200606/448dc2685476a.jpg&w=263&h=289&ei=DdDaT4PGIM_2sgai5-yXCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=592&vpy=335&dur=38&hovh=231&hovw=210&tx=102&ty=115&sig=100879082080541982580&page=2&tbnh=151&tbnw=137&start=18&ndsp=21&ved=1t:429,r:3,s:18,i:165
Ale to było fajne właśnie 20 lat temu. Straciłam humor.
Można się po tym machnąć, w razie wpadki,  farbą na blond?  Pamiętam - że nie. Nie pamiętam dlaczego. W internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 15-06-2012, 07:19 wysłane przez Tutka » Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #127 : 15-06-2012, 09:31 »

Możesz spróbować z Cassią:
http://www.helfy.pl/cassia-obovata-bezbarwna-henna-odzywcza-senna
Dobre efekty przyniesie, na pewno, zastosowanie octu do pielęgnacji włosów i skóry głowy bo:
- ocet dobrze zadziała na skórę więc i ograniczy wypadanie włosów,
- rozjaśni włosy, doda im połysku i miękkości a to już będzie bardzo dobry efekt wizualny.

Zrób sobie ocet do włosów jasnych (rozjaśniający lekko).
Kup dobrej jakości ocet winny (ja mam sprawdzony z Almy, włoski Aceto di vino - biały)
Zioła: rumianek i nagietek (kwiat).
Wykonanie:
2 łyżki rumianku
2 łyżki nagietka
1/2 litra octu winnego lub jabłkowego

Zalej zioła, w szklanym słoiku, ciepłym octem, zakręć dobrze słoik i pozostaw na 14 dni. Odcedź i przechowuj w szkle.

Kup sobie tani, mały spryskiwacz (np. do kwiatów smile ) i przelewaj, partiami, płyn octowy (1cześć octu i 1 część wody).
Zamiast wody można dodać wywar z ziół.
Po myciu spryskuj skórę głowy płynem, załóż ręcznik i taki kompres potrzymaj około 10 minut, spłucz krótko.

Zapisane

Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #128 : 15-06-2012, 09:56 »

Bardzo dziękuję Klaro. Octu używam – kończę własny jabłkowy. Muszę kupić do włosów sklepowy. Polecę dzisiaj do sklepu po spryskiwacz, ocet i zioła. Zamówię też bezbarwną hennę. Jestem Ci wdzięczna za zwrócenie mi na nią uwagi. Bardzo podobają mi się włoski po jasnym brązie Khadi, ale nie mam odwagi i użyję po farbowaniu tej, którą wskazałaś.
Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #129 : 15-06-2012, 10:42 »

W okresie zdrowienia włosy są osłabione i nie jest wskazane eksperymentowanie na nich, zwłaszcza z kolorem, bo jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdziemy na tym jak Zabłocki na mydle msn-wink. Zrobisz sobie ładny kolor przy pomocy ziół i octu. smile
Zapisane

Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #130 : 04-07-2012, 21:05 »

Chciałabym zastosować jako odżywkę farbę Cassia bezbarwną, mam włosy blond platynowe (farbowane farbą naturalną). Czy któraś z Was może stosowała, czy rzeczywiście nie zmieni  koloru włosów?

 
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #131 : 04-07-2012, 21:49 »

Cytat
Chciałabym zastosować jako odżywkę farbę Cassia bezbarwną, mam włosy blond platynowe (farbowane farbą naturalną). Czy któraś z Was może stosowała, czy rzeczywiście nie zmieni  koloru włosów?

Raz tej farby użyłam, ale chyba nigdy więcej się nie skuszę. Fakt, że nie mam włosów blond, tylko jasnobrązowe, ale po zabiegu miałam na głowie 'efekt siana'. Kolor się nie zmienił, ale włosy stały się
matowe i kiepsko się układały. Jednak pewnie warto spróbować, bo każdy ma inne włosy.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #132 : 05-07-2012, 08:37 »

Chciałabym zastosować jako odżywkę farbę Cassia bezbarwną, mam włosy blond platynowe (farbowane farbą naturalną). Czy któraś z Was może stosowała, czy rzeczywiście nie zmieni  koloru włosów?

Jako odżywka, najlepiej sprawdza się ocet jabłkowy. Najbardziej zniszczone, przesuszone włosy po occie po prostu 'wstają z kolan'. smile
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #133 : 05-07-2012, 12:18 »

Klaro, a co do włosów ciemnych polecasz? Jaki ocet? Chętnie bym je też przyciemniała naturalnie. Po hennie włosy były takie jedwabiste, ale nie odpowiada mi to zmywanie się jej przy każdym myciu. Przy farbie włosy stają się szorstkie w dotyku. I jak tu mieć wszystko jedncześnie? smile
Zapisane

Róbmy swoje smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #134 : 05-07-2012, 13:56 »

Kiedy używałam Khadi kasztanowo miedzianej to bardzo szybko się ona zmywała a jeszcze jak zaczęłam płukać wodą z octem to włosy płowiały w oczach. Przeszłam na Khadi brąz i teraz nie mam takiego problemu. Nawet myślałam, że jakby trochę farba zeszła to kolor byłby ciekawszy ale nic z tego - trzyma się jak pijany płota msn-wink.
Ja zrobiłam sobie ocet do włosów ciemnych.
http://klara27-klara.blogspot.com/2012/02/wiosenna-kuracja-nie-tylko-dla-wosow.html
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #135 : 05-07-2012, 16:01 »

OK smile. Dzięki Klaro, tego Khadi nie próbowałam.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #136 : 06-07-2012, 10:00 »

Brąz rzeczywiście się bardzo długo trzyma.
Zapisane
KokoszaNel
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #137 : 03-08-2012, 11:35 »

Ja hennowanie baaaardzo polecam. Miałam niesamowicie zniszczone włosy. Kiedy używałam farb chemicznych - wypadały mi. Od kilku miesięcy używam Khadi kolor: naturalna henna. I szczerze powiedziawszy jestem zachwycona. : ) Uzyskałam cudowny (wymarzony, którego nie dał mi L'Oreal) kolor. Włosy są grubsze i odżywione. Teraz już mogę je zapuszczać, bo końce się nie kruszą. Choć to akurat zasługa ogólnej pielęgnacji, której się oddałam od kwietnia.

Taki mam obecnie kolor:
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #138 : 12-11-2012, 10:34 »

Ciągle przymierzam się do Khadi, ale teraz postanowiłam wypróbować. Do tej pory używałam odżywki koloryzującej Venity - czarna czekolada, ale wystarczało dosłownie na dwa mycia. Kolor błyskawicznie się zmywa. Poza tym mam sporo siwych włosów, a do tego rosną jak oszalałe. Muszę farbować włosy najpóźniej, co dwa tygodnie, w przeciwnym razie już dobrze widać odrosty. Chciałam przetestować jeszcze tą farbę co poleca Lucy, ale chyba skusze się na Khadi. Czy ktoś z Was wie jak uzyskać taką czarną czekoladę na włosach, przy użyciu henny Khadi, chodzi mi jaki kolor wybrać?

Przeczytałam wszystkie posty. Zrozumiałam tak:
 Mam najpierw wymyć włosy glinką marokańską, nałożyć olej koskosowy na pół godziny i umyć włosy. Włosy mam sianowate. Na drugi dzień wieczorem zrobić mieszankę Khadi, dodać łyżkę Amly i soli. Rano nałożyć farbę na mokre umyte włosy i trzymać pod czepkiem i ręcznikiem ok. 4 godzin. Spłukać wodą a na sam koniec dodać soli do płukania.
Na opakowaniu Khadi pisze, że przy siwych włosach najpierw zafarbować je czerwoną farbą. Czy to dotyczy dużej ilości odrostów, czy tylko większej ilości włosów?
Klaro jakbyś mogła napisz, czy wszystko dobrze zrozumiałam. Posty są niektóre starsze i nie wiem czy to wszystko odnośnie farbowania jest aktualne.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2012, 11:17 wysłane przez Sasima » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #139 : 12-11-2012, 13:10 »

Sasima, ja farbuję włosy w ten sposób: myję szamponem bez silikownów (np. Babydream z Rossmana), nakładam farbę, zwijam folią i ręcznikiem i czekam 2h, zmywam potem letnią wodą. Nie wiem niestety, jak należy postępować w przypadku siwych włosów. Jeżeli zależy Ci na ładnym, ciemnym brązie to polecam farbę, która nazywa się chyba właśnie 'ciemny brąz'. Ostatnio farbowałam czerwoną Khadi (na ciemny brąz) - udało mi się uzyskać ładny, czerwonawy połysk. Niestety czerwona Khadi jest znacznie mniej trwała niż odcienie brązowego.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!