Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2020, 05:54 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Farbowanie w這s闚  (Przeczytany 113342 razy)
Sasima

P貫: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk康: Katowice
Wiadomo軼i: 315

« Odpowiedz #160 : 27-11-2012, 13:53 »

Zafarbowane. Trzyma豉m nieca貫 3 godziny. Troszk farba la豉 mi si po szyi, cho wcale nie by豉 rzadka po zmieszaniu. To faktycznie jest irytuj帷e.
Poza tym samo farbowanie nie jest nieprzyjemne, jak to mia miejsce w moich poprzednich do鈍iadczeniach z hn. Amla to rewelacja, nie ma siana i nie by這 wi瘯szego problemu z rozczesaniem. W這sy nie maj intensywnego koloru, ale wcale si tego nie spodziewa豉m. Pog喚bi si mo瞠 za dwa dni, oraz przy kolejnych farbowaniach. Og鏊nie jestem zachwycona, 瞠 w這sy siwe s zafarbowane. Troszk mniej ni pozosta貫, ale zdecydowanie lepiej, ni przy od篡wce koloryzuj帷ej Wenity, po kt鏎ej by造 鄴速e, a przy drugim myciu si zmywa造.

Zastanawiam si czy przy nast瘼nym farbowaniu za jakie 10 dni doda troch hny, tej tradycyjnej tzn. czerwonej. Mo瞠 kolor b璠zie takie g喚bszy. W og鏊e chcia豉m zafarbowa na czerwono, ale c鏎ka kr璚i豉 nosem. Ja lubi takie kolory. Kiedy zamiast ober篡ny zrobi豉m bak豉瘸n. Chodzi豉m i 鈍ieci豉m. Ale mnie si podoba這.

Dziewczyny gdzie kupujecie farby i inne dodatki?
Et

MO: 1.09.2010
Wiadomo軼i: 393

« Odpowiedz #161 : 27-11-2012, 15:11 »

Ja od kwietnia tylko w sklepie internetowym khadi.
Lavenda22

MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk康: pomorskie
Wiadomo軼i: 375

« Odpowiedz #162 : 27-11-2012, 20:31 »

Sasima, ja farby kupuj na Allegro - od r騜nych sprzedawc闚. Je郵i farbowa豉 w這sy na br您owo i po這篡sz na nie khadi czerwon wyjdzie Ci bardzo 豉dny br您 z czerwonym po造skiem. Ostatnio tak robi豉m i jestem bardzo zadowolona. Poza tym od kilku os鏏 us造sza豉m, 瞠 mam 豉dny kolor w這s闚. smile

W sobot u篡豉m amli jako od篡wki. Trzyma豉m na g這wie ok. godziny i prawd m闚i帷 szczeg鏊nej r騜nicy
po jej zmyciu nie zauwa篡豉m. Spodziewa豉m si, 瞠 faktycznie b璠 郵iskie i b造szcz帷e, ale niestety.
Mo瞠 za kr鏒ko trzyma豉m?
Jak s康zicie?

Zostawi豉m jej sobie troch, by do這篡 do farby przy kolejnym farbowaniu.
Sasima

« Odpowiedz #163 : 27-11-2012, 22:54 »

Ja my郵a豉m, 瞠by przy nast瘼nym farbowaniu doda np. 造磬 czerwonej farby. Ale zobaczymy.

Aml doda豉m jak poleca豉 Klara, przy farbowaniu. Skoro sprawdzi豉, to ja skorzysta豉m z porady. Dla mnie to super pomys, bo w這sy po farbowaniu 豉two rozczesa豉m, a i przy nak豉daniu nie ma problem闚.
W這sy mam b造szcz帷e jak nigdy, wi璚 dzia豉. Moja c鏎ka od razu zauwa篡豉. Nawet my郵a豉, 瞠 mam mokre w這sy, bo tak b造szcz. smile
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #164 : 28-11-2012, 09:21 »

W sobot u篡豉m amli jako od篡wki. Trzyma豉m na g這wie ok. godziny i prawd m闚i帷 szczeg鏊nej r騜nicy
po jej zmyciu nie zauwa篡豉m. Spodziewa豉m si, 瞠 faktycznie b璠 郵iskie i b造szcz帷e, ale niestety.
Mo瞠 za kr鏒ko trzyma豉m?
Jak s康zicie?

Mam podobne odczucia - sza逝 nima...smile Jeszcze spr鏏uj zala proszek amli gor帷 wod i odczeka a zrobi si ciep豉 papka.

Aniela

MO: 11-01-2007
Wiadomo軼i: 57

« Odpowiedz #165 : 28-11-2012, 15:55 »

Klaro, no nie wiem, jaki by Ty chcia豉 mie b造sk na swoich w這sach. Pierwsze co mi si rzuci這 w oczy przy spotkaniu z Tob w niedziel, to pi瘯ne, l郾i帷e w這sy...
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #166 : 28-11-2012, 17:35 »

Tak? Oj, to chyba mam problem ze wzrokiem. Ale skoro tak, to przestan szale bo mog豉bym zaj嗆 za daleko i zacz望 鈍ieci... msn-wink
Jednak, co by nie powiedzie, to takie s這wa s baardzo mi貫. smile

Filutek

MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomo軼i: 262

« Odpowiedz #167 : 28-11-2012, 19:22 »

Ta farba khadi, kt鏎 opisujecie, naprawd jest bezpieczna? Nie trzeba przedtem robi pr鏏ki na zgi璚iu 這kcia, czy czasami nie uczula? Pytam, bo w這s闚 nie farbowa豉m chyba z 6 lat, a teraz zrobi造 si dosy 豉dne po piciu krzemionki i kusi mnie, 瞠by zmieni kolor z siwego na inny.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 19:49 wys豉ne przez Solan » Zapisane
Sasima

« Odpowiedz #168 : 28-11-2012, 20:07 »

Mo瞠 taki test warto zrobi. Ja nie robi. Hna z Venity mnie uczula豉, bo bardzo sw璠zia豉 mnie g這wa nawet przy farbowaniu. Khadi pokry豉 siwe w這sy, cho akurat teraz mia豉m niedawno farbowane od篡wk koloryzuj帷, wi璚 nie by這 du穎. Ale dlatego skusi豉m si na ni, bo by造 same pozytywne opinie co do jako軼i i pokrycia siwych w這s闚.

Klaro, no to jak Ci amla mia豉 pom鏂 na b造szczenie, skoro ju b造szczysz? msn-wink
Ja mam siano, to dla mnie rewelacja. smile
Sasima

« Odpowiedz #169 : 13-12-2012, 20:01 »

Czy da si zapobiec zabarwianiu ubra po zafarbowaniu w這s闚? Czy p逝czecie czym w這sy po farbowaniu hn. nawet szyja mi si brudzi od hny na w這sach, bo mam do嗆 d逝gie. Mo瞠 na koniec ocet jab趾owy zatrzyma farbowanie? Macie z tym problem?
Kozaczek
*

MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 2.152

« Odpowiedz #170 : 13-12-2012, 22:21 »

Cytat
Czy da si zapobiec zabarwianiu ubra po zafarbowaniu w這s闚?
Du篡 worek foliowy rozerwa, wsadzi w ko這 szyi pod bluzk.
Cytat
szyja mi si brudzi
Posmaruj ma軼i z vit A lub kremem Nivea sk鏎 przy w這sach. Wtedy sk鏎a nigdy si nie zafarbuje.
Sasima

« Odpowiedz #171 : 14-12-2012, 07:58 »

Dzi瘯i Kozaczek. smile
Chodzi這 mi o to, 瞠 ju po zafarbowaniu suche w這sy brudz mi ubrania przez kilka dni. W sumie nie tylko ubrania, ale i szyj. Nosz na og馧 jasne ubrania i wtedy s brudne. Teraz musz nosi ciemnie, bo po kilku godzinach w pracy wygl康a豉bym jakbym przysz豉 brudna. Chodzi mi o to, jak sobie z tym radzicie? Ale kurtk mam jasn i ju si zabrudzi豉 od zafarbowanych w這s闚.
Po farbowaniu wod sp逝kiwana jest prze廝oczysta, wi璚 nie powinno farbowa a jednak farbuje. zastanawia豉m si czy ocet bylby dobry do ostatniego p逝kania, ale nie wiem czy to dobry pomys, bo hna "dochodzi" na w這sach kilka dni.
Kozaczek
*

Wiedza:

« Odpowiedz #172 : 14-12-2012, 19:43 »

Cytat
Nosz na og馧 jasne ubrania i wtedy s brudne
Przez pierwsze dni po farbowaniu w這s闚 no ciemne ubrania.
Cytat
czy ocet bylby dobry do ostatniego p逝kania,
To dobry pomys.
AngieM
Pocz徠kuj帷y
*

MO: nie stosuj
Wiadomo軼i: 2

« Odpowiedz #173 : 23-12-2012, 19:32 »

Witam wszystkie gorąco smile.

Ja farbuję swoje włosy henną Khadi z Amli i Jatrophi. Otóż... Nie zadowala mnie efekt: jasno-rude lekko czerwone włosy, wiem dopiero niedawno się dowiedziałam na ten temat więcej, że na jasnych włosach będzie taki rudy odcień :< (mój kolor to taki "mysi blond").
Zależy mi na intensywniejszej i ciemniejszej czerwieni, w tym celu dodawałam cytrynę, trzymałam przez całą noc w ciepłym miejscu, ale kolor dużo się nie zmienił. Teraz już sama nie wiem czy ta cytryna w ogóle coś daje... Słyszałyście może coś o dodawaniu do mieszanki sproszkowanej papryki? Podobno nadaje włosom czerwone refleksy, ale wydaję mi się, że to tylko chwilowe.
Więc, zastanawiam się na pomieszaniu dwóch kolorów (przeczytałam z tego wątku, że nie ma co do tego przeciwwskazań :p); hennę z Amlą i ciemny brąz (a może jasny? ale wydaję mi się, że znów kolor by był rudawy za bardzo). Jak myślicie wyjdzie mi ładny brąz pomieszany z czerwienią (który kolor by wtedy dominował) na moim mysim blondzie (teraz rudym kolorze włączając odrosty)?

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, ale mam tyle pytań, a nigdzie nie mogę znaleźć jasnych odpowiedzi Smutny Żywię nadzieję, że mi coś doradzicie, bo z tego co czytam macie dużo wiedzy na temat hennowania.
Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi smile.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wys豉ne przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Aranjni
Pocz徠kuj帷y
*

MO: 26.11.2012
Wiadomo軼i: 4

« Odpowiedz #174 : 09-02-2013, 12:03 »

Witam. Mam włosy dawno temu rozjaśnione, obecnie z czystą czerwoną henną, robioną miesiąc temu. Niestety odrost ma 6 cm i bardzo go widać. Chciałabym zafarbować teraz włosy farbą Colour&Soin 10N. Miałyście jakieś doświadczenia z farbą rozjaśniającą kładzioną na hennę (taką 100% lawsonia)?
Rozjaśni się?

Bo wiem z doświadczenia, że rozjaśnianie na farby z domieszką indygo daje zieleń. ;]
Aranjni
Pocz徠kuj帷y
*

MO: 26.11.2012
Wiadomo軼i: 4

« Odpowiedz #175 : 09-02-2013, 12:04 »

AngieM, a pr鏏owala czystej henny?
AngieM
Pocz徠kuj帷y
*

MO: nie stosuj
Wiadomo軼i: 2

« Odpowiedz #176 : 25-02-2013, 21:38 »

Czysta henna byłaby za ruda.
No, ale właśnie pofarbowałam włosy A&J (80g) z ciemnym brązem (30g), z tym że A&J zostawiłam na noc z sokiem z cytryny, a rano dosypałam brązu i wymieszałam. Otóż w moim kolorze włosów nic się nie zmieniło, brąz nic nie dał Smutny. Jak myślicie może za mało go dodałam? A może też powinnam go zostawić na noc?
Teraz się zastanawiam czy by nie zrobić farbowania na odwrót z resztek farby, które mi zostały (A&J 30g i ciemny brąz 80g), ale boję się, że wtedy brąz kompletnie zdominuje moje włosy i kółko będzie się zataczać...
Kozaczek
*

Wiedza:

« Odpowiedz #177 : 25-02-2013, 21:46 »

AngieM - zobacz jakie cudne w這sy:
- http://klara27-klara.blogspot.dk/2013/02/barwy-wosa-henna.html
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!