Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Farbowanie włosów  (Przeczytany 161630 razy)
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #80 : 04-11-2010, 05:06 »

Olej lniany u mnie bardzo dobrze się sprawdza, włosy są błyszczące, miłe w dotyku, a sól dodaję do ostatniego płukania. Moja córka też zaczęła  płukać włosy po umyciu w soli bocheńskiej i pięknie się błyszczą  biggrin.
Włosy wcześniej miałam farbowane na kolor czekolady, farbę Khadi położyłam na całe włosy a moje "sreberka"
są jasnobrązowe, odrosty miałam nieduże, więc tak bardzo ich nie widać.
Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #81 : 08-11-2010, 22:20 »

Klaro, czy po użyciu Cassii można farbować włosy chemicznymi farbami, czy jak po khadii nie bardzo?
Zapisane
Samcia
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.03.2007
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #82 : 08-11-2010, 23:59 »

Buniu, a brałaś pod uwagę Cassię bezbarwną, która ma nadać włosom miodowy odcień? Pamiętam Cię z Perły i myślę, że dobrze się czułaś w Twoich blond pasemkach.
Ja mam teraz miodowy-chemiczny blond i trochę chemii w zapasie. Jak mi się skończy wypróbuję tą bezbarwną i oczywiście opiszę Wam efekt. Bo czuję, że jest takie zapotrzebowanie  msn-wink.

Grażyno! Brawa, chyba jesteś zadowolona? A włosy i oczy- aż błyszczą!


W Perle była Gunia  smile. Włosy pikuś, pozbyłam się obrzęków i dlatego odżyłam. Grażyna
« Ostatnia zmiana: 10-11-2010, 13:23 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Samcia
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #83 : 09-11-2010, 09:22 »

Klaro, czy po użyciu Cassii można farbować włosy chemicznymi farbami, czy jak po khadii nie bardzo?
Buniu, nie mam żadnego doświadczenia z Cassią a to co wiem to są informacje z Helfy.pl . Jest tam link :
http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna
i blog/forum :
http://zdrowie.helfy.pl/
Zapisane

Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #84 : 09-11-2010, 22:05 »

Klaro, jesteś jak zwykle niezawodna smile
Samciu, fajnie byłoby się poznać, bo niestety, nie byłam nigdy w Perle, ale masz rację co do moich blond pasemek, dobrze się w nich czułam smile
Zapisane
Samcia
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.03.2007
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #85 : 11-11-2010, 15:32 »

Upss? Buniu, ale mi się pokręciło z Gunią, a może jeszcze z kimś innym  .
Pozdrawiam Cię gorąco i myślę, że i dla naszym blondów znajdzie się jakieś niechemiczne antidotum  msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2010, 14:16 wysłane przez Apollo » Zapisane

Samcia
sylviapl
« Odpowiedz #86 : 17-11-2010, 13:28 »

Ja farbuję Khadi od przeszło roku - orzechowy brąz, ostatnio mieszam z czystą henną. Mam naturalny ciemny szatyn i trochę siwych włosów. Od pierwszego farbowania sporo skracałam włosy, więc chyba już cała długość jest hennowana. Chyba poeksperymentuję farbowanie czystą henną, bo wychodzi ładny połysk, a siwe jak miedziane pasemka. Brązy Khadi generalnie pociemniają mi włosy, poza tym, czysta henna dużo mocniej łapie siwe. Generalnie, to jestem z tych farb bardzo zadowolona, przy krótkich włosach jedno opakowanie starcza na 3 razy, a farbuję co 3 tygodnie.
Przy hennach trzeba pamiętać, żeby nie stosować drogeryjnych odżywek, które wnikają do włosa - bo wypłukują farbę i gorzej bierze kolor.  
Dla osób z Białegostoku, polecam sklep internetowy www.bioandeco.pl, bo powyżej 50 zł przywiozą zamówienie do domu gratis.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2010, 13:45 wysłane przez Apollo » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #87 : 25-11-2010, 20:05 »

Dwa dni temu zrobiłam trzecie podejście do farbowania włosów Khadi. Tym razem, ponieważ na moich blond włosach poprzednia warstwa szybko dała zbyt rudy odcień, położyłam Khadi orzechowy brąz z małą domieszką jasnego brązu. Wyszedł bardzo ciekawy odcień. Z powodu mojej niecierpliwości, bo chciałam mieć włosy natychmiast pofarbowane, mieszanka nie dojrzewała 8 godzin, tylko położyłam ją na włosy zaraz po przygotowaniu. Kolor wyszedł głęboki, lśniący, dobrze pokrył całe włosy. To tyle, jeżeli chodzi o moje nowe życiowe doświadczenie.

Klaro, dzięki za dzielenie się wiedzą. Nareszcie zamiast sianka mam włosy thumbup

Mam jeszcze pytanie do fanek Khadi. Czy do mieszanki można dodać amlę, bo właśnie ją zamówiłam, jeżeli tak, to w jakiej ilości? 
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #88 : 25-11-2010, 20:49 »

Mam jeszcze pytanie do fanek Khadi. Czy do mieszanki można dodać amlę, bo właśnie ją zamówiłam, jeżeli tak, to w jakiej ilości? 
Oczywiście, można dodać Amlę do mieszanek Khadi. Moim zdaniem 1 łyżka wystarczy. Nie należy przesadzać.
Ja ostatnio dałam dużą łyżkę do mieszanki, która już zawierała Amlę i efekt nie był najlepszy - zbyt śliskie włosy. biggrin
Może inne Panie mają swoje doświadczenia w tym względzie?
Zapisane

sylviapl
« Odpowiedz #89 : 26-11-2010, 13:29 »

 
Cytat
Z powodu mojej niecierpliwości, bo chciałam mieć włosy natychmiast pofarbowane, mieszanka nie dojrzewała 8 godzin, tylko położyłam ją na włosy zaraz po przygotowaniu.
A skąd pomysł, żeby te odcienie dojrzewały? Instrukcja Khadi, przy tych odcieniach, nic takiego nie wskazuje. Ja zawsze mieszam i na łeb, a kolory wychodzą OK. Moim zdaniem tylko czysta henna wymaga dojrzewania.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #90 : 27-11-2010, 16:36 »

Klaro, następne farbowanie już z amlą, dzięki.

Sylwio, rzeczywiście w instrukcji nie jest nic napisane o dojrzewaniu, robią tak niektóre użytkowniczki tego forum. Moje nowe doświadczenie wskazuje, że istotnie farba nie musi dochodzić.

Grażyno, dzięki za przypomnienie o szamponie. Być może po nim kolor nie będzie się tak szybko wypłukiwał.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2010, 04:56 wysłane przez Abir » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #91 : 15-12-2010, 22:28 »

Dzisiaj farbowałam po raz czwarty. Namieszałam khadi orzechowy brąz, jasny brąz, łyżkę soli i łyżeczkę amli. Farba nie dojrzewała. Kolor wyszedł śliczny, włosy są lśniące, grube, nigdy w życiu nie miałam taakiej czupryny  biggrin
Zapisane
Kasia_26
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.06.2008
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #92 : 21-12-2010, 19:04 »

Dziewczyny, potrzebuję Waszej porady. Chciałabym rozpocząć przygodę z henną, bo naczytałam się, że macie po niej piękne włosy. Moje są w kolorze ciemny blond, ale wyglądają raczej jak brąz. Farbowane oczywiście chemią. Pod spodem na całej długości mam rozjaśniacz. Mój naturalny kolor to mysi blond. Czy jest szansa, że Khadi pokryje mi jednolicie włosy? Są dosyć długie, prawie do połowy pleców. Chciałabym je zafarbować na jasny brąz.
Zapisane

"Szczęście w życiu zaczyna się od uspokojenia umysłu."
Cycero
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #93 : 22-12-2010, 12:21 »

Kiedyś farbowałam włosy naturalnymi mieszankami ziołowymi, w skład których wchodziła również henna. Polecam farby roślinne firmy Logona - łatwa aplikacja i piękne odcienie. W Internecie jest wiele miejsc, gdzie można je kupić. Np. www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl

Farbując włosy co 2 tygodnie, faktycznie zrobiły się niezwykle błyszczące i grube. Farba okleja włosa, nadając mu grubość ale też ciężar, co przy włosach słabych i skłonnych do wypadania - nasila ich wypadanie. Po każdym nałożeniu gubiłam wiele włosów. Można by powiedzieć, że odpadały osobniki najsłabsze ale nie była to pocieszająca świadomość.

Roślinne farby nie rozjaśniają a jedynie przyciemniają naturalny kolor.

Włosy kryją w sposób transparentny, czyli siwuchy są jaśniejsze, co daje efekt pięknego, naturalnego balejażu. Przy włosach w dużej mierze siwych, niestety, metoda się nie sprawdza - pozostaje chemia.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #94 : 26-12-2010, 12:10 »

Dziewczyny, potrzebuję Waszej porady. Chciałabym rozpocząć przygodę z henną, bo naczytałam się, że macie po niej piękne włosy. Moje są w kolorze ciemny blond, ale wyglądają raczej jak brąz. Farbowane oczywiście chemią. Pod spodem na całej długości mam rozjaśniacz. Mój naturalny kolor to mysi blond. Czy jest szansa, że Khadi pokryje mi jednolicie włosy? Są dosyć długie, prawie do połowy pleców. Chciałabym je zafarbować na jasny brąz.
Rozpoczęłam przygodę z khadi, mając blond na głowie. Pierwsze farbowanie dało odcień rudy, ale wymieszałam rudy z jasnym brązem. Być może jeżeli położysz tylko jasny brąz, uzyskasz to, co chcesz. Farbując farbami khadi dobre jest to, że możesz farbować od razu po raz kolejny, gdy nie jesteś zadowolona z efektu. Tylko metodą prób i błędów dojdziesz do wymarzonego koloru, dlatego warto zaopatrzyć się w więcej kolorów khadi, które możesz mieszać absolutnie dowolnie. Weź jednak pod uwagę, że powrót do chemii może być niemożliwy, dopóki nie wyrosną włosy pokryte khadi. Farba kryje dość jednolicie, ale ja bym się nie martwiła nierównościami, ponieważ dają efekt bardzo naturalnych pasemek. Przy długich włosach poprosiłabym o pomoc zaprzyjaźnioną fryzjerkę bądź sprawną w tym zakresie koleżankę. Życzę Ci udanych eksperymentów.  thumbsup
Zapisane
staszka88
« Odpowiedz #95 : 28-12-2010, 17:51 »

Postanowiłam przerzucić się na naturalne farbowanie, najbardziej pasują henny khadi. Mam farbowane na czarno włosy, odrosty dość widoczne (popielaty jasny brąz). Czy mogę nakładać ciemny brąz khadi który po kilku użyciach się wyrówna czy powinna to być henna czarna(z racji czerni na włosach) a później indygo- chcę mieć ciemne włosy o chłodnej tonacji
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #96 : 29-12-2010, 16:02 »

Klara podawała namiary na dobrą stronkę edukacjną, więc Ci ją kopiuję. Zajrzyj tam, zwłaszcza w kwestii farbowania na czarny kolor, bo nie jest to takie proste, ale dla chcącego smile

http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna
i blog/forum :
http://zdrowie.helfy.pl/

Zapisane
book
« Odpowiedz #97 : 08-01-2011, 21:55 »

Czy można farbę, którą polecacie nałożyć na rozjaśniane włosy? Mam dość włosów w kolorze blond, bardzo męczą mnie coraz ciemniejsze odrosty i chciałabym mieć na głowie ładny czekoladowy brąz bez domieszek rudości. Czy ktoś przeszedł podobną metamorfozę i wie jaki kolor dobrać?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #98 : 08-01-2011, 23:01 »

Ja miałam blond włosy, gdy zdecydowałam się na khadi. Do orzechowego brązu jaki mam teraz, dochodziłam jednak etapami. Na początku ufarbowałam miedzianym z domieszką jasnego brązu, ale były zbyt rude. Kolejne farbowanie to jasny brąz z łyżeczką orzechowego brązu, jednakże dalej nie byłam zadowolona. Teraz położyłam orzechowy brąz z łyżeczką jasnego brązu, kolor włosów wyszedł bardzo ładny. Weź Book pod uwagę, że kolejne farbowania były już na ciemniejsze włosy. Nie wiem jaki może być efekt, gdy położysz od razu orzechowy brąz na jasne włosy, tym bardziej, że ten właśnie kolor lubi dawać na początku zieloną poświatę. Spróbuj może najpierw jasnym brązem. Zrób to, gdy masz więcej wolnego (jak nie będziesz zadowolona, to będziesz mogła zrobić kolejne farbowanie, z domieszką orzechowego brązu). W końcu te farby nie szkodzą, więc eksperymentuj do woli.  smile
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 10:07 wysłane przez Apollo » Zapisane
book
« Odpowiedz #99 : 09-01-2011, 08:51 »

Dzięki Bunia za wskazówki, tak jak sugerujesz poczekam do dłuższego urlopu i zacznę eksperymenty. smile
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 10:06 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!