Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:18 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Farbowanie w³osów  (Przeczytany 159737 razy)
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #160 : 27-11-2012, 13:53 »

Zafarbowane. Trzyma³am nieca³e 3 godziny. Troszkê farba la³a mi siê po szyi, choæ wcale nie by³a rzadka po zmieszaniu. To faktycznie jest irytuj±ce.
Poza tym samo farbowanie nie jest nieprzyjemne, jak to mia³ miejsce w moich poprzednich do¶wiadczeniach z hn±. Amla to rewelacja, nie ma siana i nie by³o wiêkszego problemu z rozczesaniem. W³osy nie maj± intensywnego koloru, ale wcale siê tego nie spodziewa³am. Pog³êbi siê mo¿e za dwa dni, oraz przy kolejnych farbowaniach. Ogólnie jestem zachwycona, ¿e w³osy siwe s± zafarbowane. Troszkê mniej ni¿ pozosta³e, ale zdecydowanie lepiej, ni¿ przy od¿ywce koloryzuj±cej Wenity, po której by³y ¿ó³te, a przy drugim myciu siê zmywa³y.

Zastanawiam siê czy przy nastêpnym farbowaniu za jakie¶ 10 dni dodaæ trochê hny, tej tradycyjnej tzn. czerwonej. Mo¿e kolor bêdzie takie g³êbszy. W ogóle chcia³am zafarbowaæ na czerwono, ale córka krêci³a nosem. Ja lubiê takie kolory. Kiedy¶ zamiast ober¿yny zrobi³am bak³a¿an. Chodzi³am i ¶wieci³am. Ale mnie siê podoba³o.

Dziewczyny gdzie kupujecie farby i inne dodatki?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomo¶ci: 393

« Odpowiedz #161 : 27-11-2012, 15:11 »

Ja od kwietnia tylko w sklepie internetowym khadi.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #162 : 27-11-2012, 20:31 »

Sasima, ja farby kupujê na Allegro - od ró¿nych sprzedawców. Je¶li farbowa³a¶ w³osy na br±zowo i po³o¿ysz na nie khadi czerwon± wyjdzie Ci bardzo ³adny br±z z czerwonym po³yskiem. Ostatnio tak robi³am i jestem bardzo zadowolona. Poza tym od kilku osób us³ysza³am, ¿e mam ³adny kolor w³osów. smile

W sobotê u¿y³am amli jako od¿ywki. Trzyma³am na g³owie ok. godziny i prawdê mówi±c szczególnej ró¿nicy
po jej zmyciu nie zauwa¿y³am. Spodziewa³am siê, ¿e faktycznie bêd± ¶liskie i b³yszcz±ce, ale niestety.
Mo¿e za krótko trzyma³am?
Jak s±dzicie?

Zostawi³am jej sobie trochê, by do³o¿yæ do farby przy kolejnym farbowaniu.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #163 : 27-11-2012, 22:54 »

Ja my¶la³am, ¿eby przy nastêpnym farbowaniu dodaæ np. ³y¿kê czerwonej farby. Ale zobaczymy.

Amlê doda³am jak poleca³a Klara, przy farbowaniu. Skoro sprawdzi³a, to ja skorzysta³am z porady. Dla mnie to super pomys³, bo w³osy po farbowaniu ³atwo rozczesa³am, a i przy nak³adaniu nie ma problemów.
W³osy mam b³yszcz±ce jak nigdy, wiêc dzia³a. Moja córka od razu zauwa¿y³a. Nawet my¶la³a, ¿e mam mokre w³osy, bo tak b³yszcz±. smile
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #164 : 28-11-2012, 09:21 »

W sobotê u¿y³am amli jako od¿ywki. Trzyma³am na g³owie ok. godziny i prawdê mówi±c szczególnej ró¿nicy
po jej zmyciu nie zauwa¿y³am. Spodziewa³am siê, ¿e faktycznie bêd± ¶liskie i b³yszcz±ce, ale niestety.
Mo¿e za krótko trzyma³am?
Jak s±dzicie?

Mam podobne odczucia - sza³u nima...smile Jeszcze spróbujê zalaæ proszek amli gor±c± wod± i odczekaæ a¿ zrobi siê ciep³a papka.
Zapisane

Aniela
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 59

« Odpowiedz #165 : 28-11-2012, 15:55 »

Klaro, no nie wiem, jaki by¶ Ty chcia³a mieæ b³ysk na swoich w³osach. Pierwsze co mi siê rzuci³o w oczy przy spotkaniu z Tob± w niedzielê, to piêkne, l¶ni±ce w³osy...
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #166 : 28-11-2012, 17:35 »

Tak? Oj, to chyba mam problem ze wzrokiem. Ale skoro tak, to przestanê szaleæ bo mog³abym zaj¶æ za daleko i zacz±æ ¶wieciæ... msn-wink
Jednak, co by nie powiedzieæ, to takie s³owa s± baardzo mi³e. smile
Zapisane

Filutek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 262

« Odpowiedz #167 : 28-11-2012, 19:22 »

Ta farba khadi, któr± opisujecie, naprawdê jest bezpieczna? Nie trzeba przedtem robiæ próbki na zgiêciu ³okcia, czy czasami nie uczula? Pytam, bo w³osów nie farbowa³am chyba z 6 lat, a teraz zrobi³y siê dosyæ ³adne po piciu krzemionki i kusi mnie, ¿eby zmieniæ kolor z siwego na inny.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 19:49 wys³ane przez Solan » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #168 : 28-11-2012, 20:07 »

Mo¿e taki test warto zrobiæ. Ja nie robiê. Hna z Venity mnie uczula³a, bo bardzo swêdzia³a mnie g³owa nawet przy farbowaniu. Khadi pokry³a siwe w³osy, choæ akurat teraz mia³am niedawno farbowane od¿ywk± koloryzuj±c±, wiêc nie by³o du¿o. Ale dlatego skusi³am siê na ni±, bo by³y same pozytywne opinie co do jako¶ci i pokrycia siwych w³osów.

Klaro, no to jak Ci amla mia³a pomóc na b³yszczenie, skoro ju¿ b³yszczysz? msn-wink
Ja mam siano, to dla mnie rewelacja. smile
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #169 : 13-12-2012, 20:01 »

Czy da siê zapobiec zabarwianiu ubrañ po zafarbowaniu w³osów? Czy p³uczecie czym¶ w³osy po farbowaniu hn±. nawet szyja mi siê brudzi od hny na w³osach, bo mam do¶æ d³ugie. Mo¿e na koniec ocet jab³kowy zatrzyma farbowanie? Macie z tym problem?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #170 : 13-12-2012, 22:21 »

Cytat
Czy da siê zapobiec zabarwianiu ubrañ po zafarbowaniu w³osów?
Du¿y worek foliowy rozerwaæ, wsadziæ w ko³o szyi pod bluzkê.
Cytat
szyja mi siê brudzi
Posmaruj ma¶ci± z vit A lub kremem Nivea skórê przy w³osach. Wtedy skóra nigdy siê nie zafarbuje.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #171 : 14-12-2012, 07:58 »

Dziêki Kozaczek. smile
Chodzi³o mi o to, ¿e ju¿ po zafarbowaniu suche w³osy brudz± mi ubrania przez kilka dni. W sumie nie tylko ubrania, ale i szyjê. Noszê na ogó³ jasne ubrania i wtedy s± brudne. Teraz muszê nosiæ ciemnie, bo po kilku godzinach w pracy wygl±da³abym jakbym przysz³a brudna. Chodzi mi o to, jak sobie z tym radzicie? Ale kurtkê mam jasn± i ju¿ siê zabrudzi³a od zafarbowanych w³osów.
Po farbowaniu wod± sp³ukiwana jest prze¼roczysta, wiêc nie powinno farbowaæ a jednak farbuje. zastanawia³am siê czy ocet bylby dobry do ostatniego p³ukania, ale nie wiem czy to dobry pomys³, bo hna "dochodzi" na w³osach kilka dni.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #172 : 14-12-2012, 19:43 »

Cytat
Noszê na ogó³ jasne ubrania i wtedy s± brudne
Przez pierwsze dni po farbowaniu w³osów no¶ ciemne ubrania.
Cytat
czy ocet bylby dobry do ostatniego p³ukania,
To dobry pomys³.
Zapisane
AngieM
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 2

« Odpowiedz #173 : 23-12-2012, 19:32 »

Witam wszystkie gorąco smile.

Ja farbuję swoje włosy henną Khadi z Amli i Jatrophi. Otóż... Nie zadowala mnie efekt: jasno-rude lekko czerwone włosy, wiem dopiero niedawno się dowiedziałam na ten temat więcej, że na jasnych włosach będzie taki rudy odcień :< (mój kolor to taki "mysi blond").
Zależy mi na intensywniejszej i ciemniejszej czerwieni, w tym celu dodawałam cytrynę, trzymałam przez całą noc w ciepłym miejscu, ale kolor dużo się nie zmienił. Teraz już sama nie wiem czy ta cytryna w ogóle coś daje... Słyszałyście może coś o dodawaniu do mieszanki sproszkowanej papryki? Podobno nadaje włosom czerwone refleksy, ale wydaję mi się, że to tylko chwilowe.
Więc, zastanawiam się na pomieszaniu dwóch kolorów (przeczytałam z tego wątku, że nie ma co do tego przeciwwskazań :p); hennę z Amlą i ciemny brąz (a może jasny? ale wydaję mi się, że znów kolor by był rudawy za bardzo). Jak myślicie wyjdzie mi ładny brąz pomieszany z czerwienią (który kolor by wtedy dominował) na moim mysim blondzie (teraz rudym kolorze włączając odrosty)?

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, ale mam tyle pytań, a nigdzie nie mogę znaleźć jasnych odpowiedzi Smutny Żywię nadzieję, że mi coś doradzicie, bo z tego co czytam macie dużo wiedzy na temat hennowania.
Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi smile.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Aranjni
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomo¶ci: 4

« Odpowiedz #174 : 09-02-2013, 12:03 »

Witam. Mam włosy dawno temu rozjaśnione, obecnie z czystą czerwoną henną, robioną miesiąc temu. Niestety odrost ma 6 cm i bardzo go widać. Chciałabym zafarbować teraz włosy farbą Colour&Soin 10N. Miałyście jakieś doświadczenia z farbą rozjaśniającą kładzioną na hennę (taką 100% lawsonia)?
Rozjaśni się?

Bo wiem z doświadczenia, że rozjaśnianie na farby z domieszką indygo daje zieleń. ;]
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Aranjni
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomo¶ci: 4

« Odpowiedz #175 : 09-02-2013, 12:04 »

AngieM, a próbowala¶ czystej henny?
Zapisane
AngieM
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 2

« Odpowiedz #176 : 25-02-2013, 21:38 »

Czysta henna byłaby za ruda.
No, ale właśnie pofarbowałam włosy A&J (80g) z ciemnym brązem (30g), z tym że A&J zostawiłam na noc z sokiem z cytryny, a rano dosypałam brązu i wymieszałam. Otóż w moim kolorze włosów nic się nie zmieniło, brąz nic nie dał Smutny. Jak myślicie może za mało go dodałam? A może też powinnam go zostawić na noc?
Teraz się zastanawiam czy by nie zrobić farbowania na odwrót z resztek farby, które mi zostały (A&J 30g i ciemny brąz 80g), ale boję się, że wtedy brąz kompletnie zdominuje moje włosy i kółko będzie się zataczać...
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #177 : 25-02-2013, 21:46 »

AngieM - zobacz jakie cudne w³osy:
- http://klara27-klara.blogspot.dk/2013/02/barwy-wosa-henna.html
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!