Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 15:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Farbowanie włosów  (Przeczytany 161231 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #160 : 27-11-2012, 13:53 »

Zafarbowane. Trzymałam niecałe 3 godziny. Troszkę farba lała mi się po szyi, choć wcale nie była rzadka po zmieszaniu. To faktycznie jest irytujące.
Poza tym samo farbowanie nie jest nieprzyjemne, jak to miał miejsce w moich poprzednich doświadczeniach z hną. Amla to rewelacja, nie ma siana i nie było większego problemu z rozczesaniem. Włosy nie mają intensywnego koloru, ale wcale się tego nie spodziewałam. Pogłębi się może za dwa dni, oraz przy kolejnych farbowaniach. Ogólnie jestem zachwycona, że włosy siwe są zafarbowane. Troszkę mniej niż pozostałe, ale zdecydowanie lepiej, niż przy odżywce koloryzującej Wenity, po której były żółte, a przy drugim myciu się zmywały.

Zastanawiam się czy przy następnym farbowaniu za jakieś 10 dni dodać trochę hny, tej tradycyjnej tzn. czerwonej. Może kolor będzie takie głębszy. W ogóle chciałam zafarbować na czerwono, ale córka kręciła nosem. Ja lubię takie kolory. Kiedyś zamiast oberżyny zrobiłam bakłażan. Chodziłam i świeciłam. Ale mnie się podobało.

Dziewczyny gdzie kupujecie farby i inne dodatki?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #161 : 27-11-2012, 15:11 »

Ja od kwietnia tylko w sklepie internetowym khadi.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #162 : 27-11-2012, 20:31 »

Sasima, ja farby kupuję na Allegro - od różnych sprzedawców. Jeśli farbowałaś włosy na brązowo i położysz na nie khadi czerwoną wyjdzie Ci bardzo ładny brąz z czerwonym połyskiem. Ostatnio tak robiłam i jestem bardzo zadowolona. Poza tym od kilku osób usłyszałam, że mam ładny kolor włosów. smile

W sobotę użyłam amli jako odżywki. Trzymałam na głowie ok. godziny i prawdę mówiąc szczególnej różnicy
po jej zmyciu nie zauważyłam. Spodziewałam się, że faktycznie będą śliskie i błyszczące, ale niestety.
Może za krótko trzymałam?
Jak sądzicie?

Zostawiłam jej sobie trochę, by dołożyć do farby przy kolejnym farbowaniu.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #163 : 27-11-2012, 22:54 »

Ja myślałam, żeby przy następnym farbowaniu dodać np. łyżkę czerwonej farby. Ale zobaczymy.

Amlę dodałam jak polecała Klara, przy farbowaniu. Skoro sprawdziła, to ja skorzystałam z porady. Dla mnie to super pomysł, bo włosy po farbowaniu łatwo rozczesałam, a i przy nakładaniu nie ma problemów.
Włosy mam błyszczące jak nigdy, więc działa. Moja córka od razu zauważyła. Nawet myślała, że mam mokre włosy, bo tak błyszczą. smile
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #164 : 28-11-2012, 09:21 »

W sobotę użyłam amli jako odżywki. Trzymałam na głowie ok. godziny i prawdę mówiąc szczególnej różnicy
po jej zmyciu nie zauważyłam. Spodziewałam się, że faktycznie będą śliskie i błyszczące, ale niestety.
Może za krótko trzymałam?
Jak sądzicie?

Mam podobne odczucia - szału nima...smile Jeszcze spróbuję zalać proszek amli gorącą wodą i odczekać aż zrobi się ciepła papka.
Zapisane

Aniela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #165 : 28-11-2012, 15:55 »

Klaro, no nie wiem, jaki byś Ty chciała mieć błysk na swoich włosach. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy przy spotkaniu z Tobą w niedzielę, to piękne, lśniące włosy...
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #166 : 28-11-2012, 17:35 »

Tak? Oj, to chyba mam problem ze wzrokiem. Ale skoro tak, to przestanę szaleć bo mogłabym zajść za daleko i zacząć świecić... msn-wink
Jednak, co by nie powiedzieć, to takie słowa są baardzo miłe. smile
Zapisane

Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #167 : 28-11-2012, 19:22 »

Ta farba khadi, którą opisujecie, naprawdę jest bezpieczna? Nie trzeba przedtem robić próbki na zgięciu łokcia, czy czasami nie uczula? Pytam, bo włosów nie farbowałam chyba z 6 lat, a teraz zrobiły się dosyć ładne po piciu krzemionki i kusi mnie, żeby zmienić kolor z siwego na inny.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 19:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #168 : 28-11-2012, 20:07 »

Może taki test warto zrobić. Ja nie robię. Hna z Venity mnie uczulała, bo bardzo swędziała mnie głowa nawet przy farbowaniu. Khadi pokryła siwe włosy, choć akurat teraz miałam niedawno farbowane odżywką koloryzującą, więc nie było dużo. Ale dlatego skusiłam się na nią, bo były same pozytywne opinie co do jakości i pokrycia siwych włosów.

Klaro, no to jak Ci amla miała pomóc na błyszczenie, skoro już błyszczysz? msn-wink
Ja mam siano, to dla mnie rewelacja. smile
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #169 : 13-12-2012, 20:01 »

Czy da się zapobiec zabarwianiu ubrań po zafarbowaniu włosów? Czy płuczecie czymś włosy po farbowaniu hną. nawet szyja mi się brudzi od hny na włosach, bo mam dość długie. Może na koniec ocet jabłkowy zatrzyma farbowanie? Macie z tym problem?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #170 : 13-12-2012, 22:21 »

Cytat
Czy da się zapobiec zabarwianiu ubrań po zafarbowaniu włosów?
Duży worek foliowy rozerwać, wsadzić w koło szyi pod bluzkę.
Cytat
szyja mi się brudzi
Posmaruj maścią z vit A lub kremem Nivea skórę przy włosach. Wtedy skóra nigdy się nie zafarbuje.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #171 : 14-12-2012, 07:58 »

Dzięki Kozaczek. smile
Chodziło mi o to, że już po zafarbowaniu suche włosy brudzą mi ubrania przez kilka dni. W sumie nie tylko ubrania, ale i szyję. Noszę na ogół jasne ubrania i wtedy są brudne. Teraz muszę nosić ciemnie, bo po kilku godzinach w pracy wyglądałabym jakbym przyszła brudna. Chodzi mi o to, jak sobie z tym radzicie? Ale kurtkę mam jasną i już się zabrudziła od zafarbowanych włosów.
Po farbowaniu wodą spłukiwana jest przeźroczysta, więc nie powinno farbować a jednak farbuje. zastanawiałam się czy ocet bylby dobry do ostatniego płukania, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo hna "dochodzi" na włosach kilka dni.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #172 : 14-12-2012, 19:43 »

Cytat
Noszę na ogół jasne ubrania i wtedy są brudne
Przez pierwsze dni po farbowaniu włosów noś ciemne ubrania.
Cytat
czy ocet bylby dobry do ostatniego płukania,
To dobry pomysł.
Zapisane
AngieM
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #173 : 23-12-2012, 19:32 »

Witam wszystkie gorąco smile.

Ja farbuję swoje włosy henną Khadi z Amli i Jatrophi. Otóż... Nie zadowala mnie efekt: jasno-rude lekko czerwone włosy, wiem dopiero niedawno się dowiedziałam na ten temat więcej, że na jasnych włosach będzie taki rudy odcień :< (mój kolor to taki "mysi blond").
Zależy mi na intensywniejszej i ciemniejszej czerwieni, w tym celu dodawałam cytrynę, trzymałam przez całą noc w ciepłym miejscu, ale kolor dużo się nie zmienił. Teraz już sama nie wiem czy ta cytryna w ogóle coś daje... Słyszałyście może coś o dodawaniu do mieszanki sproszkowanej papryki? Podobno nadaje włosom czerwone refleksy, ale wydaję mi się, że to tylko chwilowe.
Więc, zastanawiam się na pomieszaniu dwóch kolorów (przeczytałam z tego wątku, że nie ma co do tego przeciwwskazań :p); hennę z Amlą i ciemny brąz (a może jasny? ale wydaję mi się, że znów kolor by był rudawy za bardzo). Jak myślicie wyjdzie mi ładny brąz pomieszany z czerwienią (który kolor by wtedy dominował) na moim mysim blondzie (teraz rudym kolorze włączając odrosty)?

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, ale mam tyle pytań, a nigdzie nie mogę znaleźć jasnych odpowiedzi Smutny Żywię nadzieję, że mi coś doradzicie, bo z tego co czytam macie dużo wiedzy na temat hennowania.
Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi smile.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Aranjni
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #174 : 09-02-2013, 12:03 »

Witam. Mam włosy dawno temu rozjaśnione, obecnie z czystą czerwoną henną, robioną miesiąc temu. Niestety odrost ma 6 cm i bardzo go widać. Chciałabym zafarbować teraz włosy farbą Colour&Soin 10N. Miałyście jakieś doświadczenia z farbą rozjaśniającą kładzioną na hennę (taką 100% lawsonia)?
Rozjaśni się?

Bo wiem z doświadczenia, że rozjaśnianie na farby z domieszką indygo daje zieleń. ;]
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Aranjni
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #175 : 09-02-2013, 12:04 »

AngieM, a próbowalaś czystej henny?
Zapisane
AngieM
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #176 : 25-02-2013, 21:38 »

Czysta henna byłaby za ruda.
No, ale właśnie pofarbowałam włosy A&J (80g) z ciemnym brązem (30g), z tym że A&J zostawiłam na noc z sokiem z cytryny, a rano dosypałam brązu i wymieszałam. Otóż w moim kolorze włosów nic się nie zmieniło, brąz nic nie dał Smutny. Jak myślicie może za mało go dodałam? A może też powinnam go zostawić na noc?
Teraz się zastanawiam czy by nie zrobić farbowania na odwrót z resztek farby, które mi zostały (A&J 30g i ciemny brąz 80g), ale boję się, że wtedy brąz kompletnie zdominuje moje włosy i kółko będzie się zataczać...
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 23:02 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #177 : 25-02-2013, 21:46 »

AngieM - zobacz jakie cudne włosy:
- http://klara27-klara.blogspot.dk/2013/02/barwy-wosa-henna.html
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!