Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grypa, przeziębnie, rotawirus bez lekarstw... jako cel do regeneracji uszkodzeń  (Przeczytany 234534 razy)
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #200 : 04-02-2009, 19:13 »

Aa, no to niedobrze, ale czy ropny katar to jest dobry objaw? Nie wiem czy mam sie cieszyc właśnie...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #201 : 04-02-2009, 19:15 »

Cytat
I czy w związku z tym to dobrze świadczy czy źle?
Oj, naiwne pytanie. Odpowiem też pytaniem: - Czy lepiej, żeby ta ropna wydzielina zalegała w kanałach słuchowych?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #202 : 04-02-2009, 19:18 »

No nie, wiem że lepiej żeby wyszła, tylko ja nie miałam dawno takiego koloru kataru i myślę że chyba ta grypa to mnie mocno przyszpiliła. Abstrahując już od tego czy to dobrze czy źle, bo i tak wiem że lepiej zapadac na infekcje i sie oczyszczac niż po paru latach dowiedziec sie że sie ma nowotwór np, albo inny problem który znaczy coś gorszego.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #203 : 05-02-2009, 08:58 »

Cytat
Czy lepiej, żeby ta ropna wydzielina zalegała w kanałach słuchowych?
Tak jak pisze Mistrz, za wcześnie wstałam i atakuje mi owe kanały. Pobolewa i swędzi prawe ucho a jak czyszczę nos to czuję że katar pochodzi stamtąd Smutny Ratuję się inhalacjami z soli, bo już nie wiem co robić..
pozdrawiam
wera
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #204 : 05-02-2009, 09:10 »

Mistrz pisał że inhalacje nie są dobre. Lepsza parówka z szałwii podobno, ale ktoś też pisał że mu nie pomaga, więc sama widzisz- jednemu pomoże, drugiemu nie, każdy jest indywidualnoscią smile
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #205 : 05-02-2009, 09:32 »

Julia, a sama cokolwiek robiłaś z zaleceń forumowiczów?
Bo mam wrażenie, że nie (parówka jest lepsza PODOBNO), czy się mylę  blink?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #206 : 05-02-2009, 09:42 »

Czemu mnie atakujesz? Ja tylko poleciłam, a kwestia czy wera coś z tym zrobi czy nie to jest jej prywatna sprawa, podobnie jak moja czy korzystam z tych rad czy nie. Zapytac zawsze wolno a do nas należy wybór z czego chcemy skorzystac, chyba jest wolny kraj, nie?
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #207 : 05-02-2009, 09:43 »

Ja robiłam parówkę i po było tak jak przed.  confused Ale ja nie mam kataru, ani zapchanego nosa, tylko bolą mnie zatoki, ucho i głowa. Wzięłam ibuprom zatoki, bo już miałam dość tego bólu. Dalej nic nie schodzi, ale mniej boli.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #208 : 05-02-2009, 10:02 »

Julia, wybacz, ale dzieje się z Tobą rzeczywiście coś niedobrego  Smutny.
Naprawdę Ci współczuję, bo wiem, co to znaczy mieć problem z uszami, ale jeśli nie chcesz korzystać z rad forumowiczów, to po co zaśmiecasz forum pytaniami?
Czy ktoś zauważył, że ATAKUJĘ Julię  blink???

Lady, a położyłaś się po parówce od razu do łóżka chociaż na 15-20 min.? Głowa jest wtedy spocona, rozgrzana i nie wolno chodzić nawet po mieszkaniu. Próbowałaś kłaść na zatoki i uszko  smile płócienny woreczek z nagrzaną solą? Wtedy obowiązuje bezwzględna kwarantanna łóżkowa.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #209 : 05-02-2009, 10:07 »

Kłaść się nie kładłam, ale siedziałam spokojnie zawinięta w szal. Zresztą cały czas chodzę okutana w szal.  msn-wink
Ten katar to jakby mi się skończył, tylko ból pozostał. Kiedyś miałam z tej strony zapalenie ucha leczone antybiotykami. Może tam coś ma chęć się oczyszczać tylko drogi nie może znaleźć.  confused
Zapisane

pozdrawiam Ania
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #210 : 05-02-2009, 10:18 »

Alocit zakropić do uszka, woreczek z nagrzaną solą i łóżko - polecam  thumbsup!!!
« Ostatnia zmiana: 05-02-2009, 10:23 wysłane przez Chamomillka » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #211 : 05-02-2009, 10:22 »

Korzystam z rad, tylko nie z wszystkich, po prostu wybieram sobie z których chce skorzystac. To chyba nie jest nic złego? Po prostu myślę własnym rozumem i oceniam co chcę wypróbowac.
Eh...Lady, ja miałam tyle razy leczone ucho antybiotykami że szkoda gadac Smutny. Teraz mnie też naciskają żebym wzięła antybiotyk chociaż domiejscowo, a ja nic tylko czekam i nikt mnie w domu nie rozumie. To nie jest fajne, ale jak to jest w życiu, wiemy wszyscy.
Nie wiem czy te zastosowane antybiotyki jakoś bardzo uszkodziły ucho. Jedyne co możesz teraz robic to już ich więcej nie brac, ale czasem jest taka sytuacja że sie człowiek boi. Każdy "niebiosłoński" by w mojej sytuacji np. wziął już dawno, a ja idę w zaparte...sama robię na sobie doświadczenia, jeśli będę miała trwałe uszkodzenie słuchu to będę sama sobie winna,ale jak inaczej mam sprawdzic czy ten antybiotyk rzeczywiście był potrzebny? Jeśli to jest wirusowe to i tak nie pomoże!
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #212 : 05-02-2009, 10:30 »

U mnie jest na pewno wirusowe, bo miałam badanie Salvia i wyszły mi wirusy paragrypy. To grypa, która w obrazie klinicznym wygląda jak przeziębienie i wiele osób ma nawroty. Jest niby dobrze, wystarczy wyjść z domu i znowu choroba. Mistrz zaleca antybiotyki na zapalenie ucha, ale to nie wiadomo czy jest oczyszczanie, czy nowa infekcja. Mnie tak mocno nie boli, ale nie mogę nic robić i nie robię.  msn-wink Tylko jedzonko i to wszystko. Oszczędzam się jak mogę, wiem że zapalenie ucha jest bardzo bolesne, jak cię teraz mniej boli to może nie trzeba antybiotyku. Jeśli możesz to najlepiej do łóżka się zapakuj.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #213 : 05-02-2009, 16:22 »

Właśnie ja nie mam kataru i nie mogę go wywołać. A w nocy jak śpię to oddycham buzią. Widocznie mi tam zalega.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #214 : 05-02-2009, 18:29 »

Gubię z tymi właściwościami szałwii. Płukać ust nie można, bo sciąga i przez to trudniej się ranom wyropieć, ale przy parówce wzmaga to ropienie?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #215 : 05-02-2009, 18:50 »

No i ta chrypka, czasem głos tracę jak mówię Smutny
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #216 : 08-02-2009, 10:13 »

Posty o zatkanych uszach wydzieliłem do nowego wątku --> http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5568.0
Zapisane

Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #217 : 08-02-2009, 12:56 »

Dopadła mnie pierwszy raz w życiu grypa. dwa tygodnie temu wyjechałam z dziećmi na ferie w moje ukochane Bieszczady. Znajomy do którego pojechaliśmy był chory na grypę. Po 3 dniach zaczęło się: dreszcze, bóle w miejscach, które kiedyś mi dokuczały: bark, kolano biodro i dziwne bóle śledziona - trzustka? Następnego dnia gorączka 38,6 trwająca przez 2 dni. Niemoc taka,że nie miałam siły na nic. Wyobrażacie sobie, co ja przeżyłam nie u siebie w domu, mając dzieci pod opieką.Tak przechorowałam cały tydzień nie biorąc żadnych leków, choć mnie korciło ze względu na nietypową sytuację. Do tego dołączył się dudniący kaszel i katar.Po powrocie do domu zaległam spokojnie w łóżku dalej bez sił.Tak przeleżałam kolejny tydzień. Właściwie dopiero od wczoraj czuję się na tyle dobrze, że wyszłam na spacer bo była piękna pogoda. W dalszym ciągu męczy mnie mokry kaszel i katar, ale bezbarwny, czyli nie bakteryjny. Zastanawiam się jak jeszcze dlugo?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Mag
« Odpowiedz #218 : 08-02-2009, 19:07 »

Witaj Lucy!
U mnie infekcja trwała 2 tygodnie. Objawy podobne jak u Ciebie. Szczególnie dała mi sie we znaki ta niemoc oraz ucisk w klatce piersiowej. Teraz mam jeszcze katar. Schodzi kilka razy w dzień w różnych kolorach, ale nic nie biorę. Pierwszy raz w życiu świadomie zrezygnowałam z tabletek. Nie muszę chyba dodawać, że rodzina była co najmniej zdziwiona wacko
W przyszłym tygodniu zamierzam zastosować mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe.

Trzymaj się! To pewnie już niedługo przejdzie smile
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #219 : 08-02-2009, 19:21 »

Mi niby przeszło wszystko, ale nie mam siły na nic...  crybaby Ledwo chodzę i mam jakby zawroty głowy. W internecie wyczytałam, że osłabienie po grypie może utrzymywać się do 6 tygodni.  eek

Niestety nie wiem czy to od grypy, czy zbieg okoliczności, ale mam objawy niedoboru magnezu. Skoczyło mi ciśnienie i pojawiła się arytmia, a już tak długo dawałam sobie radę bez suplementacji. Mam też słaby apetyt. Włączyłam więc suplementację i czuję się nieco lepiej.

Nie wiem czy moje osłabienie może być skutkiem niedoboru magnezu? Czy stres spowodowany niemocą wyczerpał magnez z organizmu? Mistrzu pomóż.  notworthy
Zapisane

pozdrawiam Ania
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!