Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy rozcieńczenie Nefroseptu będzie wielkim grzechem?  (Przeczytany 10388 razy)
blotka
« : 11-04-2008, 19:42 »

Ponieważ użeram się z nerkami (kamica) i nawracającymi zakażeniami układu moczowego, postanowiłam wdrożyć nefrosept. I przyznam uczciwie, że nie mogę znieść jego smaku, czuję, że te 10 ml przepala mi wnętrzności, a potem jeszcze mi niedobrze. Pomyślałam, że - ponieważ w ulotce stoi, że należy popijać dużą ilością wody, co czynię - może można te 10 ml nefroseptu rozcieńczyć w szklance wody? Czy będzie to równoznaczne z osłabieniem działania nefroseptu? Nie ukrywam, że dla mnie ten zajzajer rozpuszczony w wodzie będzie strawniejszy.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #1 : 11-04-2008, 20:08 »

Witam Blotko
A czy nie lepiej wypic tylko te 10 ml "zajzajeru" a potem popic woda, sokiem czy herbata owocowa, po ktorej wroci smak?Po co paprac cala szklanke napoju?
Zapisane
blotka
« Odpowiedz #2 : 12-04-2008, 07:41 »

fiona50 rozcieńczone tak nie gryzie smile te 10 ml urasta do rozmiarów Niagary, pali mnie przewód pokarmowy (a nic złego się w nim nie dzieje, miałam gastroskopię), oczy mi prawie na wierzch wychodzą
popijam wodą z sokiem, jasne, ale i tak mi źle
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #3 : 12-04-2008, 08:15 »

Jeśli musisz mieć pozwolenie  msn-wink  , to proszę: możesz wlać łyżkę Nefroseptu do dwóch łyżek zimnej wody, wypić, a następnie popić płynem - wodą z sokiem? a jakiż to sok :???: . Trochę samodzielności, blotko, nie musisz się męczyć, ale ani słodzonych soków ani z kartonika nie polecamy do stałego stosowania. Nefrosept rzeczywiście jest jedynym znanym mi preparatem o działaniu bakteriostatycznym na układ moczowy, przy którym kamica nie stanowi przeciwwskazania. Warto zadbać o to, by mocz nie był zbytnio zakwaszony (mocz zwykle ma odczyn kwaśny) - wtedy działanie leku jest skuteczne. Ale to osobny temat.
Zapisane
Franka
« Odpowiedz #4 : 12-04-2008, 08:41 »

Nie martw się Blotko,  ponoć za 10 razem już wypijesz ze smakiem  msn-wink
Ale zawsze możesz zastąpić nefrosept naparem proponowanym przez Mistrza:
3 łyżki stołowe kwiatu wrzosu
po 1 łyżce: ziela mącznicy lekarskiej, liści melisy, ziela fiołka trójbarwnego, kwiatu jasnoty białej.
Parzenie ziół jest, co prawda, bardziej kłopotliwe, ale efekt nie gorszy. Doświadczam tego na sobie.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #5 : 13-04-2008, 21:43 »

Grażynko, a jak powiązać podejście odnośnie pH moczu przy używaniu nefroseptu z zaletami soku żurawinowego (obniża pH) - oba preparaty jakby wzajemnie się wykluczały?
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #6 : 14-04-2008, 08:12 »

Nie mam pojęcia - a ktoś zaleca równoczesne picie Nefroseptu i soku żurawinowego (jeśli tak, to podaj adres)? Jeśli stosowałabym żurawinę, to w przerwach między kuracjami Nefroseptem.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #7 : 14-04-2008, 13:54 »

Tak właśnie myślałem, dzięki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!