Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kwiat wrzosu  (Przeczytany 44930 razy)
Mama Miłoszka
« : 14-04-2008, 21:39 »

Mistrzu, popijam ostatnio napar z kwiatów wrzosu, aby wspomóc moją oczyszczającą się skórę, wczoraj mój mały synek [19 miesięcy] posmakował ode mnie naparu i chciał jeszcze. Czy mogę mu taki napar podawać do picia? Jego skóra też wiele przeszła. Jeśli tak, to w jakich ilościach na dzień i przez jaki okres czasu?
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #1 : 15-04-2008, 07:25 »

Twój synek wie co dobre  smile
A wszystkiego o ziołach możesz dowiedzieć się tu - http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia4.htm

Napar z wrzosu: 2 łyżki ziela lub kwiatów zalać 200-400 ml wrzącej wody; odstawić na 30 minut; przecedzić. Pić kilka razy dz. po 150-200 ml. Niemowlętom można podawać 20-50 ml naparu (bardzo korzystnie wpływa na przewód pokarmowy u niemowląt, ponadto uspokaja je). Wrzos jest miły w zapachu i smaku, można nim zastąpić herbatę.

O dawkowaniu i okresie zażywania jest tu - http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia2.htm

Dawki zamieszczone w tabelach Farmakopei Polskiej, czyli Urzędowego Spisu Leków są określone w stosunku do dorosłego mężczyzny w średnim wieku, wagi 70 kg, przy podaniu doustnym leku. Dzieciom do 1 roku -zapisujemy taką część dawki dla dorosłego, jaką część stanowi jego waga w stosunku do wagi dorosłego (70 kg). Obliczamy to według wzoru:
d= D × masa dziecka/70
gdzie:
d - dawka dla dziecka
D - dawka dla dorosłego
/ - kreska ułamkowa (dzielone)
× - razy
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 15-04-2008, 11:16 »

Jednak lepiej jest zaparzać kwiat wrzosu przez 6 godzin w termosie, gdyż wówczas można zeń wydobyć bardzo dobrze przyswajalne krzemionki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #3 : 15-04-2008, 12:08 »

Czy można zastosować u dziecka (12 lat) mieszankę ziołową na oczyszczenie dróg oddechowych polecaną przez Pana i czy musi być też stosowana przez 6 tygodni?
Córka była przeziębiona, a zawsze po takiej chorobie zostaje jej suchy kaszel, szczególnie rano i wieczorem.
Dodam, że MO zażywa od 2 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 10-07-2016, 23:48 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 15-04-2008, 15:29 »

Ma to sens po pół roku stosowania MO.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mama Miłoszka
« Odpowiedz #5 : 16-04-2008, 11:06 »

To jeszcze dopytam, czy z kwiatem wrzosu jest podobnie jak ze skrzypem, czyli też należy wtedy uzupełnić witaminę z grupy B ?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 16-04-2008, 11:17 »

Cytat od: Mama Miłoszka
To jeszcze dopytam, czy z kwiatem wrzosu jest podobnie jak ze skrzypem, czyli też należy wtedy uzupełnić witaminę z grupy B ?
Nie, zwłaszcza teraz, gdy natura zaczyna kipieć witaminami i minerałami, niczego nie należy uzupełniać. Polecam pokrzywę i mniszka lekarskiego. Prosty sposób na jajecznicę dla dziecka, i nie tylko: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3680
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 12:06 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mama Miłoszka
« Odpowiedz #7 : 16-04-2008, 11:24 »

Wielkie dzięki Mistrzu, pokrzywę lubimy baaardzo, niestety na jajecznicę maluszek musi jeszcze troszkę poczekać, gdyż nadal jeszcze źle reaguje na białko jaja [przymierzam się do przepiórczych ale jakoś mam stracha]
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 16-04-2008, 11:32 »

Pokrzywa jako surówka jest oczywiście zdrowsza od smażonej. Gdzieś opisywałem sposób jej wykonania. Jadam ją codziennie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grzegorz
« Odpowiedz #9 : 28-08-2008, 17:19 »

Mistrzu, nie mogę sobie przypomnieć, gdzie była podawana dzienna dawka kwiatu wrzosu do zaparzania w termosie (w celu otrzymania krzemionki), proszę o przypomnienie.
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Skąd: Poznań
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #10 : 28-08-2008, 18:25 »

5 czubatych łyżek na litr wody - parzyć 6 godzin w termosie smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2232#16815
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #11 : 27-10-2011, 12:58 »

Aktualnie piję pierwszą turę mieszanki oczyszczającej drogi moczowe, w której oczywiście jest kwiat wrzosu - źródło krzemionki. Chcąc pozytywnie wpłynąć na stan moich marnych włosów, a raczej mchu, który pozostał mi na głowie, zastanawiam się czy przez najbliższe 3 tygodnie przerwy w piciu mieszanki nie pić naparu z samego kwiatu wrzosu.
O ile dobrze pamiętam to na forum jest napisane, że nadmiar krzemionki wydalany jest wraz z moczem. Niestety nie wiem, czy mimo tego nie zrobię sobie jakiejś krzywdy ciągłym piciem kwiatu wrzosu? Bardzo proszę o poradę.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 27-10-2011, 15:10 »

Aktualnie piję pierwszą turę mieszanki oczyszczającej drogi moczowe, w której oczywiście jest kwiat wrzosu - źródło krzemionki. Chcąc pozytywnie wpłynąć na stan moich marnych włosów, a raczej mchu, który pozostał mi na głowie, zastanawiam się czy przez najbliższe 3 tygodnie przerwy w piciu mieszanki nie pić naparu z samego kwiatu wrzosu.
O ile dobrze pamiętam to na forum jest napisane, że nadmiar krzemionki wydalany jest wraz z moczem. Niestety nie wiem, czy mimo tego nie zrobię sobie jakiejś krzywdy ciągłym piciem kwiatu wrzosu? Bardzo proszę o poradę.
Może być tak, że mech zamieni się we wrzosowisko a Ty staniesz się Arkadiusem trychologii smile.

Pij przez 3 miesiące herbatki z wrzosu potem zrób  miesięczną przerwę. Napisz, gdy zobaczysz jakieś efekty.
Zapisane

Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #13 : 27-10-2011, 16:53 »

Aż tak na "kudłach" mi nie zależy, ale fajnie by było mieć w miarę regularny zarys czupryny. Pewnie mam rozregulowane hormony bo na ciele włosów jest zdecydowanie za dużo. Spróbuję z tymi herbatkami może pomoże też na pajączki na nogach.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #14 : 27-10-2011, 20:45 »

Możesz też wybrać inną opcję: Podczas tej przerwy trzytygodniowej - pij herbatki ze skrzypu polnego. Natomiast przez 6 tygodni - napar z wrzosu w mieszance ziołowej na drogi moczowe, i to styknie z tą krzemionką. Ponadto, picie owej mieszanki będzie trwało co najmniej przez rok, nawet jeśli wcześniej zauważysz jakąś namacalną poprawę.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 20:48 wysłane przez Zibi » Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #15 : 27-10-2011, 21:33 »

Ile łyżek skrzypu należy zużyć do odwarów na cały dzień?
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 23:19 wysłane przez Stamar » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #16 : 28-10-2011, 14:33 »

Wywar ze skrzypu i pokrzywy: Pół łyżki skrzypu i pół łyżki pokrzywy - zalewamy 2 szklankami wody. Gotujemy na małym ogniu aż zostanie połowa zawartości naczynia. Pijemy 2 razy dziennie po pół szklanki wywaru.

Pozysk krzemionki masz też z picia KB. Krzem występuje w łuskach ziaren oraz w skórce jabłek, gruszek, winogron, agrestu - użytych (nieobranych) do KB. W KB warzywnych - krzem występuje w marchwi, buraczkach, pietruszce.

Ja wybrałbym I opcję (picie mieszanki ziołowej na drogi moczowe - w systemie 6/3) plus ewentualne zwiększenie picia KB (owocowe i warzywne) - do trzech dziennie (w przerwach trzytygodniowych). I to by mi wystarczyło.

Sugeruję Ci w ten sposób, aby Cię ewentualnie przestrzec przed zakusami korzystania z metod medycyny naturalnej (suplementacja: analiza pierwiastkowa włosów, czy biochemia krwi - odnośnie utraty witaminy B1; badania ciężaru kału - odnośnie strat wapnia; itd.). Jeszcze wczoraj u Ciebie taką tendencyjność (częściowe myślenie pacjenta) wyczuwałem...
   Na rysunku Andrzeja Mleczki, błazen mówi do króla: - Kaziu, zastałeś Polskę drewnianą i ja cię proszę, ty już nic więcej nie kombinuj!
 


Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #17 : 28-10-2011, 17:37 »

Dziękuję za odpowiedź. Nie, nie, nic z tych pacjenckich myśli już od dawna się nie pojawia. Chciałem tylko wiedzieć czy krzywdy sobie nie zrobię zbyt długim piciem wywaru ze skrzypu polnego. Żadna suplementacja ani badania nie wchodzą w grę.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2011, 17:43 wysłane przez Stamar » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #18 : 11-07-2014, 21:05 »

Okazuje się, że napar z kwiatu wrzosu może sprawdzać się w roli afrodyzjaku u kobiet. Kilka kobiet, którym sugerowałem picie kwiatu wrzosu w celu poprawy kondycji dróg moczowych i/lub stanu włosów, paznokci wspomniało o skutku ubocznym w postaci zwiększonego libido. Niektóre z nich wspominały nawet, że musiały odstawić herbatkę z kwiatu wrzosu, bo np. akurat małżonek był za granicą i był to dla nich nawet kłopotliwy skutek uboczny.

Możliwe, że napar z kwiatu wrzosu może wzmagać libido, ale raczej u kobiet. Mężczyźni z którymi rozmawiałem na temat picia tego naparu nie zauważyli takiego efektu.
« Ostatnia zmiana: 12-07-2014, 03:04 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Greyhound
« Odpowiedz #19 : 12-07-2014, 08:07 »

Okazuje się, że napar z kwiatu wrzosu może sprawdzać się w roli afrodyzjaku u kobiet. Kilka kobiet, którym sugerowałem picie kwiatu wrzosu w celu poprawy kondycji dróg moczowych i/lub stanu włosów, paznokci wspomniało o skutku ubocznym w postaci zwiększonego libido. Niektóre z nich wspominały nawet, że musiały odstawić herbatkę z kwiatu wrzosu, bo np. akurat małżonek był za granicą i był to dla nich nawet kłopotliwy skutek uboczny.

Możliwe, że napar z kwiatu wrzosu może wzmagać libido, ale raczej u kobiet. Mężczyźni z którymi rozmawiałem na temat picia tego naparu nie zauważyli takiego efektu.

A to dość ciekawa informacja. Z opisu wynika że kwiat wrzosu działa stymulująco na mięsień Kegla. Teoretycznie powinien więc działać tak samo na mężczyzn. Zapewne decydującą rolę odgrywają żeńskie hormony płciowe, które albo wchodzą w interakcję ze związkami czynnymi z wrzosu albo związki te stymulują wzrost poziomu estrogenów.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!