Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witaminy z grupy B  (Przeczytany 10634 razy)
Lunes
« : 16-04-2008, 09:01 »

Chciałam się zapytać, jaki będzie najlepszy preparat z witaminami z grupy B? Czy ktoś może wie, jaki polecają eksperci?
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:12 wysłane przez Solan » Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 16-04-2008, 11:34 »

   Drożdże piwne, jeśli nie masz alergii na białko drożdży. Jeśli dostarczysz błonnika np. z warzyw, czy koktajlu błonnikowego, to organizm w jelicie wyprodukuje Ci całą masę wszystkich witamin, oprócz witaminy C, a witaminę C - dostarczysz z owoców i warzyw.
   Aby organizm mógł przyswoić błonnik, należy pić MO, która będzie oczyszczać organizm z toksyn, m.in. zalegających w postaci śluzu, czy złogów na jelitach. Natomiast „suplemntowanie” organizmu witaminami  z grupy B - musi być mocno uzasadnione i rozumne.
   Aby to zrozumieć odsyłam Cię do przeczytania postów n/t."Suplementy".

Dodano

A ponadto ostatni post Mistrza w wątku: "Kwiat wrzosu".
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3670
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 12:05 wysłane przez Gloria » Zapisane
Lunes
« Odpowiedz #2 : 16-04-2008, 21:04 »

Oczywiście piję MO od miesiąca i również koktajle z błonnikiem, z tym że zajady na moich ustach stały się już tak duże, że musiałam czymś się wspomóc, zaczęłam pić drożdże, ale nadal nie jest idealnie. Ekspert polecił suplementy, więc dlatego chciałam się zapytać jakie, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie jest rozwiąząnie i nie wyleczy prawdziwej przyczyny. Dziękuję za polecenie tych postów.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Lunes
« Odpowiedz #3 : 17-04-2008, 12:57 »

Grzybice ogólnoukładową to mam z pewnością świadczą o tym nie tylko zajady ale cała masa innych symptomówi całe szczęście że wpadły mi w  ręce ksiażki Pana Słoneckiego i Pana Janusa bo do dziś nie znalazłabym przyczyny moich chorób. Od jutra zaczynam wspomaganie detoxem i  z tego co wyczytałam na forum trzeba przyjmować przed jedzeniem, tylko zastanawiam sie na ile przed czy zaraz przed czy na pół godziny, chyba że to bez znaczenia ale wolę się upewnić.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 17-04-2008, 14:52 »

Doraźnie na zajady należy smarować je kilka razy dziennie maścią ochronną z witaminą A.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi
« Odpowiedz #5 : 17-04-2008, 17:09 »

Cytat od: Lunes
Od jutra zaczynam wspomaganie Detoxem i z tego co wyczytałam na forum, trzeba przyjmować przed jedzeniem, tylko zastanawiam się, na ile przed - czy zaraz przed, czy na pół godziny. Chyba że to bez znaczenia, ale wolę się upewnić.
Jak na pusty żołądek, to ok. pół godz. przed jedzeniem, a jak po jedzeniu, to co najmniej  30-40 min., albo najbezpieczniej 1 h. Jeśli masz dolegliwości żołądkowo-jelitowe po zażyciu Detoxu na pusty żołądek, to zażywaj go po jedzeniu.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:14 wysłane przez Solan » Zapisane
Lunes
« Odpowiedz #6 : 17-04-2008, 20:08 »

Rozumiem, jutro się przekonam, czy mam jakieś dolegliwości żołądkowe, mam nadzieję, że nic takiego nie wystąpi, maść z witaminką A również wypróbuję. Chciałam jeszcze zapytać o zakup Detoxu. Zamówiłam Detox przez internet od bezpośredniego dystrybutora, co kosztowało łącznie 80 zł. Widziałam również aukcje na Allegro, gdzie Detox kosztuje ok. 56 zł, ale zastanawiam się, czy w takiej cenie to nie jest produkt felerny. Czy ktoś kupował przez Allegro?
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:15 wysłane przez Solan » Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #7 : 19-06-2008, 15:53 »

Morfologia wykazała u mnie braki witaminy B12 (mimo że spożywam dużo mięsa...).
Lekarz (rodzinny) przepisał mi Vegevit i ac. folicic.
Tabletki Vegevit zawierają drożdże piwne - nie wiem, czy to nie będzie przeszkadzać w leczeniu candidy.
Jakieś doświadczenia z preparatem Vegevit?
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:16 wysłane przez Solan » Zapisane
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #8 : 20-06-2008, 06:38 »

Cytat od: rdktour
Morfologia wykazała u mnie braki witaminy B12 (mimo że spożywam dużo mięsa...).
A co jeszcze spożywasz? msn-wink Może jakiś preparat Ci tę witaminę wypłukuje (np. skrzyp wypłukuje witaminy z grupy B)...?
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:17 wysłane przez Solan » Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
Grażyna
« Odpowiedz #9 : 20-06-2008, 07:39 »

Cytat od: rdktour
braki witaminy B12 (mimo że spożywam dużo mięsa...)
Wiki:
Cytat
Witamina B12 występuje wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak wątroba, nerki i serce, a także chudym mięsie, rybach, skorupiakach, serach i jajach. Wbrew wcześniejszym poglądom, glony nie zawierają witaminy B12, tylko jej analog strukturalny. Jest to o tyle niebezpieczne, ponieważ w przypadku człowieka ów związek jest nieprzyswajalny, dodatkowo, zmniejsza wchłanianie właściwej witaminy.
Ze strony http://www.resmedica.pl/zdart5996.html
Cytat
Najbardziej znanym skutkiem niedoboru witaminy B12 jest oczywiście niedokrwistość. Wynika nie tylko z niedostatecznego dostarczania tej witaminy w pożywieniu, ale - z zaburzeń w funkcjonowaniu układu pokarmowego, który nie wytwarza odpowiedniej ilości kwasu żołądkowego umożliwiającego wchłanianie witaminy B12. (...) Ostatnio pojawiły się doniesienia o obecności tej witaminy w bardzo małych ilościach w grochu i innych roślinach strączkowych oraz w siewkach zbóż.
Nie muszę chyba dodawać, że zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego najlepiej zlikwiduje konsekwentne stosowanie MO, można by także spróbować koktajlu błonnikowego. U człowieka B12 powstaje w symbiozie z bakteriami układu pokarmowego, a więc w jelicie grubym.
Cytat
Witamina B12 wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowe, a także neuroprzekaźników nerwowych, które ułatwiają przepływ informacji między komórkami.
Nie można więc lekceważyć tego sygnału. Trzeba też wiedzieć, że obecny niedobór B12 ma swoje źródło w stanie organizmu sprzed kilku lat.
Cytat
objawy jej niedoboru można zauważyć po 1-6 latach.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:17 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!