Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedobór żelaza po porodzie  (Przeczytany 10931 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 23-04-2008, 09:15 »

Mistrzu, czytałam na forum posty o anemii. Natomiast mam pytanie, które dotyczy moich doświadczeń z anemią.
Kiedy urodziłam Syna, wypuszczono mnie ze szpitala w stanie, jako to określiła pani dochtór w przychodni, "galopującej anemii". Dała mi jakieś super wchłaniające się żelazo, po którym i ja, i Synek mieliśmy okropne objawy ze strony układu wydalniczego, a ja nadal chodziłam na rzęsach i miałam zawroty głowy oraz mdłości, jakich nigdy nie doświadczyłam. Pisałam kiedyś, że pomagała mi pani bioenergoterapeutka spod Kalisza. Tak więc w chwili rozpaczy zadzwoniłam do Niej i oto zalecenie:
Przez tydzień na czczo żółtko wiejskiego jajka z cukrem. Potem zrobić badania. Jeśli poziom żelaza się nie podniesie, to przerwa tygodniowa i znów kolejny tydzień tej kuracji.

Ja jadłam to żółtko tylko przez tydzień, a wyniki jakie miałam o mało nie wystrzeliły dochtórki z przychodni w kosmos.
Czytam, uczę się, ale nie mogę jednoznacznie dowiedzieć się w czym sukces.
Uprzejmie proszę o odpowiedź. smile
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 12:36 wysłane przez Solan » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 23-04-2008, 10:32 »

Trudno jednoznacznie określić przyczynę takiego sukcesu, ale poszukałbym ją raczej we wchłanianiu żelaza, które jest niezwykle toksyczne dla organizmu. Z tego powodu ilość żelaza w organizmie jest ściśle "reglamentowana" i w normalnych warunkach organizm nie wchłania go tyle, ile jest w pożywieniu, lecz w postaci kompleksów z białkami wydzielanymi przez ścianę żołądka, zwanymi faktorami (pośrednikami), zaś ilość wydzielanych faktorów zależy od deficytu żelaza w organizmie. Zresztą wiele innych minerałów i witamin jest wchłanianych w ten sposób. W tej sytuacji problemy gastryczne mają zasadniczy wpływ na wchłanianie i być może żółtko jaj z cukrem pite na czczo ma jakiś wpływ na poprawę czy też normalizację wydzielania przez komórki okładzinowe żołądka faktorów wchłaniania żelaza, zwanych nie bez powodu czynnikiem wewnętrznym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 23-04-2008, 10:42 »

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. smile
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 12:37 wysłane przez Solan » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #3 : 24-04-2008, 18:54 »

Ja bym do wypowiedzi Mistrza dorzucił jeszcze to, że po porodzie przestałaś krwawić zapewne i organizm dość szybko się zregenerował. W normalnych warunkach raczej się nie poleca łączenia żółtka z cukrem. Ta pani Ci tak zaleciła, żeby Ci było smaczniej, bo chyba ucierałaś na krem to żółtko z cukrem? Ja uwielbiałem takie jedzonko, a teraz pewnie żółtko, albo dwa położyłbym na tatara.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 12:38 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!