Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 05:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wypadanie włosów  (Przeczytany 20993 razy)
ewel
« : 23-04-2008, 20:09 »

Witam serdecznie i prosze o rade. MO stosuje od dwoch miesiecy, a od okolo dwoch tygodni wypadaja mi w ogromnych ilosciach wlosy. jestem po lekturze ksiazek Mistrza i dr Janusa. Przegladalam rowniez posty. Ale nie potrafie znalezc jednoznacznej odpowiedzi czy to w skutek picia MO, czy moze wynik nalozenia farby u fryzjera przed dwoma tygodniami. Dodam tylko, ze wlosow mam raczej malo, bo w zyciu juz kilkakrotnie mialam etapy silnego wypadania. Czy przerwac na kilka dni picie MO?. A do tego wszystkiego swedzi mnie sora glowy(nigdy wczesniej nic takiego nie odczuwalam).
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #1 : 23-04-2008, 20:52 »

Ewel polecam stronkę twórczego Lacky, chociaż "odgrażałam" się publicznie na forum, że zrobię tą maść, to jeszcze jest to przede mną  
http://mikstura.kei.pl/forum/3711.htm

Dodano

Jeszcze sobie możesz to poczytać, ale rozmowy były przed maścią Lackiego
http://mikstura.kei.pl/forum/1092.htm
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #2 : 23-04-2008, 23:54 »

Cytat od: "ewel"
 a od okolo dwoch tygodni wypadaja mi w ogromnych ilosciach wlosy

W takim temacie:
http://mikstura.kei.pl/forum/1754.htm na str.2.
 
Cytat od: Mistrz
Toksyny są to substancje, które organizm powinien dezaktywować i wydalić, ponieważ ich kumulacja, zwana toksemią, jest przyczyną wszystkich chorób. Mówiąc o toksynach, trzeba pamiętać także o zdefektowanych, osłabionych komórkach podatnych na infekcje pasożytnicze, a także skorych do serii mutacji, czyli prostej drogi do zmian nowotworowych. Dlatego nie może dziwić, że organizm stara się owe komórki wyeliminować, jeśli tylko to jest możliwe. Nie może zatem dziwić, że w końcu zabiera się za cebulki włosów.

O wypadaniu włosów jest jeszcze parę innych wątków na naszym Forum. Wyszukiwarka Ci pomoże do nich dotrzeć,  smile
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
ewel
« Odpowiedz #3 : 02-05-2008, 13:57 »

Dlugie pojedyncze - fajnie! Ja moge wyciagac garsciami zwlaszcza w czasie mycia i po umyciu glowy. Ostatnio doliczylam sie pieciuset. Juz nie wiem czy sie smiac, czy plakac. Czy ktos probowal te masc z kitu pszczelego?
Pozdrawiam

Dodano

Tak jeszcze wracajac do wosow, kazdy pojedynczy w talerzu, albo na czytanej ksiazce to prawdziwy dramat, gdy sie ma ich malo. Przypominam sobie, ze dawniej w okresach tak silnego wypadania (bo przeszlam juz to kilkakrotnie, a nie znalam jeszcze MO) stosowalam preparat H - Pantoten. Jest w aptekach. Byl skuteczny. Na opakowaniu jest podany chyba caly kompleks substancji potrzebnych wlosom. I naprawde dzialalo.  Zawsze jednak musialo uplynac okolo 2 miesiecy.Teraz jednak nie wiem czy stosujac MO mozna blokowac wypadanie wlosow zazywajac jakis chemiczny preparat? Czy poprostu  pozwolic wypasc tym oslabionym. Nie wiem. Moze ktos z Was mi podpowie.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #4 : 02-05-2008, 21:50 »

Ewal, ja już trzy razy smarowałam głowę maścią z kitu pszczelego http://mikstura.kei.pl/forum/3711.htm .  
Włosy są bardziej błyszczące, ale niestety, jeśli chodzi o ich wypadanie, to dotychczas nie widzę efektów. Próbuję więc dalej, bo przez dwa lata wykorzystałam już chyba wszystkie sposoby proponowane tutaj na forum.Peruki co prawda nie muszę nosić, ale wyciąganie włosów garściami nie należy do przyjemności.
Pozdrawiam.
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #5 : 03-05-2008, 06:16 »

Ewel, włosy wypadają mi mocniej od ok.2-3 tygodni i od tego czasu smaruję skórę głowy maścią z wit. A. (wcześniej to nie było takie nasilone), od wczoraj piję skrzyp polny.
Ja myslę, ze rzeczywiście trzeba przeczekać, bo te co mają wypaść i tak wypadną. Zauważyłam, że mam małe odrosty nad czołem.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #6 : 03-05-2008, 14:03 »

Cytat od: "piotr"
Mi włosy wypadają bardzo mocno już od kilku miesięcy a nowe nie wychodzą.  Mam już bardzo duże prześwity.

Witaj Piotrze, a pamiętasz o wcieraniu, a głównie wmasowywaniu dla poprawy ukrwienia skóry głowy- w celu lepszego jej odżywienia, maści ochr. z wit. A ? Dobra jest też do tego celu (masażu) szczotka z włosia naturalnego (nie koniecznie swojego,  msn-wink ) i takie lekkie bicie się nią po głowie, do zaróżowienia się skóry biggrin  .
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #7 : 05-05-2008, 12:13 »

Tombak też pisze o sposobach na wypadające włosy.

Ten sposób można by było polecić:
przygotować roztwór z 1 litra wody ciepłej z 2 stołowych łyżek soli, namoczyć w nim ręcznik, lekkko wykręcić i nacierać łysiejące miejsca. Celem masażu jest stopniowe przywrócenie właściwego krążenia w sieci naczyń włosowatych głowy, aby zregenerować cebulki. Autor, pisze, że trzeba być cierpliwym  i do pojawienia się pierwszych nowych włosków może minąć 3-4 miesiące.
Co o tym sądzicie?

Dodano

A czy wcieranie maści z wit. A nie powoduje u was nadmiernego przetłuszczania włosów? Ja wcieram od jakiegoś czasu przed każdym myciem włosów i zauważyłam, że ostatnio strasznie się włosy przetłuszczają.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #8 : 06-05-2008, 19:59 »

Wszystkie te podane sposoby, to tylko półśrodki.
Wiadomo, że przyczyna tkwi wewnątrz organizmu, najczęściej to brak krzemu.
Odkąd stosuję organiczna krzemionkę GREEN SI + w wannie znajduję coraz mniej włosów. Kończę pić pierwszą butelkę 425 ml.
Dla zainteresowanych szczegóły na stronie www.naturgreen.com
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #9 : 24-06-2008, 07:34 »

Cytat od: "ewel"
Ale jak wsmarowac te 5 cm masci, zeby starczylo na cala glowe. Chyba przed kazdym myciem glowy inne miejsca smile

Ja jakoś nie mam z tym specjalnie problemu msn-wink Na jedną dłoń wyciskam te 5 cm maści (oczywiście na oko, nie mierzę centymetrem msn-wink ), a drugą ręką biorę odrobinę na opuszki i wmasowywuję miejsce po miejscu przeciskając się między włosami, aż do wykończenia całej porcji. Mnie jakoś starcza na całą głowę smile
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
e-d-y-t-a
« Odpowiedz #10 : 01-03-2009, 09:54 »

Bardzo dobre efekty daje stosowanie ampułek Radical firmy Farmona. Są drogie (ok 40 złotych za 15 ampułek) i niewygodne w użyciu, ale efekty są widoczne po 2 tygodniach, tj. po 1 opakowaniu. Po miesiącu włosy przestały wypadać zupełnie i zauważyłam, że urosły trochę więcej niż zwykle, a więc około 1,3 cm, a nie 1 cm w miesiąc. Po zaprzestaniu kuracji efekt utrzymuje się jeszcze długo. Oczywiście nie zastąpi to usuwania przyczyn, ale jako środek pomocniczy, myślę że można zastosować. Polecam ten środek, bo nie tylko jest bardzo skuteczny w większości przypadków (oczywiście każdy jest inny i efekty mogą być różne), ale jako jeden z niewielu na rynku wyprodukowany jest bez żadnych chemikaliów. Nawet opakowania nie są plastikowe, tylko szklane. Całkowicie naturalny produkt zawierający wyciągi roślinne. Nie tylko redukuje objawy,  ale wmacnia skórę i cebulki - wciera się go w skóre głowy. Z serii Radical stosuję także odżywkę w płynie i serum. Zastąpiłam nimi reklamowane kosmetyki z drogerii, pełne chemicznych środków. Efekty lepsze, za niższą cenę (odżywka kosztuje 10 zł). Szamponu z tej serii nie polecam, gdyż plączą się po nim włosy.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #11 : 01-03-2009, 10:45 »

M. Tombak daje rady co robić, aby wlosy nie wypadały. Sam sobie jednak nie potrafi pomóc, bo ma już duże prześwity na głowie.
Też u siebie obserwuję nadmierne wypadanie włosów, to chyba na wiosnę zmieniam sierść.
Zacznę stosować nacieranie skóry sokiem z cebuli. Zapach fatalny, ale skutkuje.
No i oczywiście sok z czarnej rzepy ( piecze po natarciu).
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #12 : 01-03-2009, 11:20 »

Prawda jest taka, ze włosy odżywiają się od wewnątrz rosną na szczycie głowy, ale składniki odżywcze dostają w ostatniej kolejności. Organy wewnętrzne mają pierwszeństwo, dlatego włosy których porost wymaga wiele energii i składników odżywczych czasem zostają "obrabowane". Dla zdrowia włosów bardzo ważnym składnikiem jest żelazo, a znajduje się ono przede wszystkim w mięsie jajach, rybach, warzywach i roślinach strączkowych. Ma ono podstawowe znaczenie dla optymalnego wzrostu włosów. Dlatego w rozsądnych ilościach należy sobie dawkować kawę, czekoladę i wino, które blokują przyswajanie tego pierwiastka. Nie twierdzę, ze czynniki zewnętrzne nie maja wpływu na wygląd i kondycję włosów , ale stawiam je na drugim planie.  smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Grażyna
« Odpowiedz #13 : 01-03-2009, 11:59 »

Dla zdrowia włosów bardzo ważnym składnikiem jest żelazo, a znajduje się ono przede wszystkim w mięsie jajach, rybach, warzywach i roślinach strączkowych. Ma ono podstawowe znaczenie dla optymalnego wzrostu włosów. Dlatego w rozsądnych ilościach należy sobie dawkować kawę, czekoladę i wino, które blokują przyswajanie tego pierwiastka. Nie twierdzę, ze czynniki zewnętrzne nie maja wpływu na wygląd i kondycję włosów , ale stawiam je na drugim planie.  smile
A jeśli trawienie nie jest sprawne to nawet i to nie pomoże. Niektóre osoby mawiają - przecież ja tak dobrze się odżywiam i dbam, żeby w diecie były wszystkie potrzebne składniki, a włosy mi wypadają / paznokcie się rozdwajają / zmarszczki mi się robią / skóra jest sucha...
Bez dobrze funkcjonującego układu pokarmowego witaminy, makro i mikroelementy mogą nie dotrzeć do krwi.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 01-03-2009, 18:44 »

Racja Grażynko, ja to już dawno zauważyłem że moje paznokcie są w kiepskim stanie, a od roku że nie mam już tylu włosów. Od kiedy dbam o trawienie widzę poprawę, na początku pomagała suplementacja wg. dr. Janusa ale po odstawieniu to co zyskałem ustąpiło. Teraz idę (mam nadzieję) naturalną droga powolutku do stałej poprawy.
Zapisane
Mimik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 01-03-2008, PMO 04-09-2008, MO 15-10-2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #15 : 02-03-2009, 15:47 »

Znajomemu odrosły włosy po okładach z moczu, z tego co wiem to nie jadł przez jakiś czas mięsa, podobno po to by mocz nie miał zapachu. Ale efekt kuracji widziałam i jest naprawdę zadziwiający.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!