Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Herbata ze świeżej pokrzywy - czy polecać  (Przeczytany 26963 razy)
Asicyna
« : 24-04-2008, 10:51 »

Cytat
Herbata ze świeżej pokrzywy
Picie herbatki ze świeżych liści pokrzywy jest polecane w okresie wczesnej wiosny ze względu na jej największe w tym okresie własności oczyszczające organizm. Świeże liście pokrzywy zalewa się wrzątkiem (najlepiej w termosie ) i pije po 10 min.
Polecane jest pić jedną szklankę rano na czczo na pół godz. przed śniadaniem a potem jedną do dwóch szklanek w ciągu dnia. Pić powoli małymi łykami. Kuracja ta dodaje bardzo dużo energii do pracy. W lecznictwie ludowym zaleca się herbatę ze świeżej pokrzywy w czasie jednotygodniowej kuracji przeciwko schorzeniom wątroby i dróg żółciowych, chorobom śledziony a nawet guzowi śledziony, przewlekłym nieżycie i wrzodom żołądka, owrzodzeniom jelit, chorobom układu oddechowego, zaburzeniom wchłaniania żelaza będącego przyczyną niedokrwistości oraz zaleca się ludziom ze skłonnościom do zachorowań na infekcje. W wypadku jakiejkolwiek alergii w tym kataru siennego, herbatę należy pić przez dłuższy czas. Pomaga również w likwidacji skutków zmian zwyrodnieniowych stawów i rwy kulszowej, stosując kąpiele z 200g ziela w półrocznym okresie. Bardzo dobre efekty dają kąpiele w odwarze z korzeni pokrzywy, w przypadku chorób tętnic kończyn dolnych związanych z ich zwężeniem. Opisywany jest też w literaturze przypadek wyleczenia, dzięki piciu odwaru z liści. wykwitów skóry pochodzenia neurogennego nie poddającego się żadnym próbom leczenia.

Źródło: http://www.zdrowie.klips.org/pokrzywa_zwyczajna.htm

Dodano

Tylko tak chciałam zwrócić delikatnie uwagę, że teraz jest całkiem dobry czas na spróbowanie takiej herbatki ze świeżej pokrzywy. Jeszcze jest młodziutka i świeża.
 smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 24-04-2008, 10:57 »

Cytat od: "Asicyna"
Tylko tak chciałam zwrócić delikatnie uwagę, że teraz jest całkiem dobry czas na spróbowanie takiej herbatki ze świeżej pokrzywy. Jeszcze jest młodziutka i świeża.

To po co robić z niej napar, tracąc wartościowe witaminy i związki żelaza? Ja codziennie jadam surówkę jako wysiłek dla własnego zdrowia. Niewielki wysiłek... i tani.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asicyna
« Odpowiedz #2 : 24-04-2008, 11:09 »

Ależ, ja nie przeczę. Też mam zamiar zrobić polecaną przez Mistrza jajecznicę. Razem z surówką z pokrzywy, mlecza i szczypiorka.  smile

Ale skoro taka herbatka ma mieć tak dobre efekty oczyszczania organizmu, traktuję ją jako wstęp do oczyszczania MO. I dodatkowe zabezpieczenie przed zabijającymi we mnie wolę życia, uparcie nawracającymi zapaleniami pęcherza.

To chyba jest w porządku?  
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #3 : 24-04-2008, 11:45 »

Prosze was o porade( moze mistrza), jak zrywa sie pokrzywe i w jaki sposob uniknac poparzen? Rosnie ona u nas wszedzie, ale ja nie mam odwagi jej dotknac. Bardzo prosze o porade. Nie wiem tez czy uzywa sie cala lodyge czy tylko listki?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 24-04-2008, 11:51 »

Ja używam rękawic.

Dodano

Cytat od: "Asicyna"
Ale skoro taka herbatka ma mieć tak dobre efekty oczyszczania organizmu, traktuję ją jako wstęp do oczyszczania MO. I dodatkowe zabezpieczenie przed zabijającymi we mnie wolę życia, uparcie nawracającymi zapaleniami pęcherza.

Obawiam się, że herbata z pokrzywy w tym przypadku pomoże, jak umarłemu kadzidło. Czemu z uporem maniaka wyważa Pani otwarte drzwi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asicyna
« Odpowiedz #5 : 24-04-2008, 11:56 »

Myślę, że najbardziej wartościowe są liście. I o ile dysponujesz Emisiu wolnym czasem z rana, to najlepiej zbierać pokrzywę, tak jak i inne zioła - z rana, po opadnięciu rosy, ale przed pełnym słońcem (od ok. godz. 9.00 rano, do 11.00 - najpóźniej). Wtedy zioła są najbardziej wartościowe.

Dodano

Mistrzu, myślę, że to taka już moja natura. Szukać dziury w całym i zachowanie daleko posuniętej, niczym nie uzasadnionej ostrożności.

W każdym razie, pokrzywa na pewno trafi do sałatek i jajecznicy, a ja mam zamiar zastosować zaproponowaną przez Mistrza MO oraz mieszankę ziół z wrzosem. Jestem przekonana o jej skuteczności, bo dobre efekty uzyskałam z miodem wrzosowym. Dopóki się nie skończył zapas i nie miałam go gdzie kupić.

Nawracam się, nawracam, ale powoli.   :]
Zapisane
Maja
« Odpowiedz #6 : 24-04-2008, 15:05 »

emisia może w rękawiczkach? msn-wink
Polecam też pokrzywę zmiksowaną ze szpinakiem. Wychodzi pyszny sos do kasz, ryżu czy makaronu. Mam fajne "pokrzywowisko" w ogrodzie, codziennie ją skubię. Polecam!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!