Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szpinak z pokrzywy  (Przeczytany 7549 razy)
aneta
« : 24-04-2008, 18:15 »

Z młodych liści pokrzyw można przygotować szpinak, który zupełnie nie różni się smakiem od tradycyjnego szpinaku. Liście pokrzyw gotuje się ok. 2, 3 minuty w niewielkiej ilości wody, odcedza i drobno kroi. Do skrojonej cebulki i lekko podduszonej na oliwce dodajemy masę pokrzywową, wodę, w której gotowało się pokrzywę, 1/2 łyzeczki miodu, 1/4 szkl. mleka <ja daję sojowe>, z łyżką mąki i odrobina gałki muszkatołowej. Wszystko mieszamy i gotujemy ok. 5 minut. Zdejmujemy z ognia, dodajemy ząbek czosnku i troszkę soli. Smacznego.
« Ostatnia zmiana: 03-07-2013, 23:29 wysłane przez Ania​​​​ » Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #1 : 25-04-2008, 08:19 »

Uwielbiam szpinak, taki pokrzywowy, to też pewnie jest dobry. Jest tylko jeden problem - bez czosnku smakuje trochę nijako. A ja mam straszne uczulenie na czosnek Smutny.
Dlatego przeważnie robię zapiekankę z ryby na szpinaku, bo wtedy szpinak przynajmniej aromatem ryby przejdzie.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2013, 18:18 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #2 : 26-04-2008, 13:23 »

A co powiedzielibyście na śledzia w czekoladzie?
Ja tam wolę rzeczy konkretne, np. kawałek mięska z pomidorem, ogóreczkiem i cebulką. Do tych warzywek oliwa z oliwek. Widzicie jak mi się "rymło"? A po pokrzywie ze szpinakiem się nie rymuje.
« Ostatnia zmiana: 03-07-2013, 23:27 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!