Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które po prostu trzeba zobaczyć  (Przeczytany 314577 razy)
Asicyna
« : 28-04-2008, 10:58 »

Kochani Biosłoni!
Zakładam nowy temat, dla tych wszystkich, którzy chcą się podzielić wyjątkowymi obrazami, wnoszącymi coś w nasze codzienne, szare życie. Coś, co może i innym umilić dzień.

Dodano

Wszystko za życie

Wprost brak mi słów, żeby opisać ten film. Jest to obraz tak żywy, tak prawdziwy i tak wzruszający, że ciągle mam go przed oczami. Oglądaliśmy "Wszystko za życie" 2 tyg. temu, ale i tak, co dzień o tym filmie myślę.

Jest to opowieść o młodym człowieku, stojącym na progu dorosłego życia, który porzuca drobnomieszczańskie zakłamanie, zostawia wszystko i rusza w podróż swojego życia - na Alaskę. Po drodze spotyka różnych ludzi, uczy się życia i siebie każdego dnia od nowa. Cieszy się każdym drobiazgiem. Chce żyć, chce czuć - bardziej "być" niż "mieć".
Więcej nie powiem, musicie to koniecznie zobaczyć!

Jest to tak bliskie mojemu sercu (nawet kiedyś podobne opowiadanie napisałam), że nie mogę zapomnieć, nie mogę przestać myśleć. Eh! Aż by się też tak chciało wszystko rzucić! Przy tych samych dźwiękach muzyki Eddie'go Veddera - zmuszającej do szerokiego otwarcia oczu.
MMmmmmmmmm..... rozmarzyłam się.  smile
« Ostatnia zmiana: 20-09-2009, 19:52 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Boja
« Odpowiedz #1 : 04-05-2008, 22:13 »

Znalazłam to:
http://www.youtube.com/watch?v=UDorNilxPUY
i słuchałam muzyki Veddera, podoba mi się, filmu nie znam.
Wstrząsający dla mnie parę dni temu w TV "Pręgi" - również kawałek mojego życia.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 05-05-2008, 17:21 »

Film , który mną wstrząsnął, psychologiczny z fabułą niesamowitą to "Fanatyk".
Wracam do niego często...można go dostać w lepszych wypożyczalniach z filmami.

Opis z webfilm

Jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. Wspaniały scenariusz, doskonałe aktorstwo i porywająca fabuła. Ten film nikogo nie pozostawi obojętnym.

"Fanatyk" jest współczesną opowieścią o młodzieńczym buncie nowojorskiego chłopaka - Żyda.
Obdarzony silną osobowością, samodzielnie myślący uczeń jesziwy podczas rozważań nad wersetami Tory traktującymi o boskim żądaniu, by Abraham w imię wiary ofiarował własnego syna Izaaka - Danny Balint, doznaje szoku porażony okrucieństwem Boga. W interpretacji chłopaka przypowieść ta jest dowodem pychy i siły niszczącej ludzką miłość.
Wstrząsające odkrycie prowadzi Dannego do otwartej wojny z Bogiem i co za tym idzie do przeciwstawienia się własnej społeczności, zakwestionowania jej tożsamości religijnej i kulturowej.
W prostej konsekwencji chłopak staje się antysemitą, okrutny jak jego Bóg dołącza do skinheadów. Nienawidzi swoich i pogardza jednocześnie żądnymi krwi osiłkami. Brnie dalej, dzięki swojej inteligencji robi karierę jako ideolog w organizacjach neofaszystowskich.
"Fanatyk" został przez krytyków w wielu krajach na świecie uznany za jedno z najciekawszych wydarzeń ubiegłego roku. Film zdobył pierwsza nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie, nagrody otrzymał również na Festiwalach w Toronto, Monachium, Jerozolimie oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Dodano

Kolejny z serii psychologicznych to " EKSPERYMENT"
 
Czyli w skrócie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Film oparty na faktach , a konkretnie na pewnym eksperymencie.
Opis pod linkiem: http://film.onet.pl/8591,19923,1,recenzje.html
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Asicyna
« Odpowiedz #3 : 06-05-2008, 10:37 »

Editho, na pewno tego "Fanatyka" sobie obejrzę. Ten film wydaje się być rzeczywiście godnym zobaczenia.

Co do filmu "Eksperyment", chodzi Ci o ten niemiecki film "Das Experiment". Oczywiście widziałam!!! Bardzo mi się podobał. Lubię takie przeciwstawianie umysłu ludzkiego różnym wyzwaniom. Tutaj rzeczywiście twócom filmu udało się coś wyjątkowego - pokazanie mechanizmów rządzących grupami ludzi, których obdarza się jakąś władzą, oraz ludzi tej władzy podporządkowanej. Jest to jeden z lepszych filmów niemieckich, jakie widziałam.

Oto inny, warty polecenia film:

"PUKAJĄC DO NIEBA BRAM" (Knockin' On The Heaven's Door), to film niezwykły. Niezwykle zabawny, niezwykle zajmujący i niezwykle smutny. Nie pozostawia oglądającego obojętnym, a to według mnie jeden z największych komplementów, jakie można przypisać filmowi.
"Pukając do nieba bram", to film o podróży dwójki młodych mężczyzn, którzy poznali się w szpitalu, gdzie zdiagnozowano u nich śmiertelną postać raka. To film o życiu i umieraniu, o przyjaźni  i przygodzie, o cieszeniu się każdą daną nam do przeżycia chwilą. Dodać tutaj należy także pochwałę dla brawurowego aktorstwa Tila Schweigera - jednego z najpopularniejszych aktorów niemieckich kina lat 90-tych.
Film ten, to taka nieco głębsza wersja nakręconego w 2007r. filmu "CHOĆ GONI NAS CZAS" (The Bucket List), z Jackiem Nickolsonem i Morganem Freemanem.  Ten film porusza podobną tematykę, jednak brak w nim takiej jakieś lekkości bytu, łobuzerstwa i tej delikatnej nutki szaleństwa bohaterów "Pukając do nieba bram", dzięki którym to cechom potrafimy się jakoś lepiej identyfikować z głównymi bohaterami.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 06-05-2008, 11:49 »

Uważam ,że założenie tego watku to był strzał w 10. Ja mam czasem ochote coś obejrzeć, ale nie mam chęci spędzać godzin w wypożyczalniach.To naprawdę dokonały pomysł.

DO ASICYNA: Eksperyment to ten , o którym myślisz, ale Fanatyk przebija go w 100%. Wyłam na tym filmie  z nerwów, bólu i Bóg wie czego jeszcze.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Paweł
« Odpowiedz #5 : 06-05-2008, 13:50 »

"Barry Lyndon" Kubricka- dlaczego? Ano dlatego, że ten Film (tak, tak- !!!) to Arcydzieło pod każdym względem. Fabuła, muzyka (!!!!!- wpiszcie w youtube "barry lyndon ost" a usłyszycie, o co mi chodzi!), światło (!!!- obejrzyjcie film, to zobaczycie, o czym mówię!). Wspaniały, porywający, wybitny! Równie dobrze mógłbym już nigdy nie zobaczyć żadnego filmu!
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #6 : 09-05-2008, 16:54 »

Czesc wszystkim
Chciałabym się z Wami podzielić moim kultowym filmem. Jest to film "Little shop of horrors". Różni się zdecydowanie od filmów wcześniej wymienionych. Jest stworzony dla rozrywki. Jest to komedia, musical. Od czasu do czasu puszczam go sobie na komputerze i słucham muzyki z niego smile
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #7 : 09-05-2008, 22:04 »

Właśnie obejrzałam "Wszystko za życie" i... Asicyna, dziękuję!
Dobrej nocy życzę.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #8 : 09-05-2008, 22:18 »

http://podaj.dalej.filmweb.pl/
Przywiozla mi go siostra z Polski rok temu. Ogladalam go juz chyba z 5 razy( rowniez z dziecmi) i za kazdym razem nie obywa sie bez lezki. :beczy: Ale to chyba w mojej naturze to wzruszanie sie. Film jest naprawde piekny.
http://pl.youtube.com/watch?v=SmcMOpMlGXk&feature=related   Dodaje jeszcze fragmenty tego filmu.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #9 : 28-05-2008, 13:57 »

Editho, cieszę się, że trafiłam z topikiem. Film "Fanatyk" już mamy w domu i czeka w kolejce do obejrzenia.

Dodano

Gosiek! Cieszę się, że film "Wszystko za życie" Ci się podobał. Generalnie jestem zakochana w tym filmie i tej muzyce.
 :]

Dodano

Emisiu!

Tego filmu też jeszcze nie widziałam, ale skoro polecasz - chętnie rzucę okiem.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #10 : 06-06-2008, 14:35 »

MECHANIK (2004r)

Dzisiaj chciałabym opisać film, któego głównym bohaterem jest grany przez Christiana Bale'a, robotnik Trevor Reznik.

Patrząc na Trevora, pierwsze, co rzuca się w oczy, to jego niesamowita chudość - wygląda, jakby cierpiaj na daleko posuniętą anoreksję. Obeserujemy życie i zachowanie Trevora, który - jak się potem okazuje - nie spał od roku!!!
Chroniczne niewyspanie i ciąg dziwnych zachowań głównego protagonisty prowadzi w końcu do tragedii w zakładzie, w którym pracuje. Skazany na ostracyzm Trevor gubi się samotnie we własnym, dziwnym świecie, w którym trudno oddzielić prawdę od fałszu, urojenia od rzeczywistości. Wydarzenia przez cały film nabierają prędkości i ostrości zarazem, by w końcu dojść do ostatecznej, ponurej prawdy.

Fascynujący film o ludzkim umyśle, podświadomości i potrzebie ekspiacji.

Nie jest to film łatwy, ani przyjemny, ale polecam każdemu wielbicielowi filmów psychologicznych, zmuszających do refleksji i - co by tu ukrywać - trochę strasznych.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #11 : 17-06-2008, 14:11 »

Konsekwentnie kontynuuję ten temat  smile

Dzisiaj, przyszła pora na odkrywanie dawnych filmów (przymiotnik "stare" mi tu nie pasuje).

Widzę, że w świecie filmowym panuje ostatnio moda na odświeżanie filmów biało-czarnych, lub takich, które swoje największe triumfy święciły np. w latach 70-tych.

Z tego, co pamiętam zaczęło się od "Pociągów pod specjalnym nadzorem" (Ostře sledované vlaky z 1966r.). Wydawało by się, że temat wojny, miłości i młodości został przez ostatnie lata na tyle wyeksploatowany, że film z lat 60-tych nie będzie miał nam nic nowego do przekazania. A jednak! Okazuje się, że historia nieśmiałego Milos'a pragnącego mieć dziewczynę umiejscowiona w czasach wojny, na dworcu kolejowym - może mieć swój urok. I zapewniam, że ma. Nawet bardziej, niż te wszystkie moderne, durne komedyjki klasy B, rodem z Hollywood.

Potem, głośnym echem odbiła się reanimacja dzieła METROPOLIS . Fenomen tego obrazu polega na jego zadziwiającej ponadczasowości. Mimo tego, że film pochodzi z roku 1927, że jego fagmenty uległy zniszczeniu, przez co niektóre sceny z filmu zostały zastąpione przez ich opis (który - na marginesie - musiałam tłumaczyć ad hoc), zadziwia widza przedstawieniami społeczności podzielonej na kasty, opanowaniem życia przez maszyny i (UWAGA!) wizją nowoczesnego, wielkiego miasta. To co widzimy na ekranie, to kolejki miejskie zawieszone nad ulicami, przemykające od jednego drapacza chmur do drugiego, videotelefony (!!!) oraz komputery (dość siermiężne, ale jednak). A do tego wszystkiego dochodzi wątek miłosny, przygodowy i motyw stworzenia robota w ludzkiej postaci.
Już dla samych tych przymiotów warto zobaczyć "Metropolis".

Kolejny nowo-odkryty film, to "Święta góra" z 1973r., Alejandro Jodorovskiego. Nie jest to film dla przeciętnego zjadacza chleba. Jest to dzieło kontrowersyjne, zagmatwane, operujące przeważnie surrealistycznymi obrazami, mogące zranić uczucia religijne wrażliwych widzów. Zatem, dlaczego warto ten film zobaczyć? A chociażby dla tych właśnie surrealistycznych obrazów utrzymanych w dość ostrych barwach. Każda wrażliwa na kolory artystyczna dusza powinna ten film zobaczyć, bo mimo zagmatwanej symboliczności i raniących nieraz poczucie estetyki i przyzwoitości scen, historia możnych tego świata, poszukujących lekarstwa na najgorszą chorobę tego świata - czyli na śmierć, po prostu wciąga.
Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #12 : 18-06-2008, 10:13 »

Wszystkim kobietom polecam Volver Amodovara. Tylko nie oglądajcie go z meżczyzną, bo nic nie zrozumie.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #13 : 19-06-2008, 09:49 »

A ja zawsze wracam do "Pożegnania z Afryką"...
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #14 : 19-06-2008, 09:56 »

Cytat od: "Izunia 3ch"
A ja zawsze wracam do "Pożegnania z Afryką"...

Uwielbiam M. Streep. Dla mnie jest the best of the best, zaraz obok Hopkinsa, Kidman, Blanchett,Deep'a...

Do dzisiaj pamietam film "Dom dusz" z nia w roli glownej, pomimo,ze pare latek dobrych temu goladalam. Polecam. "Godziny" rowniez z nia.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #15 : 19-06-2008, 10:15 »

Też ją uwielbiam...ostatnio przypomniałam sobie o filmie, który kiedyś oglądałam z wielkim zaciekawieniem - "Dzika orchidea"...
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #16 : 20-06-2008, 08:42 »

Uwielbiam "Dom dusz"!!!!!

Izunia, "Dzika orchidea" to ulubiony film mojej mamy  biggrin  Dlatego tak dobrze pamiętam tytuł. Ale sama go nie widziałam. Tylko tak ogólnie kojarzę, w czym rzecz  msn-wink

Dodano

CZEKOLADA

A propos, Johnnyego Deepa - nie byłabym sobą, gdybym nie wymieniła tu filmu pt. CZEKOLADA. Jest to jeden z piękniejszych i barwniejszych filmów które widziałam - ze wspaniałą obsadą (wspomniany już Johnny Deep, Juliette Binoche, Carrie-Ann Moss, Judi Dench), porywającą fabułą, oraz wątkiem romantycznym. A wszystko to doprawione szczyptą baśnowości i słodkiego zapachu czekolady.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #17 : 20-06-2008, 08:46 »

Widzialam Czekolade, uwielbiam takie filmy. Kocham Deep'a. On potrafi zagrac chyba wszystko.
Poza tym lubie np "Gnijaca panna mloda"," Secret window", "Sleepy hollow". "Z piekla rodem" (Kuba rozpruwacz)"-to moje klimaty. biggrin
Duzo tych filmow jest.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #18 : 20-06-2008, 08:59 »

Oj, tak tak. To jeszcze dorzucę: DZIEWIĄTE WROTA - na samą myśl o tym filmie przechodzą mnie ciarki.

A to, że potrafi zagrać wszystko, to jest wręcz niesamowite - czy to ma być pirat (Piraci z Karaibów), czy zniewieściały Pan Wonka  (Czarlie i fabryka czekolady), czy dziwny stwór (Edward Nożycoręki), czy wreszcie gnijący żywcem hrabia (Rozpustnik). Ostatni film, z Deepem w roli głównej, jaki widziałam, to SWEENEY TODD. Też mi się podobał.  smile Chyba jestem bezkrytyczna i nieobiektywna. Tak, jak w stosunku do Stephena Kinga i Neil Gaimana, jeśli chodzi o literaturę rozrywkową.  msn-wink
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #19 : 20-06-2008, 09:02 »

oj szkoda,ze tak daleko mieszkasz. Mialabym z kim do kina chodzic, bo moj partner nie bardzo trawi takie klimaty filmowe. Zawsze musimy isc na kompromis albo dostosowac sie troche na partnera...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 21   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!