Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Próchnica u dziecka  (Przeczytany 64751 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #20 : 24-09-2011, 00:41 »

Czy warto ratować zęby za wszelką cenę? :
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=678.msg141637#msg141637
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3557.msg30031#msg30031
Tzw. kanałowe leczenie zębów jest niebezpieczne dla zdrowia, bowiem w zębie powstaje kanał, z jednej strony zamknięty plombą uniemożliwiającą wydostania się zgorzeli powstającej wskutek żerowania bakterii beztlenowych  na martwej miazdze zęba. Wprawdzie na początku działa bakteriobójcza trucizna, ale gdy przestaje działać - pojawiają się bakterie i jako produkty przemiany materii wydzielają gaz o charakterystycznym zapachu świadczącym o procesie zgorzeli. Gaz ów, nie mając możliwości wydostania się na zewnątrz, bo uniemożliwia mu to plomba, jest dosłownie wtłaczany do krwiobiegu czyniąc w organizmie nieopisane spustoszenie.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2011, 00:51 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Kiara_m
« Odpowiedz #21 : 07-10-2011, 20:34 »

Czy wie ktoś może, dlaczego u mojego syna (6 lat) zęby mleczne nie wypadają (lekko się ruszają) a już obok nich wychodzą zęby stałe? Jakiś czas temu tak się stało i mleczaki musiał usunąć dentysta. W ciągu tygodnia nowe (stałe) ząbki "weszły" już na swoje miejsce. Myślałam, że to pojedynczy incydent ale dziś zauważyłam, że wychodzi kolejny ząb a ten mleczny nawet się nie rusza. Czy to oznacza, że za każdym razem czeka nas dentysta? Dlaczego mleczaki nie chcą same wypaść? Gdzie popełniam błąd? Czy brakuje czegoś w diecie? Dodam, że syn pije MO razem ze mną i mężem od stycznia 2010 r. Ząbki na pierwszy rzut oka ma zdrowe. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #22 : 23-10-2011, 18:20 »

Uprawdopodobnienie się samoleczenia zębów w zdrowiejącym biosłonejskim organizmie oraz w jaki sposób dentysta temu przeszkadza:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3557.msg143472#msg143472
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #23 : 13-04-2015, 19:12 »

Mamy problem.
U mojego 11 letniego syna zrobił się stan zapalny pod stałą 6 stką. Boli go bardzo z przerwami już ponad tydzień. Już dwa razy podawałam mu Ibuprofen bo jęczał z bólu. Na buzi po lewej stronie widać opuchliznę. Ból nie daje mu normalnie funkcjonować w dzień i w nocy.
W aptece kupiłam Dentosept i płuczemy 3 x dziennie. Może powinnam płukać alocitem? Tylko boję się, że to płukanie wzmoże jeszcze ból.
A może srebrem koloidalnym?
Nie chcielibyśmy stracić tego zęba bo jest zdrowy - nie leczony. To pewnie zatoki mu się oczyszczają bo miał z nimi problemy.
Proszę o radę.
Zapisane

Agata
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #24 : 14-04-2015, 21:22 »

Po płukaniu Dentoseptem i całkowitym wyzerowaniu słodyczy na szczęście ból minął.
Teraz za parę dni będziemy płukać jamę ustną alocitem regularnie, aby się tam więcej nie gromadziły toksyny.
Zapisane

Agata
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #25 : 19-04-2015, 08:03 »

Okazało się, że ten stan zapalny nie utworzył się pod 6 stką, tylko pod mleczną 5 tką, która na dodatek była już leczona.
Ale co chciałam napisać: syn dosłownie dwa razy wypłukał jamę ustną alocitem i mądry organizm odsunął ropę na bok, bo na dziąśle pod tą 5 tką utworzyła się taka gulka. Na szczęście już nie boli tylko utworzyła się przetoka, czyli wrota usuwania toksycznej ropy. Będziemy teraz raz dziennie płukać buzię alocitem, aż organizm skończy czyszczenie.
Cieszę się, bo to oznacza zdrowie i siłę organizmu.
Może u dziecka zawalonego lekami i śmieciowym jedzeniem skończyłoby się to wizytą u dentysty i usunięciem zęba, ale mały biosłonejczyk wybronił się dzielnie!
« Ostatnia zmiana: 19-04-2015, 09:31 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Agata
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #26 : 15-06-2015, 11:30 »

Byłam dzisiaj na przeglądzie u dentysty z moją córką (8 lat).
Dentysta na początek powiedział, że trzeba zalakować 6, ale jak obejrzał wszystko dokładnie, powiedział, że są w idealnym stanie i nie trzeba w związku z tym lakować, tylko obserwować.

Córka ma jedną małą powierzchowną plombę w 5. To było pół roku temu. Wtedy też na jednej 4 i jednej 6 miała czarne kropki do obserwacji. Dzisiaj już nie ma żadnych kropek i wszystkie zęby są całkowicie zdrowe.

Myje zęby pastą bez fluoru (Lavera) - 2 albo 3 razy dziennie (wieczorem szczoteczką elektryczną), nie miała nigdy fluoryzacji, nie pije mleka, nabiału je śladowe ilości.
Odżywia się wg ZZO, nie je glutenu, słodycze tylko okazjonalnie.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #27 : 06-12-2018, 10:46 »

A ja ze swojej strony dodam, że naprawdę dieta to absolutna podstawa dla zdrowych zębów. Moje dzieci jedzą wg ZZO  i zęby myją średnio 1x dziennie (podobno to nie dużo). Na przeglądach dentystycznych Stomatolog zawsze mnie pyta co robię, że dzieci maja takie zdrowe zęby. Zero interwencji dentystycznych, chodzimy na przegląd co kilka miesięcy.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!