Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Próchnica u dziecka  (Przeczytany 64757 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 28-04-2008, 18:48 »

Mistrzu
Bardzo proszę o wskazówkę co tu zrobić ,żeby powstrzymać próchnicę. Mój synek(3 latka) ma już zaatakowane 4 ząbki.To idzie jak burza.Chcę jakoś to powstrzymać ,ale naturą. To co mnie się  w głowie kołacze to albo glinka biała do mycia albo srebro...
Temat jest dla mnie bardzo ważny, niestety stomatolodzy ze swoimi metodami nie przemawiają do mnie (lapisowanie, ozonowanie, szczepionki jakieś - aż strach się bać).
W związku z tym podam może skład takiej pasty do zębów i może byłby  Pan tak uprzejmy i zweryfikował ją pod kątem tej nieszczęsnej próchnicy

.Bardzo będę wdzięczna.

To cytat z opisu pasty.
Działanie pasty:

-olejek z cytryny-działanie wybielające,
-olejek z anyżu-działanie przeciwpróchnicze,
-nagietek,rumianek-działanie łagodzące-idealne na podrażnione dziąsła,
-malwa-odświeżająco,
-ekstrakt z róży i soli morskich-działanie ściągające i tonizujące,
-propolis-działanie przeciwpróchnicze,
-węgiel wapienny ,kaolin-działanie wybielające,
-biała glinka-działanie oczyszczające.

Pasta nie zawiera konserwantów,syntetycznych perfumów,barwników,składników pieniących i pochodzenia zwierzęcego.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2012, 10:02 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #1 : 28-04-2008, 19:39 »

Skład wygląda na ciekawy.
  
Czy Sam, sam potrafi już sobie umyć ząbki?
  
Myślę, że jak mu wyeliminowałaś z pożywienia cukry proste (rafinady), to próchnica powinna się cofnąć.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 18:03 wysłane przez Zibi » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 28-04-2008, 19:44 »

Sam myje zęby od roku samodzielnie, płucze buźkę bez połykania i pluje...bardzo daleko
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #3 : 28-04-2008, 19:48 »

Powiedz mu, żeby pluł na konowałów, to będzie mistrzem olimpijskim w tej dziedzinie. Dotychczasowy rekord, to ok. 6 m (plucie przez zęby).
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 18:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 28-04-2008, 19:57 »

W sumie to może płukać alocitem ..jak myślisz?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #5 : 28-04-2008, 20:15 »

Oczywiście.
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #6 : 28-04-2008, 22:24 »

Można też płukać wodą utlenioną /kilka kropli z wodą/.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 28-04-2008, 22:25 »

W gruncie rzeczy w myciu zębów najistotniejsze ich mycie, a pasta jest tylko dodatkiem, bez którego można się obejść. Ważne jest płukanie jamy ustnej alocitem albo srebrem koloidalnym, by uniknąć choroby przyzębia. Ale najważniejsze, by drugie zęby były zdrowe. W tym celu mały powinien jeść surówki, ale także, moim zdaniem niezwykle istotne, groch. W sezonie najlepszy jest oczywiście zielony groszek, a poza sezonem skiełkowany, a nawet same kiełki, Są bardzo smaczne i na pewno mają istotny wpływ na miąższ i szkliwo zębów. Wiem to z praktyki i polecam zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #8 : 28-04-2008, 22:34 »

Mistrzu , mój Sammy kocha te kwiatki(kiełki) , wcina surówki, i grochóweczkę oraz groch i fasolę w sałatkach.
Natomiast jak Mistrz widzi ten skład, tej pasty oczywiście....a może tak sama glinka bez udziwnień.?( bardzo nie lubię udziwnień)???

Pytam ,bo chodzi o kogoś, kto jest dla mnie najważniejszy :serce:  , a poza tym od czasu napisania tego wątku dostaje mnóstwo pytań na priv...znaczy sie :Temat Ważny dla rodziców z tym samym problemem.
Literatury na temat naturalnego sposobu zwalczania próchnicy jak na  przysłowiowe "lekarstwo".
Wszyscy będziemy wdzięczni za pomoc. smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 28-04-2008, 22:46 »

Skład wskazuje, że pasta działa w dwóch kierunkach - gojenie dziąseł i wybielanie zębów. To drugie u małego dziecka nie jest aż tak istotne, a dziąsła wyleczy sobie za pomocą MO oraz, miejscowo, przy pomocy alocitu i srebra koloidalnego. Zewnętrzne leczenie próchnicy to tylko mrzonka - chwilowe zatrzymanie procesu próchnicy poprzez zabicie uczestniczących w nim bakterii. Oczywiście niczego złego po tej paście oczekiwać nie należy, ale też niczego dobrego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 29-04-2008, 21:25 »

Cytat od: "editho"
Mistrzu , mój Sammy kocha te kwiatki(kiełki) , wcina surówki, i grochóweczkę oraz groch i fasolę w sałatkach.

Ale miał, i pewnie jeszcze ma, problemy z wchłanianiem, o czym świadczy reakcja na mleko. To jest to, o czym ciągle mówię, że nie wystarczy odżywiać się zdrowo. W ogóle to jest nic, gdy śluzówka przewodu pokarmowego nie spełnia swojej roli polegającej na wybiórczym pobieraniu potrzebnych organizmowi substancji odżywczych i jednocześnie zapobieganiu przed wnikaniem do organizmu substancji niepożądanych (toksyn). Tymczasem wielu nie chce przyjąć tego oczywistego faktu do wiadomości i objawy nieprawidłowego wchłaniania stara się zamaskować jakąś tapetą - gumą do żucia, super pastą do zębów, dezodorantem, suplementacją, homeopatia, fitoterapią, apiterapią, i tak dalej i dalej. A co w tym złego? No, niby nic, prócz tego, że nie wiemy, co się tak naprawdę pod tą tapetą dzieje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #11 : 29-04-2008, 22:07 »

Mistrzu , ja doskonale wiem co Mistrz ma na myśli mówiąc o tapecie.

Sam pije Mo , ma zakraplany nosek i je w/g naszej bioslonowskiej diety.
Czy jako matka powinnam pozwolić ,żeby Mu zęby wypadły w wieku 4  lat , a może i wcześniej?
Czy raczej powinnam szukać czegoś co ten proces choć trochę powstrzyma ?
Konsekwencją  rozwoju próchnicy, bardzo szybką konsekwencją  będzie ogromny problem z właściwym odżywianiem....nie będzie chrupał surówek, szarpał mięska...to nic zmiksuję Mu ....a co będzie w przedszkolu?

Mam nadzieje ,że dzięki  radom Mistrza, Pana Doktora,Mo i diecie,  drugie zęby będą " spektakularne". To będzie kiedyś , a teraz jest tu i teraz.
Niestety teraz nie mogę inaczej.
Zresztą sam Pan pewnie wie ,że matka to sól tej ziemi , ale i przekleństwo. smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Paweł
« Odpowiedz #12 : 29-04-2008, 22:16 »

Czy Mistrz uważa, że można używać srebra koloidalnego do płukania ust codziennie? Czy należy robić jakieś przerwy w jego stosowaniu?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 29-04-2008, 22:19 »

Tak, oczywiście. Ja bynajmniej nie stoję na stanowisku, że wszystkie leki są be, i wszystko należy pozostawić naturze. Ustawiam tylko priorytety, a niektórzy wyciągają pochopne wnioski, że jestem przeciwnikiem leczenia. Rzeczą oczywistą jest, by zrobić wszystko w celu uratowania ząbków małego, bo są niezbędne, by te drugie  były "spektakularne", co do czego nie ma najmniejszej wątpliwości! Ma przecież mądrą mamę!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Einstein
« Odpowiedz #14 : 02-05-2008, 09:19 »

Najmocniejsze zęby mieli dawni eskimosi. Donaldson badający ich czaszki w muzeum był tym zszokowany. Wśród setek eskimosów także Stefansson nie spotkał ani jednego z próchnicą.

Otóż eskimosi nie jedli w ogóle węglowodanów (owe jagody w tranie i mech z zołądków zwierząt to naleciałości kolonistów, Stefansson nigdy o tym nie pisał). Wg niego dożywali 100 lat bez chorób cywilizacyjnych, jedząc wyłącznie tłuste mięso i podroby.

Inni naukowcy nie dawali wiary w jego teorie, a niektórzy twierdzili nawet że to neandertalskie geny zapewniają eskimosom zdrowe zęby i kości(neandertalczycy mimo kompletnego braku higieny, również nie mieli nigdy próchnicy).

Teoria genowa szybko okazała się błędna, gdyż od pierwszego pokolenia kiedy eskimosi zaczęli jeść zboża, chleb, ziemniaki, owoce i cukier tak jak ludzie "cywilizowani" próchnica i osteoporoza stały się u nich powszechniejsze niż w krajach zachodu!


Nie zachęcam bynajmniej do jedzenia wyłącznie mięsa ale jedynie przedstawiam pewne fakty pod rozwagę. Konkluzją jest pytanie: Czy lepiej zwalczać objawy chemicznymi pastami, czy może wyeliminować przyczynę (nadmiar zbóż i innych węglowodanów) ?
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #15 : 03-05-2008, 11:23 »

Cytat od: "Einstein"
Czy lepiej zwalczać objawy chemicznymi pastami, czy może wyeliminować przyczynę (nadmiar zbóż i innych węglowodanów) ?


 To chyba pytanie retoryczne?
Teraz nie piszę o przyczynie bo wiem jaka jest przyczyna.
Teraz jest fakt i coś z tym faktem trzeba zrobić w praktyce , a nie teorii.
I nie mam na myśli tylko i wyłącznie innego sposobu jedzenia. Bo kardynalnie się zmienił od grudnia 2007.
Pasa jak pasta, temat odpuściłam, ale glinka biała np. czy maść z kitu to nie chemia.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #16 : 03-05-2008, 17:18 »

Witaj Editho, czy skorupki jajeczek udaje Ci się jakimś sprytnym sposobem przemycać Samowi?
Wiosenne pozdrawianki,  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #17 : 04-05-2008, 12:34 »

Sam w zasadzie marudny nie jest .Dosypuję mu  do mleczka migdałowego i po kłopocie.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #18 : 11-07-2011, 06:54 »

Odświeżę temat...
U mojej siedmioletniej córeczki pojawiła się próchnica w kilku zębach - jeden z nich jest już nieźle opanowany przez nią.
Zamierzam u dzieci wprowadzić MO i systematyczne koktajle błonnikowe (u córki z dodatkiem skorupek), płukanie alocitem.
Jak radzicie co zrobić z tymi zepsutymi zębami teraz?
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #19 : 11-07-2011, 10:40 »

Czy udać się w tym przypadku na borowanie mleczaków?
Od czasu do czasu córeczka skarży się na ból zęba.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!