Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wegetarianizm  (Przeczytany 142885 razy)
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #140 : 13-01-2014, 12:41 »

Tsin mnie tu natchnął, wiecie że wegetarianin w staroindiańskim języku to nazwa myśliwego fajtłapy?
To jakaś prowokacja?
Cytat
Wegetarianin - ze staroindiańskiego narzecza Waichoo - "zbyt głupi by polować", Słownik PWN, 2005, str. 658

http://pl.wikinews.org/wiki/2006-12-16:_Wegetarianie_maj%C4%85_wy%C5%BCsze_IQ%3F

http://www.psychologytoday.com/blog/the-scientific-fundamentalist/201005/why-vegetarians-are-more-intelligent-meat-eaters

http://weganizmbezkompleksow.blogspot.com/2012/03/wegetarianizm-i-wyzsze-iq-mozecie.html

Cytat
pożywienie ma dostarczyć organizmowi potrzebne mu substancje odżywcze, tj.: tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy, minerały i wodę. I tyle. Żadnych cudownych właściwości pożywienie nie ma, a w dzisiejszych czasach dobrze jest, jeśli przynajmniej pożywienie nam nie szkodzi, co już jest sukcesem nie lada.
- Cytat Mistrza.

I o to właśnie chodzi. W dobrej diecie wegetariańskiej zawarte są wszystkie potrzebne substancje i aminokwasy które znajdują się również w mięsie, dlatego z powodzeniem można stosować wegetarianizm bez obawy o jakieś braki. A korzyści z diety bezmięsnej są nieocenione (niektóre były już wymienione w tym temacie).

Współczuję tylko osobą, które spożywają mięso kilka razy dziennie nie będąc świadomym konsekwencji. Później powstają tematy związane z zastosowaniem metody NIA i się dziwią że ich to dopadło (nowotwór), a przecież stosowali się do zasad Biosłone.

Każdy ma wybór i decyzję powinien podjąć sam. Ja już swoją podjąłem, przez ostatnie 5 miesięcy wiele czytałem (po ok 2 godz dziennie) o zdrowiu i o różnych dietach makrobiotycznych oraz innych i wiem co jest dla mnie dobre.

Dodam jeszcze, że ojciec medycyny - Hipokrates, którego tak ubóstwiacie i często cytujecie, był wegetarianinem.
Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2014, 16:31 wysłane przez Whena » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #141 : 13-01-2014, 12:52 »

 
Cytat
Tyle w temacie.

Oby.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #142 : 13-01-2014, 13:05 »

Cytat
Dodam jeszcze, że ojciec medycyny - Hipokrates, którego tak ubóstwiacie i często cytujecie, był wegetarianinem.
A ja słyszałem, że ludożercą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #143 : 13-01-2014, 13:11 »

Cytat
Później powstają tematy związane z zastosowaniem metody NIA i się dziwią że ich to dopadło (nowotwór), a przecież stosowali się do zasad Biosłone.
Byłbyś uprzejmy podać link do opisanego takiego przypadku?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #144 : 13-01-2014, 13:18 »

Cytat
Byłbyś uprzejmy podać link do opisanego takiego przypadku?
Proszę bardzo. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6364.0
Wystarczy otworzyć dowolny wątek z NIA i spojrzeć na dane osoby stosującej - datę rozpoczęcia MO. Niektórzy po nawet wielu latach z Biosłone i tak prędzej czy później chorują na raka. Gdzie leży tego przyczyna? Moim zdaniem w nadmiernym spożywaniu mięsa.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #145 : 13-01-2014, 13:30 »

Słabo opisany, Lady mogłabyś pociągnąć ten wątek?
Cytat
Wystarczy otworzyć dowolny wątek z NIA i spojrzeć na dane osoby stosującej - datę rozpoczęcia MO.
Nie rozumiem, twoim zdaniem każdy kto jest opisany w dowolnym wątku z NIA mimo stosowania mikstury zachorował na raka?
Cytat
Moim zdaniem w nadmiernym spożywaniu mięsa.
Wegetarianie nie chorują na raka?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #146 : 13-01-2014, 13:39 »

Nie rozumiem, twoim zdaniem każdy kto jest opisany w dowolnym wątku z NIA mimo stosowania mikstury zachorował na raka?
Tylko Ci co stosowali zasady Biosłone przez X lat, a następnie zachorowali.
Cytat
Wegetarianie nie chorują na raka?
Czasami chorują ale i tak dużo rzadziej. Wegetarianin wegetarianinowi nie równy - wszystko zależy od dobrze zbilansowanej diety, której większość niestety nie posiada ze względu na brak wiedzy.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #147 : 13-01-2014, 13:40 »

Mięso jest nam potrzebne, bo nic mięsa nie zastąpi. Druga rzecz Tsin to jesteś, jak to dziadkowie zwykli mówić, "młody i głupi". Pięć miesięcy po 2 godziny dziennie czytania w INTERNECIE, ewentualnie jakiejś tam książki... co to jest? Wybacz, ale to jest forum dla dorosłych. Rozśmieszyłeś mnie niemal do łez, zresztą i moją babcie, która rzadko się uśmiecha. smile

A czytałeś chociaż kto ma raka z osób, które zamieściły wątek o NIA? Wiesz w ogóle po co ludzie sobie robią NIA? Nic nie wiesz człowieku. Jak Ci się nie podoba i przyszedłeś robić intrygi to fora z forum. Pisz coś merytorycznego, albo nie pisz w ogóle, bo póki co pozostawiłeś po sobie dwa bezsensowne wątki i zmarnowałeś czas wielu ludzi.

Przeczytaj z 50 książek różnych autorów o "zdrowiu", zdrowiu i chorobach, wróć, to może coś rozsądnego napiszesz.

Czasami chorują ale i tak dużo rzadziej. Wegetarianin wegetarianinowi nie równy - wszystko zależy od dobrze zbilansowanej diety, której większość niestety nie posiada ze względu na brak wiedzy.

Wielu Biosłonejczyków również... a tu czekolada, a tu chrupki, a tu wafle ryżowe, a tu bezglutenowy chleb, itd...
Zapisane

Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #148 : 13-01-2014, 14:05 »

Cytat
Mięso jest nam potrzebne, bo nic mięsa nie zastąpi.
I tutaj się właśnie mylisz.
Cytat
Druga rzecz Tsin to jesteś, jak to dziadkowie zwykli mówić, "młody i głupi".
hmm to tak jak i ty?
Cytat
Pięć miesięcy po 2 godziny dziennie czytania w INTERNECIE, ewentualnie jakiejś tam książki... co to jest?
Wystarczająco długo aby nabrać jakiegokolwiek pojęcia o zdrowiu i podjąć decyzję o kierunku którym się będzie zmierzało.
Cytat
Rozśmieszyłeś mnie niemal do łez
Cieszę się bardzo msn-wink Zobaczymy tylko kto się będzie śmiał ostatni biggrin
Cytat
Wiesz w ogóle po co ludzie sobie robią NIA?
Głównie po to aby usunąć raka, albo zapobiedz jego rozwojowi. Wegetarianie nie mają takich problemów.
Cytat
Jak Ci się nie podoba i przyszedłeś robić intrygi to fora z forum.
To nie ja zacząłem. Po prostu nie lubię głupich żarcików/docinek które mają na celu obrazę mojej osoby, a takich tu niestety pełno.

Każdy jest odpowiedzialny za siebie i nie możecie nikomu narzucać co ma robić. Ja jestem wegetarianinem bo taką podjąłem decyzję i tyle.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #149 : 13-01-2014, 14:07 »

W takim razie żegnam.
Zapisane

Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #150 : 13-01-2014, 15:38 »

Co twoje źródła mówią o diecie naszych przodków?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #151 : 13-01-2014, 16:11 »

Co twoje źródła mówią o diecie naszych przodków?

Żywią się przede wszystkim owocami, liśćmi i zielonymi pędami roślin.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gibonowate
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #152 : 13-01-2014, 16:40 »

Cytat
Każdy jest odpowiedzialny za siebie i nie możecie nikomu narzucać co ma robić. Ja jestem wegetarianinem bo taką podjąłem decyzję i tyle.

To nam też nie narzucaj wegetarianizmu. Twoja decyzja raczej nikogo nie interesuje bo każdy robi ze swoim życiem co chce. Po co w ogóle ten temat?

Cytat
W takim razie żegnam.

Rozumiem, że za poglądy i promowanie "wege"?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #153 : 13-01-2014, 19:17 »

Za całokształt, dwa bezsensowne wątki (20 stron łącznie...) i to. I jeszcze za "liczenie kalorii jako sukces do schudnięcia".
Zapisane

Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #154 : 13-01-2014, 19:22 »

Co twoje źródła mówią o diecie naszych przodków?

Żywią się przede wszystkim owocami, liśćmi i zielonymi pędami roślin.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gibonowate

Gibonowate to aby na pewno nasi przodkowie?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #155 : 13-01-2014, 19:46 »

Za całokształt, dwa bezsensowne wątki (20 stron łącznie...) i to. I jeszcze za "liczenie kalorii jako sukces do schudnięcia".

Warto na chwilę przeczytać post z października ubiegłego roku, niech wegetarianin posłuży własnym przykładem http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28431.msg196836#msg196836.

Współczuje tylko osobą, które spożywają mięso kilka razy dziennie nie będąc świadomym konsekwencji.

Ja z kolei widzę konsekwencje spowodowane brakiem spożycia mięsa. A tak w ogóle, to czym jeszcze ten ktoś współczuje (bo przecież nie ty), skoro tutaj, jak piszesz, tylko osobą?
« Ostatnia zmiana: 17-02-2021, 16:38 wysłane przez Kamil » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #156 : 14-01-2014, 09:45 »

Gibonowate to aby na pewno nasi przodkowie?

Czy na pewno, tego nie wiem. Przypuszczam, że byli nimi Gibbonowate i Dannglowate. Mam nadzieję, że nie zjadali się nawzajem.  
« Ostatnia zmiana: 16-01-2014, 17:24 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #157 : 01-11-2018, 19:13 »

Uwaga drastyczne - co weganizm czyni z główką:

https://wsensie.pl/polska/30828-totalny-odlot-zastepczyni-bodnara-czyli-jak-spurek-opowiada-o-swoim-weganizmie?fbclid=IwAR18TixZxwKPy49aFNZ7UZ76zl5qHNhGuHmaKI-VSynFGbSCPgzP9kdKL1o
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!