Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 00:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sucha skóra twarzy...  (Przeczytany 76094 razy)
kroko
« Odpowiedz #20 : 29-10-2008, 23:34 »

Hehe, rzeczywiście to moje zdanie troche głupio wygląda. Myć się myje, natomiast generalnie zawsze wolałem prysznice niż "kąpcianie" się, ze wzgl. energetycznych.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #21 : 30-10-2008, 18:56 »

Proponuję wypróbować do skóry twarzy olejek jojoba (czytaj:chochoba)
Cytat
Przy nadmiernym wydzielaniu sebum skóra jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim przypadku olej jojoba działa hamująco na naturalne wydzielanie sebum. Dzięki tej regulacji wydzielania łoju olej jojoba przyspiesza regenerację komórek skóry. Olej jojoba zachowuje naturalną kwaśną warstwę ochronną skóry, dzięki temu skóra pozostaje młoda, elastyczna i gładka.
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_olej_jojoba.php
Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #22 : 16-10-2009, 08:00 »

W moim przypadku nawet juz maść z witaminą A nie pomaga. Odkąd rozpoczął się sezon grzewczy moja skóra jest przesuszona i mam okropne uczucie ściągnięcia. W pracy mam strasznie zanieczyszczoną klimatyzację, która również nie wpływa kojąco na moją cerę. Próbowałam w domu robić maseczkę z żółtka jajka z oliwą z oliwek, ale działa tylko chwilowo Smutny
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #23 : 16-10-2009, 08:39 »

Cytat
Próbowałam w domu robić maseczkę z żółtka jajka z oliwą z oliwek, ale działa tylko chwilowo
Jeżeli będziesz ją robiła dwa-trzy razy w tygodniu, efekty będą trwałe. Także inne wersje, jeśli będziesz miała śmietankę, dobrą, nieuhatą, niehomogenizowaną - rób na zmianę z oliwą. Także z bananem i awokado, bardzo dobra - z papai. Lepiej nawilży, a Twojej skórze potrzeba wody. Popijanie wody co jakiś czas, małymi łyczkami, także będzie nie od rzeczy.
Maść z witaminą A nie ma zdolności wchłaniania się w głąb warstw skóry, ochroni skórę dobrze nawilżoną, ale sama ani nie nawilży ani nie natłuści.

Najgorsza jest klimatyzacja - trzeba walczyć o systematyczne czyszczenie, szefowie także są narażeni na jej działanie, tylko trzeba im to uświadomić.

Godzinę przed położeniem się do snu radzę zakręcać kaloryfer w sypialni i nawilżać pokój, choćby tylko namoczonym ręcznikiem (na ciepły kaloryfer mokrego się nie kładzie, gdyż zwiększa to zużycie ciepłą i podnosi odczyty). Przy włączonym kaloryferze śpijcie tylko w największe mrozy.
Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #24 : 16-10-2009, 08:44 »

Dziękuję za ciekwe przepisy na maseczki, Grażyna. Myślę, że musze być bardziej systematyczna i tak jak doradziłaś 2 razy w tygodni stosować maseczki msn-wink .
A w pracy pije duzo wody, a dodatkowo mamy nawilżacz powietrza, jednak na niewiele to sie zdaje. Szefostwo jest przez nas "gnębione" regularnie o czyszczenie klimatyzacji, ale poprawy nie czuć Smutny
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #25 : 21-10-2009, 18:31 »

Bardzo dobre efekty daje tonizowanie twarzy własnym moczem.
Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #26 : 22-10-2009, 13:56 »

Hmm, może i to jest skuteczne ale chyba niezbyt przyjemne.
Zapisane
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #27 : 04-12-2009, 14:41 »

Jestem bardzo ciekawa jak sobie radzicie z pielęgnacją bardzo suchej, odwodnionej skóry ?
Może są jakieś naturalne kosmetyki, które można z czystym sumieniem polecić.
Moja buźka jest tak sucha, piekąca, zaczerwieniona, aż ręce opadają...
Siłą woli powstrzymuję sie przed drapaniem, nie mówiąc już o względach estetycznych, bo wyglądam jak upiór...  crybaby
Problem z cerą mam od liceum, wtedy strasznie się łuszczyła, wręcz sie ze mnie sypało,... teraz już się nie łuszczy ale jest cienka, wrażliwa, rozpalona. Chce pić... a ja niewiem, jak ugasić ten płomień.
Pracuje od ponad dziesięciu lat w klimatyzowanych pomieszczeniach, niestety...  i tu dopatruję się głównej przyczyny nasilenia moich problemów. Piję dużo wody.
Od roku stosuje kąpiele z olejem wg zaleceń Mistrza i jeśli chodzi o ciało jest dobrze, choć wcześniej też był duży problem. Twarz przemywam aleocitem (mój tonik) i smaruję Maścią ochronna z wit. A.
Jestem zdesperowana, nie wiem co robić... Wiem, że to złożony problem i wynika z kondycji mojego organizmu, ale może można sobie jakoś doraźnie pomóc, żeby ludzi nie straszyć.
Może znane są komuś kosmetyki (ponoć w 100% naturalne) NUXE lub krem MEDIDERM, linki poniżej. A może macie jeszcze inne sprawdzone sposoby.
www.i-apteka.pl/cat-pol-254-Kosmetyki-Pielegnacja-NUXE.html
www.aptekaeskulap.pl/mediderm-krem-400-g-p-6173.html
« Ostatnia zmiana: 04-12-2009, 14:46 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #28 : 04-12-2009, 19:31 »

Nie znam się na kosmetykach za to polecę Ci pewną stronkę : http://www.panacea.pl/print.php?what=article&id=237. Gdy wnikliwie się wczytasz w artykuł znajdziesz tam dobrze nam znany macerat z siemienia lnianego jako antidotum na wysuszoną skórę. Znalazłam jeszcze przepis na maskę z siemienia lnianego. Lniane preparaty osłaniają płaszcz lipidowy skóry, zapobiegając nadmiernemu wysuszeniu skóry.
3 łyżki siemienia lnianego zmielić, dodać łyżkę rumianku, zalać zioła kilkoma łyżkami wody i podgrzać. Ciepłą masę nałożyć na twarz, trzymać przez 15 minut.
I druga maseczka dla cery delikatnej, skłonnej do podrażnień : garść nasion lnu zmielić, przenieść na lekko posmarowaną olejem lnianą gazę i nałożyć na twarz na 20 minut.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2009, 19:32 wysłane przez Iza38K » Zapisane
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #29 : 04-12-2009, 19:51 »

Iza38K, dziękuję.
Zaraz sobie zrobię. Przecież len jest w każdym, szanującym się domu  msn-wink
Nasz dobrodziej, ileż on ma zastosowań  smile
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #30 : 05-12-2009, 11:12 »

Cytat
Może są jakieś naturalne kosmetyki, które można z czystym sumieniem polecić.
JoGa  - z własnego doświadczenia mogę Ci polecić kostkę do mycia twarzy Seba Med Baby.Kupisz ją w aptece.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #31 : 05-12-2009, 23:47 »

Jestem chwilę po kąpieli z dodatkiem oleju z pestek winogron. Uważam ten sposób na wybawienie mojej skóry. Czuję się fantastycznie  thumbup polecam.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
tenia
« Odpowiedz #32 : 06-12-2009, 17:22 »

Suchą skórę twarzy miałam odkąd pamiętam, gdy zaczęłam przemywać twarz alocitem na bazie aloesu poczułam się komfortowo. Przez pół roku było fajnie, żadnego ściągania skóry nawet po umyciu. Po przejściu na alocit z citroseptem, ciągle czuję skórę twarzy, jest tkliwa, napięta.
Chwilę po nałożeniu nawet maści z wit.A czuję dyskomfort, skóra jest ściągnieta.
Zapisane
Pistacja
« Odpowiedz #33 : 07-12-2009, 13:18 »

Dziewczyny, co Wy z tą maścią z wit A, która ma być panaceum na wszelkie dolegliwości skóry? Tak jak Grażyna już wspominała, maść ta NIE NAWILŻA ANI NIE NATŁUSZCZA skóry tylko ją chroni. Jeśli macie problem z suchą skórą i chcecie, żeby wyszła na prostą, ta maść problemu nie rozwiąże.
Mnie się udało jakoś opanować suchość skóry na twarzy i skłonność do czerwonych wypieków - odpukać na razie jest ok. Wywaliłam apteczne kremy dla skóry atopowej (np. oilatum, który przez pół roku stosowania nie przyniósł żadnych efektów, oprócz fałszywego komfortu tuż po nałożeniu go), zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków i ogólnie używać ich jak najmniej. Ponieważ w codziennej pielęgnacji twarzy nie jestem w stanie się obyć bez kremu, fluidu oraz żelu do mycia twarzy, to te trzy bazowe kosmetyki kupiłam sobie z firmy naturalnej (w moim przypadku Lavera - polecam zwłaszcza żel do mycia twarzy, pierwszy po którym nie mam ściągniętej skóry, ale są też inne firmy, warto poszukać). Warto też skorzystać z linka, który podała Grażyna (jaworek itd) i poczytać np. o olejach - pielęgnacja oparta na nich wychodzi dużo taniej niż gotowe kremy. Rewelacyjnie tez działa jeśli się 2 razy w tygodniu stosuje maseczki własnej roboty - tutaj jednak nie ma co się spodziewać efektów jeśli nie robi się tego regularnie.

Może znane są komuś kosmetyki (ponoć w 100% naturalne) NUXE lub krem MEDIDERM, linki poniżej. A może macie jeszcze inne sprawdzone sposoby.
www.i-apteka.pl/cat-pol-254-Kosmetyki-Pielegnacja-NUXE.html
www.aptekaeskulap.pl/mediderm-krem-400-g-p-6173.html

JoGa, nie wiem dlaczego NUXE miałby być 100% naturalny. Dałam się konsultantce w aptece namówić kiedyś na puder i żałuję, bo był drogi, a analizując składniki złapałam się za głowę.

Proszę nie pisać postów jeden pod drugim, gdy jest jeszcze możliwość (w ciągu 120 minut) edytowania poprzedniego postu.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2009, 13:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #34 : 07-12-2009, 19:30 »

Dzięki Kobietki, za wszystkie rady. Wiem, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problem z cerą, więc bardzo liczyłam na Wasze uwagi i doświadczenia.

Cytat
gdy zaczęłam przemywać twarz alocitem na bazie aloesu poczułam się komfortowo.
Wczoraj zrobiłam świeży ALOcit. Ostatnio używałam na bazie citroseptu. Aloes na pewno działa bardziej kojąco na podrażniona skórę.
Cytat
JoGa, nie wiem dlaczego NUXE miałby być 100% naturalny.

NUXE gorąco poleciła mi koleżanka, widząc jak się męczę. Miała taki sam problem... i jak stwierdziła NUXE wybawiło ją przed depresją.
Efekt - natychmiast szczęśliwa, nawilżona cera. Strasznie przeżywała, ze źle wygląda... ja zresztą też  Smutny
Nie oszukujmy się, przecież wszystkie chcemy być ładne.
Piękna skóra to zdrowa skóra. Na nowo zaczęłam smarować skórę olejem z rokitnika, wg zaleceń Mistrza.
Wcześniej stosowałam ten zabieg, lecz zabrakło mi cierpliwości. Tym razem postaram się być bardziej konsekwentna.

Cytat
Mnie się udało jakoś opanować suchość skóry na twarzy i skłonność do czerwonych wypieków - odpukać na razie jest ok.

Pistacjo, może zdradzisz jak ?   msn-wink

także=również
« Ostatnia zmiana: 07-12-2009, 19:50 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #35 : 09-12-2009, 09:44 »

Godne polecenia są kosmetyki z zawartością masła shea  lub masła kakaowego. smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Pistacja
« Odpowiedz #36 : 09-12-2009, 09:51 »

Raczej to już napisałam :-) Od paru miesięcy skrzętnie sprawdzam składy kosmetyków i unikam jakiejkolwiek chemii. Przestawiłam się całkowicie na kosmetyki naturalne, ale bez wydziwiania i stosowania innego kremu na każdą część ciała :-) Na twarz używam tylko Lavery (krem, żel do mycia, fluid, tusz do rzęs, maseczka różana) - efekt szczęśliwa skóra tak jak u Ciebie po Nuxe. Nie podrażnia się łatwo, nie ma suchych placków, nie ma uczucia ściągnięcia po myciu. Ja eksperymentuje z Laverą, bo dużo o niej czytałam, ale są też inne firmy, które nie stosują chemii do produkcji kosmetyków. Nie chcę ogłaszać sukcesu przedwcześnie, ale od 3 miesięcy mam spokój ze skórą, pomimo jesiennych wiatrów i nie zawsze ogolonego faceta :-)
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #37 : 09-12-2009, 12:03 »

Do pielęgnacji suchej skóry dobry jest olej kokosowy, można go mieszać z kremem czy maścią lub używać samodzielnie :

http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-coconut.html

Na tej stronie sa również inne masła i oleje do pielęgnacji skóry.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #38 : 09-12-2009, 15:09 »

Cytat
a kremy nawilżające (Korana, Soraya - w miarę możności wybieram bez parabenów) na dzień.

Grażynko, chciałabym zasięgnąć Twojej opini na temat jednej z serii f-my SORAYA
Beauty Therapy – Kuracja Dotleniająca. Zainteresował mnie Krem na dzień z Corallina Officinalis Nawilżająco-dotleniający www.soraya.pl/product.php?group=face&id=740
Producent obiecuje cuda, więc chciałam podpytać, czy jest bezpieczny ? Może używałaś?

Co do olejków i masełek mają świetne właściwości regeneracyjne i zapewne tę przewagę, że są naturalne. Jednakże najłatwiej dostępne są chyba przez internet. Właśnie ostatnio biegałam po mieście za olejkami: jojoba i z nasion czarnej porzeczki, a sukces z tego taki, ... może deczko smuklejsze nogi  msn-wink , olejków nie kupiłam.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #39 : 17-01-2010, 20:06 »

Dobre olejki do twarzy tutaj:

http://mazidla.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=16&Itemid=27
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!