Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warzywa  (Przeczytany 46567 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 06-05-2008, 11:53 »

Wychodzi na to, że muszę się zbanować!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #61 : 06-05-2008, 11:55 »

Jak miło. Humorek w normie u naszego Mistrza.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Maja
« Odpowiedz #62 : 06-05-2008, 11:58 »

Cytat od: Mistrz
muszę się zbanować

 Może raczej zastanowić się nad swoim stosunkiem do innych. Na pewno przysłuży sie to forum, niezależnie od mojej tu obecności.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #63 : 06-05-2008, 12:13 »

Widzisz Maju, ja wolę jak Mistrz na mnie nie krzyczy, ale jak gadam głupoty, to jestem wdzięczna za to, że krzyczy. Ludzie czasem skupiają się na formie chyba dlatego, że wydaje się im, że w ładnych słówkach ukryje się prawda, której nie chcą znać.
Korzystając z okazji chcę tu Mistrzowi za to podziękować.
Jeśli wchodzisz do czyjegoś domu i nie zdejmując butów kładziesz nogi na kanapie to normalne, że zwróci Ci uwagę, że to jest Twój błąd. I tak było. Ale Ty nadal kładziesz nogi na kanapie, więcej, biegasz po całym domu zaglądając do różnych pomieszczeń i krytykując wystrój. Nie dziw się więc, że gospodarz chce wyrzucić Cię ze swojego domu!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #64 : 06-05-2008, 12:14 »

Cytat od: Mistrz
No więc co robimy? Banujemy wegetarianizm czy Maję?
A propos: Pablo, ja nie mam możliwości banowania...

Z pewnością nie wegetarianizm, ... ale "chamstu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom" - "wężykiem"...
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #65 : 06-05-2008, 12:35 »

Tak jak poprzedniczka  :tak:
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #66 : 06-05-2008, 12:48 »

Maja- może już czas na Ciebie, abyś "odleciała"z naszego Forum do... GUCIA :papa2:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Paweł
« Odpowiedz #67 : 06-05-2008, 12:50 »

Cytat od: "Maja"
i na wstępie Cię obrzygał.


Na tym Forum to raczej niemożliwe- stosując zasady zdrowego odżywiania nie ma się ŻADNYCH kłopotów gastrycznych. Może u niepoczytalnych wegetarian to norma, ale nie u zdrowych, normalnych, nie narzucających się nikomu ludzi. Nie mam zwyczaju wchodzić na fora np. filatelistyczne i pomstować, jakie to forumowicze mają debilne hobby. Nie wchodzę na fora wegetariańskie i nie stwierdzam, że tylko człowiek z niesamowitymi kompleksami i kłopotami psychicznymi robi z siebie zbawcę świata, bo nie pożera braci mniejszych. Uważam ponadto, że tylko s-e-k-c-i-a-r-z-e lub a-k-w-i-z-y-t-o-r-z-y są aż tak nachalni, jak ty. Co nam chcesz sprzedać, Maju? Warzywka od znajomka?

Pablo: czy mógłbyś ostatecznie zająć się "kwestią wegetariańską"?  smile

PS: Kochani, wiem, o co chodzi z Mają! Po prostu od jedzenia trawy, siana i stokrotek zamieniła się w człowieka- roślinę. A do tych, jak wiadomo, nic nie dociera. Smutne, ale przynajmniej wiadomo, skąd bierze się zachowanie nieświadomej niczego Maji.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #68 : 06-05-2008, 12:56 »

Cytat od: "Paweł"
Cytat od: "Maja"
i na wstępie Cię obrzygał.


Na tym Forum to raczej niemożliwe- stosując zasady zdrowego odżywiania nie ma się ŻADNYCH kłopotów gastrycznych.



     
Cudne!!!!

Dodano

Cytat od: "Paweł"

Pablo: czy mógłbyś ostatecznie zająć się "kwestią wegetariańską"?  smile


Spokojnie, Pabla teraz nie ma, ale jak wróci ...

Dodano

Ja myślę, że do roślinek dociera więcej niż nam się zdaje...
W końcu prawie zawsze odżywają, gdy chce się je w końcu wyrzucić  
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Zibi
« Odpowiedz #69 : 06-05-2008, 13:18 »

Na temat sklepu ze "zdrową żywnością" już się kiedyś wypowiadałem, ale przy innej okazji, więc proszę o cierpliwość i nieposądzanie mnie o monotematyczność.

Gościłem kiedyś w takim sklepie, bo chciałem kupić mieszankę mączną (bezglutenową) dla mojej matki na chleb. Przejrzałem wszystkie towary na półkach i nic nie znalazłem godnego, aby nazwać zdrową żywnością. A przedmiotowa mąka kukurydziana i te wszystkie dodatki, akurat w matki przypadku, nawet nie są mniejszym złem. Podejrzewam, że na jej nietolerancję glutenu mniej szkodliwym by się okazał normalny chleb żytnio-razowy, ale pieczony na zakwasie wg receptury XIX w. z mieszanek różnych śrut, bez tych wszystkich wynalazków. Oczywiście taki chleb kupujemy z Dr. Janusem w normalnej piekarni, poza miastem. Jak zacząłem tłumaczyć, że ta jej zdrowa żywność, bardziej ludziom szkodzi niż pomaga, to kazała mi się uciszyć, bo będzie musiała zamknąć ten interes. A w sklepie tym rzekomo miała być 'samarytanką' dla pokrzywdzonych przez los, czy kosmos, i sprzedawać produkty zdrowe: cukrzykom, bezglutenowcom, tłuściochom i innym. Np. w jaki sposób matce może pomóc mieszanka mąk bezgltunenowych, jeśli mąka kukurydziana, czy inna - jest "odarta" ze wszystkiego co tylko dobre i zdrowe, jej IG -ok. 75, tyle prawie co miodu (przy którym nie powinna nawet stać, jeśli chodzi o walory zdrowotne), jest GMO, ma wszystkie sztuczne proszki, dodatki chemiczne, cukry proste w dużych ilościach. Czyli stosując ten produkt dosztukuje sobie do kolekcji chorób - cukrzycę, przerost grzybni, chyba przez wszystkie tkanki organizmu, ale tylko po to, żeby nie dostała rozwolnienia od nietolerancji glutenu.

Przedmiotowe lobby, tak precyzyjnie obmyśliło plan unicestwiania ludzi, że jestem pod wrażeniem, i proszę mi nie mówić, że cierpię na manię prześladowczą itp., po prostu też nie daję się "strzyc" przy samej skórze jak baran. I tak było z całym tam znajdującym się towarem. Albo wyciąga mi oleje i ulotki o wartościach zdrowotnych, bo to niby z prywatnych firm i tylko pół roku okres przydatności, no to wielka mi różnica, między 2 lata w hipermarkecie  a 6 m-cy z jej sklepu ze "zdrową...". Szlag mnie trafiał, jak pomyślałem, jak baba zarabia na krzywdzie dzieci, bo starych "baranów" mi nie szkoda. To postąpię z mniejszym złem, jak pójdę do supermarketu i kupię liofilizowaną "Wazę", przynajmniej nie zasilę bandyckiego lobby i nie rozreklamuje tej obłudy całej.

A co do gościnności Mistrza, to tylko mogę go podziwiać, tak jak kiedyś siebie, po zaproszeniu pewnego mojego kolesia do siebie, do mojego domu. Powiedziałem, żeby się czuł, jak u siebie w domu, na co mi odpowiedział z radością: - "Ok." - i natychmiast zaczął mi pluć za wersalkę, i dogasił kiepa na ławie.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 16:19 wysłane przez Zibi » Zapisane
Maja
« Odpowiedz #70 : 06-05-2008, 14:00 »

Nikogo nie namawiałam do przyjęcia mojego systemu wartości. Jak tylko o nim wspomiałam zostałam agresywnie zaatakowana, więc nie bredźcie tu o gościnności.
Broniłam się tylko przed nachalnym i chamskim negowaniem mojego sposobu odżywiania i moich poglądów. Nie oczekiwałam, że wszyscy myślą tak samo jak ja. Mam prawo do swoich poglądów tak samo jak każdy.
Cytat od: "biedrona"
jak gadam głupoty, to jestem wdzięczna za to, że krzyczy

Cóż, o gustach się nie dyskutuje... Są typy które lubią się znęcać i takie, które lubią znęcanie się nad nimi. Jedno i drugie to patologia.
Cytat od: "kazof"
chamstu należy się przeciwstawiać siłom

Spróbuj się przeciwstawić chamstwu Słoneckiego to pogadamy.
Jeśli nazywacie mnie rośliną, to nie oczekujcie ode mnie, że będę dla Was miła. Proste. To tak jakbym nazwała Was trupożercami, ścierwożerami, flakami na gnijące mięcho.
Cytat od: "Paweł"
stosując zasady zdrowego odżywiania nie ma się ŻADNYCH kłopotów gastrycznych

Poczytaj sobie trochę na forum jakie ludzie tu mają kłopoty gastryczne i nie bredż.
Cytat od: "zibi"
mogę go podziwiać, tak jak kiedyś siebie

Zibi, zibi
a podziwiaj sobie siebie do woli! Gratuluję Ci dobrego samopoczucia, bo sądząc po Twoich postach to oprócz już słynnej manii prześladowczej najwyraźniej masz jeszcze kłopoty ze zdrowym rozsądkiem i spiskowa teoria dziejów bardzo do Ciebie przemawia. Słyszysz już głosy? biggrin
Ja nie wiem, chyba was pogięło całkiem - rzucić się na kogoś tylko dlatego, ze uważa zwykłą "chemiczną" rzodkiewkę za gorszą od uprawianej w ekologiczny sposób? Sklepy ekologiczne guzik mnie obchodzą. Mówiłam tylko o biodynamicznym rolnictwie.

Cytat od: "Loret"
Maja- może już czas na Ciebie,

Może... może... w sumie to szkoda mi czasu na obcowanie z betonem.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #71 : 06-05-2008, 14:25 »

Cytat od: "Paweł"
stwierdzam, że tylko człowiek z niesamowitymi kompleksami i kłopotami psychicznymi robi z siebie zbawcę świata, bo nie pożera braci mniejszych. Uważam ponadto, że tylko s-e-k-c-i-a-r-z-e lub a-k-w-i-z-y-t-o-r-z-y są aż tak nachalni, jak ty. Co nam chcesz sprzedać, Maju?

a tu coś na potwierdzenie słów Pawła j/w i odpowiedź:

Cytat od: "Maja"
Mówiłam tylko o biodynamicznym rolnictwie.

Czy chodzi Ci Maju o ten preparat:
http://www.maryandalan.republika.pl/Biodynamika.htm
cyt.:"
     Podążając za naszym boskim przekazem, że „Ceremonia Świętego Ognia jest ostatnim uzdrawiającym narzędziem ofiarowanym ludziom”, zastępowaliśmy preparaty BD popiołem ze Świętego Ognia. Ciekawe do zaobserwowania jest to, że wymieszana w wodzie mikstura (1/3 łyżeczki popiołu na 2/3 wiadra wody) - podobnie jak 500+501, po utworzeniu wiru poprzez mieszanie w jednym kierunku, a następnie odwróceniu kierunku, by stworzyć chaos i odtworzyć wir w przeciwnym kierunku itd. - po 15-18 minutach  w sposób widoczny zaczyna współpracować z mieszaniem, co w przypadku preparatów 500+501 zajmuje 50-55 minut.

       Odkryliśmy, że farmy BD w Anglii, które miały poważne kłopotów ze szkodami spowodowanymi przez ślimaki, były w stanie przezwyciężyć je z pomocą świętego popiołu wymieszanego w ten właśnie sposób przez 18 minut i rozpylonego w ilości 13,5 litra na akr – teraz wiele z nich dodaje popiół do każdej stosowanej partii 500, oczywiście, w przypadku produkcji „Demeter” są zobowiązani do zastosowania 500, nawet jeśli to już nie jest potrzebne." koniec cyt.

To z takiej strony:
http://www.maryandalan.republika.pl
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #72 : 06-05-2008, 14:48 »

No nie. Gdzie by sie Maja nie pojwila to temat wzrasta w tempie, ze nie nadazam go sledzic. Pablo, a na nas krzyczysz jak obciazamy forum jakimis pzdrowieniami. W tym rytmie Mistrz w niedlugim czasie bedzie musil dokupic nowy serwer  ! Pora to zakonczyc ,bo to tylko balagan ktory nas niczego nie uczy.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #73 : 06-05-2008, 15:06 »

Oj Kazof! ale się uśmiałam  z tego : http://www.maryandalan.republika.pl/Biodynamika.htm
Nie włączam się do bezsensownych dyskusji, ale śledzę wszystko od początku.
Emisiu podobno nie ma Pabla, bo na pewno już zareagowałby.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #74 : 06-05-2008, 15:50 »

Człowieka kilka dni nie ma, a jak wraca to tona postów i jeszcze do tego takie "kwiatki". Oj nieładnie  
Myślę jednak, że teraz będzie spokojniej i Maja od nas też odpocznie :ban?:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!