Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 05:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wegetariańskie psy  (Przeczytany 31926 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #20 : 05-05-2008, 23:29 »

Owszem, nie trzeba, ale jak to lubią, sama żółwie wyprowadzałam, no i trzeba je jeszcze drapać pod szyją smile i karmić - bo zdechną. A, jeszcze dostarczać ciepła w postaci żarówki - są jednak koszta - rachunek za prąd  msn-wink
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
asik1
« Odpowiedz #21 : 05-05-2008, 23:42 »

Tak, tak Biedronka. Mój nadstawia szyję do myziania, spacerki uwielbia, owszem, ale bez smyczy . Kochane zwierzę z niego msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2012, 23:52 wysłane przez Solan » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #22 : 05-05-2008, 23:47 »

Bez smyczy? No niemożliwe!
Moje sobie trawkę jadły czasem w ogródku, nagle okazywało się, że to jednak szybko chodzi  . Ach, dawne czasy. Ale powiem szczerze, lepszy był szczurek, choć niby nie da się tego porównywać.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Maja
« Odpowiedz #23 : 06-05-2008, 08:02 »

Cytat od: "editho"
psy się rozmnażają i ludzie też

To ludzie rozmnażają psy. Zapominasz, ze psy jako takie nie istnieją w naturze.
Cytat od: "editho"
Ciekawe czy nadal z taką pogardą wypowiadałabyś się o psiakach gdybyś tak nagle przestała widzieć i ktoś by Ci musiał pomagać przejść na drugą stronę ulicy

Jasne, mogłam się spodziewać, ze chodzi znowu o instrumentalne traktowanie zwierząt - pies jest wspaniały i potrzebny bo się do czegoś człowiekowi przyda.  biggrin
Cytat od: "kazof"
Czy miałaś kiedyś kontakt z psim?

Bezustannie mam kontakt z psami. Wszyscy w koło mają psy i bezustannie muszę uważać na moje dziecko na spacerze, bo "odpowiedzialni" właściciele spuszczają je kiedy chcą nie licząc się z nikim i niczym. Bezustannie muszę zastanawiać się, czy uda mi się przejechać na rowerze do domu , czy też znów będzie mnie gonić sfora wioskowych psów, które podobno mają właścicieli.
Cytat od: "kazof"
Nie masz pojęcia ile dobrego możesz nauczyć sie od psiego, jakim może być mądrym prawdziwym przyjacielem i terapeutą jednocześnie...

Być może, ale przyznasz, że mam prawo do tego, zeby nie szaleć za psami. Po prostu. Niczego złego im nie robię, nie atakuję ich i chciałabym nie być przez nie atakowana.

Cytat od: "kazof"
Jeżeli tak nie lubisz psów, to jak możesz stawać w obronie innych zwierząt

A skoro już wypowiadasz się na temat obrony zwierząt to zastanawiam się czy wiesz , że przeciętne pies zjada rocznie CAŁĄ KROWĘ?
Psy w swojej obecnej formie są całkowicie wytworem człowieka, który zawsze widział w nich użyteczność.  Bardzo mnie drażni, gdy ktoś twierdzi, że kocha zwierzęta i karmi psa krową. Zwierzęta dzielicie na te do kochania (niejadalne - jak psy, koty ) i do jedzenia.
Mam na swojej działce dzikiego chomika (założe się, że nawet nie wiesz jak wygląda), łasicę, kunę, sowy, puszczyka. Na strychu co roku kopciszki zakładają gniaza. Zaglądają do mnie zające i bażanty.Chodzę je często oglądać , staram się nie zakłócać im spokoju. Czasem zdarzy mi się obejrzeć w moim ogrodzie fajny film przyrodniczy na żywo. Cieszę się, że są. Są piękne! . Nie masz pojęcia ile od nich się można nauczyć.

Dodano

Cytat od: "asik1"
Proponuje ci Maju żółwia

Dzięki, ale nie mam potrzeby więzić kogokolwiek tylko dla swojej przyjemności.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #24 : 06-05-2008, 08:22 »

Maju, chyba teraz rozumiem, co chcesz powiedzieć. Ale wiesz, tak to powiedzialaś, jakbyś chciała wszystkie psy powystrzelać.
A jeśli chodzi o więzięnie to hmm nie zawsze tak jest. Jesli zapewnisz dobre warunki dla zwierzęcia i ... dasz samą siebie to, jestem o tym przekonana, są one szczęśliwe.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Maja
« Odpowiedz #25 : 06-05-2008, 08:28 »

Cytat od: "biedrona"
chciała wszystkie psy powystrzelać

Jestem jak najdalsza od "wystrzeliwania"  biggrin
.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #26 : 06-05-2008, 08:30 »

Nie mdli was już ten temat?  Bo mnie tak
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #27 : 06-05-2008, 08:34 »

editho napisał/a:
Ciekawe czy nadal z taką pogardą wypowiadałabyś się o psiakach gdybyś tak nagle przestała widzieć i ktoś by Ci musiał pomagać przejść na drugą stronę ulicy

maja napisała
Jasne, mogłam się spodziewać, ze chodzi znowu o instrumentalne traktowanie zwierząt - pies jest wspaniały i potrzebny bo się do czegoś człowiekowi przyda.




Dla instrumentalnej osoby instrumentalny przykład. Przecież jakbym Ci napisała ,że pies jest potrzebny do wzajemnego dawania i brania   przyjaźni i miłosci... to i tak byś nie zakumała  skoro psiak kojarzy Ci się z : wyciem , odorem , mordą i odlaniem.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Paweł
« Odpowiedz #28 : 06-05-2008, 08:35 »

Cytat od: "hajdi"
Nie mdli was już ten temat?


Oczywiście, że tak. Smaczne to jak kanapka z awokado popijana mlekiem sojowym  naughty
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #29 : 06-05-2008, 08:37 »

A ja Mai współczuję takich doświadczeń z psami i takich odczuć.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #30 : 06-05-2008, 08:52 »

A ja psom współczuję takich doświadczeń z Mają.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #31 : 06-05-2008, 09:23 »

Mistrzu Józefie bardzo prowokacyjny podrzucił Pan temat. Myślę, że "szczekania" tu już za dużo (aż głowa boli...), a poza tym tylko źle ułożone psy, albo te, które się boją, tyle szczekają bez potrzeby. Dowiedzieliśmy się, co wege myślą o psach, a że wege-psów w naturze nie ma, to pewne.
Proponuję, aby potraktować temat jak wyżej za wyczerpany.
Pozdrawianki.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2012, 23:55 wysłane przez Solan » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 06-05-2008, 09:26 »

Zrobione  
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!