Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 19:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki Ziaja i nie tylko.  (Przeczytany 71536 razy)
Marta
« Odpowiedz #20 : 31-05-2008, 13:22 »

Cytat od: "łucja"
w wielu miejscach...w Gdańsku np. w sklepach ze zdrową żywnoscią ale też widziałam w hurtowniach z artykułami dla dzieci i matek...wydaje mi się,że widziałam ją też w aptece,ale nie jestem pewna.


Dziękuję za informacje. Ciekawi mnie czemu kosmetyki Ziaji są w sklepach ze zdrową żywnością.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #21 : 31-05-2008, 13:33 »

Kazof, to chyba nie ta sama masc bo nie ma na niej tego skladu. Ta co ja mam to " masc ochronna z wit.A" RETINOL. Jest to biala tubka z nebieskimi znaczkami i owszem ma cytrynowy zapach, ale nic z tego skladu Oceanic.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #22 : 31-05-2008, 18:03 »

Marta, wiele kosmetyków Ziaja można kupić w zwykłym kiosku, Łucji chyba chodziło o pastę do zębów z szałwią.

Flamma, miałaś opisać jak nakładać Ziemię Egipską  msn-wink.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
łucja
« Odpowiedz #23 : 01-06-2008, 07:34 »

tak, w sklepie ze zdrową żywnością kupuję pastę do zębów, bo o nią pytała Marta:)
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #24 : 01-06-2008, 07:58 »

Emisia -  POTWIERDZAM TWOJE SŁOWA!
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
flamma
« Odpowiedz #25 : 01-06-2008, 16:33 »

Ahh przepraszam, ale ostatnio mam mnóstwo na głowie.
Spróbuję to jakoś składnie opisać.
Przede wszystkim pędzel! Podstawa! Bez tego nie da się niestety osiągnąć oczekiwanego efektu. Koniecznie z naturalnego włosia. Duży. Długość ok. 25 cm-30 jakoś tak. Coś w ten deseń : http://www.rubica.pl/content/repository/images/produkty/urzadzenia_i_akcesoria/8206-big.jpg
Pierwszy krok to umycie naszej buźki. ( Ja osobiście używam mydła marsylskiego...nie ma nic lepszego ). Kładziemy swój ulubiony krem...najlepiej żeby był lekki, gdyż bardziej tłuste kremy długo się wchłaniają i niewprawiona ręka może porobić placki. Czekamy aż krem się dobrze wchłonie.
Otwieramy nasz magiczny puder biggrin Chwytamy nasz pędzel i bokami pędzla nabieramy puder w sposób jak byśmy go gładziły, obracając pędzel w dłoni jednocześnieł. Trzeba pokryć całą zewnętrzną powierzchnię pędzla, oraz na sam koniec troszkę czubek pędzla. Bardzo często spotkać można ten błąd iż kobiety wykonują ruchy okrężne nabierając puder właśnie główką pędzla.
Jak już mamy nabrany puder przestępujemy do nakładania go na twarz.
Standardowo rozpoczynamy nakładanie pudru od środka twarzy. Lekkimi muśnięciami nakładamy puder , który jest na tych bokach pędzla. Muskamy swoja buźkę. Ja rozpoczynam właśnie od nosa...przed policzki..podbródek..skronie i czoło. Oczywiście pędzel należy obracać w dłoni cały czas. Następnie patrzymy w lusterko czy efekt nas zadowala. Jeśli stwierdzimy , że jesteśmy nadal za blade...czynność powtarzamy.
Z doświadczenia wiem , że mnóstwo kobiet chcę podczas jednej aplikacji uzyskać efekt opalonej buźki. Lecz zanim dojdziemy do wprawy...lepiej robić to po prostu delikatniej. Każda z nas lubi inny efekt. Niektóre kobiety  wolą efekt skóry muśniętej słońcem..inne efekt kalifornijskiej opalenizny...oraz te które kładą takie ilości pudru na twarz , że przypominają Indianina.
Muszę również zaznaczyć , że dobrze jest również smyrnąć sobie płatki uszu, żeby nie odznaczały się zbytnio od reszty oraz obowiązkowo szyję i dekolt.
Jak opis będzie niezrozumiały to spróbuję nagrać filmik instruktażowy kamerką smile
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #26 : 01-06-2008, 20:43 »

Cytat od: "flamma"
Ja osobiście używam mydła marsylskiego.

Flamma - gdzie kupujesz to mydło?... . kiedyś można go było dostać w Auchan, ale już od dłuższego czasu nie ma
 :nie:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
flamma
« Odpowiedz #27 : 01-06-2008, 20:55 »

Loret w Starym Browarze w Poznaniu jest specjalna mydlarnia " Mydło i Powidło" mają wszystkie mydła zapachowe, oraz są jedynym dystrybutorem na Polskę francuskiej firmy o wysokiej renomie. Kupuję taka wielką kostkę o wymiarach 7 x 7 x 7 i później kroję na kawałki. Jest to czyste mydło bez żadnych dodatków. Są dwie wersje : z olejem palmowym ( tej używam ) i z oliwą z oliwek. Kupuję te mydło również mojej rodzinie, bo odkąd dostali ode mnie jako dodatek do prezentów na gwiazdkę to już innego nie chcą używać smile Taka kostka kosztuje 16 zł.
Jak by ktoś był chętny to ja mogę kupić i wysłać na adres. Nie będę pobierała za to żadnej opłaty smile Hehehe tyle co za przesyłkę. Jeśli mogę komuś pomóc to nie ma sprawy smile
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #28 : 01-06-2008, 23:43 »

Cytat od: "emisia"
Kazof, to chyba nie ta sama masc

Emisiu, ja stosuję, za radą Mistrza Józefa, dokładnie taką maść:
http://www.sklepsanus.pl/produkt-778-Masc-ochronna-z-witamina-A-apteka.html
Pozdrawianki,  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #29 : 02-06-2008, 06:51 »

Flamma, dziękuję bardzo, teraz pozostało tylko nabyć Ziemię Egipską  biggrin .
Zresztą ten instruktaż przyda się też do nakładania innych specyfików tego typu, np. do pudru w kulkach. Czy w tym przypadku technika jest inna   ?
Oj, nie wiem tylko, czy tak wprawnie potrafię obracać ten pędzel   .

P.S. Spenetruję miejskie mydlarnie w poszukiwaniu mydła marsylskiego.
Serdeczne pozdrowienia  smile !
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #30 : 02-06-2008, 07:41 »

Flamma - dziękuję bardzo za informację smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #31 : 02-06-2008, 08:23 »

Chamomilka nie wiem jak w Gliwicach , ale w Świętochłowicach jest mydlarnia. I daje sobie głowę uciąć ,ze w Silesii będzie taki sklep.
Ja też uzywam marsylskie lawendowe...Bomba.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #32 : 02-06-2008, 08:50 »

Edithko, w Gliwicach mydlarni jest trochę, ale jeszcze nie badałam je pod kątem mydła marsylskiego msn-wink .
W tym tygodniu się tym zajmę  smile .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Shpeelka
« Odpowiedz #33 : 02-06-2008, 09:10 »

Co do Ziaji, to dosc dlugo uzywam jak poprzedniczki toniku do demakijazu (ogorkowy). Jest swietny no i tani.  

Zbaczajac troszke z tematu....
Ja uzywam dwie masci z wit A. Tej , ktora Pan Slonecki poleca, z tymze jest ona ciezsza w rozsmarowaniu i bardziej tlusta i tej z Oceanic. Jest swietna, chociaz rozni sie zapewne skladem, bo super sie rozsmarowuje i wchania sie szybko, jest jakby bardziej wodnista niz tlusta.
Do mycia mydlo Bambino i to nie codziennie. Pod prysznicem nacieram zwyczajnie skore gabka a mydla uzywam co dwa, trzy dni (pomijajac okolice , ktore wymagaja czestszego namydlania).
Peeling kawowy raz w tygodniu mniej wiecej. Naprawde polecam!
Ostatnio zakupilam swietny krem do rak  Propolis, na bazie naturalnego wosku pszczelego. Wyprodukowany przez frme Korana. uzywam go w pracy.Polecam.
Nigdy nie sadzilam,ze tak niskim kosztem mozna tak dobrze zadbac o skore i uzyskac swietne efekty.

Mozecie napisac cos wiecej o tym mydle marsylskim? tzn jakie ono ma wlasciwosci?
Flamma, piszesz,ze jest to mydlo naturalne, ale do kazdego typu cery jak pisze producent? ja mam cere mieszana.

p.s.Mozeby zmienic tytul postu na "O kosmetykach Ziaja i nietylko..."
.. bo sie troche temat poszczerzyl
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #34 : 02-06-2008, 09:23 »

Shpeelko, to już chyba nie pierwszy taki temat, który ładnie się poszerza na inne  msn-wink .
O mydle marsylskim trochę tu:
www.zakupy.ibex.pl/mydlo-marsylskie/2006/06/27
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Shpeelka
« Odpowiedz #35 : 02-06-2008, 09:32 »

No my mamy tendecje do takiego rozgadywania sie biggrin jak to baby!

dzieki za linka Chamomillka. Chyba zakupie to mydlo faktycznie.
Zapisane
flamma
« Odpowiedz #36 : 02-06-2008, 12:41 »

Mydło marsylskie może być stosowane przy mieszanej cerze jak najbardziej smile Ja jestem posiadaczką takiej cery. Odkąd stosuję to mydło cera mi się bardzo poprawiła i z rzadka wyskoczy jakiś pryszcz. Poza tym ładnie goi. Liszaje na ramionach również mi zeszły. smile
Zapisane
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #37 : 04-06-2008, 22:23 »

Chwilę mnie nie było - dziękuję za podpowiedź co do witaminy A smile faktycznie, jest super smile
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #38 : 10-06-2008, 11:51 »

Czytałam kiedyś na forum o dezodorantach krystalicznych. W związku z dużymi upałami postanowiłam wypróbować i rewelacja! Wystarczy sztyft zwilżyć wodą i posmarować skórę. Ja dla zapachu lekko spryskuję się też zwykłym i do końca dnia nie czuć potu.Wystarcza na 1rok. Jest ekologiczny, nie zawiera sztucznych konserwantów, barwników. mój to Super Deo f.Reutter 13zł
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Marta
« Odpowiedz #39 : 10-06-2008, 12:06 »

Ja też używam Super Deo i jestem zadowolona. Można go kupić prawie w każdej aptece. Ja płaciłam ok.17 zł.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!