Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 17:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki Ziaja i nie tylko.  (Przeczytany 71357 razy)
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #40 : 02-02-2009, 10:15 »

Witam,
A czego używacie do higieny intymnej? Czy koniecznie musi to być jakis płyn specjaliny, czy poporstu mydło którym myjemy całe ciało? Mam na myśli oczywiscie nawracające grzybice Smutny pochwy.
Do ciała i twarzy używam szarego mydła "Biały jeleń" ale cery nie mam pięknej, więc przestawie się chyba na to plecane marsylskie.
pozdrawiam
wera
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #41 : 02-02-2009, 11:06 »

Tak czułam że te płyny bardziej szkodzą niż pomagają Smutny Dziękuję. Jeszcze chcę się upewnić-ten zestaw (oliwa+szare mydło) stosować tylko jak jest grzybica czy nawet profilaktycznie?
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #42 : 02-02-2009, 12:04 »

Bardzo polecam jednak mydło marsylskie z mydlarni, kupowane na wagę. Zawiera w swoim składzie oliwę z oliwek, a pachnie jak szare mydło  msn-wink.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #43 : 02-02-2009, 13:40 »

Dziękuję, na pewno spróbuję przynajmniej jeśli chodzi o twarz smile Mam od wielu lat problem z cerą. Od paru tygodni stosuję przemywania alocitem, wysypuje jeszcze bardziej, ale podobno tak ma być. Co do kremu, od jakiegoś czasu sporadycznie używam maść z vit.A i krem pod oczy (niezbyt silnie działający). Kiedyś stosowałam różne różności i dopiero jak to odstawiłam, cera jest trochę lepsza, ale wiem że trzeba jakiś krem stosować smile
pozdrawiam
wera
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #44 : 02-02-2009, 19:10 »

Wera - dla delikatnej i wrażliwej skóry twarzy, żadne mydło nie jest dobrym rozwiązaniem wyjątek stanowi tu tz. mydło bez mydła np: Kostka do mycia dla dzieci Seba Med Baby pozbawiona w 100% mydła i ługu. Można ją kupić w aptece cena około 16zł. Starcza na bardzo długo. Używam jej około 10 lat i bardzo sobie chwalę. smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #45 : 02-02-2009, 19:48 »

Cytat
Zgadza się - było pytanie o higienę intymną,
Nie ma przeciwwskazań nadaje się również do higieny intymnej smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #46 : 03-02-2009, 16:16 »

Cytat
Wera - dla delikatnej i wrażliwej skóry twarzy, żadne mydło nie jest dobrym rozwiązaniem wyjątek stanowi tu tz. mydło bez mydła
Tak można powiedzieć, że poza pryszczami (gł.na brodzie) i rozszerzonymi naczynkami, moja cera jest wrażliwa. Spróbuję do buźki tego albo polecanego wcześniej marsylskiego.
Cytat
Natomiast warto robić toniki do twarzy
dziękuje za wskazówkę z tymi tonikami.
Wracając jeszcze do higieny intymnej to zrozumiałam, że właściwie szare mydło, Seba Med Baby i marsylskie się nadaje. Spróbuję i napiszę o efektach smile
pozdrawiam
wera
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #47 : 13-02-2009, 15:09 »

Heh, ja Wam powiem szczerze, że twarz myję samą wodą, ewentualnie w sezonie letnim gdy sie mocno pocimy, pianką do twarzy Oriflame (kiedyś ją kupiłam przypadkowo i tak już ponad rok stoi prawie nieużywana). Nie mam żadnych pryszczy, tylko tendencje do przesuszonej skóry,ale myślę że o skórę głównie trzeba dbac od wewnątrz, to nam na zewnątrz odpłaci pięknym wyglądem. rzadko stosuję podkład i puder gdyż po nich mam bardziej wysuszoną cerę.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #48 : 14-02-2009, 11:47 »

Cytat
Nie mam żadnych pryszczy,
Julio, jeśli nie masz to tylko pozazdrościć, bo u mnie od ponad 5 lat (a jestem dawno po okresie dojrzewania) koszmar, no i do tego codziennie (nawet kilka razy) podkład, puder, korektor...masakra! I to mi sie i tak komletnie twarzy nie trzyma, waży się, itd. Ile bym dała za wyjście z domu bez tej maski!!!
Poszłam za radą formowiczów, zakupiłam mydełko marsylskie i myję tylko wieczorem, rano sam alocit, na razie nie wiedzę zmiany. Pradopodobnie alocit wyrzuca to cholerstwo ze środka. muszę to przetrzymać. Wiem,że niektórzy mają jeszcze gorzej, więc staram się nie załamywać, ale luster unikam od lat 5..
pozdrówki
wera
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #49 : 14-02-2009, 16:02 »

Ojej, daj spokój, wiem że mi łatwo mówic skoro nie mam pryszczy, ale pomyśl sobie że to przynajmniej nie boli. Ja miałam upławy jako efekt oczyszczania chyba, chociaż nie wiem,ale logiczne by to było. I to był KOSZMAR nad koszmary, zwłaszcza że wtedy rozpoczynałam życie seksualne. Stąd tutaj wylądowałam bo to było nie do zniesienia.
Albo np grzybica wyłażąca na paznokcie...jak to musi wyglądac, tego nie zamaskujesz korektorem.
Trzymaj się i polub Twoje Pryszcze
Zapisane
Bajaderka
« Odpowiedz #50 : 28-08-2009, 08:46 »

Moim zdaniem używanie jakichkolwiek kosmetyków drogeryjnych nie jest dobrym pomysłem. A żeli do mycia już w ogóle (mam na myśli SLS i SLES)...

Ja używam  płynu do mycia  Hipp, również do higieny intymnej (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16177), do twarzy kremu pielęgnacyjnego Babydream z nagietkiem, jeśli akurat nie zrobię kremu sama msn-wink

Kosmetyki Ziaja też nie są wolne od składników szkodliwych. Najczęściej można w nich spotkać: 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=450),parabeny, propylene glykol, pochodne ropy naftowej, polyakrylamid, Diazolidynyl i Imidiazolidynyl Urea itp. itd. Nieciekawie.

Wiem, że pojawiły się już gdzieś linki do stron pana Henryka Różańskiego, ale nie wiem, czy do tej strony też http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Zapisane
Pontotitu
« Odpowiedz #51 : 21-07-2010, 10:45 »

Zgadzam sie z "przedmówczynią", że kosmetyki Ziaji nie należą do wolnych od toksyn, dlatego pozostaje nam czytać składy INCI kosmetyków.
Polecam, oprócz mydła marsylskiego, żel do higieny intymnej frmy Idea 25 - seria Tess (polska firma).
Zapisane
anetom
« Odpowiedz #52 : 11-09-2010, 19:24 »

Kosmetyki Ziaja są faktycznie dobrej jakości i co najważniejsze są tanie. Ja używam od paru miesięcy płynu micelarnego Ziaja-Sopot. Mam wrażliwą cerę i po demakijażu tym płynem zero sensacji. Na problemy z cerą, nawet na przebarwienia super działa alocit jako tonik. Używam go już, jako toniku, od lutego 2010. Zauważyłam, że dzięki alocitowi moja cera potrzebuje mniej kremu. Teraz używam krem Ava karotenowy. Nie muszę już używać kremy półtłustego. Sądzę, że to zasługa alocitu. Uważam, że im mniej udziwnień, mieszania kosmetyków, tym mniej niespodzianek na twarzy. Na niechciane niespodzianki (czytaj - pryszcze) polecam maść Sudocrem lub jej odpowiednik Suderm. Wystarczy taką niespodziankę posmarować na noc tym specyfikiem. Bardzo ładnie suszy pryszcze.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 08:20 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #53 : 11-09-2010, 19:29 »

Niedawno kupiłam Maść ochronną z wit. A, firmy Oceanic, pieknie pachnie, wchłania się idealnie, niestety ma jeden mankament- zawiera ... parabeny i inne "ulepszacze".
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #54 : 11-09-2010, 19:42 »

Niedawno kupiłam Maść ochronną z wit. A, firmy Oceanic, pieknie pachnie, wchłania się idealnie, niestety ma jeden mankament- zawiera ... parabeny i inne "ulepszacze".
A po co wyważać otwarte drzwi? Skoro sprawdza się świetnie maść z firmy Hasco? smile
Zapisane

anetom
« Odpowiedz #55 : 11-09-2010, 19:46 »

Pisałam o płynie do demakijażu tej firmy. O maści akurat z tej firmy nie mam zdania. Wiem jedno, przetestowałam na swej skórze wiele firm   smile, od najwyzszej półki do tej za normalną cenę. Im więcej kombinujemy, traktujemy swą skórę jak tester to nie ma szans na poprawę. Alocit jako tonik to wg mnie podstawa. Ja maści z wit. A nie używam. Jest dla mnie za tłusta. Każdej firmy, niestety. Natomiast używanie alocitu, jako toniku, spowoduje, że nasza cera zacznie się pięknie regenerować.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 08:22 wysłane przez Lilijka » Zapisane
anetom
« Odpowiedz #56 : 11-09-2010, 19:49 »

Hasco to dobra, polska firma. Ma wiele świetnych preparatów. Faktem jest, że wiele moich pacjentek, kupuje w aptece właśnie maść ochronną z wit.A, jako krem do twarzy. Jeżeli u Pań się sprawdza, jako krem, to radzę nie kombinować.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 08:23 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #57 : 12-09-2010, 06:07 »

Pacjentek? msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
anetom
« Odpowiedz #58 : 12-09-2010, 17:42 »

A jak nazwać człowieka przychodzącego do apteki po poradę - klientem?
Ja swoich pacjentów traktuje poważnie, bo do apteki przychodzą ludzie chorzy, a więc pacjenci.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 19:45 wysłane przez Lilijka » Zapisane
anetom
« Odpowiedz #59 : 12-09-2010, 17:46 »

Widać macie Państwo kiepskie doświadczenia z aptekarzami.
Moje koleżanki i ja traktujemy swoich pacjentów indywidualnie, niektórzy nawet dzięki nam nawracają się w stronę ziół i natury. Także nie bawmy się w złośliwości.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2010, 19:45 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!