Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 15:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pasta kokosowa nie tylko dla milusińskich  (Przeczytany 8626 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 17-05-2008, 16:00 »

Jakoś tak wpadło mi to do głowy , a efekt super.

Zmielić na proszek wiórki kokosowe 1 paczkę .
 Do tego dodać olej z pestek winogron.(oliwy nie polecam bo ma mocny smak i zapach i zabija w pewnym stopniu aromat kokosu)
Można dodać zmieloną figę ,  odrobinkę stevii czy jak kto woli cukru trzcinowego.

Ale nie jest to konieczne bo pasta jest słodka sama w sobie.

Pasta ma cudowny smak i zapach jest doskonała na chlebuś plus szklaneczka mleka migdałowego czy sezamowego.Samowi aż się uszy trzęsły ...
Fantastycznie smakuje też w połączeniu z grilowaną piersią z indyka czy kurczaka.
Doskonale urozmaica smakowo sałatkę pomidorową.

Następnym razem spróbuję z żywym kokosem.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #1 : 23-05-2008, 12:37 »

Faktycznie .wymyśliłaś coś naprawdę przesłodkiego. Dodać do tego jeszcze trochę sezamu i będzie idealna chałwa.
Tylko jedno pytanie mam, a raczej wątpliwość czy my "grzybiarze" możemy to spożywać?
Jeżeli dobrze pamiętam nauki z tego forum, to żywność może zmienić swoje ig pod wpływem obróbki termicznej, bądź też zmielenia. I Czy wtedy wiórki nie mają zbyt wysokiego ig? Ja wolałem od razu zagryźć to warzywkami smile
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 23-05-2008, 19:19 »

Ja to daję Synowi i to raz w tygodniu.Dzieci mają inną dietę niż dorośli.
Cytat od: "Pewu"
to żywność może zmienić swoje ig pod wpływem obróbki termicznej, bądź też zmielenia


Dobrze pamiętasz.Kokos ma 45 IG.Za to ilosć błonnika w wiórkach
21,1.Po obróbce nie wiem ile, ale Sam wcina taką pastę z chlebkiem z pełnego przemiału czyli dostaje błonnik z kokosa i z chleba, a później marchewkę do chrupania.Taki jest u nas schemat.
Ostatnio był protest i zjada pastę bez chleba.
Co do nas dorosłych to ktoś tu na forum pisał, chyba Kazof o chałwie .Wrzuć sobie w wyszukiwarkę wiórki i pewnie coś znajdziesz. smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 23-05-2008, 19:45 »

Cytat od: "editho"
chyba Kazof o chałwie

zgadza się, tutaj:
http://mikstura.kei.pl/forum/3853.htm#30683
 smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 23-05-2008, 20:00 »

Dziękuję bardzo. biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Asicyna
« Odpowiedz #5 : 28-05-2008, 10:43 »

Super pomysł. Uwielbiam kokos. Na pewno wypróbuję. Akurat się zastanawiałam nad pomysłem na śniadanie.

Powoli mam zamiar wyjść z głupich przyzwyczajeń - typu: jogurt z muesli na śniadanie (jem to razem z łyżeczką mielonego siemienia lnianego i łyżeczą pyłku pszczelego). Zresztą dzisiaj poczułam odrzut, jak miałam zjeść takie śniadanie.

Taka pasta to już jakaś alternatywa.
Zapisane
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #6 : 28-05-2008, 12:00 »

pasta jest rewelacyjne smile dziękuję podwójnie, bo pyszna (':mniam:') i rozwiązuje mi część kłopotu - co zabrać ze sobą w upał jak przez trzy dni nie mam lodówki.
sporo chodzę po górach a w wakacje jak sie robi ciepło to nie da się wziąć na dłużej niż dzień mięsa, bo się od razu psuje. węglowodany też odpadają. tym bardziej popularne zupki chińskie (fujfuj), a po zmiksowanym kokosie z olejem z pestek, figą, sezamem, kakao nie idzie się a frunie smile
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
Shpeelka
« Odpowiedz #7 : 11-06-2008, 09:43 »

Pasta rewelka, tylko czegos mi w niej brakowalo tj wydawala mi sie troche sucha. Dodalam wiec smietany, rewelacyjne polaczenie wedlug mnie. Mysle,ze smietana i olej rozwiazuja "problem" wyzszego IG .
Zainspirowana kokosem, obtoczylam w nim (nie mielony) piers z indyka zamiast bulki tartej, rowniez polecam.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #8 : 11-06-2008, 14:21 »

A mi było po niej strasznie niedobrze przez ponad 2 godziny, a w sumie było jej niewiele
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #9 : 11-06-2008, 16:38 »

Cytat od: "biedrona"
A mi było po niej strasznie niedobrze przez ponad 2 godziny, a w sumie było jej niewiele

Widocznie jeszcze sobie nie "zasłużyłaś"  msn-wink  na takie delicje,  biggrin  ... jeszcze trochę Miksturki wypijesz i za jakiś czas na pewno "przyjmie Ci się" taka i inne pasto-chałwy. Jeszcze wszystko przed Tobą, "Stonko",  msn-wink , pozdrawianki  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #10 : 11-06-2008, 17:00 »

Chyba tak.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!