Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 16:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasilenie objawów a sen i papierosy  (Przeczytany 18974 razy)
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #20 : 12-06-2009, 13:05 »

Ja też pale 1-2 dziennie do kawy i to są moje małe grzeszki i myślę,ze przy takim zdrowym odżywianiu nie przeszkadzam organizmowi w oczyszczaniu.Wydaje mi się,że oddychanie wśród tylu spalin powoduje podobnie negatywny efekt.Jeżeli jestem w błędzie to bardzo proszę Pana Józefa o zdanie na ten temat.
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #21 : 12-06-2009, 13:47 »

Właśnie...
Cytat
A wytłumacz palaczowi, żeby palił tylko przy wyjątkowych okazjach 1 papierosa.
... albo, żeby w ogóle zrezygnował... Chyba nie ma co...
Jednak to, że nie potrafią już świadczy o nałogu, ale w końcu, "...każdy poniesie swój ciężar..."
Mam to szczęście, że praktycznie wśród palaczy w ogóle nie przebywam, jedynie od czasu, do czasu poczuję smrodek papierosa na ulicy czy w innym miejscu publicznym ( a wtedy odruchowo zatykam nos msn-wink ).
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #22 : 12-06-2009, 14:12 »

Cytat
Po wizji lokalnej przeprowadzonej na jeszcze żywym organizmie nałogowego palacza

Czy Autor może wytłumaczyć o co chodzi ?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #23 : 12-06-2009, 16:32 »

Cytat
Ponieważ nie mam zaufania do lekarzy akademickich korzystam z metod nienaukowych
Korzysta Pan w tym przypadku z telepatii ?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #24 : 05-08-2009, 14:28 »

Czy palenie małych ilości papierosów podczas gdy nikotyna jest alergenem uniemożliwia powrót do zdrowia ? Odstawiłem papierosy na miesiąc i generalnie nie czuję różnicy, może trochę mniej przelewa mi się w brzuchu.

Nie chcę już  przynudzać z tym paleniem ale prosiłbym o konkretną odpowiedź Pana Józefa który z tego co wiem sam pali.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #25 : 05-08-2009, 15:34 »

Unikanie alergenów jest jak widać walką z wiatrakami, są wszędzie. Bez wzmocnienia organizmu mogę się zamknąć w inkubatorze a i tam mnie coś "dopadnie" . Tylko co ma zapalenie papierosa wspólnego z ukuciem w okolicach odbytu, bulgotaniem w jelitach a przede wszystkim z zaostrzeniem objawów dnia następnego gdy spalę więcej niż 2 to nie rozumiem.
Co do alergenów (pokarmowych głownie ) to ostatnio po teście buraczkowym nie było śladu czerwieni w moczu a jak mnie nękało tak mnie nęka. Ech, "wieczne dla życia strapienie"....

Nad orzechami do prania już myślałem i niedługo zakupię.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2009, 15:36 wysłane przez Riddick » Zapisane
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #26 : 05-08-2009, 19:03 »

A czy przypadkiem niekiedy nie zdarzało Ci się wypalić więcej niż 2 papierosy? Ja niestety nie umiem chyba palić do dwóch dziennie, niekiedy podczas silnego stresu wypalałem po 5, nawet więcej i robiłem się jakiś bardziej zmęczony. Rzuciłem całkowicie i nawet kawy już nie piję (7 lat nałogu), co bardzo zdziwiło moich bliskich.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2009, 19:06 wysłane przez Maciejko » Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #27 : 06-08-2009, 11:17 »

A czy przypadkiem niekiedy nie zdarzało Ci się wypalić więcej niż 2 papierosy?
Owszem, zdarzało się....
Wczoraj zapaliłem żeby sprawdzić jak się poczuję i kiepsko.Od razu ścisnęło mnie w brzuchu, wzdęcia,odbnijania, przelewania i spać nie mogłem. Dziękuję bardzo za takie atrakcje. Wstrzymam się do momentu aż miną te główne alergie pokarmowe i wtedy spróbuję jak organizm reaguje. Może do tego momentu mi się w ogóle odechce......
Zapisane
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #28 : 06-08-2009, 12:01 »

Cytat
Dziękuję bardzo za takie atrakcje
No właśnie... Tez odczuwałem przeróżne skutki uboczne takiego palenia, więc dałem sobie spokój. Widocznie nawet mała ilość papierosów szkodzi choremu, zaś zdrowemu szkodzić nie powinna.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #29 : 06-08-2009, 23:07 »

Cytat
zaś zdrowemu szkodzić nie powinna
Raczej zdrowy jakoś sobie tam poradzi przy kilku dziennie (a nie paczce), ale jak długo, tego też nie wiadomo. Wątpię, aby takie ilości smoły nadążał organizm usuwać na bieżąco, zwłaszcza przy dzisiejszym zanieczyszczonym powietrzu.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!