Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 14:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki do makijażu  (Przeczytany 76516 razy)
Asicyna
« Odpowiedz #20 : 28-05-2008, 10:38 »

Dziewczyny, bardzo dziękuję za podpowiedzi. Ale nad zakupem jeszcze się zastanowię, bo cena jest dość wysoka, a jak znam siebie, to i tak, ten najjaśniejszy odcień będzie dla mnie za ciemny. Nie opalam się już od kilku ładnych lat (uczulenie na słońce), solarium nie uznaję (raz próbowałam - cały karnet i nic - praktycznie zero efektu, po 2 tyg. przerwy byłam z powrotem biała). Postanowiłam przestać walczyć z naturą, ale za to prawie żaden puder mi nie pasuje. Używam podkładu (najjaśniejszego), dopasowującego się do odcienia skóry i pudru transparentnego, który tylko matowi.
Każdy inny puder powoduje, że wyglądam, jakbym nosiła maskę.  
Zapisane
flamma
« Odpowiedz #21 : 28-05-2008, 17:56 »

Ja używam Ziemi Egipskiej BI-Kor. Jest rewelacyjna. Fakt ...jest dość droga..ale bardzo wydajna. Ja smaruje się codziennie smile Głównie twarz, szyja i dekolt. Przed jakimiś ważnymi wyjściami całe ciało. Stopień opalenizny samemu się intensyfikuje. Nie wygląda się po tym jak Indianin. Nadaję się zarówno dla bladolicych jak i ciemniejszych karnacji. Jak wspominałam co do wydajności..ja już swoją ziemię mam 1,5 roku ( ! ) a nie zużyłam nawet 3/4 smile Z czystym sercem polecam
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #22 : 28-05-2008, 18:14 »

Flamma, na zdjęciu pięknie wyglądasz  smile .
Czy koloryt cery to zasługa Ziemi Egipskiej  msn-wink ?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
flamma
« Odpowiedz #23 : 28-05-2008, 18:23 »

Chamomillko dziękuje za miły komplement smile mam śniadą karnację...ale unikam słońca, więc moja cera nie jest aż tak brązowa. Takie " muśnięcie słońcem" i zdrowy koloryt nadaje mi właśnie Ziemia Egipska smile Zresztą sprzedałam ten patent mojej kochanej Mamusi , która często krótko śpi , jest zmęczona a jej cera wtedy jest bardzo blada. Odkąd stosuję Ziemię nie wygląda jak anemik smile Oczywiście...trzeba zaznaczyć że odpowiedni sposób położenia ziemi na twarz też jest niezwykle ważny.

PS. Zmieniłam avatar na najbardziej aktualny smile uwielbiam kombinować z włosami i co rusz , mam coś nowego na głowie hihi.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #24 : 29-05-2008, 07:06 »

Flamma, na tym nowym zdjęciu wyglądasz jeszcze piękniej, oczu nie można oderwać  biggrin .
Twój były to skończony osioł   .

No właśnie, nie wiem, czy z moimi umiejętnościami w kwestii makijażu, potrafię nałożyć tę Ziemię odpowiednio     .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Asicyna
« Odpowiedz #25 : 29-05-2008, 08:14 »

Hmmmmm, no tak, wydajna ta ziemia to jest, nie powiem. Ale w takim razie chyba najpier wypróbuję ten kosmetyk u mojej szwagierki. Obawiam się, że jednak będzie i tak za ciemny.

Flamma, rzeczywiście masz piękną cerę i na pewno Ci ta Ziemia pasuje, ale ja mam cerę, jak rudzielec - mimo, że jestem naturalną szatynką. W ogóle mi skóra opalenizny nie przyjmuje - jestem normalnie BIAŁA. Ale zobaczymy - zaintrygowałaś mnie, że jednak da się nad tym popracować.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #26 : 29-05-2008, 08:31 »

Asicyna, może spróbuj jednak Ziemię Słoneczną, polecaną wyżej przez Loret, te odcienie są delikatniejsze.
Ja w razie niepowodzenia w sztuce make-up, sprezentuję kosmetyk siostrze, która ma śniadą cerę i potrafi umiejętnie zabrać się do makijażu  biggrin .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Asicyna
« Odpowiedz #27 : 29-05-2008, 08:39 »

Na Ziemię Słoneczną pewnie się skuszę, ale to dopiero po ślubie. Teraz oszczędzamy na to wydarzenie i nie za bardzo mogę szaleć. Ale pomysł mi się rzeczywiście spodobał.
Zapisane
flamma
« Odpowiedz #28 : 29-05-2008, 10:54 »

Dziewczyny to nie ma znaczenia jaki ma się odcień karnacji przy stosowaniu Ziemi Egipskiej. W akademiku maluje dziewczyny na różne okazje. Wiele z nich zakochało się w Ziemi Egipskiej, chociaż są posiadaczkami jasnej cery. Również moja koleżanka , która jest właśnie rudą posiadaczką piegów stosuję Ziemię i ją ubóstwia. Wszystko tak jak napisałam wcześniej zależy od techniki nakładania. Sukcesem jest pędzel z naturalnego włosia!
Technikę nakładania opiszę później , bo właśnie przyszła do mnie klientka na paznokcie smile
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #29 : 29-05-2008, 11:33 »

Cytat od: "Loret"
Cytat od: "Asicyna"
W każdym razie, kolor jest bardzo ciemny - ja nie mogłabym tego używać nawet jako różu niestety.

Asicyna - może dla Ciebie będzie odpowiednia Ziemia Słoneczna? smile
http://esentia.pl/Lavertu_Ziemia_Sloneczna_p25577.htm
moja koleżanka ma kolor 02 i jest bardzo zadowolona smile
Kosmetyk można kupić w dużych domach towarowych.

Skład tego kosmetyku nie jest "ciekawy", za to nazwa owszem:
cyt.:
"Ziemia Słoneczna nie wymaga stosowania podkładu, różu, pudru sypkiego.

Skład (INCI)
Talc, Mica, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, Magesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Simmondsia Chinensis, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Sodium Dehydroacetate, Ethylhexyl Methoxycinramate, Tocopherl Acetate, Parfum Bha. (+/- Cl 77891, CI 77491, CI 77492, CI77499, CI 77407, CI 772888, CI 77289, CI 75470)".

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Nie mogę znaleźć dokładnego skłądu Ziemi Egiptu, ale "pachnący inaczej" jest już fragment z opisu:
cyt.:
"Ziemia Egiptu to oryginalny kosmetyk ekologiczny nowej generacji".
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Asicyna
« Odpowiedz #30 : 29-05-2008, 11:38 »

Kazof! No to sprawa załatwiona  Smutny Truć się nie będę.
Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #31 : 29-05-2008, 12:15 »

Jeśli nakładacie go na szyję to czy nie brudzi Wam ubrania?
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #32 : 29-05-2008, 21:58 »

Kazof , a co Ty używasz do upiększania? Może znasz coś co nie jest naszpikowane chemią? smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #33 : 29-05-2008, 22:21 »

Cytat od: "editho"
a co Ty używasz do upiększania?

Zewnetrznie niczego ... zaakceptowałam siebie taką, jaka jestem. Staram się natomiast "upiększać" wewnętrznie,  
... Swojego koloru włosów nie mogę jeszcze zaakceptować,  msn-wink i bywam czasami u fryzjera,  confused

Cytat od: "editho"
Może znasz coś co nie jest naszpikowane chemią

Niestety nie i dlatego zrezygnowałam z kosmetyków.
Pozostał mi jedynie sentyment do pachnideł, choć od czasu jak zostałam "biosłonicą" to upajam się zapachami ziół w ogródku.
Dzielnie dojrzewam do poeksperymentowania i wypróbowania przepisów ze stronki:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/index.php
Pozdrawianki,  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #34 : 30-05-2008, 07:13 »

To tak jak ja tylko czasu mi brakuje... Smutny
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #35 : 30-05-2008, 08:24 »

Edith, miło Cię widzieć  biggrin .

A jam mam zaufanie do kosmetyków dr Ireny Eris, linia Pharmaceris, do nabycia w aptekach : tonik, delikatna śmietanka do demakijażu, krem nawilżający i pod oczy są, moim zdaniem, mniej naszpikowane chemią niż inne takie kosmetyki na rynku.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #36 : 16-03-2009, 16:02 »

Szkoda, że Ziaja nie robi kolorowej kosmetyki, albo Bielenda, bo te wszytkie Nivea czy nawet Eris to dla mnie za duża chemia. Kazof, mam do Ciebie pytanko, bo kojarzę że gdzieś pisałaś o problemie z cerą? Na pewno stosujesz jakiś puder czy chociaż korektor. Będę bardzo wdzięczna za "naturalną" poradę. Ja ostatnio stosuję podkład AA bo wydaje się być lżejszy niż ta cała chemiczna reszta, ale wiem że to jeszcze nie to. Marzę aby nic nie stosować, ale na razie nie wyszłam bym tak do ludzi-mam okropne fioletowe plamy, itd.
Zapisane
Anniyah
« Odpowiedz #37 : 16-03-2009, 17:59 »

Wera, podkłady firm Sante, Logona i Lavera należą do tych "bardziej naturalnych" i przyjaznych człowiekowi smile

Możesz spojrzeć tutaj: http://www.sklepnaturalny.pl/makija/makija-2?limit=all
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #38 : 16-03-2009, 19:08 »

Zaszalej, Wero. 15g pudru za 54 zł, a co tam, na biedną nie trafiło.
A samemu zrobić z kolorowych glinek?

Cytat
Kosmetyki LOGONY nie zawierają żadnych:
chemiczno-syntetycznych środków konserwujących, syntetycznych barwników, substancji ropopochodnych i metali ciężkich.
To już coś!

Nie wiem, skąd pogląd, że AA są bezpieczne - chyba znów działanie reklamy i sugestii, ale na miłość boską, trzeba mieć trochę obiektywizmu. Proszę poczytać o parabenach http://www.luskiewnik.pl/blog/?p=60
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #39 : 17-03-2009, 09:31 »

Cytat
Nie wiem, skąd pogląd, że AA są bezpieczne
Nie uważam że są bezpieczne, dlatego szukam i pytam dalej. Używam z braku laku.
Cytat
A samemu zrobić z kolorowych glinek?
Chętnie zrobię, dziękuję za wskazówkę. Bo ta reszta droga niemiłosiernie. Ale w razie czego (z braku czasu) rozumiem, że te polecane przez Aniayah są zdrowe Grażynko (czy to nutka ironi w twej wypowiedzi, bo już nie wiem)?
Te parabeny przerażające! Tymczasem przestanę wychodzić z domu  confused
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!