Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Borelioza - czy nieuchronna  (Przeczytany 117986 razy)
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #120 : 14-10-2011, 07:56 »

Cytat
tzn. moim zdaniem Borelioza nie jest "chorobą prozdrowotną".
Nie przypominam sobie, żeby ktoś tu twierdził że borelioza to choroba prozdrowotna, jedynie że jest oportunistyczna, to znaczy rozwija się jeżeli ma dogodne warunki.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2011, 09:32 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
szila2008
« Odpowiedz #121 : 14-10-2011, 16:34 »

Leczyłam się metodą ILADS i w międzyczasie włączałam Buhnera, a potem zostałam na samym Buhnerze; jednakże zioła bardzo źle wpływały na mój układ pokarmowy. Nawet Buhner o tym pisze. Dwa razy się nimi zatrułam, więc odstawiłam zupełnie, a byłam już na pełnym protokole podstawowym.
Nie wiem natomiast dlaczego tak nagle nastąpiło to pogorszenie po tych masażach na łóżkach Ceragem. Czy wpłyneło na to ciepło, czy podczerwień czy sam masaż? Napisałam do dr u której leczyłam bb (boreliozę) i odpisała, że ciepło i podczerwień mogą rozwalać bakterię i powodować herxa. Na łóżka przestałam chodzić, gdy wysiadł mi lędźwiowy a i tak dalej jest źle. Jestem coraz bardziej powykręcana i w głowie ciśnie jakieś paskudztwo.
Znów trudno jest mi pracować tak jak kiedyś. Mój objaw jest widoczny i sprawia mi dodatkowo wstyd.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2011, 09:34 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #122 : 14-10-2011, 17:11 »

Bodajże Andrographis może negatywnie wpływać na układ pokarmowy, nie pamiętam dokładnie, ale nie sądzę by wszystkie; próbowałaś wyłaczać po kolei zioła z zestawu i obserwować co się dzieje, czy za jednym zamachem zostawiłaś je wszystkie?

Cytat
Nie wiem natomiast dlaczego tak nagle nastapiło to pogorszenie po tych masażach na łóżkach Ceragem. Czy wpłyneło na to ciepło,czy podczerwień czy sam masaż?

Podobno Kretki "nie lubią" ciepła, także ciepło promieni podczerwonych najprawdopodobniej je zabija. Czytałem też, że niektórzy budują sauny na podczerwień, w ramach walki z Kretkami.

Co to są "Kretki"?//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 15-10-2011, 09:38 wysłane przez Lilijka » Zapisane
szila2008
« Odpowiedz #123 : 14-10-2011, 23:00 »

Tak też pisała dr, że krętki nie lubią ciepła i w sumie liczyłam na to, że to może mi pomóc, ale chyba niepotrzebnie je rozjuszyłam.
Z ziołami było dziwnie, bo brałam cały protokół już dłuższy czas i dopiero coś się rozwaliło.
Teraz próbuję gotować zioła, żeby były łagodniejsze.
Nie tylko andro jest wrażliwe na jelita ale cats też. Możliwe, że kapsułki byłyby łagodniejsze od sproszkowanego.
Liczyłam na to, że uda się bez ziół i innych dodatków.
Prawdą jest jednak, że nie pilnuję diety a wiem, że powinnam.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2011, 09:39 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #124 : 18-10-2011, 00:16 »

Co to są "Kretki"?//Lilijka

Krętki - długie i cienkie bakterie Gram-ujemne, przypominające korkociągi, o szerokości 0,1 – 0,3 µm. Poruszają się ruchami rotacyjnymi przy pomocy jedynych w swoim rodzaju wewnętrznych rzęsek zwanych włóknami osiowymi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krętki
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 00:19 wysłane przez Heniek » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #125 : 18-10-2011, 00:20 »


Z ziołami było dziwnie, bo brałam cały protokół już dłuższy czas i dopiero coś się rozwaliło.
Teraz próbuję gotować zioła, żeby były łagodniejsze.
Nie tylko andro jest wrażliwe na jelita ale cats też. Możliwe, że kapsułki byłyby łagodniejsze od sproszkowanego.
Liczyłam na to, że uda się bez ziół i innych dodatków.
Prawdą jest jednak, że nie pilnuję diety a wiem, że powinnam.

Coż, u każdego z nas bywa z tym inaczej, ja muszę powiedzieć, że zioła ogólnie znoszę dobrze (na ten moment), a biorę je od roku. Może to antybiotyki doprowadziły jelita do takiego stanu. A co do diety, to przy samych ziołach nie jest potrzebna.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #126 : 18-10-2011, 06:26 »

Co to są "Kretki"?//Lilijka
Krętki - długie i cienkie bakterie Gram-ujemne, przypominające korkociągi, o szerokości 0,1 – 0,3 µm. Poruszają się ruchami rotacyjnymi przy pomocy jedynych w swoim rodzaju wewnętrznych rzęsek zwanych włóknami osiowymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krętki

Myślisz, że Lilijka nie wie, co to są krętki?
Nie mówi się "kretki", tylko "kreciki" smile

Ewentualnie kredki.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 06:51 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #127 : 18-10-2011, 10:06 »

Co to są "Kretki"?//Lilijka
Krętki - długie i cienkie bakterie Gram-ujemne, przypominające korkociągi, o szerokości 0,1 – 0,3 µm. Poruszają się ruchami rotacyjnymi przy pomocy jedynych w swoim rodzaju wewnętrznych rzęsek zwanych włóknami osiowymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krętki

Myślisz, że Lilijka nie wie, co to są krętki?
Nie mówi się "kretki", tylko "kreciki" smile

Ewentualnie kredki.

Oj... a ja nie odnosiłem się do krecika, żywię sympatię do niego (z dzieciństwa). :-)
Zapisane
szila2008
« Odpowiedz #128 : 18-10-2011, 16:39 »

Dziwne było właśnie to,_że jelita abx znosiły znakomicie, ale dieta była idealna, a zioła jakoś czuję jakby zamulały._W jakiej postaci bierzesz zioła?
Co do diety to sądzę,_że przy chorobie złe odżywianie może mieć katastrofalne skutki.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 16:45 wysłane przez Solan » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #129 : 19-10-2011, 09:11 »

Dziwne było właśnie to,_że jelita abx znosiły znakomicie, ale dieta była idealna, a zioła jakoś czuję jakby zamulały._W jakiej postaci bierzesz zioła?
Co do diety to sądzę,_że przy chorobie złe odżywianie może mieć katastrofalne skutki.

Ja biorę zarówno zioła sproszkowane w kapsułkach, jak i w postaci intraktu. Odżywianie jak najbardziej ma znaczenie, o czym i tutaj mowa. Przy czym, jak pamiętam tylko przy citrosepcie Buhner wskazywał, że jelita wymagają podobnej ochrony jak przy antybiotykach, inne zioła, teoretycznie nie wymagają "specjalnych diet".
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #130 : 19-10-2011, 17:13 »

Co to są "Kretki"?//Lilijka
Krętki - długie i cienkie bakterie Gram-ujemne, przypominające korkociągi, o szerokości 0,1 – 0,3 µm. Poruszają się ruchami rotacyjnymi przy pomocy jedynych w swoim rodzaju wewnętrznych rzęsek zwanych włóknami osiowymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krętki

Myślisz, że Lilijka nie wie, co to są krętki?
Nie mówi się "kretki", tylko "kreciki" smile

Ewentualnie kredki.

Ano właśnie. Wiem co to krętki, kredki, kreciki (krety), ale Kretki to już nie bardzo... Typowałam, że to jakaś wyjątkowo agresywna nacja, do walki przeciwko której musimy się zjednoczyć... smile
Podobno Kretki "nie lubią" ciepła, także ciepło promieni podczerwonych najprawdopodobniej je zabija. Czytałem też, że niektórzy budują sauny na podczerwień, w ramach walki z Kretkami.
Był też niejaki inspektor Kredek z filmu kryminalnego, który był nudny jak flaki z olejem...// Zibi
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 18:41 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!